Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Legalább önmagaddal ne kerülj ellentmondásokba. Nekünk egyáltalán nem kenyerünk a képmutatás, nem fogunk itt színészkedni, meg álszent módon viselkedni, mert ennek a fórumnak a közössége nem olyan. Tapasztaltaim szerint itt senki sem álszent. Még Ben se volt az... Annyira. Te magad mondtad, hogy ha valaki barátságosan közelít feléd, akkor te is normálisan viselkedsz vele, itt ezt miért nem lehet megtenni? Meg itt beszélsz a bizalomról, itt csak annyira bíznak egymásban az emberek, amennyire egy fórumon ez lehetséges, kivéve persze azok, akik részt vettek már ilyen fórum talin, szóval számukra ez jóval többről szól. Az elméleted helyes, az emberek nagy része tényleg hajlamos visszaélni a jóindulatoddal. De elég ideje vagy már itt ahhoz, hogy észrevedd, hogy mi itt nem vagyunk ilyenek.

 

Szerk.: Attól még, hogy veled kib*szott az élet, még nem jogosít fel arra, hogy másokét is megkeserítsd, mert akkor nem leszel jobb náluk.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont aki azzal dobálózik, hogy én nem változom és milyen vagyok, az játszotta el először a bizalmamat, mint már írtam. Én pl. Darth-al is normálisan beszélgettem abban a privát társalgásban és az ő véleményre voltam kíváncsi. Aztán szépen átküldte Frenkie-nek és ő támadott vele. Most érted, egy független ember lepaktál azzal, akiről tudja, hogy harcban álltam (igen, múltidő), ezzel előnyhöz juttatta őt. Ezt sajnos én nem tudom se elnézni, se megbocsájtani egykönnyen. Utána meg lehet írni rólam csúnyákat, meg lenézni, örülök neki, hogy a lelkiismerete ilyen hamar feldolgozta....

Már 2006 óta netezek, szinte napi szinten és rengeteg filmet, zenét, játékot osztottam meg. Amikor 1megás netem volt, és 8-9 óra alatt ment fel egy movie, mindig tök boldog voltam. Akkor még az emberek meg is köszönték, meg értékelték a dolgokat. Tegnap előtt, meg létrehoztam egy torrentet egy bizonyos oldalon, eddig 147en szedték le és van két köszi, meg egy noob írt, hogy sz*r a feltöltés, mert nincsen hang...Teljesen megváltoztak ezek a dolgok, ma már mindenki marha nagy sávszéllel szed mindent és nem kell szinte semmire várni. Elindítja, facebookol 2percet és nézi a filmet...magyarul a társasági élet is visszaesett és haldoklik a legtöbb warezen, torrenten. Ami ugye fórumként is funkcionál. Én átéltem és hozzászoktam ezekhez a változásokhoz, kialakult bennem egy közönyösség és távolságtartás az elektronikus közösségek felé.

Azt is cáfolnám, hogy eddig nem segítettem, mert ha kérés volt, akkor én kerestem neten pl. torrent linkeket, vagy írtam jó tippeket a PC konfig részlegbe is. Plusz még egyéb dolgok, de ezt nem azért írom, hogy menőzzek, csak nem szeretem, ha a valamit semminek állítják be.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább önmagaddal ne kerülj ellentmondásokba.

 

Folyamatosan ezt teszi.

 

Flóri, ha erre gondolsz:

 

Ki az a Kis Bence aki felvett facebookra?

 

Na baszki. :D Azt hittem utál mint a sz*rt. Úgyhogy Ben fiam baromi gyorsan takarítsál ki magad körül mert nem kivánok az ismerősöd lenni ,sem FlóriBának. Egy szintet azért tartanom kell, gondolom érthető.

 

Itt rohadtul nem rólad volt szó. Nem értem minek veszed magad bele ebbe.

 

-------------

 

Ismerős? Idézet a privát beszélgetésünkből... ezt írtam neked:

 

"Egyetlen dologban igazad van. Nem kellett volna !Kiadnom! 3. személynek (Frenkie) a közös beszélgetésünk egy részét. Ezt a mai napig bánom, mert nem csak, hogy csúnya dolog volt, még a saját elveimmel is szembe ment... szóval ezért mélyen és komolyan elnézést kérek. Nem szándékozom sem Veled sem mással hasonlót tenni a jövőben... + ha visszacsinálhatnám, megtenném... és ezt tényleg komolyan mondom."

 

De még mindig ezen pattogsz. Akkor pattogj.

 

Ezt a warez és torrent hájpot sem értem. Értelmes ember illegális dolgokkal nem kérkedik. De te tudod.

