Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Kiskósa, ilyen tanárok és tárgyak régen is voltak, majd túljutsz rajtuk. Lehet, hogy az UV bevételek kellenek, lehet, hogy csak szimplán rosszindulatú a tanár. Remélem, emiatt nem kell félévet ismételned majd (vagy nem is tudom, hogy manapság mi a tétje ha egyáltalán nem sikerül egy vizsga). Nálunk is voltak tanárok, akik első körben 90%-ot buktattak, aztán második körben valahogy a többség mégis levizsgázott.

Szóval kitartás! Remélem, legközelebb sikeres leszel. :)

Hát, igazából ha ez így megy tovább, aláírást sem kapok... De köszönöm szépen mindenkinek, remélhetőleg még sikerülni fog ez a félév, valahogyan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, igazából ha ez így megy tovább, aláírást sem kapok... De köszönöm szépen mindenkinek, remélhetőleg még sikerülni fog ez a félév, valahogyan...

Bocsánat, figyelmetlen voltam, hogy nem vizsgáról, hanem ZH-ról volt szó... :oops:

Ha aláírásért megy még a küzdelem, akkor végképp nem látom értelmét a tanár részéről, a sz*vatáson kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy nem vág a témába, de most lettem igazán ideges. Építőanyagok tantárgyból két ZH-t kell írnunk, az első egy számolós, sajnos első nekifutásra nem sikerült, de pót ZH-n sikerült 3/4-re. A második, elméleti ZH megint nem sikerült, ami furcsa, mert több mint a felére tudtam válaszolni, ráadásul puskáztam. Tudom, nem vagyok rá büszke, de egyszerűen a helyzet megkövetelte. Nem voltam ostoba, nem ugyanúgy írtam le, csak máshogy megfogalmazva, de ugyanazt. 1-es lett, de nem csak nekem, hanem a szak 90%-nak. Tegnap írtuk ennek a pót ZH-ját, szintén válaszoltam majdnem a 3/4-re, helyesen, elvégre ki volt nyomtatva az egész évi előadás két papírra. JÓNAK KELLENE LENNIE. És 1-es lett, megint az egész szaknak 1-es, pedig aztán mindenki tanult, vagy kiírta valahonnan. És tudjátok mi a legdühítőbb? Hogy 200 ELMÉLETI dolgozatot csak úgy kijavított egy nap leforgása alatt, na persze... El se olvasta csak ráírta az 1-est mindegyikre...

Ismerős.Évekkel ezelőtt közgázból olyan tanár oktatott, akinél a 2-es és az 5-ös között nem sok különbség volt. Keményen tanultam és vért izzadtam a 2-esért. Bár a legtöbben ugyanígy voltak.

Volt olyan vizsgám, ahol a tanár elé lerakták a lapot, aztán az el se olvasat máris húzta át.

Egy eseteben hallottam olyanról, hogy a tanár szabályosan mindenkit megbuktatott, de aztán eljárást is indítottak ellene és eltiltották bizonyos időre a számonkéréstől. Azóta már csak 80-90%-os nála a bukási arány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy nem vág a témába, de most lettem igazán ideges. Építőanyagok tantárgyból két ZH-t kell írnunk, az első egy számolós, sajnos első nekifutásra nem sikerült, de pót ZH-n sikerült 3/4-re. A második, elméleti ZH megint nem sikerült, ami furcsa, mert több mint a felére tudtam válaszolni, ráadásul puskáztam. Tudom, nem vagyok rá büszke, de egyszerűen a helyzet megkövetelte. Nem voltam ostoba, nem ugyanúgy írtam le, csak máshogy megfogalmazva, de ugyanazt. 1-es lett, de nem csak nekem, hanem a szak 90%-nak. Tegnap írtuk ennek a pót ZH-ját, szintén válaszoltam majdnem a 3/4-re, helyesen, elvégre ki volt nyomtatva az egész évi előadás két papírra. JÓNAK KELLENE LENNIE. És 1-es lett, megint az egész szaknak 1-es, pedig aztán mindenki tanult, vagy kiírta valahonnan. És tudjátok mi a legdühítőbb? Hogy 200 ELMÉLETI dolgozatot csak úgy kijavított egy nap leforgása alatt, na persze... El se olvasta csak ráírta az 1-est mindegyikre...

