Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Tarr Béla ma 60 éves. Még egyik filmjét se láttam, bevallom...

Érdemes ma este neki kezdeni a legismertebb filmjének, a Sátántangónak?

 

 

Csatlakozom Nute-hoz. Ha totál depis akarsz lenni a végükre akkor ne. Én kiváncsiságból belenéztem a Torinói ló-ba. Ennél unalmasabbat nem láttam. iszonyú sokáig időz a kamera a tárgyakon embereken. Minden tiszteletem azé aki ezt moziban végig bírta nézni. El nem tudom képzelni hogy Tarr miért kapott pénzt a filmjeire. Halálunalmas filmeket csinált amikben szerintem még értelem sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarr Béla ma 60 éves. Még egyik filmjét se láttam, bevallom...

Érdemes ma este neki kezdeni a legismertebb filmjének, a Sátántangónak?

Még azok is akik szeretik a Sátántangót beszokták vallani, hogy az első pár órát unták és kell egy lelkiállapot ahhoz, hogy lekössön. Ha már Tarr akkor valami rövidebbet érdemes kipróbálni tőle (a Kárhozat például csak két órás). De engem -az alattam szólókhoz hasonlóan- ez a fajta nagyon elmerengő mindent baromi hosszan mutató filmezés nagyon nem köt le. Ez a technika talán egyedül az orosz Solarisnál működött, de ott is úgy hogy az első húsz-harminc perc egy szenvedés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarr Béla ma 60 éves. Még egyik filmjét se láttam, bevallom...

Érdemes ma este neki kezdeni a legismertebb filmjének, a Sátántangónak?

 

NEM!!! :evil:

 

Csatlakozom Nute-hoz. Ha totál depis akarsz lenni a végükre akkor ne. Én kiváncsiságból belenéztem a Torinói ló-ba. Ennél unalmasabbat nem láttam. iszonyú sokáig időz a kamera a tárgyakon embereken. Minden tiszteletem azé aki ezt moziban végig bírta nézni. El nem tudom képzelni hogy Tarr miért kapott pénzt a filmjeire. Halálunalmas filmeket csinált amikben szerintem még értelem sincs.

 

Maxi egytértek. :)

 

A sátántangó az a film ami egy tanyán játszódik?

 

Hehe. Mindegyik ott játszódik... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nézz rá Tarr savanyú képére... na a filmjei is olyanok. :D És még ő volt kiakadva, hogy nem tudták megszervezni a kb néhány tíz nézőt érdeklő Filmszemlét, mert nem voltak filmek. :D Nem véletlenül. Én tudom értékelni a művészfilmeket (sőt), de amit Tarr csinál, az szimplán szar. A Sátántangót könyvben pl érdemes elolvasni (Krasznahorkai szerintem nagyon jó kortárs író)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem hogy sz*r. Ha valami a minimalizmusával ennyi embernek élményt ad, már pedig Tarr filmjei azon ritka alkotások amik külföldön is sikert tudtak aratni, akkor az szerintem nem sz*r (egyébként ha jól tudom van egy fórumtársunk aki már nem szokott írni, de anno egész aktiv volt és kifejezetten oda van a Sátántangóért). Én egyáltalán nem szeretem őket. Egy nézés után megállapítottam, hogy ez baromira nem az én világom, de a sz*r inkább az a rengeteg nivótlan alja vígjáték -tisztelet az egy-két kivételnek- amiket az elmúlt évtizedekben kitolt magából a magyar filmipar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan meg az általad említett nívótlan vígjátékokat szeretik. Van ilyen. Persze lehet olyan címmel illetni egy teljesen feketére lefestett képet is, hogy "Alvó néger katonák a csádi barlangban", de ez inkább csak mellébeszélés. Én nem tudom elképzelni, hogy mi abban a művészet, hogy a puszta közepén 10 percen keresztül egy ráncos férfi ábrázatát bámuljuk. Tarr Béla filmjei tipikusan azok az alkotások, amit a kritikusok már-már kötelező, sznob jelleggel imádnak (... elvégre Széchenyi Hitele is meg volt minden polgár és arisztokrata polcán, mégse olvasta szinte senki), de rajtuk kívül más aligha (kis túlzással).

 

Ami meg nekem nem tetszett, azt hadd nevezhessem már sz*rnak (vagy rossznak), nyilván nem egyetemes igazságot mondtam ki, hanem csak a saját véleményemet. Én csak annak örülök, hogy Tarr több filmet már - elmondása alapján - nem rendez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg nekem nem tetszett, azt hadd nevezhessem már sz*rnak (vagy rossznak), nyilván nem egyetemes igazságot mondtam ki, hanem csak a saját véleményemet. Én csak annak örülök, hogy Tarr több filmet már - elmondása alapján - nem rendez.

Erre szoktam írni, illene valahogy különbséget tenni ízlés és minőség között - ami mondjuk sokszor majdnem lehetetlen, de egy tökéletes világban tök jó lenne. Mondjuk szerintem a "sz*r" jelző sem áll távolabb a "nivótlan aljától", csak utóbbi szebben van megfogalmazva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami meg nekem nem tetszett, azt hadd nevezhessem már sz*rnak (vagy rossznak), nyilván nem egyetemes igazságot mondtam ki, hanem csak a saját véleményemet.

