Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Szerintem meg fogják hosszabbítani, az a kérdés újabb 2 héttel fogják e vagy többel. De mindenképp szükség van erre még legalább 1 hónapig. Ahogy az adatokat nézem kb. naponta 35 új eset van, 29.-én ugrott csak meg a duplájára. Tehát eddig nagyjából sikerül azt a bizonyos görbét laposan tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintetek jövőhét végén feloldják a korlátozást, vagy meghosszabbítják? 

Szerintem nyár közepéig marad és még szigorítani is fogják a fejlemények függvényében. Ahhoz hogy ne jussunk Olaszország szintjére minimum 2 hónapig tartani kellene ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintetek jövőhét végén feloldják a korlátozást, vagy meghosszabbítják? 

Én ma ezt a görbét illesztettem az eddigi adatokra. Persze ezt kizárólag matematikailag, a virológiához nem értek. Ez alapján április 13-án tetőzne nálunk a járvány, de szerintem ez messze van a valóságtól :D 

 

Spoiler

R1l7wcP.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Én ma ezt a görbét illesztettem az eddigi adatokra. Persze ezt kizárólag matematikailag, a virológiához nem értek. Ez alapján április 13-án tetőzne nálunk a járvány, de szerintem ez messze van a valóságtól :D 

 

  Spoiler elrejtése

R1l7wcP.png

 

Az mi alapján jött ki, hogy ha elérjük a 900-at akkor onnantól már csökkeni fog a napi szám? Nem kötekedésből, csak érdekel :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

Az mi alapján jött ki, hogy ha elérjük a 900-at akkor onnantól már csökkeni fog a napi szám? Nem kötekedésből, csak érdekel :) 

Gauss-görbét illesztettem az eddig meglévő adatokra úgy, hogy minimalizáltam a hibát. A Gauss-függvénynek három paramétere van, a minimalizálásból kiszámolható ez a 3 paraméter, ami alapján a fenti függvény jött ki.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Yoda József írta:

Gauss-görbét illesztettem az eddig meglévő adatokra úgy, hogy minimalizáltam a hibát. A Gauss-függvénynek három paramétere van, a minimalizálásból kiszámolható ez a 3 paraméter, ami alapján a fenti függvény jött ki.

Jah értem :D Hónapra végére meglátjuk bejött e. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Jah értem :D Hónapra végére meglátjuk bejött e. 

Valszeg nem. Ez csak matek. Nem veszi figyelembe a demográfiai adatokat, meg még sok egyéb dolgot, ami befolyásolja a terjedést. Amúgy minden nap beírom a napi adatokat, szóval az illesztett görbe is változni fog. Lehet a holnapi alapján már későbbre fog tolódni a csúcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglehetősen szegényes az adat amiből dolgozol, az a baj. A fertőzöttek száma meg sem közelíti a valóságot és sajnos a növekedési ütem se. Amúgy bennem az merült fel, hogy tesztelés nélkül jó eséllyel azt se fogjuk tudni, hogy mikor lehetne lazítani. Ha nincs tesztelés, akkor nincs a valóságot jól közelítő adat sem, és attól még, hogy a minimális számú tesztek negatívak lesznek még simán lehet egy csomó fertőzött szerte az országban...

 

Egyébként miért gondolod, hogy a normál eloszlás az, amit érdemes ráilleszteni az adatokra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emiatt az ábra miatt, ami sok szakirodalomban előfordul:

 

Spoiler

31983915_faba19e9e98cc8e3d2a1beca7b0eb53

 

Bár ez sem szigorúan normál eloszlás, a lecsengési szakasz az jóval meredekebb, mint a felfutás.

 

Egyébként csak egy félévnyi statisztikát tanultam az egyetemen, az se volt valami komoly, szóval... :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretném kerülni az összeesküvés elméleteket, mert nem gondolom, hogy egy laborban létrehozott vírusról van szó, amit szándékosan szabadjára engedtek vagy véletlenül kijutott.... DE Ti azt őszintén elhiszitek, hogy Kínában csak annyi fertőzött és halott volt, mint amennyit hivatalosan elismertek?

