Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Rex jó lenne, mert ő lenne az eszköz annak elmesélésére, hogyan dolgozták fel a klónok a 66-os parancsot. Ez egy nagy kérdőjel, pláne a TCW 6. évada után. Sőt, én reménykedem például Cody szereplésében is, hiszen Rex - legjobb ismereteink szerint - nem kapta meg a 66-os parancsot, vagy legalábbis, nem kellett szembefordulnia olyan Jedivel, aki a barátja volt: Anakinnal. Cody ellenben a szemünk láttára lövetett rá Obi-Wanra. Jó kis dolgokat ki lehetne ebből is hozni, pláne, ha megjelennének még olyanok is, mint Fox, Bly, Neyo.

Viszont én egyáltalán nem leselejtezetteknek képzelem el őket. Inkább kivont, tanácsadói vagy kiképző feladatokat ellátó figuráknak. Lehet, hogy a besorozott állomány nem tiszteli őket, de háborús veteránok, akiket ráadásul háborúra teremtettek. Hasznosak lehetnek még. Ráadásul, a szembeállást a Birodalmi hadseregen belül remekül lehetne azzal érzékeltetni, ha még a klónok egy része is aktív - pláne, hogy ezzel még Kamino sorsa is elmesélhető lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex a Rebelsben? :hmm: Abból a szempontból tényleg érdekes lehetne, hogy nála miként működött a chip. Esetleg, ha utána "kitisztult" az agya, akkor emlékszik-e még Fives történetére és rájön-e az igazságra. Olyan renegát szabadságharcosként szívesen látnám, esetleg Ahsokával együtt is visszatérhetne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rex, mint a TCW nagy túlélője egy ilyen újszerű helyzetben nagyszerű hidalás lenne, újabb lehetőségeket jelenthetne a két sorozat összeköttetésében. Az a jó a TCW vége és a Rebels kezdete között eltelt időben, hogy még pont az az intervallum, amiben lehet erősen a TCW-re támaszkodni, még nem múlt ki a Galaxis emlékezetéből a háború, így egy nagyszerű atmoszférát létrehozva, ahol tudjuk, mi van a dolgok hátterében. Például a felhozott chipes ötlet, na azt megnézném, ahogy Rex kezelte a dolgokat miután elszaladt a ló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annyira ne reménykedjetek a klónokban! Rex megjelenése vélelmezhető, de én úgy gondolom, helyesebb lenne a klónok és a rohamosztagosok közötti mindennemű kontinuitást megszakítani. A TCW utolsó ilyen irányú részei egyértelműen rámutattak arra a tényre, hogy az uralkodó végül miért is cserélte le őket ideológiai alapon sorozott emberekre. Az ideológiai befolyás még egy beépített chipnél is erősebb, Palpatine pedig a propaganda révén nagyon is ért a tömegek befolyásolásához. Persze Rex-et fel lehet használni öreg GIjoe kiképző tisztként is, de lássuk be, lehet ennél kreatívabb felhasználási módot is kitalálni a számára. Nekem azzal sem lenne problémám, ha Rex átvedlett volna birodalmiba, de sokkal jobban tetszene egy olyan verzió, amiben Rex már nem katona, legalábbis nem abban az értelemben, ahogy a TCW-ben megismertük. Ha pedig a TCW-t vesszük alapul, a klónokkal kapcsolatos részek közül a renegátok bemutatása hozta a legtöbb életszerűséget.

 

Mit tartok én valószínűnek?

 

Természetese az elsődleges lehetőség Rex kiképzőként történő felhasználása. Ez viszont amilyen egyértelmű, olyan sablonos is lenne, ezért kétlem, hogy ezt az utat fogja a karaktere bejárni. Szerintem Rexel (vagy akármelyik ismertebb klónnal) egy olyan élethelyzetben fogunk találkozni, amire elsőre nem is gondolnánk (de még sokadik alkalomra sem), ezért felbukkanása nagy meglepetést fog kínálni. Például Rex öreg farmer lesz egy bolygón, ahol hőseink tesznek látogatást. A klónok többségét a háború végén leselejtezték. Ez jelentheti a tömeges meggyilkolásukat, de azt is, hogy szélnek eresztették őket. Sokkal érdekesebb lenne, ha Rexet a Rebelsben polgárként ismernénk meg, amolyan idős remeteként, aki mondjuk a családjával él és gazdálkodik valahol. Ez újszerű lenne, de annyira még sem, mert a TCW már sikeresen bevezetett pár polgári klón (tehát renegát) karaktert. Ráadásul ez lenne a tényleges karakterfejlődés és nem az, hogy Rex maradt katona és rohamosztagosokat képez. Filoni stábja nagyon trükkösen bánt a karakterekkel és olyan életutakat tárt elénk, amire elsőre sokunk nem is gondolt volna (ala Assaj Ventress). Én arra teszek, hogy a Rebelsben is folytatódik majd ez a tendencia és persze jobban is örülnék neki, mint a sablonos folytatólagosságnak.

 

Ami pedig az egyéb klónokat illeti....nos.....nem lesznek. Miért? Mert a Rebels OT majmoló sorozatnak készül. Tartsátok alacsonyan az elvárást és akkor nem ér majd benneteket kellemetlen meglepetés!

 

Ashoka, Ventress, Bail feltűnése persze borítékolható! Lesznek kisebb kameok is a TCW világából, de alapvetően ez egy OT hangulatú sorozat lesz, minimális összefűzéssel. Tom Kane nyilatkozta néhány hete, hogy a Rebels készítői nem akarják erőltetni a TCW szinkronhangokat, hogy ezzel is távoltartsák a TCW-t a Rebelstől.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy OT érában játszódó sorozat milyen legyen? Prequel majmoló? :D De mindegy is. Szerintem nyugodtan rábízhatjuk a készítőkre ezeket, biztos remekül összefűzik a dolgokat. Egyre jobban várom a premiert.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem ez a kép nem igazán adja a SW-feeling-et. Nem tudom miért, de ránézek és valahogy nem jön át rajta az, ami a TCW esetében igen.

 

Ennek ellenére továbbra is abszolút bizakodó vagyok a Rebels-t illetően és szerintem jó lesz. Már a nyitányra is komolyabb nekilendülést és hangvételt várnék, nem úgy, mint a TCW-nél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.