Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nekem holnap megint Veszprém, kiöltözve...Yupi! :S

Remélem időben hazaérek, mert lesz pár dolog amit el kéne intéznem. Nem bírom az ilyen időszakot, ma is takarítgattam, füvet nyírtam, játszottam, mosogattam, holnap meg megállás nélkül estig jönnek a programok. Az a baj, hogy átütemezni se nagyon lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak kérek egy olyan új kollégát, aki dolgozni jár ide, nem a fütykösét ráncigálni. :)

Az a baj, hogy nálunk olyan keveset adnak a bankosoknak, hogy oda nekem nem éri meg elmenni. 450-480-as órabér napi 8-10 órával két váltásban vállalkozóként...? No. :(

És sajnos alternatíva sincs, mert a bankok egyik felét a mi cégünk őrzi, ami nem vesz fel, csak vállalkozót. A másikat meg a nyugi, ami ugyan alkalmazottat is eltart, de kiszúrja a szemüket 370-380-as órabérrel. :angry:

Szóval ezekhez képest jó állásom van. :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, a jól megérdemelt alvás helyett szomorú történeteket hallgatok és tanácsokat adok lányoknak... Tudtam, hogy nem kellett volna MSN-re felmenni! Ha még egy, "aztán akkor odajött, rám nézett, és elfordult, szerinted ezt miért csinálta?" történetet meg kell hallgatnom, visszaszőkül a hajam! :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lazulj egy kicsit. Relaxálj. Igyál egy pálinkát és minden jobb lesz. :D

Bár nem lenne ellenemre, sőt, be is váltom majd a fenyegetést, mert ez a szoli kikészített (hála a balf*sz kollégámnak, szó szerint centikre voltam a kirúgástól... egyszerűen elhagyta a helyét kamiont igazgatni - ami nem kötelességünk, ráadásul én voltam a placcon, nem ő -, nyitva hagyva a sorompót, az ajtót, a kulcs szekrényt, mert "nem talált" engem - pedig tudta, hogy a placcon vagyok, ráadásul a telefon is régi találmány, hát még a hangosbemondó -, és naná, hogy a vezérigazgató meg ilyenkor esik be... Ha csak benéz a porta ablakán, már otthon ebédeltünk volna... ráadásul ez az utolsó hete, mert nem ez volt az első húzása, szóval ki lesz rúgva, erről ugyan ő még nem tud, mi már egy hónapja... csak az új kolléga meg a korábban említett fütyköshúzgáló lesz... :roll::para: ), de ha ezt még a következő egy órában megtenném, búcsút inthetnék az állásomnak. :) Ami nem feltétlen meríti ki a "jobb lesz" fogalmát. :D

Szóval ha kicsit feszültnek tűnök, akkor jól tűnik. De majd otthon benyugtatózom magam. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért. Hanem egy japán ne énekeljen nyugati nótát. Egy japán ne legyen amerikai. Nem oda illik. Ne játszanak nyugati zenét. Én egy ferdeszemüt(japán, kinai, koreai, vietnámi) sosem fogok amerikainak tartani. Lesz*rom hogy ott született. Az igaz amerikai John Rambo aki a vérét áldozta az országért.

Ezt hívják rasszizmusnak, faji alapon való megkülönböztetésnek... egy "ferdeszemű" semmivel sem kevesebb ember a többinél, bármilyen szeméttel is tömi az emberek fejét a média. Egy ázsiai-amerikai állampolgárságát, hazaszeretetét csak azért kétségbe vonni, mert "pechére" ázsiai anyucitól és/vagy apucitól született, hát... fentebb leírtam minek tartom, és még finom voltam.

 

A zene meg tudtommal nem egy földrajzi származáshoz, etnikumhoz, nemzetiséghez kötött műfaj, de javítsatok ki, ha tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen. Japán maradjon meg a gésák énekénél, a magyarok a népdaloknál, a rock meg a United f*ck yeah Statesnél, mert ők akkora császárok. Persze a rock zene leginkább Angliából eredeztethető (ha bár a gyökerei az amcsiknál voltak), de gondolom ők sincsenek felhatalmazva a rockra a nagybetűs USA által, hiába szinte az összes nagyágyú angol.

 

Én se szeretem az ázsiai rockzenét - legalább is nem hallottam számomra elég jót - de ezzel a "egy japán ne énekeljen nyugati nótát" szöveggel pont a zene értelmét és lelkét teszed semmissé, amit ha mindenki így gondolna, már kipusztult volna a zenevilág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hívják rasszizmusnak, faji alapon való megkülönböztetésnek... egy "ferdeszemű" semmivel sem kevesebb ember a többinél, bármilyen szeméttel is tömi az emberek fejét a média. Egy ázsiai-amerikai állampolgárságát, hazaszeretetét csak azért kétségbe vonni, mert "pechére" ázsiai anyucitól és/vagy apucitól született, hát... fentebb leírtam minek tartom, és még finom voltam.