Persze, ott tényleg diktatúra van, ahol könnyebben lehet korlátozni az emberek mozgását, de nincs az az isten, hogy a 60 milliós Olaszországban több beteg és halott legyen, mint az 1,7 Mrd-os Kínában. És minden ország azokból a statisztikákból indult ki a megelőzéskor, amit Kína megadott. Ehhez képest azt látjuk, amelyik gazdag országban elszabadult a vírus, ott hirtelen telítődnek a kórházak, a hullaházak, és az orvosoknak mérlegelniük kell, hogy kin segítsenek. Már nem (csak) Olaszországról van szó, tragikus a helyzet Spanyolországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában az USA-ban, stb.

Kínának egyszer ezért felelnie kell, nem a vírusért, hanem a hazugságért. 

Kicsit Csernobilra emlékeztet. Micsoda véletlen, azt is egy kommunista gigaállam művelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Brodie írta:

Szeretném kerülni az összeesküvés elméleteket, mert nem gondolom, hogy egy laborban létrehozott vírusról van szó, amit szándékosan szabadjára engedtek vagy véletlenül kijutott.... DE Ti azt őszintén elhiszitek, hogy Kínában csak annyi fertőzött és halott volt, mint amennyit hivatalosan elismertek?

Persze, ott tényleg diktatúra van, ahol könnyebben lehet korlátozni az emberek mozgását, de nincs az az isten, hogy a 60 milliós Olaszországban több beteg és halott legyen, mint az 1,7 Mrd-os Kínában. És minden ország azokból a statisztikákból indult ki a megelőzéskor, amit Kína megadott. Ehhez képest azt látjuk, amelyik gazdag országban elszabadult a vírus, ott hirtelen telítődnek a kórházak, a hullaházak, és az orvosoknak mérlegelniük kell, hogy kin segítsenek. Már nem (csak) Olaszországról van szó, tragikus a helyzet Spanyolországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában az USA-ban, stb.

Kínának egyszer ezért felelnie kell, nem a vírusért, hanem a hazugságért. 

Kicsit Csernobilra emlékeztet. Micsoda véletlen, azt is egy kommunista gigaállam művelte.

Az, hogy szándékosan hozták létre a vírust, az elég nagy bizonyossággal kizárható.

 

A másik dolog érdekes, ezzel kapcsolatban tegnap tettem be ide egy cikket, ami arról szól, hogy a temetkezéssel foglalkozó lakosok beszámolói alapján Wuhanban az elmúlt hónapokban elhamvasztott emberek száma egész egyszerűen nincs összhangban a hivatalosan közölt halálozási számokkal. Persze ez önmagában nem bizonyíték, de mindenképpen gyanús. Mindenesetre, ha ez igaz, akkor a számítások szerint csak Wuhanban (!!) több mint 40 ezer (!!) ember halálát titkolta el a kínai vezetés, ami irdatlan nagy szám...

 

Egyébként személy szerint nem hiszem el, hogy a kínai számok megfelelnének a valóságnak, viszont a 40 ezer eltitkolt halottat sem hiszem. Az igazság valahol félúton lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Emiatt az ábra miatt, ami sok szakirodalomban előfordul:

 

  Spoiler elrejtése

31983915_faba19e9e98cc8e3d2a1beca7b0eb53

 

Bár ez sem szigorúan normál eloszlás, a lecsengési szakasz az jóval meredekebb, mint a felfutás.

 

Egyébként csak egy félévnyi statisztikát tanultam az egyetemen, az se volt valami komoly, szóval... :D

Hasonlóan néz ki de ezzel ki is fogytunk a hasonlóságokból. A normál eloszlás valószínűségre vonatkozik. Folytonos eloszlás mellett megmutatja annak a valószínűségét, hogy egy sokaságból annak egy rész halmazára mekkora valséggel igaz egy ismérv. Tehát pl ha az x tengelyt a magyar népességnek tekinted, akkor ha veszel egy olyan ismérvet, ami normál eloszlást mutat (pl a barna szemű emberek száma a társadalomban, de csak mondtam egy házszámot) akkor megmutatja hogy mekkora valséggel (y tengely) lesz a népesség adott százalékára az adott ismérv igaz. Pl. arra, hogy a népesség 0% barna szemű, 0% esély van és ez ugyanúgy igaz a népesség 100%ára is.

