Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem kell belemenni komolyabban, csak normális, nem ledegradálódó reakciókat várna el az ember.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje? ;)

És az ilyen videók és képek megváltáj a világot? Feltámadnak a gyerekek? Megmenti a következő életét? Az USA kivonul bárhonnan is? Obama bűnbánóan térdre ereszkedik és könnyes szemmel bocsánatot kér? Változik bármi is? Én nem látom. Tudod mit értek el az ilyennel? Elütitek a mérhetetlen sok szabadidőtöket. Ennyi. Na jó, talán szórakoztatást nyújtotok néhány száz embernek, esetleg még pár száz megbotránkozik rajta, ha véletlen, mikor kéretlenül a pofájukba nyomjátok, rákattint, nem pedig törli. Halad a fotelforradalom. :clap:

Ja, hogy ez lekicsinylő? Pech! Sajnos nem tudok tisztelni olyan papokat, akik vízről és tisztes életről prédikálnak, közben vedelik a bort és a gyóntatószéken erőszakolják meg a ministráns fiúkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg így fogják fel az egészet ahogy te, addig semmi célja nem lesz. De mi legalább teszünk valamit, hogy felhívjuk az emberek figyelmét az ilyen dolgokra. Egyeseket ez elgondolkoztat, másokat meg arra készteti, mint téged, hogy lekezelően szólj ahhoz aki tenni igyekszik valamit. De ha tíz emberből csupán egy is ráébred arra, hogy a világ kicsit más, mint ahogy eddig megismerte, már megérte. ;)

A fotelforradalmárok nem tudom hogy jönnek ide, teljesen más kaszt. Háborognak ne más semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs, de ez nem tett. Akkor tettél valamit, ha ott vagy és megmentetted a kölyök életét, mert lelőtted a katonát, zsoldost, terroristást, szimpla sz*rházit, stb. Vagy a golyó elé ugrottál. Attól, hogy kényelmes kis foteledből szerkesztesz egy videót, amiből már millió van a neten, és az sem érdekelt senkit (tízből egy? optimistább vagy, mint hittem), az semmi. Nuku, nyista. Legfeljebb kényelmes kifogás, hangzatos alibi, lelkiismeret nyugtató eszköz. Ez nem gondolkodás kérdése, ez száraz tény. El akarsz gondolkodtatni? Figyelmet felhívni? És? Azzal mit érsz el, ha Johnny English elgondolkodik rajta, majd éli tovább kényelmes életét? Hű! Hisz még te se adod fel azt az életformát, amit élsz a nagy elgondolkodásban, videóvágásban, pedig állítólag te aztán teszel valamit. Ugyanúgy élvezed annak a "demokráciának" a kényelmét, ami ellen úgy szó-háborúzol. TE miattad ugyanúgy meghaltak azok a kisgyerekek, ha már összefüggést vélsz felfedezni a két dolog között (szerintem nincs túl sok, de mindegy). Hadd legyek kicsit költői, a videót az ő vérükből készült programmal vágod, az ő vérükből fenntartott youtube-ra vagy mifütyire töltöd fel. A vérükön vásárolt demokráciát élvezve, a húsukból táplált dolgokkal reklámozod a halálukat.

És köszönöm, nem kérek a videóitokból. Ők se kérnek belőle, tuti szívesen felcserélnék a haláluk cirkuszi mutatvánnyá degradálását még pár nap életre. Nektek lehet, hogy videó kell, hogy tudjátok, az élet mocskos is tud lenni, nekem nem kell. Hallom, olvasom, látom, megélem a kegyetlen valóságot. De ugyanakkor úgy érzem, sok begyepesedett, kiégett, keserű emberre ráférne egy-két videó, ami megmutatja, hogy az élet szép is tud lenni, ha már az életről a youtube-ról szednek infót. Pedig érdemesebb hallani, olvasni, látni és leginkább, megélni.

 

A fotelforradalmárok nem tudom hogy jönnek ide, teljesen más kaszt. Háborognak ne más semmi.