Most itt kivel vitázol? Én nem mondtam, hogy ne nevezd sz*rnak. Felőlem bármilyen jelzővel illetheted. Csak leírtam a véleményem ami speciel nem egyezik a tiéddel. Annyi, hogy én inkább becsülök egy olyan filmest aki a minimalizmusával szórakoztat mint olyat aki az alpári bunkóságával (lásd magyar vígjátékok). Az előbbi technikát nem Tarr találta fel. Mindig is volt erre igény és szerintem attól hogy neked vagy nekem ez a műfaj nem tetszik még van létjogosultsága. Egyébként ha a Tarr-féle vonalat nem is bírom van egy csomó rétegműfaj amit szeretek. Nem örülnék, ha csak azért mert a túlnyomó többséget valami nem érdekel, az máris fölöslegesnek lenne ítélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak miatta azért ne, mert sokat nem szerepelt benne. Inkább csak cameózik.

Akkor még meggondolom. :)

 

Az Agymanók viszont remek animációs film, ahogy ajánlották is hozzá, bekészítettem a zsepit a kezembe, és nem hiába. :) A téma ötletét és megvalósítását csak dicsérni lehet, borzasztóan aranyos és megható film. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hangya

 

Pff... végem van. Rég látott cimborákkal néztük meg a filmet és még utána kb bő 2 órát beszélgettünk róla és más filmekről is (pl SW). Úgy érzem a MARVEL nagyon érti a dolgát az utóbbi néhány évben. Ugyanis meglátásom szerint filmjeik ha kell komolyabbak, viszont ha kell abszolút nem veszik komolyan magukat, mint ebben az esetben is. A Galaxis Őrzői vicces volt, és nem vette magát komolyan, de a Hangya viccesebb és még inkább nem veszi magát komolyan, mégis ROHADTUL működik és nagyon egyben van.

 

Ha kedvenc Marvel filmet kellene választanom a komolyabb kategóriából: Amerika kapitány és a tél katonája

A komolytalan, viccesebb kategóriából egyértelműen a Hangya kerülne ki győztesen. A haverok közül többen is hangsúlyozták, hogy megvan az új kedvenc Marvel filmjük. Meg is értem őket.

 

A filmet mindenkinek ajánlom. Azoknak is, akik nem szeretik különösebben a képregény/szuperhős filmeket, hisz mint mondtam a film nem veszi komolyan magát, de nem megy át gagyiba egyáltalán és remek a humora. A hangos röhögés garantált! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terminator Genisys másodszor.

 

A film még mindig nagyon jó. Volt ma velünk egy tag, aki még egy Terminator filmet sem látott (nem vicc) de a Genisysről kifele jövet azt mondta, idézem: "Nem láttam még egy Termi filmet sem, de ez kib*szottul bejött!" :D :D

 

Hatan néztük meg a filmet, ebből jómagam és egy másik srác már másodszor láttuk, de mindenkinek maradéktalanul bejött.

 

Szóval gyűljön az a lóvé és jöjjön az a folytatás, vagy baj lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ant-Man: nem ez lesz a kedvenc MCU filmem, sőt, talán eleddig ez jött be a legkevésbé az Incredible Hulk mellett - annál persze sokkal jobb. Az Ant-Man ez inkább a Phase I-ba illik. Az új hős bevezetése nagyon lelassította a filmet, érdemi akció tulajdonképpen a végéig nem is történik. Vannak mozgalmas, látványos jelenetek, de az nem adok-kapok, hanem a ruhával való ismerkedés miatt van. A gonosz ezúttal is nagyon súlytalan, sőt, megkockáztatom: ennél semmilyenebb főg*cit még nem hozott az MCU. Ennek ellenére szépen kiegyensúlyozott film, a főhősök szerethetőek, szépen beleilleszkedik a világba is, csak mindez nem most kellett volna. Phase II zárófilmnek ez lapos, az Avengers: Age of Ultron után meg még laposabb. Viszont önállóan nézve szórakoztató, vicces alkotás (bár szerintem a Guardians of the Galaxy sokkal viccesebb volt), van lehetőség ebben a Scott Lang fickóban, és a miniatürizálást is egész jól előadták (azért nem árt egy-két dolognál nagy levegőt venni, de összességében jól tálalták).

A film vége után két jelenet is van, ráadásul ezúttal nem trollkodás, hanem komoly felvezetése a jövőnek, mind a Civil Warnak, mind az Ant-Man 2-nek. Szóval ne hagyjátok ki.

 

Amin viszont nagyon meglepődtem, hogy megjelent/meg fog jelenni Darázs. És az új változatot Evangeline Lilly fogja játszani, király! :rock: Csak cseréje le a frizuráját...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á de szuper, köszi a linket! Kicsit vegyesek az érzéseim a teaser kapcsán de nagyon várom. Ideje lenne már hogy az epikus fantasy végre újra méltó módon tiszteletét tegye a nagyvásznon.

 

 

Ez a Warcraft jelenet valami eszméletlen. Már most sokkal jobban várom, mint az új Star Wars filmeket.

 

Na akkor dobjatok egy hátast, mert újabb Warcraft képsorok szivárogtak ki. Kamerás, de sokkal jobb minőségűek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Jöhetne hozzá már egy HD trailer :)

 

 

Tényleg jöhetne már egy előzetes. Köszi.

Sajnos HD előzetes csak novemberben lesz... Duncan Jones erősítette meg a hivatalos twitter csatornáján a Comic Con alatt

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy olyan soká. Na de addig is újraolvasom a Warcraft regényeket.

Addig egy sas hátán végig repülhetsz a filmbéli Azeroth felett, és közben egérrel 360 fokban szétnézhetsz a városban

Persze ez csak akkor működik, ha a youtube oldalán nézed meg a videót!

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.