 

Őszinte leszek... tényleg annak örülnék a legjobban, ha elmennél a fórumról. De ez én vagyok. Abban vagyok még egészen bizonyos, hogy sokaknak vagy még a bögyében. Akik engem ismernek itt, azok tudják, hogy ez tőlem szokatlan hozzáállás, egyáltalán nem jellemző rám ez, de veled kapcsolatban nagyon durván ez van bennem... és Ody, bocsi, tudom, hogy nem tetszik, de nem tudok mit tenni. Csak annyit, hogy itt most lezárom részemről ezt az egészet és innentől sokkal fontosabb és érdekesebb dolgokra koncentrálok itt a fórumon.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a warez és torrent hájpot sem értem. Értelmes ember illegális dolgokkal nem kérkedik. De te tudod.

Igazából itt nem maga a torrent és a warez közeg a lényeg, hanem az emberek hálátlan mentalitása, amely sajnos tényleg jellemző, csak tudni kellene külön választani ettől a fórumtól.

 

Szerk.: Nem pártolok, csupán egyetértek. És ugyanúgy érveltem, de ezek szerint számodra az semmi.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem rólam van szó, akkor miért van ott a nevem? Amúgy meg te honnan tudod mire gondol Frenkie, telepatikusan társalogtok? Megint egy olyan dologhoz szólsz hozzá, amihez nincsen közöd!

Az meg, hogy az árulásod ennyivel lerendezed, hát legyen, csak a te értékrended tükrözi.

A torrent amúgy nem illegális, ha magadnak letöltöd a filmet, megnézed és törlöd, ez már nagyon régóta így van....Amikor DVD-t és CD-t veszel is kifizeted a jogdíjat, tehát a ráírt tartalomnak is, ha nem adod ki másnak, jogtisztává kellene válnia, de ez nálunk még gyerekcipőben jár, nagyon nincsenek tisztában a magyarok ezekkel a jogokkal.

Az is tény, hogy vannak az oldalon olyan emberek, akiknek adok a véleményére és ha szólnak, akkor jobban figyelek arra amit mondok vagy írok, sőt a nézeteimen is tudnak változtatni. Ilyen pl. Öregharcos, Ody, Dzséjt, Raven. Őket egyben tisztelem is, mert nem csak támadnak, hanem érvelnek és normálisan teszik ezt.

Ti ketten azon kívül, hogy egymást pártoljátok és összefogtok ellenem, más érdemleges dolgot nem kaptam. Te meg küldöd a PÜ-ket és csodálkozol, ha nem veszlek már komolyan, meg nem írok semmi informatívat...

 

Igen, én is így gondoltam, Kósa ha nem is kedvel, de a dolgokat jobban átlátja és nem csak fogást keres rajtam, ezt azért tisztelem benne.

 

Régen 6-7 oldalra tettem ki azokat amit megosztottam és minden oldalon a post után körbenéztem, beszélgettünk, ismerkedtünk, volt, hogy barátnőt is szereztem így. Ma már ha megnézem az utolsó látogatás óta született hsz-eket, semmi személyeset nem látok, csak rohadt nagy megosztott adat mennyiséget. Egy olyan világban, ahol az emberek Facebookon szakítanak egymással és SMS-ben bontanak fel házasságokat, át kell értékelni az eddig berögzült dolgokat...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, telepatikus kötelék van közöttünk. :evil:

 

Facebook kapcsán Benről beszélt... rólad meg általánosságban! Ennyi!!

 

KisKósa, ezt vágom... és egyet is értek vele. Ettől még a folytonos felemlegetése a torrentnek és a wareznak és annak, hogy miket töltött fel... hát érdekes. Olyan illegális ez az egész, mint a huzat, minimum, hogy nem kérkedik vele az ember. Ne legyünk már álszentek... a torrent, mint technológia NEM illegális, de mire használják az emberek? Illegális filecserére. A letöltésben igazad van... jogilag itt a feltöltés és a visszaosztás már problémás... törvénybe ütköző!!!

 

Igen, abban is igazad van, hogy nekem fingom sincs a filecsere jogi oldalával. Egy darab cikket nem olvastam a témában és 1 perc erejégi sem jártam utána a témának... csak a vakvilágba poffogtatom a marhaságaimat.

 