Pont ezért jöttek ide. A háborgás csak háborgás, elkövetheted azt szóban, írásban, videóban, táblákat lóbálva. Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És te persze ilyen ember vagy, nem pedig a másik véglet. Kicsit sem megvezethető, széles látókörű, mindenre nyitott, mindent tudó, mindent átlátó. Bejárásod van a Vatikánba, hozzád futnak be a CIA jelentései, veled egyeztet a Moszad, stb?

Oldie az isten. Nem tudtad? :D Ő olyan autentikus helyekről szerzi az infóit mint a kuruc infó. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor törődj bele az egészbe Dzséjt, ha neked így kényelmesebb. Te így fogod fel, tudsz róla és elfogadod. mások meg úgy, hogy változtatni szeretnének. Ennyi. Ettől még nem kell lekezelni a másikat, se a személyét se azt, hogy mivel próbál ez ellen tenni. Egy ilyen videóval meg ritka h*lye az aki álszenteskedni akarna és én lőném fejen első körben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megjöttem a nagy kirándulásról. Jó volt, azt kell, hogy mondjam. Az első filmre éppen, hogy beért a busz, félig volt a terem, ami azért nagy szó, előttem nem ült senki, pedig a 6. sort kértem, ahogy ajánlottátok, de mögöttem majdnem fullra volt a mozi. Durva, hogy feltettem a szemüveget és a vászon kb. a felére ment össze. A filmről majd a megfelelő helyen. Az élmény után olvastam a Warhammer könyvet, meg ettem egy Thai menüt, komolyan, rohadt éhes voltam, de a végén úgy éreztem, hogy otthagyom a maradékot, majdnem kipukkantam. A mandulás feltét pedig nagyon finom volt...tele hassal meg beültem a Battleship-re, hát amikor megláttam, hogy vászon majdnem kétszer nagyobb... :)

Hazafelé jó kedvem volt és úgy éreztem ez egy jó nap, bőven megérte rá félre tenni a szórólaphordásból befolyt pénzt! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor törődj bele az egészbe Dzséjt, ha neked így kényelmesebb. Te így fogod fel, tudsz róla és elfogadod. mások meg úgy, hogy változtatni szeretnének. Ennyi. Ettől még nem kell lekezelni a másikat, se a személyét se azt, hogy mivel próbál ez ellen tenni.

Azt hiszem egyszer ma már dobálóztam ezzel: bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje?

 

Egy ilyen videóval meg ritka h*lye az aki álszenteskedni akarna és én lőném fejen első körben. :)

Remélem van elég nagy fegyverarzenálod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Dzséjt leírta helyettem a lényeget. Akkor leszel hiteles ha nem jársz moziba, nem nézel amcsi filmet nem mész be a Mekibe, lekötöd a netet, nem mész el szavazni, nem vásárolsz a boltokban, nem mész el házimozi-kiállításra. Amíg ezeket teszed ugyanolyan amerikai módon élsz mint más. Csak te amig beleőrülsz a kesergésbe mások vidáman fogják élni a sajátjukét, és a szabadidejüket arra fogják fordítani hogy tanulnak és előrébb jutnak.

A videóról meg csak annyit hogy ki tudja honnan vannak a fotók, de semmi nem bizonyítja hogy amcsi katonák csinálták, mert abban száz százalékig biztos vagyok abban hogy ők nem fognak fejbe lőni szánt szándékkal kisgyerekeket. Mert azt azért írd a videóhoz(hogyha amcsik lötték le őket), hogy a barátaid(tálibok) gyerekekre raknak robbanószert, vagy az útra fektetik őket hogyha a konvoj megáll akkor lehet rakétázni. Parancs van érvényben a katonáknak hogy nem szabad megállniuk semmiképpen. Ha kell elütik a gyereket, mert ők sem akarnak felrobbani. De ez nem az amcsik hibája a hanem a gyáva táliboké akik nem mernek férfiként harcolni hanem gyerekek mögé bújni. Sajnálom a gyerekeket én is de ők csak felhasznált fegyverek.

Nézz utána pár dolognak mielött leírod. És még te vagy széles látókörü. Azon is gondolkodj el az USA miért nem támad meg európai országot?

