Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Értem, és világos. De ha jól tudom, az államalapítás végül az Egyesült Államok "kényszerítésére", avagy kezdeményezésére indult, ami mindenképpen furcsa, hiszen külső országként létrehozni egy másik államot egy harmadik ország területén, minimum kétes megítélés alá esik. De örülnék, ha írnál egy-két szót arról az időszakról, mert én csak azt tudom, amit töri órán megtanultam ide. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, és világos. De ha jól tudom, az államalapítás végül az Egyesült Államok "kényszerítésére", avagy kezdeményezésére indult, ami mindenképpen furcsa, hiszen külső országként létrehozni egy másik államot egy harmadik ország területén, minimum kétes megítélés alá esik. De örülnék, ha írnál egy-két szót arról az időszakról, mert én csak azt tudom, amit töri órán megtanultam ide. :lol:

 

Izrael állam legfőbb életrehivója a cionizmus volt ugye ami viszont, mint ideológia nem külső kényszerre, hanem belső elhatározásképp jött létre. Van is egy ilyen vicc, hogy Izrael az egyetlen olyan állam, amit egy magyar talált ki. Ez annyiban igaz, hogy a cionizmus "feltalálója" Budapesten a Dohány utcában élt: Herzl Tivadar. Az ő ötlete volt, hogy "térjenek vissza" Palesztinába. Ezt akkor sokan birálták: elsősorban azért mert Palesztina egy rettenet nagy sivatag és többen úgy vélték, hogy ennél azért valami normálisabb helyre kéne menni hagyományok ide vagy oda. És mentek is különféle tárgyalások arról, hogy máshol jelöljenek ki erre területet.

Viszont Tivadarnak sikerült elérnie a török kormánynál, hogy engedélyezze a betelepülést (Palesztina ekkor még az Oszmán Birodalom részét képezi). Az viszont tény, hogy mindez nem jöhetett volna létre a külső hatalmak jóvhagyása nélkül. Elsősorban az Egyesült Királyság nélkül, merthogy az első világháború után már az övék volt Palesztina. Ugyanakkor nem jöhetett volna létre a belelkesült zsidók nélkül sem: ahogy Márai is irja, rengetegen jól menő állásukat hagyták ott, hogy parasztok legyenek a majdani zsidó államban.

 

Azt tudni kell, hogy a cionizmust a zsidók egy része is birálja, föleg azok a vallásos zsidók, akik szerint csak a messiás eljövetelekor jöhet létre a zsidó állam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nagyon tetszik, hogy ennyire tisztában vagy ezzel az időszakkal (is).

 

Amúgy a palesztinokat meg sem kérdezték akkor, hogy mit szólnak a dologhoz? (Elég volt a törököket, mivel az Oszmán birodalom része volt Palesztina, majd később a UK-t?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, és világos. De ha jól tudom, az államalapítás végül az Egyesült Államok "kényszerítésére", avagy kezdeményezésére indult, ami mindenképpen furcsa, hiszen külső országként létrehozni egy másik államot egy harmadik ország területén, minimum kétes megítélés alá esik. De örülnék, ha írnál egy-két szót arról az időszakról, mert én csak azt tudom, amit töri órán megtanultam ide. :lol:

Neked is ajánlanám a Moszad könyvet.

 

Van amúgy egy pszichológus is ilyen névvel és ő is író. :D

Ilyen, de tök más névvel. Amúgy tudom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, nagyon tetszik, hogy ennyire tisztában vagy ezzel az időszakkal (is).

 

Amúgy a palesztinokat meg sem kérdezték akkor, hogy mit szólnak a dologhoz? (Elég volt a törököket, mivel az Oszmán birodalom része volt Palesztina, majd később a UK-t?)