 

Szóval a megfertőződöttek számát az idővel összevetni szerintem csak véletlen alaki egyezőséget mutat a vírus terjedésének kezdeti exponenciális volta miatt, de amúgy nem sok közük van egymáshoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

49 perccel korábban, Donát írta:

Hasonlóan néz ki de ezzel ki is fogytunk a hasonlóságokból. A normál eloszlás valószínűségre vonatkozik. Folytonos eloszlás mellett megmutatja annak a valószínűségét, hogy egy sokaságból annak egy rész halmazára mekkora valséggel igaz egy ismérv. Tehát pl ha az x tengelyt a magyar népességnek tekinted, akkor ha veszel egy olyan ismérvet, ami normál eloszlást mutat (pl a barna szemű emberek száma a társadalomban, de csak mondtam egy házszámot) akkor megmutatja hogy mekkora valséggel (y tengely) lesz a népesség adott százalékára az adott ismérv igaz. Pl. arra, hogy a népesség 0% barna szemű, 0% esély van és ez ugyanúgy igaz a népesség 100%ára is.

 

Szóval a megfertőződöttek számát az idővel összevetni szerintem csak véletlen alaki egyezőséget mutat a vírus terjedésének kezdeti exponenciális volta miatt, de amúgy nem sok közük van egymáshoz. :)

Tudom mire jó a normál eloszlás, és hogy elméletben semmi köze egy terjedésfüggvényhez. Csak az alaki hasonlóság miatt választottam. A mérnökök már csak ilyenek, sokszor alkalmazunk ilyen dirty trickeket, amitől a matematikusok a hajukat tépnék :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Brodie írta:

Szeretném kerülni az összeesküvés elméleteket, mert nem gondolom, hogy egy laborban létrehozott vírusról van szó, amit szándékosan szabadjára engedtek vagy véletlenül kijutott.... DE Ti azt őszintén elhiszitek, hogy Kínában csak annyi fertőzött és halott volt, mint amennyit hivatalosan elismertek?

Persze, ott tényleg diktatúra van, ahol könnyebben lehet korlátozni az emberek mozgását, de nincs az az isten, hogy a 60 milliós Olaszországban több beteg és halott legyen, mint az 1,7 Mrd-os Kínában. És minden ország azokból a statisztikákból indult ki a megelőzéskor, amit Kína megadott. Ehhez képest azt látjuk, amelyik gazdag országban elszabadult a vírus, ott hirtelen telítődnek a kórházak, a hullaházak, és az orvosoknak mérlegelniük kell, hogy kin segítsenek. Már nem (csak) Olaszországról van szó, tragikus a helyzet Spanyolországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában az USA-ban, stb.

Kínának egyszer ezért felelnie kell, nem a vírusért, hanem a hazugságért. 

Kicsit Csernobilra emlékeztet. Micsoda véletlen, azt is egy kommunista gigaállam művelte.

 

Az tényleg teljességgel kizárható, hogy ez egy mesterségesen létrehozott vírus, erről több cikk is van ahol tudományosan megvan indokolva hogy miért. Sőt az sem biztos hogy a tobzoskáról vagy denevérről került át az emberre. Mert ugyan 96%-ban egyezik a bennük és az emberekben kimutatott vírus, de vannak olyan eltérések amikből arra következtetnek hogy már évek óta bennünk van és ugrált emberről emberre, míg nem most ért oda a mutációban hogy világjárványt tud okozni. (Walking Dead, valaki? :D )

 

Szerintem amúgy nincs ember a földön aki elhitte volna valaha is, hogy a Kína által közölt adatok a reális képet mutatják, és szerintem nem túlzás tényleg párhuzamot vonni Csernobillal.

 

Annak meg hogy melyik országban mennyire súlyosan tombol szerintem elég sok tényezője van. Vannak országok amelyek egyszerűen nem vették elég komolyan a helyzetet lásd pl. Nagy-Britanniát ahol az okos Boris direkt fogott kezet koronás betegekkel, hogy megmutassa nincs itt semmi látnivaló. Mit ad Isten nem koronás lett ő is? De pl. a spanyolok sem vették komolyan az elején, elrendelték a bezárásokat, nosza lementek tömegével a strandra.