 

 

MissKarrde: Szerintem értem a világ mükődését. Jelenleg a szélsőséges barmok veszélyeztetik a világbékét, akik lehetnek muszlimok, meg nácik.

Mindig van egy csoport akinek nem jó a jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én nem tisztelem és nem kedvelem a rágógumi zabálókat. Ha megnézünk egy HITELES filmet, amiben ők is szerepelnek, akkor láthatjuk, hogy véreznek, izzadnak, hülyeségeket beszélnek és pattanások is nőnek rajtuk. Magyarul emberek. Az, hogy más az életszemléletük, hát b*szod, elfoglaltak egy üres földet és ott építettek egy birodalmat, élnek, mint Marci hevesen, mi meg szarvasokat üldöztünk, pogányokat szeleteltünk, elnyomok ellen harcoltunk, feltaláltunk, tengerig is jutottunk, míg ők sehol sem voltak. Aztán jött két VH és ami nagy volt és büszke, azt alaposan letiporták, meg körbevettek minket olyan népek, mint a szlovák, meg a román.

Az is tény, hogy segítettük nekik megnyeri a nagy háborújukat, amivel ilyen erőssé lettek, Teller Ede nélkül, szerintem a sárgák alaposan elfenekelték volna őket...

Mi magyarok vagyunk, a saját nézeteink és értékrendünk alapján élünk. Én nem akarok amcsi lenni, nem azért tanultam angolul sem. Nem veszek soha iPod-ot és Hummert. Én azt veszem ami jó és minőségi, ha ez egy Vans cipő és amcsi, akkor irány a kosaramba, de nem azt nézem, hogy made in USA, hú majd lesz mivel feszengeni.

Végül egy fontos dolog. A hírekben többször is szerepelt, hogy magyar katonák amerikaikkal gyakorlatoznak, készülnek bevetésekre. Ismerek olyan embert, akinek a hivatása ez és mondta, hogy már ő is részt vett amcsikkal közös gyakorlaton. Azon kívül, hogy a cuccaik jobbak, a fizikumot igénylő gyakorlatoknál végig a magyarok egy szinten voltak velük és tájékozódásban, taktikában is simán beérik őket. Ez nem helyrajzi kérdés, hanem kézpés kérdése. És a jó képzéshez sem kellenek milliárdos gépek, vagy nem láttátok azt a Rocky-t, amikor az orosz ellen boxol? :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerkesztettem az enyémet, és 90% -át kivágtam mert kicsit durvára sikeredett. :D

 

 

Priviben írd már meg mi volt. Kiváncsi vagyok rá. Nekem is vissza kellet magam fogni. :D Soem fogom megérteni miért nem jó ez a rendszer az embereknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én nem tisztelem és nem kedvelem a rágógumi zabálókat. Ha megnézünk egy HITELES filmet, amiben ők is szerepelnek, akkor láthatjuk, hogy véreznek, izzadnak, hülyeségeket beszélnek és pattanások is nőnek rajtuk. Magyarul emberek. Az, hogy más az életszemléletük, hát b*szod, elfoglaltak egy üres földet és ott építettek egy birodalmat, élnek, mint Marci hevesen, mi meg szarvasokat üldöztünk, pogányokat szeleteltünk, elnyomok ellen harcoltunk, feltaláltunk, tengerig is jutottunk, míg ők sehol sem voltak. Aztán jött két VH és ami nagy volt és büszke, azt alaposan letiporták, meg körbevettek minket olyan népek, mint a szlovák, meg a román.

Az is tény, hogy segítettük nekik megnyeri a nagy háborújukat, amivel ilyen erőssé lettek, Teller Ede nélkül, szerintem a sárgák alaposan elfenekelték volna őket...

Mi magyarok vagyunk, a saját nézeteink és értékrendünk alapján élünk. Én nem akarok amcsi lenni, nem azért tanultam angolul sem. Nem veszek soha iPod-ot és Hummert. Én azt veszem ami jó és minőségi, ha ez egy Vans cipő és amcsi, akkor irány a kosaramba, de nem azt nézem, hogy made in USA, hú majd lesz mivel feszengeni.

