Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Na tessék minden visszaszívni Bomarr Bear Gryllsről :D

 

(igen, a portál továbbra is töretlenül hiteles hírforrás :D)

Nyilván Mao Vörös könyvében is vannak használható tippek, amitől valakinek jobb lesz (igen, direkt ilyen túlzó a hasonlat :D), de ettől még a jelenséget nem hitelesíti elöttem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azon hitetlenkedek, hogy idén a gazdasági képzéseken összesen 250, azaz kétszázötven támogatott hely lesz. Tegnap este láttam, és még nem igazán tudtam magamhoz térni tőle. De jó, hogy már korábban belekezdtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot a fórum tiszteletbeli na'vijának!

 

 

Más. Sparban, Tescóban biztos láttatok ablakfóliát. Most vettem a fáradságot és egy kicsi de hő szempontból fontos ablakot lefóliáztam vele. Zseniális találmány :) Annyi a lényege, hogy az ablakkeret ugye "kiemelkedik" az ablak üveg síkjából, tehát ha a keretre ráragasztunk plusz egy réteget akkor a plusz egy réteg meg az üveg közt levegő lesz ami nem tud szellőzni, tehát hőszigetel. Felragasztod a fóliát, persze, laza lesz meg gyűrött, de segond. Zsugorfólia. Hajszárítóval megzsugorgatod, máris feszes lesz. Persze nem tökéletes, de a maga egyszerűségében zseniális. Persze ott érdemes használni, ahol tenyérrel azt érzed, hogy maga az üveg "ontja" a hideget télen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot Jake-nek! :)

 

Ez az ablakfólia-dolog jó ötlet, bár én még nem láttam, igaz, nem is kerestem. Nálunk a tetőablakok eresztik durván a hideget (momentán én is épp egy ilyen alatt ülök, és pulóver kell, hogy ne fázzak, pedig a lakásban egyébként nincs hideg), de igazából nem törekszünk tökéletes szigetelésre, mert így legalább szellőzik a lakás valamennyire télen is, és mivel a falak viszont jól szigeteltek, a folyamatos légmozgással a penészedés is elmaradt, nincsenek hideg sarkok, ahol lecsapódhatna a pára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azon hitetlenkedek, hogy idén a gazdasági képzéseken összesen 250, azaz kétszázötven támogatott hely lesz. Tegnap este láttam, és még nem igazán tudtam magamhoz térni tőle. De jó, hogy már korábban belekezdtem.

Azokat szépen fel is töltik a politikusok csemetéivel. :)

 

A maradéknak én tuti hogy valami köztársasági érdemrendet osztanék, személyesen Pali bácsitól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább azon hitetlenkedek, hogy idén a gazdasági képzéseken összesen 250, azaz kétszázötven támogatott hely lesz. Tegnap este láttam, és még nem igazán tudtam magamhoz térni tőle. De jó, hogy már korábban belekezdtem.

Már lehet tudni egy ideje... Debrecen 10 azaz tíz helyet kapott. De a nem tudom hány ezer BTK-sra nyilván nagyobb szükség van. Amúgy kevesebb utánpótlás, kevesebb konkurencia... de társadalmi szempontból nehezen tudom elképzelni, hogy országosan 250 + közgazdászra lenne szükség csak évente...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont erről van szó. Mondjuk ez a gazdasági szak is elég tág fogalom, jó párféle szak található benne, manapság már egy könyvelőnek is diploma kell sok helyen. Láttam olyan hozzászólók írásait, akik szerint úgyis több fizetést kapnak majd ilyen végzettséggel, fizessék ki a sulit. Beraknám őket pár olyan helyre, ahol én is dolgozok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tandíj rendjén lenne, de a kvótákat okosabban is szét lehetett volna osztani. Arról nem is beszélve, hogy néhol horribilis tandíjakat kell fizetni, ami szerintem pont az ellenkező hatást éri el: a középosztály átlagos tanuló számára elérhetetlen, a felső osztálynál pedig mivel viszonylag könnyen kifizethető, megint csak nincs versenyre ösztönző hatása.

 

Plussz, 100 ember 10 állami helyért történő versenye eléggé demoralizáló (sokaknak esélyük sincs), ezért drasztikusan csökkenni fog a közgazdász képzés az országban, ami megint csak nem a versenyre ösztönöz. Egy szó, mint száz, megint sikerült egy alapvetően jó koncepciót rosszul megvalósítani - ez hazánkban nem először fordul elő mostanában. :(

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No az ilyen büfészakokról én is tudnék beszélni, de a tanárok a mai napig emlegetik a feleslegességüket. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen gyorstalpaló tanfolyamokat is elutasítják. ( igaz az már más kérdés, hogy mégis járnak be tanítani ilyen órákra is, szóval elég halk az ellenkezésük ) Szerencsére idéntől már nem lesznek ilyen gyorstalpalós OKJ-s tanfolyamok, mellékesen támogatottak se nagyon. :S A gazdasági szakoknak se igazán érzem a hasznát, Dunát lehetne rekeszteni velük, meg a munkanélküli közgazdászokkal és rokonbeliekkel. A jogászok is mára feleslegesek, ellenben mérnökökre minél nagyobb szükség lenne, a termelési szférában alkalmazott szakokra meg hiány van. ( Mondjuk amilyen csekélyé silányult a termelési szféra, ez az arány még ijesztőbb) Le kéne már szokni a szolgáltatóipar favorizásáról.