Olaszországban elsősorban arra vezetik vissza a sok halálozást, hogy ott amúgyis nagyon sok az idős ember, egész Európában náluk van a legtöbb. Meg persze ők se vették feltétlenül komolyan, még foci meccseket rendeztek és vannak akik szerint ennek is köszönhető hogy ilyen rohamosan terjedt.

USA-ban pedig az alapvető gond ott kezdődik, hogy nincs normálisan kitalálva a TB rendszer. Napokig ezen ment a vita, hogy az emberek által kötött biztosítások fedezik e a tesztelés költségét. Akinek meg nincs ilyenje mert nem engedheti meg magának (és a lakosság nagyon-nagy többsége ilyen helyzetben van) az vagy fizet 1000 dollárt (most mondtam egy számot), vagy így járt. De nagyon sok az olyan ember aki illegálisan van ott, és ha orvoshoz fordul mert rosszul érzi magát akkor ez kitudódik és kiteszik a szűrét az országból, így inkább nem csinál semmit.

 

Kínának valóban felelnie kellene, mert ez a vírus már november óta fertőz, ők pedig elhallgattattak mindenkit aki szólni mert. De sajnos senki nem fog nekik menni (talán Trump bácsi a kivétel), ennek pedig nagyon egyszerűen gazdasági okai vannak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki szoktuk hagyni ilyenkor a felsorolásból a kis kedvencemet, Svédországot, ahol gyakorlatilag államilag vezényelt emberkísérlet folyik.

 

40 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Kínának valóban felelnie kellene, mert ez a vírus már november óta fertőz, ők pedig elhallgattattak mindenkit aki szólni mert. De sajnos senki nem fog nekik menni (talán Trump bácsi a kivétel), ennek pedig nagyon egyszerűen gazdasági okai vannak. 

Hogy ezzel mennyire egyetértek! Sajnos még oda sem jut el senki, hogy hangot adjon Kína felelősségének.

Valóban az USA-ból nézem ki egyedül és csak azért, mert már előtte is elkezdte pofozni.

A nagy európai országok sunnyognak a gazdasági okok miatt.

 

Az unió pedig.... inkább be sem fejezem a mondatot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Vannak országok amelyek egyszerűen nem vették elég komolyan a helyzetet lásd pl. Nagy-Britanniát ahol az okos Boris direkt fogott kezet koronás betegekkel, hogy megmutassa nincs itt semmi látnivaló. Mit ad Isten nem koronás lett ő is?

Ez komoly??:facepalm::facepalm: Egy ilyen ember Nagy-Britannia vezetője. Mint Trump ,csak a szigetországban. Fel nem foghatom hogy hogy juthat ennyi ésszel valaki vezető pozicióba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az unió sem kezeli jól a dolgot (nekik legyen mondva, elég nehéz erősíteni a tagállamok közötti szolidaritast, miközben mindenki bezárkózik épp), de akkor mit mondjunk az USAról, ahol Trump még márciusban is Demokrata Hoaxnak minősítette a járványt... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Brodie írta:

Ki szoktuk hagyni ilyenkor a felsorolásból a kis kedvencemet, Svédországot, ahol gyakorlatilag államilag vezényelt emberkísérlet folyik.

 

Hogy ezzel mennyire egyetértek! Sajnos még oda sem jut el senki, hogy hangot adjon Kína felelősségének.

Valóban az USA-ból nézem ki egyedül és csak azért, mert már előtte is elkezdte pofozni.

A nagy európai országok sunnyognak a gazdasági okok miatt.

 

Az unió pedig.... inkább be sem fejezem a mondatot. 

 

Svédországban ugye a nyájimmunitást próbálják ki, hogy működik e. Őszintén szólva nem tudom náluk mi a helyzet jelenleg. Lehet ők úgy gondolják hogy az egészségügyi rendszerük majd bírni fogja az átmeneti időszakot. Hogy végül kinek lesz igaza, azt majd meglátjuk.

 

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Ez komoly??:facepalm::facepalm: Egy ilyen ember Nagy-Britannia vezetője. Mint Trump ,csak a szigetországban. Fel nem foghatom hogy hogy juthat ennyi ésszel valaki vezető pozicióba.