Végül egy fontos dolog. A hírekben többször is szerepelt, hogy magyar katonák amerikaikkal gyakorlatoznak, készülnek bevetésekre. Ismerek olyan embert, akinek a hivatása ez és mondta, hogy már ő is részt vett amcsikkal közös gyakorlaton. Azon kívül, hogy a cuccaik jobbak, a fizikumot igénylő gyakorlatoknál végig a magyarok egy szinten voltak velük és tájékozódásban, taktikában is simán beérik őket. Ez nem helyrajzi kérdés, hanem kézpés kérdése. És a jó képzéshez sem kellenek milliárdos gépek, vagy nem láttátok azt a Rocky-t, amikor az orosz ellen boxol? :yeah:

 

 

Én inkább a túlzott Amerika-ellenesség ellen vagyok, miközben nagyjából úgy élünk mint ők. Te legalább nem veszel amcsi-terméket(illetve azért filmeket csak nézel nem?).

Lehet hogy régen voltak nagyjaink, de ma szinte a legnagyobb nullák vagyunk mind gazdaságilag, mind erkölcsileg. Semmit nem tudunk ma felmutatni mig az USA igen. Egyszerűen nincs magyar termékünk, külföldi ruhákban járunk, külföldi autókat vezetünk stb.

Szóval jóval nagyobb a szánk mint amire képesek vagyunk.

Azt meg nem mondtam hogy a magyar katonák rosszak lennének csak mint hadsereg a béka segge alatt vagyunk. Se pénz se ló. Boxolva meg nem lehet háborút nyerni.

A magyarok meg hajlamosak a múltba fordulni. Az senkit nem érdekel ma hogy régen jobbak voltunk az USÁnál. 2012 van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De náluk minden a nemzettudatra épül, pedig nálunk ennek szilárdabb alapjai vannak. Amúgy pl. Japánnál nem jobbak semmilyen téren, főleg nem elektronikában. Megnézném ha náluk is gáz lenne egy reaktorral, hogy takarítanák el, mert a japók igazán profi módon és gyorsan intézkedtek, reméljük azért film nem lesz belőle.

Amerika mellett ott állt az a nagy tény, hogy akik őt ellenségnek tekintenek, arról készítenek egy filmet és a világ az ő szemszögükből látja majd a dolgokat. Pl. az ikertornyos dolog, persze csúnya, meg ronda dolog volt, de másokat megölni az olaj miatt, az a mai napig szent háború.

Voltak és vannak is jó magyar termékek, ez is baromság. Csak, nem a Lidl-ben kell keresni. De, ha bemész egy Tescoba, rengeteg, de tényleg rengeteg olyan árúval találkozol amire rá van írva, hogy Magyar termék és többsége, kiváló Magyar termék. Mi ilyeneket veszünk, igaz 2-3perccel több ideig is tart a bevásárlás, de ehhez egyfajta tudat is kell...

Én itt lakom egy gyakorlótér mellett, szoktam látni, hogy tankokkal, meg helikopáterekkel néha repkednek, mint tudjuk a háborút nem a tankok nyerik, hanem a katonák. :)

Én nem azt mondom, hogy amerika szar, csak amit csinál az rossz, pl. filmek terén is az állandó remake. Készül egy színvonalas európai, ázsia film és amire már 1.000.000 többen ülnek be, lopják is el, amerikásítják... A nép meg azt sem tudja, hogy ez lopott, nem eredeti, vagy éppen, attól, hogy angolul beszélnek benne, nem amcsi, hanem brit. Én őket amúgy is jobban bírom, a hárobúkban is többet mutattak fel és jobban helytálltak, mint a tengerentúli nyelvrokonaik. No, meg nem is annyira agresszívak, én jobban örülnék, ha tőlük vennénk át a sz*rok a dolgokra, 8óra munka után felállok és hazamegyek, meg van 8féle sör a kocsmában stílust.