Na végeztem a témával.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, amikor kitettem a Robot Chikent ide, akkor senki sem mondta, hogy fúj de gusztustalan dolog, töröld már le, hiszen ez illegális. A drog is az, mégis lehet netről rendelni, meg a pénzmosás szintén, mégis a politikusok nagy része ezt űzi kiegészítőként..Az is illegális volt, amikor készítettem egy feliratot és kérdés nélkül feltették egy műsoros DVD-re, aztán haver mutatta, hogy nézzed már, ez tök a te stílusod és szófordulataid...Ha úgy nézzük teljesen körbe van határolva, hogy mit tehetünk és mit nem, de vannak olyan dolgok amit megteszünk annak ellenére is, hogy tudjuk, nem lenne szabad. Ennyi erővel jobban büntethetnék azt, aki pl. az Avatar DVD kiadását a megjelenés napján feltölti, azzal szemben aki felrak egy 1978-as filmet. Az informatika rengeteg baromságra adhatna okot és ad is, de nálunk egyáltalán nem veszik komolyan a szabályokat.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk erről én is hallottam, hogy jogilag tényleg nem tilos letölteni, megnézni és nem terjeszteni... De ez így akkor is olyan meredeken hangzik. Ellopok egy 7500 Ft-os aranygyűrűt, hordom pár órát, aztán kidobom a kukába, utána ártatlan vagyok? Mert végül is ugyanaz történik, csak a közeg más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, mert a gyűrűt mások nem használhatják közben, itt pedig amíg töltöd le is osztod már meg... Amúgy akik ilyen törvényeket alkotnak, megtehetik, hogy megveszik a filmeket eredetiben, még akkor is ha egyszer nézik utána csak meg. De, egy 1984es horror-t amit a mai napig nem szinkronizáltak és nálunk forgalomba sem került soha, elég nehéz lenne megrendelni...Szóval baromságnak tartom ezt az egészet, főleg úgy, hogy egy újabb játék 16.000-18.000Ft. Amikor a Flatout 2. kijött és zsír újan volt 3000, akkor kapásból megvettem, nem letöltöttem. Ezen a hozzálláson kéne változtatni leginkább...

A másik amiért megérdemlik a készítők, hogy meglopják őket, az az, amikor pl. megvettem a Dawn of War II DVD-t, betettem és felment Steam-re, aztán nekiállt 4gigát letölteni...én már tök be voltam indulva, hogy akkor most játszunk, erre nézem, a DVD-n van 400!!! Mb adat. Akkor elég mérges voltam. Ahogy hallottam, a másik két kiegészítő lemez is ezen az elven lett kiadva...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

te nagyon kemény vagy, ezt már észrevettem! :) Pedig én úgy tudtam a Wukik viccesek és kedvesek is tudnak lenni!

Nagyon úgy tűnik hogy még mindig le vagy ragadva az avatarválasztós álláspontodnál. Ha én is hasonlóképpen állnék hozzá a dologhoz akkor akár Grivis avatarom is lehetne mert hozzád hasonlóan én se vagyok épp emberszerető.

Az avataromhoz visszatérve nem azért van Csubis avatarom mert annyira bírom őt vagy a fajtáját hogy avatarnak kellett lennie belőlük. A wookie-k úgy általában tök közömbösek számomra. Egyedül Csubit bírom közülük valamennyire de ez magában még nem elég ahhoz hogy ő díszelegjen az avataromon. Csakis afféle nosztalgia miatt jutott el odáig ugyanis régen sokat bíbelődtem plüssfigurákkal és a fontosabb SW-szereplők közül ő hasonlít a legjobban az olyan cuccokra. Tehát nem igazán van értelme és nem is kell engem az avatarommal különösebben összefüggésbe hozni mert nincs sok alapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon úgy tűnik hogy még mindig le vagy ragadva az avatarválasztós álláspontodnál. Ha én is hasonlóképpen állnék hozzá a dologhoz akkor akár Grivis avatarom is lehetne mert hozzád hasonlóan én se vagyok épp emberszerető.

Az avataromhoz visszatérve nem azért van Csubis avatarom mert annyira bírom őt vagy a fajtáját hogy avatarnak kellett lennie belőlük. A wookie-k úgy általában tök közömbösek számomra. Egyedül Csubit bírom közülük valamennyire de ez magában még nem elég ahhoz hogy ő díszelegjen az avataromon. Csakis afféle nosztalgia miatt jutott el odáig ugyanis régen sokat bíbelődtem plüssfigurákkal és a fontosabb SW-szereplők közül ő hasonlít a legjobban az olyan cuccokra. Tehát nem igazán van értelme és nem is kell engem az avatarommal különösebben összefüggésbe hozni mert nincs sok alapja.

Ez pusztán a tudatos irritálás része, ne is reagálj rá inkább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Téma lezárásként

 

FlóriBá: Az hogy mi van egyébként a világban, momentán cseppet sem érdekel minket. A mi közösségünk úgy működik, ahogy alább kifejtettem, nem pedig úgy, ahogy te szeretnéd. Ha nem tudsz ehhez igazodni, rövid úton repülni fogsz, ebben biztos lehetsz, épp úgy, ahgy Ben is repült.

 

Egyébként pedig valóban magadnak mondasz ellen, hiszen azt mondod: önmagadnak kell boldogulni, mégis itt kérsz segítséget a játékhoz. Az ilyen képmutató ember soha az életben nem kap tőlem segítséget, de ne aggódj, a fórumon többet mástól sem, és ha az igazságos az élet, ott sem. Innen már csak egy lépés, hogy mindenki ignoráljon.

 

Ha bármi mondandód van, privátban elolvasom, az erre való reagálást minden további érintett részéről törlöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jól van látom Donát megértette amit írtam.

