Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

A beszámolóhoz még annyit, hogy az ördög itt is a részletekben.... Semmit nem tudni arról, hogy mi van a számok mögött, van egy olyan érzésem, hogy a kieg. mellékletük a szokásos semmitmondó, és abból sem derülnek ki a részletek. Mindenesetre valami más ok lehetett a döntés mögött, lehet, hogy olyasmi, ami nehezebb megmagyarázni szakismerettel nem rendelkező embereknek, vagy szimplán olyan üzleti döntés, ami már nem tartozik az átlag olvasóra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha beszűnteted egy ilyen volumenű franchise forgalmazását, az mindenképpen problémát okoz, ezt nem lehet kikerülni. A hamukázás viszont semmiképpen sem az az út, amit a károk csökkentésére járni kéne. Érthető, ha nem akarják megosztani a részleteket, de akkor kommunikálják úgy, hogy "űzleti döntés" okán állnak le az SW művek forgalmazásával. Ha ráfogod arra, hogy az e-könyvek (amik legutolsó, bár már pár éves értesüléseim szerint hazánkban nem futnak annyira jól), a papír ára és az infláció oka, aztán egy bárki által elérhető táblázatban azt látod, hogy brutális bevétele volt a kiadónak, azért okkal vonod fel a szemöldöködet. Ha a megemelkedett költségvetések és a zuhanó eladások miatt kell törölni az SW-t, akkor hogyan lehet, hogy abban az évben, amikor az SW még javában ment, 100 millióval több lett az adózott eredmény, mint egy évvel azelőtt? És ki tudja, mit mutatnak majd a számok jövőre, azután, hogy a bejelentés hatására SW-könyv felvásárlási láz kezdődött. Szóval itt valami nem kerek a kommunikáció körül. Persze nyilván van rá magyarázat a falak mögött, csak éppen én itt kint vagyok, a vásárló, aki most értetlenül vakarja a fejét és kicsit tart attól, hogy átb*sszák.

Pláne, amikor olyanokat tapasztalok, hogy a beharangozott "júliusban zár a mókatár" után is még bőven megvásárolhatóak a könyvek, ám erről én személy szerint semmiféle értesítést nem kaptam, pedig tagja vagyok a Facebook-csoportnak és hírlevél is jön. De nem rémlik, hogy előre szóltak volna, hogy "hahó, ne vásárolj őrült módjára, decemberig van még időd". Pedig szerintem ez nem június utolsó napján dőlt el. Vagy esetleg más értesült erről korábban, csak én voltam figyelmetlen? 

És én a fogyasztóvédelem árnyékában is simán el tudom képzelni, hogy folytatják a kiadást. Csak leállítják 1-2-3 hónapra, aztán mehet tovább a bisznisz. Hisz akkor már mondhatják, hogy megtartották, amit mondtak. És ebben az országban szerintem ennyi épp elég ahhoz, hogy a fogyasztóvédelem megvonja a vállát. Eleve, ha nem én voltam figyelmetlen, hanem tényleg nem tájékoztatták időban a vásárlókat arról, hogy decemberig lesz idejük megvásárolni a kiadott könyveket, az is megtévesztés már.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt örülök ennek a brutális számnak, mert akkor mondhatjuk, hogy alapvetően nem különösebben csökkent az érdeklődés, tehát egy - akár az elmúlt 1-2 évnél kiemelkedőbb színvonalat biztosító - új kiadó is számolhat némi profittal. 

Persze vannak tényezők, amiket nem ismerünk, pl. az eddig kommunikált jogdíj, de alapvetően azért nem kis összeg ütötte a Szukits markát. 

Másfelől viszont Dzséjtnek van igaza, mert ezeket a számokat látva egyszerűen átverve érzem magam. Valami nem kerek, és idegesít, hogy egyenesség helyett megint mellébeszélés megy. 

Néhány hete amúgy rákérdeztem az egyik új posztjuk alatt, hogy nem júliusról volt-e szó, amire azt írták, hogy (idézem), nem. Utána viszont módosították, hogy de, az első kommunikációban valóban az volt, dr aztán azt amúgy is hamar törölték (még aznap vagy másnap), és utána már csak azt írták ki, hogy 2024-ben. Meg persze azt is írták, hogy nem baj, hogy mindenki mindent felvásárolt, mert fogynak a készletek, és aki várt volna tovább, az lehet, hogy kifutott címekbe botlik. 

 

Őszintén szólva nagyon bízom benne, hogy jön egy új kiadó, aki komolyan veszi ezt az egészet, mert ha ezek után mégis valahogy elkezdenek újra forgalmazni, nem vagyok biztos benne, hogy szívesen támogatnám őket a pénzemmel.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az e-book töredéke (talán 25-30%-a) az összes eladott könyv arányának idehaza (egyébként külföldön is bőven többségben van a nyomtatott könyv), úgyhogy a Szukits részéről ez egyértelműen fals és megtévesztő érvelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Pildi írta:

Igen, az adózott eredmény az már a tiszta nyereség, ami bekerül a vállalkozás tőkéjébe és a következő évben a működést tudja finanszirozni. 