 

Köszi :lol:

 

Nem kérdezték, mert ez olyasmi volt náluk, mint nálunk a Nagykunság volt annak idején, ahol ugyan sok kun élt, de a magyar király döntött mindenről. Ha a palesztinok elakartak érni valamit, akkor nekik is az angoloknál kellett kilincselniük. Volt egyébként hogy ez sikeres volt és elérték, hogy a betelepülések számát korlátozzák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

oda jól jön a külföldi befektetés ennek pozitív tartalmát tartva szem előtt. A gond a profit kivitelével van,

Ez most fogalomzavar lehet Nálad. Ha behozza az országba a pénzét, hogy azt valamiképpen itt dolgoztassa, akkor természetes és jogszerű, ha az azzal szerzett profitot ki is viszi (elvégre profitszerzés céljából hozza be azt a pénzt, nem a két szép szemünkért). Ez olyan, mintha Te beteszed a pénzed a bankba, hogy ott dolgozzon, konkrét esetben kamatozzon, aztán a kamatot nem Te kapod meg. Nem a legjobb példa, de kb. így van.

 

Magyar Nemzeti Bank, OTP, Kereskedelmi Bank.....van még?

Itt most megint keveredést érzek, mert az MNB nem kereskedelmi bank, a többiek igen. Teljesen más a funkciója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs nálam fogalomzavar csak nem tetszik, hogy máson élősködik. Maradjon a saját országában, saját polgárainak adóiból támogatva és saját nemzetének javait szolgálva a profitjával. Per pillanat nálunk tartózkodásának esetén csak az utolsó teljesül. Mint jókorában mondtam azzal mi sokra nem megyünk ha pár kereszteződést lebetonoz a környékén. Magyar cég se települjön ki innen mert sok közünk nincs másokhoz, annyi profit bőven elég lenne mint amennyit valaki a saját hazájában összeszed. Szóval lehet, hogy neki gazdaságilag, meg élvezve a monopolhelyzetét előnyös terjeszkednie az olcsó munkaerő és a kedvezőbb adózással bíró régiók felé, de ez nem jelenti azt hogy a másik félnek ezt tűrnie kéne és egyfajta erkölcsi morált ne támasszon azon cégek elé.

 

 

Bankügy. Nem funkcióilag csoportosítottam, hanem tulajdonrész szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bankügy. Nem funkcióilag csoportosítottam, hanem tulajdonrész szerint.

Csak éppen a tárgyalt dolgok miatt nincs értelme belevenni a központi bankot, csakis a kereskedelmi bankokat.

 

A globalizációt pedig nem lehet megállítani, bármit is tegyünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv!

 

Kicsit olvasóba mentem át, sűrű hétvégém volt. Nolcsival megint Heim Pál kórház, vírusos torokgyulladása van a drágának. De nem csak neki. Ma a 14 gyerekből a bölcsiben - mármint Nolcsi csopijában - bementek hárman! A többi mind beteg volt...

Én meg holnap megyek nagy vizsgálódásra, mert nemsokára ovis gyakorlatom lesz, és kell az eü kiskönyv. Már nagyon izgulok, állítólag kiscsoportosok közé leszek berakva. Legalább nem leszek elnyomva! :lol: Most szombaton lesz az utolsó tanítási napom, és december elején lesz a vizsga... Majd írom, mikor kérek egy halom drukkot! :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Az MNB-t a többi kereskedelmi bankkal egy kalap alá venni óriási baklövés, minden tekintetben. Nem lehet egy kategóriába sorolni őket sem funkcionalitás, sem tulajdonrész szerint. Mivel az országokban a Központi bank felelős a monetáris politikáért, nem is lehet külföldi kézben, és itt nem is egy profitorientált szervezetről beszélünk, hanem a növekedési célokat és a külső-belső árstabilitást valamint a likviditást biztosító intézményről. Ne keverjük össze a kereskedelmi bankokkal semmilyen színen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdvözletem mindenkinek! Bocsánat hogy eléggé inaktív voltam de a 8.k évben sajnos nagyon rá kell feküdni a tanulásra hogy jó helyre vegyenek fel.:) Na a lényeg hogy az őszi szünetben próbálok aktív maradni aztán lehet visszamenni a tanuláshoz :)
A továbbtanulás nagyon fontos, az életed sikeres alakulása múlhat rajta. Viszont kKikapcsolódásként azért érdemes ide is benézni időnként, a kettő nem zárja ki teljesen egymást. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.