Mondod te aki nem mutatta jelét annak hogy megértette amit én írtam. Többet megértettem mint hinnéd csak épp nem értettem egyet veletek. Ezeket a dolgokat bekalkuláhattad volna ha már találgatózni támadt kedved.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rog kicsit túllihegitek már ezt a dolgot nem? Leégett valakinek a háza a másik hibájából? Itt a fekete dögvész? Vagy talán árvíz fenyeget? Egyszerűen csak valaki pár perccel később rakott be egy ugyanolyan videót mint a másik. Gyerekek, ha a világnak csak ennyi baja lenne akkor minden happy lenne. Ti meg ilyen semmiségeken napok óta úgy veszekedtek, mintha legalább is az egyik kiirtotta volna a másik családját. Tudom, hogy érzékenyebbek vagytok mint az átlag, de azért ne essünk már át a ló túloldalára. Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha nem értem az emberek gondolkodását. Jövök haza busszal, nézem előttem ül egy nő. Nő előtt a függöny, nyitva az ablak ezért lebeg. Őt ezt zavarja. Feje mellett 0,5 centivel van a kis szíj amivel oda lehetne fogni a függönyt hogy ne lebegjen. De nem, ő nem odafogja, hanem köt a függönyre egy csomót! Persze ettől az még tovább lebegett. WTF a köbön. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem értem, ti melyik világban éltek? Ha valaki ma érvényesülni akar és pénzt keresni, hogy megéljen, akkor nem igazán számíthat másokra. Erre jó példa volt a mai nap is, a főnököm át akar vinni egy másik céghez, de a régi cég meg rám küldött 2embert is, hogy visszacsábítson. Az egésznek annyi a lényege, hogy mindkét vállalkozás pénzt kapna utánam, nem is keveset, tehát őket nem érdekli, hogy velem mi van, a lényeg, hogy náluk szerződjek le és fizessenek utánam. Most dönthetnék az alapján, hogy kinél kezdtem, meg hol vannak jobb fej emberek, persze, de az egyik fix fizetéssel leszerződtetne 2évre, a másik pedig egy összegben adna egy kisebb vagyont...

Az meg, hogy érzéketlen vagyok, hát van ilyen, kaptam én már eleget azért, mert megnyíltam olyan embereknek akiknek nem kellett volna és később kihasználták. Egy közösség előtt még veszélyesebb a dolog, mert ki tudja, kivel milyen kapcsolatba kerül később az ember és hogy használja majd fel ellene. Azt sem tudom mennyi tapasztalatotok van nők terén, de ott még fontosabb, hogy amíg nem ismered a másikat, ne játszd ki minden lapod, mert ha mégsem úgy alakul, ahogy elképzelted, akkor kellemetlen helyzetek is születhetnek.

Ezeket az internetes fórumokat és portálokat pedig nem tudom komolyan venni, itt mindenki annak állítja be magát, amilyennek szeretné. Erre egy jó példa, hogy játszottam egy játékkal és elég jó társaság alakult ki, úgy döntöttünk lesz klán találkozó is. Az emberek 70%-a nem úgy nézett ki, ahogy az általuk linkelt képeken bemutatták magukat, 80%ban pedig nem olyan volt élőben a jellemük, mint ahogy neten előadták magukat. Ez rám is igaz, ha valakit személyesen ismerek, barátságosan közeledik felém, akkor én is normális vagyok vele, meghívom egy sörre, beszélgetünk, ízelítőt kap a remek humoromból. Én nem keverem össze a valós és a virtuális életet.

Arra is kíváncsi lennék, hogy pl. aki ennyire kemény itt, az valójában milyen lehet, mert többnyire az olyan emberek írnak egymás után 4-5 hsz arról, hogy tiltják a másikat, meg mennyire gyűlölik, akiknek valami komplexusok van. Frenkie én nem akarok tippelni, hogy te mivel nem lehetsz elégedett, de ha ennyire katonás nézeteid vannak, akkor azért azt elárulhatnád, hogy pl. a fizikumod is meglenne hozzá, vagy csak az eszmék???

Darth te meg szerintem inkább maradj csöndbe, gondolom mások nem tudnak arról, hogy azt ígérted nekem, a privát beszélgetéseinket nem adod ki, mégis egy 3. ember támadott azzal, amit neked írtam. Ezek után még legyek jó fej, meg bízzek benned? Mégis milyen alapon?

Az, meg, hogy ki, hogy áll hozzám, hát nem éppen érdekel. Azt, meg hogy kinek leszek az ismerőse, még mindig én döntöm el, eszem ágában sem volt regisztrálni Facebookra és elsőként felvenni Frenkit ismerősnek... Nem tudom miért kellett engem ebbe belekeverni. :)

 

Mivel megszólítottál hadd válaszoljak. Azért nyilvánosan mert szerintem a többiekre is tartozik. Az alapvető konfliktus okát kettőnk közt abban látom amit írtál ebben a hozzászólásban. Először is nem gyűlöllek mert nincs miért. Másodszor ebben a hozzászólásba legalább leírtad amit én már régóta tudok az irásaid alapján hogy milyen értékrendet követsz az életben. Ez a pár mondta emeli ki legjobban a lényeget.