 

A zene meg tudtommal nem egy földrajzi származáshoz, etnikumhoz, nemzetiséghez kötött műfaj, de javítsatok ki, ha tévedek.

 

 

Nyugi, nem vagyok rasszista ilyen szempontból. Csak nekem egy kinai kinézetü ember nem tűnik amerikainak. Ez nem rasszizmus csak furcsa. Semmi bajom amúgy velük. Más esetben viszont az vagyok, bevallom. Tudod melyik népcsoportra gondolok.

 

Bár nem lenne ellenemre, sőt, be is váltom majd a fenyegetést, mert ez a szoli kikészített (hála a balf*sz kollégámnak, szó szerint centikre voltam a kirúgástól... egyszerűen elhagyta a helyét kamiont igazgatni - ami nem kötelességünk, ráadásul én voltam a placcon, nem ő -, nyitva hagyva a sorompót, az ajtót, a kulcs szekrényt, mert "nem talált" engem - pedig tudta, hogy a placcon vagyok, ráadásul a telefon is régi találmány, hát még a hangosbemondó -, és naná, hogy a vezérigazgató meg ilyenkor esik be... Ha csak benéz a porta ablakán, már otthon ebédeltünk volna... ráadásul ez az utolsó hete, mert nem ez volt az első húzása, szóval ki lesz rúgva, erről ugyan ő még nem tud, mi már egy hónapja... csak az új kolléga meg a korábban említett fütyköshúzgáló lesz... :roll::para: ), de ha ezt még a következő egy órában megtenném, búcsút inthetnék az állásomnak. :) Ami nem feltétlen meríti ki a "jobb lesz" fogalmát. :D

Szóval ha kicsit feszültnek tűnök, akkor jól tűnik. De majd otthon benyugtatózom magam. :cool:

 

 

Nem semmi emberekkel kell dolgoznod. De jó hogy nekem mindegyik kolléga normális.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ma vettük a pénzmosás lényegét, meg azt, hogyan lehet kideríteni, hogy ezzel állunk-e szembe. Plusz megismertük az új biztosításokat, lesz olyan, hogy 60.000Ft feletti elektromos cuccra, ha veszel egy biztosítást és lejár a garancia, majd elromlik a készülék, akkor 300.000 fizet a biztosító neked. Ez mondjuk laptopoknál nagyon előnyös lesz, többségüket úgy tervezik, hogy 2év 1nap után elromlik benne valami, így már nem javítják ingyen.

Ettől függetlenül rohadt fárasztó volt, utána beültünk a többiekkel egy ír pub-ba, megittam 2 sört, aztán tök fáradtan hazaértem. Most még tanulgatok, pénteken lesz a nagy vizsga, hát, nem lesz egyszerű, csak amit ma vettünk kinyomtatva 49oldal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi, nem vagyok rasszista ilyen szempontból. Csak nekem egy kinai kinézetü ember nem tűnik amerikainak. Ez nem rasszizmus csak furcsa. Semmi bajom amúgy velük. Más esetben viszont az vagyok, bevallom. Tudod melyik népcsoportra gondolok.

Gondolom a Közel-Keleti terroristákra gondolsz. Ezzel nincs is semmi baj (mármint azzal, hogy rühelled őket), a gondom csak annyi, hogy ezen a földrészen élők 100%-a, sőt, az adott népcsoport 100%-a sem terrorista, sőt, ki merem jelenteni, hogy akadnak arrafelé normális arcok is. Ahogy az USA-ban, vagy Európában is vannak sz*rkeverő, önző, pénzéhes senkik. A lényeg, hogy azért, mert egy népcsoport nagy része terrorista, még nem kell az egész "fajt" gyűlölni.

 

Én is úgy gondoltam, hogy örökbe fogadok egy 18éves maláj kislányt. Így megspórolom a kaki-pisi-sírás-evés-hányás időszakot. Engem a nagyon kis gyerekek mindig is idegesítettek, hiába kérdezed meg miért sír, ő csak jobban sír...ennél vegetatívabb már csak egy SP fan 18éves lehet, aki mindezek mellett még emos is! :) Az olyanokba is kár volt időt és tápanyagot fektetni.

Ha ezt esetleg nem poénnak szántad, akkor megsúgom, hogy nevelés szempontjából nem sokra mész egy 18 éves örökbefogadott csajjal (kislány? :lol: ). Nem vagyok nevelési tanácsadó, de annyit még én is tudok, hogy a korai évek a legmeghatározóbbak annak szempontjából, milyen felnőtt válik a gyerekből.

Az, hogy rondának és idegesítőnek tartod a kisbabákat... nem vagyunk egyformák, nyilván, de ez már nálam is amolyan "facepalm" kategória, főleg a sírós rész miatt. Miért sírnak a babák? Nem tudom, talán mert azok. Ennyi erővel miért ugatnak a kutyák, miért nyávognak a macskák? Biztos azért, hogy minket idegeljenek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.