Erkölcsileg, meg ugyanolyanok, ahol pénz és politika van, ott felüti a fejét a korrupció is, ez ország és nemzettől is független, attól, hogy nem látunk annyira bele, mint a hazaiba még nem kell álomvilágba élni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priviben írd már meg mi volt. Kiváncsi vagyok rá. Nekem is vissza kellet magam fogni. :D Soem fogom megérteni miért nem jó ez a rendszer az embereknek.

Addig nem fogod megérteni, de még felfogni sem, míg tárgyakat előrébb helyezel emberi életeknél. És nem a te általad felsorolt tárgyakkal van a baj, hanem azzal, hogy jó néhányuk milyen áron szolgálja ki az embert és ezt nagyon sokan, te is, megelégedéssel nyugtázod, máskülönben nem szólnád le a másikat amikor tájékoztat illetve megpróbálja a figyelmedet felhíni rá. Mindennek utána lehet nézni, nem hasraütésszerűen kerülnek elő információk. ( Googleba beírod pl, hogy kobalt, tantál és máris olvashatsz a Kongói áldozatokról meg, hogy ennek mi köze a mobiltelefonokhoz )

A videóról annyit, hogy a gyerekek ártatlan(!) áldozatok. Direkte nincs kihangsúlyozva, hogy ki lőtte le őket, van köztük arab, perzsa, afrikai éhező.......a lényeg az, hogy nekik meg kellett halni az emberi önzőség, kegyetlenség miatt. Amúgy pontosan tudom, hogy honnan származnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Addig nem fogod megérteni, de még felfogni sem, míg tárgyakat előrébb helyezel emberi életeknél. És nem a te általad felsorolt tárgyakkal van a baj, hanem azzal, hogy jó néhányuk milyen áron szolgálja ki az embert és ezt nagyon sokan, te is, megelégedéssel nyugtázod, máskülönben nem szólnád le a másikat amikor tájékoztat illetve megpróbálja a figyelmedet felhíni rá. Mindennek utána lehet nézni, nem hasraütésszerűen kerülnek elő információk. ( Googleba beírod pl, hogy kobalt, tantál és máris olvashatsz a Kongói áldozatokról meg, hogy ennek mi köze a mobiltelefonokhoz )

A videóról annyit, hogy a gyerekek ártatlan(!) áldozatok. Direkte nincs kihangsúlyozva, hogy ki lőtte le őket, van köztük arab, perzsa, afrikai éhező.......a lényeg az, hogy nekik meg kellett halni az emberi önzőség, kegyetlenség miatt. Amúgy pontosan tudom, hogy honnan származnak.

 

 

De hát neked is van mobilod. meg tv-d is. meg ruhád is. Ezért nem értelek. Te is veszed őket. Lehet hogy abba is belehal valaki. Sajnos elég szomorú hogy így kizsákmányolnak embereket. De attól meg fogom venni a cuccokat. A megoldás az lenne erre hogy senki ne vegye ezen termékeket és akkor nem éri meg kibányászni. Csakhogy az embereket nem érdekli honnan van a nyersanyag, többek közt engem sem. Nem azért mert érzéketlen vagyok de miattam nem fogják elvinni a gyártást máshova vagy nem fogják rendesen megfizetni a kinait.

Viszont azt ne feledd hogy ha nem így lenne akkor egy Adidas cipő nem 20000 ft-ba kerülne hanem 60-ba.

Azt meg honnan veszed hogy én a tárgyakat előbbre veszem mint az emberi életeket? Pont nekem ne mondd ezt mert én elég empatikus vagyok sokak szerint túlságosan is.

A tárgyak nélkül amiket említettem nem lennénk itt. Vagy ne fejlődjön a technika? Rengeteg hasznos tárgy van ami emberi életeke ment pl. Ha ezek nincsenek akkor mehetünk vissza a középkorba. Mondd meg mit csináljunk? Ne vegyünk mobilt tv-t kaját? Én baromira örülök neki hogy ezek vannak, szeretek szórakozni, enni stb.

Nincs más megoldásotok. Ez a baj.

Ja és minden ember önző valamilyen szinten te is. Ezt nem tudjátok kiírtani az emberekből.

