Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor én is pótlom lemaradásom: Riddick, SimonZ, boldog névnapot utólag.

 

És utólag is boldog nőnapot hölgy tagjainknak. Tegnap erről megfeledkeztem, aztán amikor eszembe jutott, már nem jártam erre. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli Boldog Születésnapot! Pildi, neked pedig boldog névnapot!

 

Frenkie: én teljesen le vagyok döbbenve azon, hogy szerinted a korrupció jó. A korrupció végtelenül igazságtalan: ha van két pályázó akik közül a gyengébb tenderrel rendelkező megkeni a bírálókat állami szinten, akkor rajta és a korrupt személyen kívül mindenki rosszul jár. Rosszul jár a gazdaság, mert az kap pénzt, akinek nem kéne, rosszul jár a másik cég is és rosszul járt az összes adófizető így te is, mert a te pénzed költik a korrupció miatt feleslegesen.

 

És ez csak az anyagi vonzat. Most képzeld el, ha valaki rendszeresen 150nel furikazik, a rendőröket megkeni, nem veszik el a jogosítványát aztán halálra gázol valakit. Te lennél az első, aki shotit követelne Neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli Boldog Születésnapot! Pildi, neked pedig boldog névnapot!

 

Frenkie: én teljesen le vagyok döbbenve azon, hogy szerinted a korrupció jó. A korrupció végtelenül igazságtalan: ha van két pályázó akik közül a gyengébb tenderrel rendelkező megkeni a bírálókat állami szinten, akkor rajta és a korrupt személyen kívül mindenki rosszul jár. Rosszul jár a gazdaság, mert az kap pénzt, akinek nem kéne, rosszul jár a másik cég is és rosszul járt az összes adófizető így te is, mert a te pénzed költik a korrupció miatt feleslegesen.

 

És ez csak az anyagi vonzat. Most képzeld el, ha valaki rendszeresen 150nel furikazik, a rendőröket megkeni, nem veszik el a jogosítványát aztán halálra gázol valakit. Te lennél az első, aki shotit követelne Neki.

 

Úgy fogalmaznék hogy nem annyira rossz. Különben ez a világon mindenhol így megy(Magyarországon meg alap). Először is gyorsabb az ügymenet. A döntéshozó is jól jár mert lesz pénze, a megkenő meg munkát szerzett ami az alkalmazottainak is jó. Harmadrészt meg megépül mondjuk egy út. Az hogy kicsinálja olcsóbban ott mindig valami svindlit érzek. Ugyanazt megcsinálni olcsóbban csak úgy lehet hogy silányabb alapanyagot használ az illető.

Nem mondom hogy annyira jó a korrupció de valahol természetes ha el akarsz intézni valamit gyorsabban.

A rendőrben igazad van, de ha véletlenül átmentél a piroson(amit máskor nem szoktál) akkor jobb adni valamicske pénzt a rendőrnek hogy nézze el, mintha elvenné a jogsidat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még soha nem csalódtál senkiben? Még soha nem vertek át, nem vezettek meg? Csak mert akkor nagyon szerencsésnek vallhatod magad. ;) Olyan se volt, hogy akit utáltál, azzal később összehaverkodtál?

 

Dehogynem, de mivel jó emberismerőnek tartom magam nem is vártam az átverőtől mást. Abban tényleg szerencsés vagyok hogy a barátaim mind jó emberek, őbennük teljes mértékben megbízom. Olyan viszont nem volt és nem is lesz hogy aki nem szimpi azzal összehaverkodok. Tudniillik az illetőnek olyan tulajdonsága van amit nem bírnék elviselni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy fogalmaznék hogy nem annyira rossz. Különben ez a világon mindenhol így megy(Magyarországon meg alap). Először is gyorsabb az ügymenet. A döntéshozó is jól jár mert lesz pénze, a megkenő meg munkát szerzett ami az alkalmazottainak is jó. Harmadrészt meg megépül mondjuk egy út. Az hogy kicsinálja olcsóbban ott mindig valami svindlit érzek. Ugyanazt megcsinálni olcsóbban csak úgy lehet hogy silányabb alapanyagot használ az illető.

Nem mondom hogy annyira jó a korrupció de valahol természetes ha el akarsz intézni valamit gyorsabban.

A rendőrben igazad van, de ha véletlenül átmentél a piroson(amit máskor nem szoktál) akkor jobb adni valamicske pénzt a rendőrnek hogy nézze el, mintha elvenné a jogsidat.

Aha, ha meg legközelebb elütsz valakit, mert múltkor is megúsztad, akkor is magasztaljuk a korrupciót igaz?

 

A legvégsőkig nem értek egyet, sőt, ezt a hozzáállást tartom a korrupció elsődleges okának, mármint, hogy ilyen szinten van hazánkban. Nem véletlen hogy az úgy nevezett korrupciós indexet a fejlettség mérőfokának használják a közgazdászok, és nem a minél nagyobb érték a jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog névnapot, Pildi :clap:

 

Úgy fogalmaznék hogy nem annyira rossz. Különben ez a világon mindenhol így megy(Magyarországon meg alap). Először is gyorsabb az ügymenet. A döntéshozó is jól jár mert lesz pénze, a megkenő meg munkát szerzett ami az alkalmazottainak is jó. Harmadrészt meg megépül mondjuk egy út. Az hogy kicsinálja olcsóbban ott mindig valami svindlit érzek. Ugyanazt megcsinálni olcsóbban csak úgy lehet hogy silányabb alapanyagot használ az illető.