Szóval te puskáztál, de azért megkövetelnéd, hogy a tanár korrekt legyen. Értem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval te puskáztál, de azért megkövetelnéd, hogy a tanár korrekt legyen. Értem...

Abszolút nem erről van szó, de persze sikerül pont abba az egy pontba belekötnöd, ami a mondandó szempontjából nem lényeges. Aki becsületesen, vért izzadva megtanulta, mert sok ilyen volt, azok is ugyanúgy 1-est kaptak. És itt nem a puskázáson van a hangsúly, hanem hogy a nyilvánvalóan jó válaszra is 1-est adnak, ergó nincsen normálisan kijavítva. Még ha perfektül megtanulom akkor sem kaptam volna jobb jegyet, erről van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa, nem tudom milyen az osztály, vagy az iskolai közösség, hányan lébecolnak, vagy éppen hányan izzadnak valóban vért a saját jövőjük érdekében, de ne legyetek kishitűek. Fogjatok össze az ilyen tanári magatartás ellen. Ha kell ott az a r*hadt facebook, lehet azon keresztül is összefogni más tanulókkal, csoportokat alakítani, kiteregetni a tanárok szennyeseit. Ha nekünk sikerült kiborítani a bilit, kiállni magunkért ott ahol már nem volt vesztenivalója az embernek, akkor nektek fiataloknak még több esélyetek van. Akit valóban érdekel a jövője az hidd el csatlakozni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiskósa, nem tudom milyen az osztály, vagy az iskolai közösség, hányan lébecolnak, vagy éppen hányan izzadnak valóban vért a saját jövőjük érdekében, de ne legyetek kishitűek. Fogjatok össze az ilyen tanári magatartás ellen. Ha kell ott az a r*hadt facebook, lehet azon keresztül is összefogni más tanulókkal, csoportokat alakítani, kiteregetni a tanárok szennyeseit. Ha nekünk sikerült kiborítani a bilit, kiállni magunkért ott ahol már nem volt vesztenivalója az embernek, akkor nektek fiataloknak még több esélyetek van. Akit valóban érdekel a jövője az hidd el csatlakozni fog.

Gondoltunk már erre, de igazából a legtöbben félnek megtenni, mert a felsőbb évesek szerint az ilyesmit le kell nyelni. Mert hogy ha nem tesszük és bemegyünk balhézni, akkor borítékolt, hogy nem leszünk ott sokáig...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltunk már erre, de igazából a legtöbben félnek megtenni, mert a felsőbb évesek szerint az ilyesmit le kell nyelni. Mert hogy ha nem tesszük és bemegyünk balhézni, akkor borítékolt, hogy nem leszünk ott sokáig...

Nézd, különböző habitusúak az emberek és csöppet sem hinném, hogy hasznos az, ha már húsz évesen idegileg kikészülnek jópáran attól, hogy annyi tanulás mellett mindig megszívatják. Innentől egyenes út vezet a nyugtatókig, energiaitalokig...koffeinhalmozásig, netalán a tömény alkoholizmus felé. Ilyen életet akartok? Az egy dolog ha a tanár a legjobbat akarja kihozni belőled, de minden szívatásnak, illetve "szívatásnak" vannak határai. Szóval részemről az ilyen ember elmehet a jó édes örömlány anyjába, gyűjtenék magam köré normális, életreavaló társat és kőkeményen visszavágnák, még ha ki is vágnak onnan. Az összefogás, a nyilvánosság a legnagyobb fegyveretek az ilyen tetves alakok ellen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, különböző habitusúak az emberek és csöppet sem hinném, hogy hasznos az, ha már húsz évesen idegileg kikészülnek jópáran attól, hogy annyi tanulás mellett mindig megszívatják. Innentől egyenes út vezet a nyugtatókig, energiaitalokig...koffeinhalmozásig, netalán a tömény alkoholizmus felé. Ilyen életet akartok? Az egy dolog ha a tanár a legjobbat akarja kihozni belőled, de minden szívatásnak, illetve "szívatásnak" vannak határai. Szóval részemről az ilyen ember elmehet a jó édes örömlány anyjába, gyűjtenék magam köré normális, életreavaló társat és kőkeményen visszavágnák, még ha ki is vágnak onnan. Az összefogás, a nyilvánosság a legnagyobb fegyveretek az ilyen tetves alakok ellen.