Azt is elmondtam már százszor hogy ezen videókat láttam, olvastam is róluk. Semmi bizonyíték rá hogy igazak, szerintem csak hűlyitik vele az embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De náluk minden a nemzettudatra épül, pedig nálunk ennek szilárdabb alapjai vannak. Amúgy pl. Japánnál nem jobbak semmilyen téren, főleg nem elektronikában. Megnézném ha náluk is gáz lenne egy reaktorral, hogy takarítanák el, mert a japók igazán profi módon és gyorsan intézkedtek, reméljük azért film nem lesz belőle.

Amerika mellett ott állt az a nagy tény, hogy akik őt ellenségnek tekintenek, arról készítenek egy filmet és a világ az ő szemszögükből látja majd a dolgokat. Pl. az ikertornyos dolog, persze csúnya, meg ronda dolog volt, de másokat megölni az olaj miatt, az a mai napig szent háború.

Voltak és vannak is jó magyar termékek, ez is baromság. Csak, nem a Lidl-ben kell keresni. De, ha bemész egy Tescoba, rengeteg, de tényleg rengeteg olyan árúval találkozol amire rá van írva, hogy Magyar termék és többsége, kiváló Magyar termék. Mi ilyeneket veszünk, igaz 2-3perccel több ideig is tart a bevásárlás, de ehhez egyfajta tudat is kell...

Én itt lakom egy gyakorlótér mellett, szoktam látni, hogy tankokkal, meg helikopáterekkel néha repkednek, mint tudjuk a háborút nem a tankok nyerik, hanem a katonák. :)

Én nem azt mondom, hogy amerika szar, csak amit csinál az rossz, pl. filmek terén is az állandó remake. Készül egy színvonalas európai, ázsia film és amire már 1.000.000 többen ülnek be, lopják is el, amerikásítják... A nép meg azt sem tudja, hogy ez lopott, nem eredeti, vagy éppen, attól, hogy angolul beszélnek benne, nem amcsi, hanem brit. Én őket amúgy is jobban bírom, a hárobúkban is többet mutattak fel és jobban helytálltak, mint a tengerentúli nyelvrokonaik. No, meg nem is annyira agresszívak, én jobban örülnék, ha tőlük vennénk át a sz*rok a dolgokra, 8óra munka után felállok és hazamegyek, meg van 8féle sör a kocsmában stílust.

Erkölcsileg, meg ugyanolyanok, ahol pénz és politika van, ott felüti a fejét a korrupció is, ez ország és nemzettől is független, attól, hogy nem látunk annyira bele, mint a hazaiba még nem kell álomvilágba élni...

 

 

Na látod ezek érvek és vélemény nem összesküvés-elmélet gyártás mint amit Oldie csinál.

Azt senki nem bizonyította még be hogy Amerika az olaj miatt háborúzik. Szerintem ellentmond ez az annak hogy fizetnek érte pl Szaúd-Arábiának.

Az USA-t különben azért kedvelem mert optimisták és kihozzák belőled a legjobbat. Pont nemrég olvastam az iskolai rendszerüknél ami mérföldekkel életrevalóbbá neveli a gyerekeiket mint a magyar. Tetszik a nemzeti összetartozásuk, a filmjeik(a remake engem is baromira zavar, be is tiltanám ha lehetne) az élethez való hozzáállásuk. Nézd meg csak az utóbbi 10 évben hány világcéget csináltak(Google, Facebook stb..).

Én tisztelem ezért őket. Viszont hibáik is vannak. Túlságosan rátámaszkodnak a technikára(pl gps) és nem az agyukat használják, az értékrendeket brutálisan pusztítják(pl mellnagyobbítás kiscsajnak ajándékba, homik túlzott támogatása).

A Tescoban lévő magyar termékekről kiderült hogy csak itthon csomagolják, de külföldről származnak. Lidl-be csak sörért(van egy nagyon jó sörük a Perlenbacher) megyek néha meg sajtért.

Én általában racionálisan döntök. Ha látok egy jó terméket akciózva akkor azt veszem meg. Ha Tesco ha Cora ha Spar. Engem egy terméknél baromira hidegen hagy hogy magyar, mert szinte semmi nincs már hazai kézben(pl sörgyárak). Minőségi legyen és jó ára.