 

"Ezt most nem értem, ti melyik világban éltek? Ha valaki ma érvényesülni akar és pénzt keresni, hogy megéljen, akkor nem igazán számíthat másokra."

 

Namost én ennek a gyökeresen ellentété vallom. Baromira nem érdekel a pénzkeresés, és az érvényesülés. Én az élet értelmét nem abban látom hogy mindenáron vagyonokat szerezzek. Százszor fontosabbak nekem a barátaim az hogy segíthetek rajtuk(vagy ők rajtam) önzetlenül. Sokkal fontosabbnak tartok egy ölelést mint 6 millió dollárt. Na ezért nem fogunk mi soha egyetérteni. nem itéllek el érte rád is hat ez a hamis értékrend majd később valószinű rájössz mennyire nem jó ez. Sajna az ilyen embereket el fogják hagyni stb, nem sok barátjuk lesz.

Huszonévesen nagyjából hasonlóan gondolkodtam mint te de kinőttem valószinü 40 éves korodban te is máshogy fogod látni a világot.

Mégegyszer nem a pénzkereséssel van a baj hanem, ahogy szerzik ma az emberek. Mindenkin átgázolva, becsapva.

Csakhogy ha ugyanezt majd megkapd mástól akkor te leszel a legjobban felháborodva.

Na ezért ignorállak mert nem érdekel a néha nagyképű alázat nélküli szöveged. Az meg baromira gáz hogy nem bírod felfogni(pedig Ody leírta neked) hogy ez a közösség a VALÓS arcát adja. Azaz mi ilyenek vagyunk élőben is. Én nem tudok hazudozni és nem is akarok mert itt a fórumon sokan személyesen is ismerjük egymást vannak fórumtalik és mondhatom szerintem azt hogy baráti társasággá kovácsolódtunk. Ez olyan szinte működik hogy könyveket adunk egymásnak úgy hogy teljesen megbízunk a másikban hogy vissza is kapjuk. A te értékrendedet való emberekkel meg a való világban sincs kapcsolatom mert tipikusan érdekemberek. 3 mondat után rájöttem hogy csak azért jön bulizni velünk mert akar valamit. Pillanatok alatt le lett rázva. Egyszerűen nem bírom elviselni az érdekembereket.

Különben megpróbálhatnád adni azt a FlóriBát aki valójában vagy mert itt senki nem fog vele visszaélni.

A mások hogy te beszélsz becsületről mikor az első privimet azonnal küldted tovább Odynak és a többieknek, most meg ezt felhánytorgatod Riddicknek? Nem ártana magadba nézni egy kicsit. Nem esküdtünk össze Riddickel ellened, csak hasonló értékrendet képviselünk és néha dumálunk rólad. Ennyi. Biztos rólam is beszélnek mások.

Hogy van e frusztrációm? Biztos van. Úgy nagyjából elégedett vagyok az életemmel. Van egy lakásom van egy viszonylag jó állásom(pénzileg lehetne jobb is, de minden másban ok). Van 4 baráti társaságom(a fórumos az egyik) akikre az életemet rábíznám annyira jó emberek, imádok bulizni és nem kesergek állandóan.

A hibám az ha kicsit sokat iszom és valami bedurrantja az agyamat akkor csúnyákat írkálok. De dolgozom rajta ,nehéz mert ittasan máshogy látja az ember a dolgokat.

Katonás sem vagyok, bár voltam 20 éve katona. Egyszerűen szeretem az amcsi hadsereget, ruhájukat a fegyvereiket a profizmusukat. De sosem lépnék be, nem ölnék meg senkit. Viszont azt tisztelem bennük hogy helyettem a piszkos munkát. Nem szeretem az arab szélsőségeket az ártatlanok gyilkolása miatt. Ezért szoktam írni hogy örülök hogy az U:S Army likvidálja őket.

De abszolút nem vagyok millitáns a többiek tudják ezt rólam. A shotis sztorykat is hülyeségből szoktam írni.

Enyit rólam és a fórumről.

 

Neked kell alkalmazkodni szerintem és nem nekünk, ezzel a nagyképű stílussal itt nem sokra mész. Az hogy a világban meg más fórumokon mi van teljesen hidegen hagy. Ez itt a béke szigete.