 

 

Donát: Gratula az újabb eredményhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van igazság abban, amit mondasz, de azért a 0 és a 6000 támogatott helyek között országosan ne a 250 legyen már a megállapodási pont. Sok közgazdász van, mert túlképzés volt mostanában, de ez akkor is erős. Most 10 emberre tartsanak fent egy kart? Nyilván nem - akkor szüntessék meg? És utána, mikor újra szükség lesz rá, hozzák újra létre? Elég sok plussz költséggel jár, amit el lehetne és el lehetett volna kerülni egy kis ésszel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és akkor arról még nem is szóltam, hogy attól, hogy mondjuk csak a mérnököket favorizálnánk, még nem biztos, hogy 10x annyi mérnök lenne, hiszen nem mindenkinek van hozzá tehetsége. Olyanból meg már így is túl sok van, aki csak azért van egy bizonyos karon, hogy legyen valahol. Ha túlzásba viszik egy adott szak vagy kar vagy tudomány ág favorizálását, akkor kvázi belekényszerítik a diákokat, hogy azt válasszák, pedig lehet, hogy közgazdászként vagy jogászként ígéretesebb karriert futhatnának be.

 

Szerintem az államnak itt az lenne a dolga, hogy támogasson bizonyos karokat és szakokat, ezáltal tegye őket vonzóvá, de ne annyira, hogy azzal már belekényszerítse a diákokat egy olyan döntésbe, amit nem akarnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ésszerű keretek közt gondoltam én is. Szó sincs favorizálásról vagy hasonlókról. Annyit lehetne tenni, hogy tudatosítom a diákokban, átképzésekre jelentkezőkben, hogy mire van szükség. Most azonban a pénz dominál -esetemben is. Ha nem is büfészak, de az egész csak egy látszat, illúzió. Papíron majd jól fest valahol a központban, hogy támogattuk-mi aztán mindent megtettünk és hasonlók. Eközben meg......pffff.

Azon agyalunk már páran, hogy kiszállunk mert értelme nincs annak amit csinálunk. Nem bukni jelentkeztünk. Szükséges tudást meg nem kapunk.

Szóval alapvetően nagy hiba van a kommunikációban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem, miért nem lehet valami normális középutat találni. Amikor én jártam egyetemre, nem volt ennyi felsőfokú intézmény, bekerülni nehéz volt, de azért lehetett, és a végén állást is talált az ember elég gyorsan, válogathatott a kendermagban. És az ország lakossága több volt, mi manapság...Mára eljutottunk oda, hogy van ötször annyi felsőoktatási státusz, sokkal több intézményben, és a diploma értéke lement, mert túl sok a diplomás, vagyis pontosabban nem olyan diplomás, amilyenre a piacnak szüksége volna. Ez nem jó így. Viszont nem az a megoldás, hogy átgondolatlanul, finanszírozási tűzoltás miatt ilyen kiutat választanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, és akkor arról még nem is szóltam, hogy attól, hogy mondjuk csak a mérnököket favorizálnánk, még nem biztos, hogy 10x annyi mérnök lenne, hiszen nem mindenkinek van hozzá tehetsége. Olyanból meg már így is túl sok van, aki csak azért van egy bizonyos karon, hogy legyen valahol. Ha túlzásba viszik egy adott szak vagy kar vagy tudomány ág favorizálását, akkor kvázi belekényszerítik a diákokat, hogy azt válasszák, pedig lehet, hogy közgazdászként vagy jogászként ígéretesebb karriert futhatnának be.

 

Szerintem az államnak itt az lenne a dolga, hogy támogasson bizonyos karokat és szakokat, ezáltal tegye őket vonzóvá, de ne annyira, hogy azzal már belekényszerítse a diákokat egy olyan döntésbe, amit nem akarnak.

Nem tudom, de valahogy mérnökből sosem volt elég, legalábbis olyanból, amilyenre szükség lett volna. Ebben a piac után kullogtunk mindig is.

De abban egyetértek, hogy tehetség kell az ilyesmihez. Fizikát tanulni úgy, hogy nem érted, az szerintem lehetetlen.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.Mára eljutottunk oda, hogy van ötször annyi felsőoktatási státusz, sokkal több intézményben, és a diploma értéke lement, mert túl sok a diplomás, vagyis pontosabban nem olyan diplomás, amilyenre a piacnak szüksége volna. Ez nem jó így.

 

Hajjajj! BA-n olyan szakosodásunk volt, ami európai szinten is újdonság (kiadói ismeretek), persze, hogy jó eséllyel erről a szakma se szerez még itthon se tudomást, így maradnak a leépített/nyugdíjas pedagógusoknál például, minthogy az erre képzett fiataloknak egyáltalán esélye lenne ebbe a műfajba egyáltalán bekerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.