 

Ebben az országban meg nincs nemzettudat tán sosem volt. A széthúzás és az irígykedés megy meg az állandó panaszkodás és kesergés és az igénytelenség. Ezért lehet itt eladni S-budget sz*rokat meg 80 ft-os sörnek nevezett hulladékot.

Különben van egy másik nép akiket nagyobbra tartok az amcsiknál, mégpedig a németek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát neked is van mobilod. meg tv-d is. meg ruhád is. Ezért nem értelek. Te is veszed őket. Lehet hogy abba is belehal valaki. Sajnos elég szomorú hogy így kizsákmányolnak embereket. De attól meg fogom venni a cuccokat. A megoldás az lenne erre hogy senki ne vegye ezen termékeket és akkor nem éri meg kibányászni. Csakhogy az embereket nem érdekli honnan van a nyersanyag, többek közt engem sem. Nem azért mert érzéketlen vagyok de miattam nem fogják elvinni a gyártást máshova vagy nem fogják rendesen megfizetni a kinait.

Viszont azt ne feledd hogy ha nem így lenne akkor egy Adidas cipő nem 20000 ft-ba kerülne hanem 60-ba.

Azt meg honnan veszed hogy én a tárgyakat előbbre veszem mint az emberi életeket? Pont nekem ne mondd ezt mert én elég empatikus vagyok sokak szerint túlságosan is.

A tárgyak nélkül amiket említettem nem lennénk itt. Vagy ne fejlődjön a technika? Rengeteg hasznos tárgy van ami emberi életeke ment pl. Ha ezek nincsenek akkor mehetünk vissza a középkorba. Mondd meg mit csináljunk? Ne vegyünk mobilt tv-t kaját? Én baromira örülök neki hogy ezek vannak, szeretek szórakozni, enni stb.

Nincs más megoldásotok. Ez a baj.

Ja és minden ember önző valamilyen szinten te is. Ezt nem tudjátok kiírtani az emberekből.

Azt is elmondtam már százszor hogy ezen videókat láttam, olvastam is róluk. Semmi bizonyíték rá hogy igazak, szerintem csak hűlyitik vele az embereket.

Igen van nekem is sok mindenem, van amelyikhez tartozó alapanyagért milliók haltak meg. De szeretném ha ez ezek után nem így lenne, sőt nem lennék bizonyos dolgokra rászorulva. Lehet úgy is terméket gyártani, hogy az elkészítéséhez nem öljük meg egymást. Ez szerintem és mások szerint is nem megvalósíthatatlan feladat.

Megoldás első körben az, hogy felhívod rá a többiek figyelmét, hogy minek mi az ára, mi lenne a helyes értékrend. Per pillanat elég csak a Föld lakosságának negyven százalékát tájékoztatni ( a maradék hatvan még telefont se látott, de még talán elektromosságot sem ). Fejlődni pedig nem csak úgy kell/kéne, hogy modern eszközöket használsz, hanem tudatában vagy annak értékével, és jó hogy mondod, empatikusságodat tovább fejleszted. Lehet, hogy csodás volt az emberi evolúció bizonyos szemszögből, de erkölcsi fejlődésben....pffff.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen van nekem is sok mindenem, van amelyikhez tartozó alapanyagért milliók haltak meg. De szeretném ha ez ezek után nem így lenne, sőt nem lennék bizonyos dolgokra rászorulva.