Különben pont tegnap beszéltük Odyval hogy mennyit javultál már elolvasgattam a hozzászólásaidat, szerintem jót beszélgettünk Amerikáról. Csak tegnap jött ez a másokon nem segítek duma és visszavett nálam

Köszi ha elolvastad remélem most már megérted mi a lényeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megértem, rájöttem, te az a fajta ember vagy, aki leél itt egy életet és neki ennyi elég, nem keres se kitörési lehetőséget, sem feljebbjutásit. Én már gondolkoztam azon is, hogy kimegyek majd fél évre Angliába. Nem csak azért, mert kedvelem azt országot, hanem ott egy hét alatt keresek annyit, mint itthon egy hónap alatt. És akármennyire is nem fontos a pénz én azért jobban örülök annak, ha minőségi és márkás kajákat tudok enni, nem 98Ft-os sört kell vennem és egyebek. Ha minimálbérből élnék, akkor a jobb dolgokat el is felejthetném, vegetálnék egy életen át és adósságot hagynék csak magam után hátra...

Bárki, bármit mondd a pénzre szükség van, boldogságot nem lehet venni rajta, de élményt igen. A másik, meg hogy nekiálltam nyugdíjalapba gyűjteni amit félre tudok tenni, hogy majd ha megérem azt a kort, akkor saját magam el tudjam tartani. Szerintem ha keresnék havi 65.000, akkor ezt sem tehetném meg és még kilátástalanabb lesz a jövőm. Aztán 70évesen, megölelhetnek naponta 4.000 alkalommal, akkor is szarul leszel, ha a gyógyszered nem tudod megvenni, mert nem lesz miből. Szerintem ez nem attól függ, hogy ki hány éves, hanem ki mennyire reális és mekkorák az igényei. Pl. most új telefont akarok venni, persze vehetnék 6.000Ft-ért valami szutykot, vagy gyűjthetek rá 2-3hónapot és választok egy minőségi, már kézi számítógépnek minősülő mobilt, aminek a funkciói 80%-át kihasználom majd, mert értek hozzá. Meg, mint említettem a kemény amcsi szoldzserek is technikában múlják leginkább felül a társaikat, gyúrni, meg taktikázni egy üzbég is tud. Egyedül a hatalmas vagyonuk miatt váltak fejletté, tehát ha úgy nézzük, te bennük a pénzt szereted, meg azt, ahogy a milliárdos cuccokat megtanulják kezelni. Sőt szerintem, ha igazi afrikaiak kapnának amcsi kiképzést, akkor lenne gebasz, mert kondícióban, kitartásban, futásban simán verik az egész világot.

Az meg, hogy beárultalak, az azért volt, mert a hangnemed egy olyan mércét ütött meg, amire írásban nem szívesen válaszoltam volna, élőben meg nem érdekelt volna mekkora vagy, helyből letépem a jobb karod... Én azért küldtem el a jelentést akkor, mert számomra sértő volt, és gondolom te is sejtetted, hogy nem ugrok bele abba a csapdába, ami azzal járt volna, hogy engem banolnak, mert csúnyát írtam, téged meg nem, mert régi tag vagy. Itt igaza van Rog-nak, nem kell az avatart és a kedvenc karaktert összekeverni a felhasználóval, én nem sétálok bele mindenféle csapdába. :evil:

Ezt az amerikás dolgot sem értem, én tök leszarom az arabokat, meg hogy az ikertornyokkal is mit csináltak, miközben nálunk a szórakozóhelyen gyilkolják azokat a sportolókat, akik ha nem is itt születtek, de tiszteletből és mellesleg a csúnya pénz miatt felvették a magyar állampolgárságot. Most őszintén, ez nem nagyobb probléma? Ez ellen ki tett valamit? Közben te is ott élsz abban a városban, nem zavart, hogy akár veled is megtörténhet? Küldték volna oda a magyar katonákat Irak helyett!

Ez az érdekember dolog...engem nem zavar, ha valaki akar tőlem valamit és azért tart velem, mert ha nekem nem esik nehezemre megtenni és ő meg boldog lesz tőle, hát legyen. Az, hogy a későbbiekben ennek ellenére nem számíthatok rá...amikor baj van, szerintem mindneki csak magára számíthat, ez olyan tény, mind hogy mindneki egyedül hal meg. Nekem kb. 3barátom van, egy általános iskolából, ő most hívott meg az esküvőjére, egy a közép iskolából, vele amiket átéltünk, azt se kor se tér nem tudta lerombolni és egy az egyetemről. A többi ismerős csak haver, de ha kell segítek nekik, pl. az egyik most hívott el pincét meszelni, mivel nála aludtam 4napig Művészetek Völgyében és idén is ott fogok, így szívesen vállaltam, holott k*rva messze áll tőlem ez a fajta munka. Ha csak felhívott volna úgy, hogy két éve nem beszéltünk és nem tette volna meg azokat a szívességeket, akkor valószínű azt mondom, hogy nem érek rá...

Én próbálok alkalmazkodni, de anélkül teszem, hogy a saját elveim és egyéniségem feladnám. Számomra ez fontos, én ilyen vagyok. Nem bízom az emberekben és ennek oka van, nem is egy. Nem az alapján tisztelek valakit, hogy mod, admin, vagy főnök, esetleg nő, hanem az alapján, hogy mit bizonyít be számomra és a külvilág számára, esetleg mennyit tesz a saját közösségéért.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért valljuk be, Frenkienek és FlóriBá-nak is igaza van valamilyen szinten.