Tudom, az igazságérzetem nekem is körülbelül ugyanúgy háborog, még ha nem teljesen jogosan is, ahogy arra Donát rávilágított, de itt nem feltétlenül csak rólam van szó. Talán, hogy ha ezzel nem magunk alatt vágnánk a fát, még meg is tennénk. Bár mondjuk azért, hogy diplomás munkanélküliek legyünk, hát... Nem is tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, az igazságérzetem nekem is körülbelül ugyanúgy háborog, még ha nem teljesen jogosan is, ahogy arra Donát rávilágított, de itt nem feltétlenül csak rólam van szó. Talán, hogy ha ezzel nem magunk alatt vágnánk a fát, még meg is tennénk. Bár mondjuk azért, hogy diplomás munkanélküliek legyünk, hát... Nem is tudom.

Szerinted jó úgy a diplomát kézbe venni ( ha sikerül), hogy éppen az aki átadja az sunyin mosolyog a képedbe? ( tegyük fel, hogy közvetlenül vagy közvetve ő szívatott )

Oks, megvan a diplomád, de közben érzed, hogy sokkal több van benned; az álláslehetőség egyáltalán nem biztos és a tanár ott folytatja ahol veled/veletek abbahagyta.

Szóval igen, gondolni kell másokra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút nem erről van szó, de persze sikerül pont abba az egy pontba belekötnöd, ami a mondandó szempontjából nem lényeges. Aki becsületesen, vért izzadva megtanulta, mert sok ilyen volt, azok is ugyanúgy 1-est kaptak. És itt nem a puskázáson van a hangsúly, hanem hogy a nyilvánvalóan jó válaszra is 1-est adnak, ergó nincsen normálisan kijavítva. Még ha perfektül megtanulom akkor sem kaptam volna jobb jegyet, erről van szó.

Elég nagy baj ha szerinted az, hogy te csalsz a vizsgán az totál lényegtelen. Ha csalsz akkor te teljesen jogosan kaptál egyest. Aki tanult és úgy kapott az joggal szomorkodhat és minden oka megvan felháborodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Csaltál, egyest kaptál. Mivel sokan csináljátok, azokat hozzátok nehéz helyzetbe, akik becsületesen megtanulták. A tanárok nem feltétlenül azért adnak 1-eseket, mert kukacoskodó mocskok (vannak olyanok is), hanem pl. azért is, mert ha ilyen a hozzáállás a diákok részéről, mint a tiéd, akkor ők sem törik magukat.

 

Aki puskázik, az nálam elvesztette minden lehetőségét arra nézve, hogy utána panaszkodjon a jegy miatt. Vagy puskázzál, de utána húzd meg magad, és ne neked álljon feljebb, ha megbuktatnak, vagy tanulj, ahogy azt kell, és utána reklamálj, ha még mindig jogtalannak érzed az egyest!

 

Én egyetlen egyszer puskáztam egyetemen, akkor is azért, mert a tanár kiment, és közölte, hogy felőle azt csinálunk, amit akarunk. Előtte sem utána nem puskáztam, de nem is húztak meg soha! Pedig volt olyan, hogy igazságtalanul nem kaptam aláírást, mert a tanár egy köcsög volt, és nem engedett zh-t írni (!), mégsem reklamáltam, hanem alázatosan tettem a dolgom, és jé, meg is kaptam később az ötöst.

 

Persze vannak olyan tanárok, akik ellen ki kell állnod magadért, erre is tudok amúgy egy példát. Kiosztották a zh-t, de rosszul, és megmondták nekünk, hogy nézzük meg, jó csoportot kaptunk-e. Megnéztem, megkérdeztem a mellettem ülőt, hogy neki is jól van-e, erre közölte a tanár, hogy adjam oda a dolgozatom, 1-es, mert nem lehet beszélni a többiekkel.

 

Mondtam neki, NEM. 200 ember előtt nem adtam oda a dolgozatomat, mert tiszta volt a lelkiismeretem, és egy idő után feladta a tanár. Közöltem vele, hogy ha ők nem rontották volna el a dolgozat kiosztását, én sem kérdeztem volna meg a padtársam, hogy jó lap van-e nálam. Megírtam, ötös lett.