Ennek ellenére egyikről sem mondanál le. Holnap ugyanúgy bekapcsolod a bazi tévédet, ugyanúgy egész nap a széles sávú neten lógsz, ugyanúgy habzsidőzsizel a milliókba kerülő blockbasterekben és ugyanúgy verni fogod a kukidat Spartacus értelmetlen vérengzéseire. És persze mindeközben egy olyan embert mondasz el amerika-imádónak, mint én, akinek nemhogy nagy tévéje, de semmilyen tévéje sincs. Szóval le ne szédülj arról a fene szép erkölcsi paripáról. Ja, hogy te tudod, hány ember vére tapad a falnyi televíziódhoz? Mindjárt más. A halottak is köszönik, hogy így kiállsz értük. Máris nyugodtabban halnak meg, hogy kiszolgálhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére egyikről sem mondanál le. Holnap ugyanúgy bekapcsolod a bazi tévédet, ugyanúgy egész nap a széles sávú neten lógsz, ugyanúgy habzsidőzsizel a milliókba kerülő blockbasterekben és ugyanúgy verni fogod a kukidat Spartacus értelmetlen vérengzéseire. És persze mindeközben egy olyan embert mondasz el amerika-imádónak, mint én, akinek nemhogy nagy tévéje, de semmilyen tévéje sincs. Szóval le ne szédülj arról a fene szép erkölcsi paripáról. Ja, hogy te tudod, hány ember vére tapad a falnyi televíziódhoz? Mindjárt más. A halottak is köszönik, hogy így kiállsz értük. Máris nyugodtabban halnak meg, hogy kiszolgálhatnak.

Dzséjt, adsz pár milliót és megyek valami csendes-óceáni szigetre. Tuti jól érezném magam ott, minden technikai kütyü nélkül. :P Mondjuk elégé leáltalánosítottad a dolgokat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen van nekem is sok mindenem, van amelyikhez tartozó alapanyagért milliók haltak meg. De szeretném ha ez ezek után nem így lenne, sőt nem lennék bizonyos dolgokra rászorulva. Lehet úgy is terméket gyártani, hogy az elkészítéséhez nem öljük meg egymást. Ez szerintem és mások szerint is nem megvalósíthatatlan feladat.

Megoldás első körben az, hogy felhívod rá a többiek figyelmét, hogy minek mi az ára, mi lenne a helyes értékrend. Per pillanat elég csak a Föld lakosságának negyven százalékát tájékoztatni ( a maradék hatvan még telefont se látott, de még talán elektromosságot sem ). Fejlődni pedig nem csak úgy kell/kéne, hogy modern eszközöket használsz, hanem tudatában vagy annak értékével, és jó hogy mondod, empatikusságodat tovább fejleszted. Lehet, hogy csodás volt az emberi evolúció bizonyos szemszögből, de erkölcsi fejlődésben....pffff.

 

 

Na látod ebben egyetértünk. Csak sajnos a két szép szemünkért nem fog megtörténni mert akiknél a profit van azok diktálnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot! :yeah::clap:

 

Dzséjt, adsz pár milliót és megyek valami csendes-óceáni szigetre. Tuti jól érezném magam ott, minden technikai kütyü nélkül. :P Mondjuk elégé leáltalánosítottad a dolgokat.

Ha neked ehhez milliós sziget kell, akkor végképp tudok gratulálni (ha nagyon kötekedő lennék, itt megjegyezném, hogy az is jelzésértékű, hogy egyből milliókra és csendes-óceáni szigetre vágysz, nem pedig mondjuk egy kis tanyára az Alföldön, de szerencsédre, nem vagyok ennyire kötekedő :evil: ). Pedig már akkor nem néznélek álszentnek, ha a szuper tévédet szimpla mezei tévére, a szuper számítógépedet fapados gépre cserélnéd, és nem járnál többet blockbusterekre, mint én WC-re, a különbözetet pedig rászorulókra hagynád. Akkor látni lehetne, hogy valóban teszel valamit. De így sajnos... Nos, már leírtam a véleményem a képmutató papokról.

Amúgy meg, ha általánosítva van, akkor te általánosítottál. Én csak a te vádjaidat tükrözöm vissza rád.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amióta az emberiség emberiség az erős mindig kihasználta a gyengébbet a hatalomra jutásért és annak megtartásáért. Egyik birodalom se cselekedett, és egyik mai ország se cselekedik másképp, és ha valaki meg is próbál fellépni ez ellen, az az alapvető emberi viselkedéssel megy szembe.

Egyszerűen el kell fogadni hogy a világ ilyen, és örüljünk hogy mi annak a felébe születtünk, ahol a kizsákmányolás mértéke viszonylag mérsékelt.

 

Boldog születésnapot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.