Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szomorúan olvastam a melóhelyi gondjaid, sajnos erre sok vigasz nem létezik :(

Sajnos nem. Max beszélek a népekkel, hogy utálják ki az új kollégát. Persze ennek meg a hátul ütője, hogy semmi sem garantálja, hogy még rosszabbat nem kapunk. Mint ahogy a példa is mutatta, egy balf*sz helyett egy lusta seggfejet kapunk, hát nem nagy csere.

 

Nem semmi emberekkel kell dolgoznod. De jó hogy nekem mindegyik kolléga normális.

Mondjuk a vagyonvédelemben a legjobb, hogy jó sok különféle embert megismerhetek. Az más kérdés, hogy egyik-másik kolléga, ami inkább hátulütő, de hát az ember a kollégáit nem válogathatja meg, ha csak nem vezérigazgató. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ezt esetleg nem poénnak szántad, akkor megsúgom, hogy nevelés szempontjából nem sokra mész egy 18 éves örökbefogadott csajjal (kislány? :lol: ). Nem vagyok nevelési tanácsadó, de annyit még én is tudok, hogy a korai évek a legmeghatározóbbak annak szempontjából, milyen felnőtt válik a gyerekből.

Az, hogy rondának és idegesítőnek tartod a kisbabákat... nem vagyunk egyformák, nyilván, de ez már nálam is amolyan "facepalm" kategória, főleg a sírós rész miatt. Miért sírnak a babák? Nem tudom, talán mert azok. Ennyi erővel miért ugatnak a kutyák, miért nyávognak a macskák? Biztos azért, hogy minket idegeljenek vele.

 

Nem, elárulom, hogy malájziában a fiatal lányok 80% prosti és nagyon jól néznek ki, meg nagyon tudják a dolgukat, a szexturizmus az ő országukban tipikus és megszokott. Amúgy poénnak írtam, de nem a nevelés része miatt...

A kutyára, meg a macskára, ha rászólok, akkor abbahagyja és tudja, hogy én vagyok a felsőbb rendű, a gazda, aki elveri pl. a fenekét, ha a szőnyegre kakál. Egy kisbabára hiába szólt rá, hogy ne sírjon, sír tovább.

Mi 3an vagyunk testvérek, nálunk annyira nem jellemző, de észrevettem már sok családban, hogy ahol egyke gyereket neveltek, és mindent megadtak neki, ott később, amikor már bicaj, tv, pc, meg ilyenek kellenek, akkor jönnek a gondok is. Szóval a mai fiatal anyukák többsége egy gyereket vállal és azt is elrontja, csoda, hogy nem lesz majd nyugdíjam? :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy Frenkie az arabokra gondolt. Főleg, hogy ilyen nép, mint "arab" nincs is.

 

De nem ám. Különben népcsoportokat nem gyűlölök ellenben minden szélsőségest igen sőt őket embernek sem tartom. Tehát engem nem hat meg ha 100 tálibot kinyírnak. A második csoport akik nem a szívem csücskei Magyarországon laknak és bizonyos egyedei nem hajlandók ember módjára viselkedni. Persze itt sem magát a népcsoportot utálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi 3an vagyunk testvérek, nálunk annyira nem jellemző, de észrevettem már sok családban, hogy ahol egyke gyereket neveltek, és mindent megadtak neki, ott később, amikor már bicaj, tv, pc, meg ilyenek kellenek, akkor jönnek a gondok is. Szóval a mai fiatal anyukák többsége egy gyereket vállal és azt is elrontja, csoda, hogy nem lesz majd nyugdíjam? :)

Nekem ikertestvérem van, eléggé eltér a habitusunk, így kisebb korunkban kb mindig ő csesztetett engem. Szerencsére ennek már vége :). Azért nem lennék egyke soha. Az általam ismert egykék közül a legtöbbnek van valami gikszere :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

New York történetéből rengeteg fotó található ezen az oldalon. Marha jó minőségűek. Sajna az oldal néha túlterhelt és nem jön be, ilyenkor várni kell.

 

http://www.nyc.gov/html/records/html/gallery/home.shtml

 

Itt az ajánló oldal.

 

http://kivultagasabb.postr.hu/new-york-eddig-sosem-latott-kepeken

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval a mai fiatal anyukák többsége egy gyereket vállal és azt is elrontja, csoda, hogy nem lesz majd nyugdíjam? :)

Inkább fiatal családokat kéne írni, két emberrel szól a sztori :P Egyébként meg hogy lesz nyugdíjad, oks, de ki fog a gyerkőcöknek munkát adni, amiből adózni is tud majd? Na de innentől már kicsit ingoványos talajon járunk, és baromira összetett a kérdés.

 

Abszolút jogos Donát, csak a Facepalm kifejezést ma szinte már mindenki érti a neten.

Akkor ezek szerint nagyon maradi vagyok, mert itt olvastam először ezt a kifejezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy a lol pl. elterjedt Magyarországon, még törekedhetnénk arra, hogy minél kevesebb ilyen hülyeség ivódjon be a nyelvünkbe. Sokan nem járnak 9gag fórumra, így fogalmuk sincs miről beszéltek, amikor beírjátok, hogy "facepalm". Ha én itt mandanirul kezdenék el sértegetni egyes személyeket, nem biztos, hogy rájönnének, miről van szó, hiszen nem ismerik a nyelvet, de ettől az még ugyanúgy sértő, csak nem tudják magukat megvédeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem még sosem sértettek meg mandarinul. Donát, megtennéd? :) Csak az élmény miatt!! :)

 

(Kéretik nem komolyan venni... de tényleg szívesen olvasnék egy mandarin sértést) :)

 

Egyébként a "facepalm"-ot nem sértésnek szántam, mint ahogy gondolom Sky sem. Csupán ez a "kifejezés" érzékeltette leginkább a.... mindegy mit.

 

Csak érdekelne, a "mandanir" a mandarin egy kevésbé ismert változata?? :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondolod, Riddick!

 

Egyébként én sem értem, mi sértő volt ebben, szimpla reakció egy olyan kommentre, amivel nem értettem egyet. Másrészt, Google a barátunk... már nem egy kifejezés jelentését találtam meg a segítségével. Harmadrészt, nem szokásom sértegetni (szándékosan semmiképp), a jóleső feltételezés ellenére. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy van, ahogy Bomarr mondja. Élőben a facepalm-ot nem kimondom, hanem a testbeszéd jelentésének teszek eleget egy egyszerű mozdulattal :P

De azért azt a hamisíthatatlan mozdulatot csak Picard kapitány tudja megcsinálni tökéletesen, minden más csak gyenge utánzat. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinű én vagyok a barom de ebből az ábrából semmi nem jön le.

Bomarr már belinkelte a Wikipédia ide vágó részét:

 

"A facepalm (esetenként face-palm vagy face palm) egy fizikai gesztus, amikor egyik kezünkkel eltakarjuk az arcunkat, ezzel jelezve csalódottságunkat, szégyenkezésünket (akár egy másik személyét), sokkunkat, vagy meghökkenésünket..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.