Ami még ezt csökkentheti, az az osztalék, amit a tulajdonosok maguknak kifizetnek ebből, és az nem marad a cégben. De ez ebben az eredménykimutatásban nem látszik.

Most adtál egy ötletet Pildi és megnéztem mennyi pénzt vettek ki a nyereségből a tulajdonosok. A válasz: az utolsó fillérig mindent zsebre dugtak :)

A taggyülési határozat is publikus és abból kiderül:

A társaság 2023. évi adózott eredményéből osztalék címén, a tagok részére kifizetésre kerül 150.256 eFt, az alábbiak szerint:

Szukits László 82.641 eFt

Szukits Gábor 67.615 eFt.

 

Vagyis 82 millió az egyik tulajnak, 67 millió a másiknak :) Ami nem illegális viszont benne van a pakliban szerintem, hogy igy a Szukits nem áll olyan biztos lábakon hiába van magas nyeresége, hisz az mind eltűnik a cégből. Mondjuk előtte évben az 58 milliós nyereséget eredménytartalékba helyezték. 

Viszont egy évvel azelőtte meg megint csak az egész nyereség osztalékként lett kifizetve. Akkor 123 millió forint lett szétosztva.

Ha meg még egy évvel visszamegyünk akkor az látszik, hogy többet vettek ki mint a nyereség. Vagyis arról hoztak határozatot, hogy egyrészt osztalékként kiveszik a teljes 2020-as nyereséget, ami 109 millió forint volt. Majd az eredménytartalék terhére még kivettek maguknak 51 millió forintot. 

 

Nem vagyok nagy pénzügyes, úgyhogy csak feltételezem, hogy igy azért előfordulhat, hogy a Szukitsnak mint cégnek nem annyira biztos a helyzete.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Bomarr said:

Most adtál egy ötletet Pildi és megnéztem mennyi pénzt vettek ki a nyereségből a tulajdonosok. A válasz: az utolsó fillérig mindent zsebre dugtak :)

A taggyülési határozat is publikus és abból kiderül:

A társaság 2023. évi adózott eredményéből osztalék címén, a tagok részére kifizetésre kerül 150.256 eFt, az alábbiak szerint:

Szukits László 82.641 eFt

Szukits Gábor 67.615 eFt.

 

Vagyis 82 millió az egyik tulajnak, 67 millió a másiknak :) Ami nem illegális viszont benne van a pakliban szerintem, hogy igy a Szukits nem áll olyan biztos lábakon hiába van magas nyeresége, hisz az mind eltűnik a cégből. Mondjuk előtte évben az 58 milliós nyereséget eredménytartalékba helyezték. 

Viszont egy évvel azelőtte meg megint csak az egész nyereség osztalékként lett kifizetve. Akkor 123 millió forint lett szétosztva.

Ha meg még egy évvel visszamegyünk akkor az látszik, hogy többet vettek ki mint a nyereség. Vagyis arról hoztak határozatot, hogy egyrészt osztalékként kiveszik a teljes 2020-as nyereséget, ami 109 millió forint volt. Majd az eredménytartalék terhére még kivettek maguknak 51 millió forintot. 

 

Nem vagyok nagy pénzügyes, úgyhogy csak feltételezem, hogy igy azért előfordulhat, hogy a Szukitsnak mint cégnek nem annyira biztos a helyzete.

Te édes istenem ekkora kapzsi barmokat. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halihó.

 

Mielőtt a Szukits befejezné az sw könyvek kiadását, vennék néhány jobban sikerültet. Tippeket kérnék szépen, hogy melyikeket érdemes olvasni, kánon művek érdekelnek elsősorban. Eddig a Padawan és a Mester és Tanítványa van meg. Ahogy olvastam, a Sötét Tanítvány még az, ami melegen ajánlott. Szóval, szerinetetk melyik lenne még az a 2-3 kötet, amelyik tényleg jól sikerült.

Igazából Kenobi és Satine közös fiatalkori kalandjairól olvasnék, de azt hiszem, olyan nem létezik.

 

Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PT-éra:

Testvériség

Inkvizítor - A vörös penge felemelkedése

 

OT-éra:

Katalizátor

Tarkin

Az Alderaan hercegnője

 

ST-éra:

A Sith-ek árnyékában

Vérvonal

A lázadás újjászületése

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik korszak érdekel?

Skywalker-éra, lázadás kora és a legkorábbi időszak.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

PT-éra:

Testvériség

Inkvizítor - A vörös penge felemelkedése

 

OT-éra:

Katalizátor

Tarkin

Az Alderaan hervegnője

 

ST-éra:

A Sith-ek árnyékában

Vérvonal

A lázadás újjászületése

Köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Iqvi írta:

Vedd meg ezen esetben a Köztársaság Fénykora regényeket. 