 

De ha nem tiszta a lelkiismereted, inkább füled-farkad húzd be, és lapíts, mert nincs annál szégyenteljesebb, mikor csalsz, és még neked áll feljebb. Reklamáljon az, aki erkölcsileg megteheti! Nem kell a nevükben háborogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk is volt olyan, amikor a tanár azért adott mindenkinek egy jeggyel rosszabbat, mert a csoport java puskázott. Tehát igen, a puskázók miatt szívott mindenki. Ez azért valahol érthető a tanár részéről, mert nyilván nem azt akarja viszont látni a dolgozatban, amit egy másik papírról ír le az ember, hanem amit az agyából, mert megtanulta. Viszont, mint említettem olyan azért hála Istennek nálunk nem volt, hogy a tanár feldobta a ZH-kat, és ami az asztalon maradt, az 2-es, ami leesett, az 1-es. Pedig én is hallottam már nem egy helyről ilyet. Na ez viszont nagyon gusztustalan a tanár részéről! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, becsületesség, vagy csalás örök dilemma bizonyos esetekben, bizonyos személyeknél.

Kicsi korom óta keményen tanultam mindig is. Érettségéig teljesen becsületes voltam, mindent a saját tudásomból csináltam meg. Ha nem is voltam mindig osztályelső, de a legjobbak között voltam. Na ezt a következő módon kell elképzelni. Már óvodában elkezdtem délutánonként tanulni. Általános iskola 1. és 2. osztályában mindig este 6-ig tanultam. 3. és 4. osztályban este 7-ig. 5. osztálytól, ahogy nőtt a tananyag egyre többet. 5-ben már este 9-ig, 6.-ban már este 10-ig, 7.-ban, 8.-ban éjfél előtt soha nem fejeztem be a tanulást. Középiskolában is szorgalmasan és keményen tanultam. 9-10. osztályban hajnali 1-ig, 11-12-ben pedig hajnali 2-ig legalább. Ez volt az általános. Volt mikor korábban befejeztem, de az ritkán volt. Egy tanév úgy nézett ki nálam, hogy szeptembertől június közepéig minden nap tanultam, szombaton és vasárnapon is. Karácsonyi szünetben lazítottam csak pár napot. Nyári szünetben sem lustálkodtam végig, csak 2-3 hetet nem tanultam június végétől július közepéig, aztán minden nap tanultam. Általánosban és középiskolában mindig becsületesen írtam meg a dolgozataimat. Aztán eljött az érettségi, azt is becsülettel csináltam meg. De beállt egy változás akkor az életemben. Úgy éreztem addigra elfáradtam egy kicsit. És mit kaptam a becsületességemért, a szorgalmas munkámért cserébe? Állandóan kiközösítettek, terrorizáltak, megaláztak, nem is egyszer megvertek. Utáltak, megvetettek és undorodtak tőlem. Csak a családom szeretett, igaz barátaim sose voltak. Max csak 1-2 emberrel jóban voltam. És ráadásul emellett tönkrement az egészségem is, majdnem minden nap fáj a fejem, a szemem fokozatosan romlik, nem alszok jól, tönkrement az idegrendszerem. Középiskolában rákaptam az olvasásra, mert csak az enyhített a kínjaimon. Érettségi után egy olyan képzést voltam kénytelen elkezdeni, amit nem szerettem. Megcsináltam azt is, de teletömtek bennünket olyan tárgyakkal, amiknek fullra nem volt semmi köze a szakmához, amit tanultunk. Ott is eleinte a régi, becsületes, szorgalmas énemmel csináltam a dolgokat. Csak hát aztán voltak olyan tárgyak, amiknél ha vért izzadtam is se sikerült becsületesen legalább egy 2-est összekaparni. Ott folyamodtam életemben először piszkos eszközökhöz, annak érdekében, hogy átmenjek. És amikor csaltam átengedtek, amikor becsületesen tanultam 1-est kaptam. Így érettségi után rájöttem, hogy a becsületességgel sz*rt se értem soha. A becsületességem és a jó teljesítményem miatt mindig is kivetettek és megaláztak, és az egészségem is ráment. Azóta átvettem Machievelli egy bizonyos mondását, a cél szentesíti az eszközt. Ezért nem tudom már azokat elítélni, akik puskáznak. Szörnyű, de már évek óta úgy érzem, hogy az olvasáson kívül nem sok minden érdekel már. De hát ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már köcsög tanároknál járunk:

 

Nálunk a matek tanárnő volt nagyon szívatós (aki engem is meghúzott év végén), szívtunk 1 hónapig egy anyaggal mire megértettük, eljött a TZ ideje, és egy olyan feladat nem volt(!) benne amit vettünk volna, totál ismeretlen volt az egész. Utánna ment a csodálkozás hogy mindenkinek 1-es lett. Órán se volt másmilyen, úgy osztotta az egyeseket mint Rambo az ólmot, de olyan jelentéktelen dolgokért hogy hihetetlen. Hozzá szólni se lehett szinte, mert kaptad az egyest hogy dumálsz órán. Volt 2 kedvence az osztályból, velük elviccelődött, minket meg agyonszívatott. Nem hiába hívtuk Sidiousnak. Bár most már inkább Irma Grese-nek hívom, mert a képen látható nő totál úgy néz ki mint a mi matektanárnőnk, meg viselkedésben is kegyetlen. Reinkarnálódott vagy nem tudom... Persze lett szólva ofőnek hogy a matektanárnő nem épp egy normális fajta, elbeszélgetett vele, 2 hétig normális volt majd újra átment szívatosba. Hál isten azért pótvizsgán átengedett, bár éppen hogy, persze hogy a vizsga feladatok nem olyanok voltak mint amiket 3 hónapon át gyakoroltam... Idéntől más tanítja a matekot, míg az előzőnél buktam sorba, az úgy matektanárnál 4-es lettem félvékor, szóval látható a különbség.

 

Revan: Ez a bajom a mai világgal, hogy tisztességes eszközökkel semmire nem mész. Én bevallom szoktam puskázni néha, de istenem, ki nem szokott? Biztos vannnak kivételek de azért több a puskázós. Vannak dolgok amiket másképp nem lehet megcsinálni mint csalással. Ez van...

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan, te szerintem simán kikészítetted magad. Egy fejlődésben lévő szervezetet nem szabad ennyire meghurcolni, hogy éjfélig terheled az agyadat. Nem adtál magadnak elég pihenőidőt. Ennek semmi köze a becsületességhez. Becsületes maradhattál volna napi két-három óra plusz tanulással is suli után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalábbis akik letérnek a csalás útjára szivesen hitegetik magukat azzal, hogy "úgyis ilyen a világ". Egyébként nem, de igy nyilván könnyebb.

 

Ki hogy nézi a világot. Valaki így látja, valaki amúgy. Én úgy látom hogy tisztességesen nem lehet sokra vinni. Persze ez nem jelenti azt hogy nincsenek kivételek, én se csalok zsinórba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki hogy nézi a világot. Valaki így látja, valaki amúgy. Én úgy látom hogy tisztességesen nem lehet sokra vinni. Persze ez nem jelenti azt hogy nincsenek kivételek, én se csalok zsinórba.

Mivel én viszont tisztességesen megélek, igy első kézből tudom, hogy nincs igazad. De ha úgy akarod látni a világot, akkor persze csak tessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én viszont tisztességesen megélek, igy első kézből tudom, hogy nincs igazad. De ha úgy akarod látni a világot, akkor persze csak tessék.

 

Nem mondtam hogy mindenki tisztességtelen, magától értetődő hogy vannak akik tiszta eszközökkel játszanak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem de ha valaki 18 éves diákként kitalálja, hogy nem lehet egyenes derékkal megélni az igen árulkodó... nagy igyekezet itt azért nem történt.

Az a diák valszeg a szülein keresztül tapasztalja, hogy több évtizedes gürcöléssel, egzisztenciával se jut előrébb, ellenben egy befolyásos szülő gyermeke előtt kapuk nyílnak ki.

A lentiekre visszatérve, a dologi lényeget előtérbe helyezve, a tisztességtelen tanár ellen igenis fel kell lépni. Fogjanak össze a diákok, tanuljanak, mutassák meg, hogy ők jóval többek mint akik azt érdemelnék, hogy tanulmányaik alatt végig szívassák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a diák valszeg a szülein keresztül tapasztalja, hogy több évtizedes gürcöléssel, egzisztenciával se jut előrébb, ellenben egy befolyásos szülő gyermeke előtt kapuk nyílnak ki.