 

Oké hogy a pénz nem minden, de valamiből meg kell élni. Sajnos 47.000-ből villanyszámlára se telik. Tudom meglehetne lenni kütyük nélkül is, de ha kaját muszáj valahogy venned. Lakást is fent kell tartani, mert senki nem szeretne a híd alá kerülni. Sajna ez a legnagyobb bajom a mai világgal, hogy minden csak a pénzről szól. Ha befejezem a sulit akkor kellene munkát keresni, legjobb esetben is csak Budapesten találok majd, amihez albérlet kell, amihez meg pénz. Munkánál meg az a gáz, hogy sokszor látom hogy kell munkatapasztalat. Oké, de ha ahhoz hasonló munka kellene, amihez megint csak munkatapasztalat kell. Nagyon sz*rul van ez kitalálva. Előttem két opció lebeg a Hogyan tovább kategóriában: vagy elmegyek újságírónak, amihez gondolom kellene kocsi, amihez meg jogsi kellene, a benzin pedig lassan drágább mint maga a jármű. Másik pedig a számítástechnikában valahol elhelyezkedni, de ezután még annyira nem kutattam hogy milyen lehetőségek vannak, ha valaki tud adni tippeket szívesen veszem :). Szóval igen, a pénz nem minden, de ha meg akarsz élni akkor muszáj szerezni valahogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi... ez mind igaz, de más dolog tisztességesen és becsületesen megkeresni X összeget, amiből nem biztos, hogy dúskál az ember, de mégis megvan... vagy elérni többet úgy, hogy mindenen és mindenkin gátlástalanul átgázol. Teljesen mindegy, hogy mit diktál a világ. Frenkie esetében nekem az szimpatikus, hogy bár bevallja, jó lenne, ha többet keresne, de a munkájával alapvetően elégedett és nem az a folyton siránkozó fajta, sokkal inkább az optimizmus jellemző rá. Szóval így is lehet.

 

Igen, ma minden arról a sz*r pénzről és annak megszerzéséről szól... vagyis ezt tolja a média és a törtető emberek a képünkbe, hogy tényleg erről szól... pedig NEM. Oké, pénz nélkül halott vagy (bár ez sem feltétlenül igaz minden esetben!).... de igenis, ez a világ annyi gyönyörű dolgot tartogat az ember számára, és a legtöbbhöz pénz sem kell.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom minek keverni a pénzkeresést meg az emberi kapcsolatokat. Flóribá mint társas lény égett le. Ez teljesen független attól, hogy ki mennyit keres. A munka egy dolog, a szociális élet egy másik. Utóbbiban épp hogy kontraproduktiv, ha az ember állandóan csak a saját érvényesülésével van elfoglalva: a végén azt veszi észre, hogy egy kanyi barátja se lesz. Nyilván nem kötelező, hogy az embernek barátjai meg normális emberi kapcsolatai legyenek, de akkor nyelje ennek a következményeit és azt hogy egy szemétnek tartják. Azzal viszont ne áltassa magát, hogy ebből már a gazdaság is egyenesen következik.

 

Mivel munkámból adódoan rengeteg KKV (kis és középvállalkozás) vezetővel beszélek, így nyugodtan tapasztalatból mondom: nagyon becsületesen is lehet milliomossá válni. Ma épp egy jászsági fémmegmunkáló cég vezetőjével beszéltem. Gyakorlatilag ő az egyetlen nagy munkaadó a településen ahol dolgozik. Máshol jobban is felfuttathatná az üzletet, de ő marad, mert ott született és szeretne ott élni. Egy sztori a rengeteg közül.

 

NorbiLordi: Az újságíráshoz nem kell autó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Így van, becsületesen is el lehet érni azt, hogy vagyonos legyen az ember. De ha szétnézünk, ma ez egyre nehezebb és ugye egyáltalán nem általános. Általánosabb az "átgázolok mindenen és mindenkin" elv a pénzszerzés terén (ahol ugye nincsenek barátok, csak "üzlettársak" és amúgy is, nagy általánosságban itt már az embert árucikknek tekintik)... sajnos. Egyébként az első bekezdéseddel szóról szóra egyet értek! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Norbi... ez mind igaz, de más dolog tisztességesen és becsületesen megkeresni X összeget, amiből nem biztos, hogy dúskál az ember, de mégis megvan... vagy elérni többet úgy, hogy mindenen és mindenkin gátlástalanul átgázol. Teljesen mindegy, hogy mit diktál a világ. Frenkie esetében nekem az szimpatikus, hogy bár bevallja, jó lenne, ha többet keresne, de a munkájával alapvetően elégedett és nem az a folyton siránkozó fajta, sokkal inkább az optimizmus jellemző rá. Szóval így is lehet.