Nem mondom hogy annyira jó a korrupció de valahol természetes ha el akarsz intézni valamit gyorsabban.

A rendőrben igazad van, de ha véletlenül átmentél a piroson(amit máskor nem szoktál) akkor jobb adni valamicske pénzt a rendőrnek hogy nézze el, mintha elvenné a jogsidat.

Pont ez az, hogy az emberek elfogadnak valamit normálisnak, alapnak, mert majdnem mindenki ezt csinálja, holott nem az. Ha az elfogadott normák helyett az ember "csak" az erkölcsi érzékére hallgat, máris más a felállás. Többek közt ezért sem tudnak megszűnni az ilyen rendszerek.

A másik pályázó munkavállalói pedig elesnek a munkától. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy ugyanazt a munkát ki csinálja meg, mert valamelyik vállalkozó munkásai nyernek, míg a másikéi veszítenek. A döntéshozónak lesz pénze, de illegálisan, ami után fix, hogy nem adózik. Akkor ez tulajdonképpen kimeríti az adócsalást, maximum több pénze lesz egy olyan személynek, akinek valószínűleg amúgy is van elég. Persze megint bejön az emberi mohóság, mert "csupán" arról van szó az ő esetében.

Ugyanazt csinálni olcsóbban nem feltétlenül ezt jelenti. Egyik közeli ismerősöm volt már testületben képviselő (helyi, és utána meg is bánta), aki azt mesélte, hogy az a legolcsóbb, ha egy munkát megrendelnek egy vállalkozótól xy feltételekkel közbeszerzés nélkül, mert utóbbi esetében mindig drágábbra jön ki. Ő pedig igazán tudta, hogy miről beszél. Frenkie, láttál te már pályázati, közbeszerzési anyaghalmot és a mögötte lévő munkát (én már igen)? Eleve mindez elkerülhető volna, ha nem lenne a rendszer úgy összerakva, ahogy. Az olcsóság esetében meg kell nézni még a folyamatba plusz beleszámított háttér munkát is, és akkor mindjárt kiderül, mi a drága.

Visszatérve az olcsóságra, nem csak silányabb anyag miatt lehet olcsóbban bevállalni egy munkát. Olcsóbb beszállító (aki ugyanazt a minőséget más áron adja, vagy külföld, és akkor számolni kell az árfolyamkülönbséggel is, ami nagyon megbolondítja az egészet), munkaerő, kevesebb nyereség rajta, és a többi. Rengeteg összetevője van, és minél nagyobb, bonyolultabb a munka, annál inkább lehet játszani a költségekkel, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legvégsőkig nem értek egyet, sőt, ezt a hozzáállást tartom a korrupció elsődleges okának, mármint, hogy ilyen szinten van hazánkban. Nem véletlen hogy az úgy nevezett korrupciós indexet a fejlettség mérőfokának használják a közgazdászok, és nem a minél nagyobb érték a jobb.

Akkor ebben mi viszont egyetértünk :)

Nem olyan régen olvastam a korrupciós index és a fejlettség összefüggéséről, sajnos saját hazánk példája is bizonyítja az összefüggés meglétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Jake, Riddick, Sky, Frenkie, pécsi, Donát, Dzséjt, Revan9, NorbiLordi, Nute, Wilde, MissKarrde: köszönöm szépen a névnapi köszöntést! :)

Ahogy utólag a nőnapi köszöntéseket is! )

 

Csoli, Neked boldog szülinapot! :)

 

Ami olcsóbb, az silányabb témához:

Ez is attól függ, hogy milyen iparágról és konkrétan miről beszélünk. Az építőiparban az árat általában nem a know-how, hanem az alapanyagok ára és az határozza meg, hogy hány alvállalkozóval dolgozik az illető pályázó. És sajnos sokszor előfordul, hogy megnyeri valaki a legolcsóbb árral, aztán vagy silány lesz a kivitelezés a silány anyagok miatt, vagy egyszerűen nem fizeti ki az alvállalkozóit ilyen-olyan (sokszor egyébként nem jogos) minőségi kifogásokra hivatkozva, s az a szomorú, hogy ezt eleve belekalkulálta a vállalási árában. Szóval az olcsóbb ár sok mindent takarhat, ráadásul itt is beléphet úgy korrupció, hogy eleve megsúgják a csókos pályázónak, hogy mennyi a több ajánlat, és így alá tud ígérni, aztán a továbbiakban az előbb leírtak érvényesek, de úgy hogy beleférjen a "hálapénz" is. Vagyis az árszint szinte semmit nem mond arról, hogy az jogos-e, tényleg megépülhet annyiért valami.

 

Egyébként én is elítélem a korrupciót, és mindeddig nem is éltem vele, mert hiszek benne, hogy enélkül is lehet boldogulni. Igaz, hál'Istennek, eddig még nem akarták elvenni a jogosítványomat, az nagy próbatétel lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.