A lentiekre visszatérve, a dologi lényeget előtérbe helyezve, a tisztességtelen tanár ellen igenis fel kell lépni. Fogjanak össze a diákok, tanuljanak, mutassák meg, hogy ők jóval többek mint akik azt érdemelnék, hogy tanulmányaik alatt végig szívassák őket.

 

Oldi nem akarsz lottózni? Mert ezt nagyon eltaláltad! Igen, anyukám révén tapasztalom, hogy hiába gürcöl 8 órákat, sokszor szombaton is, van hogy 12 órázik, akkor se jut előrébb semmivel se azzal a kevéske pénzel.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi nem akarsz lottózni? Mert ezt nagyon eltaláltad! Igen, anyukám révén tapasztalom, hogy hiába gürcöl 8 órákat, sokszor szombaton is, van hogy 12 órázik, akkor se jut előrébb semmivel se azzal a kevéske pénzel.

Ez nem azért van, mert becsületes. Nem akarok mélyebben belemenni, de könnyebb arra fogni, hogy csak csalással lehet meggazdagodni. Az emberek ezzel csak racionalizálják a kudarcukat, de ettől még nem lesz igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na szlovák érettségi és a ballagás is kipipálva. Szlovákon természetesen a szövegértőnek megfelelő részén berakták a tananyag egyetlen cseh nyelvű versét, vicces volt... ahogy az is, hogy az igazgató nő 11 embernek kereken 4 db szótárt küldött, panaszkodtak is a felügyelő tanárok rendesen, hogy minden második percben szótárt kellett cipelniük a terem egyik végéből a másikba... Mindegy, legalább a két esemény közti időt sikerült emlékezetesen eltölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki hogy nézi a világot. Valaki így látja, valaki amúgy.

De attól még ez nem a helyes látás. A világ nem fekete fehér, és foghatod rá, hogy csak az egyik szín domináns, a másik meg csak úgy van. Aki így hiszi, az valójában semmit sem lát a világból. Vak, mint egy befalazott ablak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól még ez nem a helyes látás. A világ nem fekete fehér, és foghatod rá, hogy csak az egyik szín domináns, a másik meg csak úgy van. Aki így hiszi, az valójában semmit sem lát a világból. Vak, mint egy befalazott ablak.

Hogy ez mennyire igaz. :) Van, aki két szemére lát, van, aki félre (? wtf, inkább egyre :D), van, aki vak, mint egy befalazott ablak (a'la dzséjt), és van, akinek már feje sincs, nemhogy szeme...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem azért van, mert becsületes. Nem akarok mélyebben belemenni, de könnyebb arra fogni, hogy csak csalással lehet meggazdagodni. Az emberek ezzel csak racionalizálják a kudarcukat, de ettől még nem lesz igaz.

 

Hát én tisztességes embernek tartom magam, de mégis azt látom, hogy gyakoribb az, amikor az ember törtet, átgázol bárkin/bármin és ha kell csal, hogy előrébb jusson, mint azok az emberek, akik igyekeznek becsületesen élni, nem feltétlen azt hajkurásszák, hogy milliók lógjanak a zsebükből, hanem elégedettek azzal is, amijük van. Én ide sorolom magam... és leginkább a hasonlóan gondolkodó embereket kedvelem, velük értek egyet, de azt tapasztalom, hogy mi vagyunk kevesebben. :( Ez persze nem azt jelenti, hogy boldogulni CSAK tisztességtelen eszközökkel lehet. Ez természetesen nem igaz. Bár meg kellene fogalmazni, hogy kinek mit jelent az, hogy "boldogulni" vagy előbbre jutni? Mert nyilván nem mindenkinek ugyan azt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De attól még ez nem a helyes látás. A világ nem fekete fehér, és foghatod rá, hogy csak az egyik szín domináns, a másik meg csak úgy van. Aki így hiszi, az valójában semmit sem lát a világból. Vak, mint egy befalazott ablak.

 

Akkor kinyitom a csipám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.