 

Mondjuk az nem épp 2-3 kötet :D 

 

 

 

@cyrano

Szerintem a Phasma is egy egész jó könyv, ott van még A lázadás hajnala ami Jyn Ersoról szól

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyors kérdés. Nem úgy volt, hogy a már kiadott könyvek még megvásárolhatóak lesznek decemberig, de új könyvek már nem jelennek meg? Legalábbis én így tudtam, aztán most landolt a postaládámban a hírlevél, hogy jön a Star Wars: A Lázadás hajnala - Képes útmutató októberben. Én meg: WTF? :o Egyrészt örülök, mert imádom az enciklopédiákat és tuti megveszem. Másrészt, nem úgy volt, hogy már nem lesz itthon új Star Wars könyv kiadva? :?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 13. - 16:33, cyrano írta:

Halihó.

 

Mielőtt a Szukits befejezné az sw könyvek kiadását, vennék néhány jobban sikerültet. Tippeket kérnék szépen, hogy melyikeket érdemes olvasni, kánon művek érdekelnek elsősorban. Eddig a Padawan és a Mester és Tanítványa van meg. Ahogy olvastam, a Sötét Tanítvány még az, ami melegen ajánlott. Szóval, szerinetetk melyik lenne még az a 2-3 kötet, amelyik tényleg jól sikerült.

Igazából Kenobi és Satine közös fiatalkori kalandjairól olvasnék, de azt hiszem, olyan nem létezik.

 

Köszönöm.

Vérvonal 

Manapság ritka az olyan SW regény amit nem szenvedés végigtolni, ez jó volt. (Lehet nem kellene mindent megvenni...de hát minden infómorzsára szükségem van! :D )

  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg nem, de nem hiszem, hogy továbbiakkal bővítenék. Esetleg azt el tudom képzelni, hogy a Wayseeker-be így bekerülhetnek olyan elemek, amik Vern és Qimir közös múltjával kapcsolatosak.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy írod, teljesen más okból törölték azt a regényt. Nevezetesen amiatt, mert nem akartak ellentmondást kreálni a regény és a későbbi évadok közt. Itt sajnos ilyen probléma nem lesz, tehát ha a Lucasfilmben maradt egy kis tökösség, akkor fogják magukat, és kitalálnak négy-öt könyvet amiben elmesélik azokat a történeteket amik a sorozat törlése miatt nem lettek elmesélve. Teszem azt, kaphatna két könyvet a második évad története és szintén kettőt a harmadik évadé, emellett pedig ki lehetne adni egy olyan regényt ami Qimirre és Vernestrára helyezi a hangsúlyt, akkor, amikor Qimir még a nő padavanja volt, egészen addig, amíg útjaik el nem váltak. Ha meg merik lépni, akkor esetleg még írathatnak egy új Plagueis regényt is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott Filoniék szerintem a ludasak, amíg nem fejezik be az egész történetet, addig csak a sorozatok képregényfeldolgozásai fognak megjelenni (bár ugye a Book of Boba Fett még nem kapott, az Ahsoka megelőzte). Az Acolyte meg nyitott, hiszen már a hozzája kötödő történeteket (Wayfinder és Jecki/Yord könyv) is olyan írók írják, akik a HR folyamba tartoznak. Ha nem fognak ráfeküdni egy másik sorozattal (más címmel, de az Acolyte-ból való történetet viszik tovább, a sorozat címe teszem azt The Apprentice lesz, csak találgatok), akkor a 3. fázis után az írók erre mehetnek el. De majd idővel kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Ez is egy lehetőség a mostani High Republic íróknak. Én remélem, hogy minél hamarabb le fog tisztázódni a sorozat karaktereinek a sorsa, akár regényekben, akár egy másik élőszereplős sorozatban, csak legyen elmesélve. 

 

1 perccel korábban, kdani20 írta:

Megint csak a Solo jut eszembe, és az ott belengetett Maul-os történetszál. Behozták, de azóta se kötötték össze a Lázadókkal. Emiatt félek, hogy az Akolitus is erre a sorsra jut.

Teljes mértékben igazad van ebben. Igazából jogos félelem, és fogalmam sincsen, hogy mi a fenéért nem csinálták még meg azt az összekötést mind a mai napig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, könyvekben folytathatnák, amit nem tudtak elmesélni. Csak még negatív hatás eszembe jutott, ami a magyar piacot érinti. Az új kiadó mondhatja azt, hogy Az Akolitus megbukott, ezért nem adja ki a hozzá kötődő regényeket. Vagy azt is, hogy nem hajlandók foglalkozni a Köztársaság Fénykorával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.