Sajnos nagyon is komoly. Nem véletlenül nevezik a brit Trumpnak is. Arról is van felvétel, hogy mikor kitudódott hogy Boris is koronás, a tanácsadója konkrétan futva távozott a Downing Streetről :D És ez a tanácsadó forszírozta sokáig hogy csinálják ugyanazt mint a svédek, engedjék szabadjára a vírust, többit a nyájimmunitás megoldja. Hát most szívnak a következményei miatt. Ja, és mellesleg azóta a tanácsadóról is kiderült hogy fertőzött.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Amúgy bennem az merült fel, hogy tesztelés nélkül jó eséllyel azt se fogjuk tudni, hogy mikor lehetne lazítani. Ha nincs tesztelés, akkor nincs a valóságot jól közelítő adat sem, és attól még, hogy a minimális számú tesztek negatívak lesznek még simán lehet egy csomó fertőzött szerte az országban...

Mennyit kellene amúgy tesztelni szerinted? Nyilván az ideális az lenne, amit Németország meg Dél-Korea csinál, de nem hiszem, hogy arra lehetőségünk van.

 

Romániával szoktak példálózni azt tudom, hogy mennyivel több tesztet csinálnak, de népességszám-arányosan (1 millió főre nézve) kevesebb tesztet csinálnak mint mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Svédországban ugye a nyájimmunitást próbálják ki, hogy működik e. Őszintén szólva nem tudom náluk mi a helyzet jelenleg. Lehet ők úgy gondolják hogy az egészségügyi rendszerük majd bírni fogja az átmeneti időszakot. Hogy végül kinek lesz igaza, azt majd meglátjuk.

Hát azért most már ők is ott tartanak, hogy betiltották az 50 fősnél nagyobb rendezvényeket, meg más korlátozások is vannak. Amúgy ők annyival egyszerűbb helyzetben vannak, hogy elég alacsony az országuk népsűrűsége, ami pedig lassítja a terjedést már alapból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, Yoda József írta:

Mennyit kellene amúgy tesztelni szerinted? Nyilván az ideális az lenne, amit Németország meg Dél-Korea csinál, de nem hiszem, hogy arra lehetőségünk van.

 

A német szint nálam az irányadó. A kérdés, hogy hogy lehet úgy megoldani, hogy a) finanszírozható legyen b) minél kevésbé kelljen az embereknek kimozdulni, érintkezni másokkal. A Dél-Koreában bevetett Drive-Through megoldás tetszetős. "Csak" pénz kéne, meg kormányzati akarat, de a büdzsét át kéne csoportosítani, mert kb. ennek kéne az egyik legfontosabbnak lenni most. De amíg mindenki kedvenc Cecíliája (nem, nem Esztergályos) olyanokat válaszol, hogy egyetlen teszt sem tudja megállítani a járványt, addig vicc az egész. :lol: Nyilván nem gyógymódot vár senki a teszttől, de minél több embert lehet pozitív teszt alapján IDŐBEN elszeparálni, annál hamarabb vége lesz ennek az egésznek. Plusz a maradj otthon kampány jó, de bevásárolni alapból azért mindenki elmegy, vagy a patikába, vagy ahova muszáj, és ez rendben is van, de ha valakiről időben kiderül, hogy koronás, meg tud bízni mást, hogy az illető intézze neki a legszükségesebb dolgokat. Ezt az extra hacacárét most senki sem vállalja be, hiszen életerős emberek nem akarnak másokat azzal zaklatni, hogy ugyan intézd már el helyettem a bevásárlást. De ha kiderül biztosra, hogy hordozó, onnantól értelmes ember egyáltalán ki sem megy az otthonából és sokkal inkább megbízna másokat, hogy segítsenek neki az elintéznivalókkal. Ezért lenne fontos a teszt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most volt nálunk a gázszerelő. Alapból is tartottuk a távolságot tőle (semmi személyes), de aztán az addigi biztonsági intézkedéseken még tovább szigorítottunk, mikor mondta, hogy pont most jött egy idiótától, aki azon van, hogy minél több időt töltsön kint az emberek között, mert szeretne koronás lenni, ugyanis, "most még van szabad lélegeztető gép". :facepalm:

  • Dühítő 1
  • Szomorú 1
  • Meglepő 1
  • Vicces 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.