 

Igen, ma minden arról a sz*r pénzről és annak megszerzéséről szól... vagyis ezt tolja a média és a törtető emberek a képünkbe, hogy tényleg erről szól... pedig NEM. Oké, pénz nélkül halott vagy (bár ez sem feltétlenül igaz minden esetben!).... de igenis, ez a világ annyi gyönyörű dolgot tartogat az ember számára, és a legtöbbhöz pénz sem kell.

 

Persze, én is ezt nem szeretem, hogy aki tisztességes az épphogy elvan, aki meg utolsó rohadék az meg szórja a pénzt. Sajna ez úgy megy hogy az erősebb uralkodik, a gyengébb meg fejet hajt. Mint a Sitheknél. Erre a pénzes dologra van egy jó indián közmondás melyet még töritanárom osztott meg velünk: "Mikor megöltétek az utolsó állatot, mikor kivágtátok az utolsó fát, és mikor megszennyeztétek az utolsó folyót, lehet sok pénzetek lesz, de megenni nem tudjátok." És ez abszolút igaz. Sok dolog van persze az életben amihez nem kell pénz, ezeket mindenkinek magának kell megtalálnia szerintem.

 

Én nem tudom minek keverni a pénzkeresést meg az emberi kapcsolatokat. Flóribá mint társas lény égett le. Ez teljesen független attól, hogy ki mennyit keres. A munka egy dolog, a szociális élet egy másik. Utóbbiban épp hogy kontraproduktiv, ha az ember állandóan csak a saját érvényesülésével van elfoglalva: a végén azt veszi észre, hogy egy kanyi barátja se lesz. Nyilván nem kötelező, hogy az embernek barátjai meg normális emberi kapcsolatai legyenek, de akkor nyelje ennek a következményeit és azt hogy egy szemétnek tartják. Azzal viszont ne áltassa magát, hogy ebből már a gazdaság is egyenesen következik.

 

Mivel munkámból adódoan rengeteg KKV (kis és középvállalkozás) vezetővel beszélek, így nyugodtan tapasztalatból mondom: nagyon becsületesen is lehet milliomossá válni. Ma épp egy jászsági fémmegmunkáló cég vezetőjével beszéltem. Gyakorlatilag ő az egyetlen nagy munkaadó a településen ahol dolgozik. Máshol jobban is felfuttathatná az üzletet, de ő marad, mert ott született és szeretne ott élni. Egy sztori a rengeteg közül.

 

NorbiLordi: Az újságíráshoz nem kell autó.

 

Ha ki kell menni "terepre" akkor gondolom hogy kell hozzá. Bár én nem dolgozok újságíróként, nem tudom hogy megy, csak fantáziámra bíztam magam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ki kell menni "terepre" akkor gondolom hogy kell hozzá. Bár én nem dolgozok újságíróként, nem tudom hogy megy, csak fantáziámra bíztam magam :)

Az újságoknál vannak autós emberek, akik rendszerint a fotósok. Az ő benzin-költségeiket egyébként rendszerint az újság állja. Ugyanez ha vonattal kell lemenni valahová mert nincs autós ember: kifizeti az újság (másképp nem is tudna működni, hisz annyira sokat elvinne az útiköltség, hogy az megkérdőjelezné a munka értelmét).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újságoknál vannak autós emberek, akik rendszerint a fotósok. Az ő benzin-költségeiket egyébként rendszerint az újság állja. Ugyanez ha vonattal kell lemenni valahová mert nincs autós ember: kifizeti az újság (másképp nem is tudna működni, hisz annyira sokat elvinne az útiköltség, hogy az megkérdőjelezné a munka értelmét).

 

Jah értem :D Köszi a felvilágosítást :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel munkámból adódoan rengeteg KKV (kis és középvállalkozás) vezetővel beszélek, így nyugodtan tapasztalatból mondom: nagyon becsületesen is lehet milliomossá válni. Ma épp egy jászsági fémmegmunkáló cég vezetőjével beszéltem. Gyakorlatilag ő az egyetlen nagy munkaadó a településen ahol dolgozik. Máshol jobban is felfuttathatná az üzletet, de ő marad, mert ott született és szeretne ott élni. Egy sztori a rengeteg közül.

Melósokkal is szoktál beszélni? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis kitérő. Tegnap betévedt a nyomdába Bambi. Engem reggel majdnem elgázolt ijedtében, ahogy elhajtottam mellette bringával (a bozótban volt, nem láttam), aztán meg elbújt. Nem találtuk sehol, végül az épület belső udvarában került elő. A vicc, hogy addig két ajtón és egy folyosón is át kellett mennie. És senki sem vette észre, pedig állandóan nagy ott a jövés menés (főleg mert ott az egyik kijelölt dohányzóhely). Végül vadászt hívtunk és ment vissza a kis tévelygő az erdőbe. De szegény rettenetesen meg volt ijedve. A vadász tartott is attól, hogy nem bírja ki az erdőig és szívrohamot kap. Szerencsére, végül nem kapott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.