Ugrás a kommentre

Képregények


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

De szerintem pont ezért lehetett volna mondjuk a Poe-hoz nyúlni. Egyszerűen felüdülés lett volna a sok Luke, Vader, Boba sztori mellett.

Lássuk be, bár eddig többségében tetszettek a képregények, azért ezzel a brutális crossoveres témával, plusz a történeti mennyiséggel eléggé túltolták a dolgot. Egyszerűen maga az időpont, ahol ezek játszódnak, nem tartalmaz elég szuflát, hogy 4 (5) történet fusson egymás mellett hosszú távon. Elvégre 1 éves periódusról beszélünk. 

De én abban bízok, hogy lassan azért kifutnak ezek a szériák, és azért nem indulnak megint el ennyi sorozattal egyszerre.

Illetve én továbbra is azt mondom, hogy k#&*a drága lett a képregény is, és jelenleg egyszerűen nem mindenki engedheti meg megának, hogy minden címet megvegyen. Persze láttam, "az ár relatív", de én nem teljesen így gondolom.

 

A Vérvörös Birodalom sikerét nem értem. A történet gyenge, a rajzok nem túl szépek, egyszerűen nem látom benne azt, amit miatt sikeres lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poe-hoz lehetett volna nyúlni, ha mondjuk a Szabadesés című regényre is nagyobb lett volna az érdeklődés.

Ezt már máskor is válaszolták a kiadó munkatársai, de beidézem ide is, hogy tudatosuljon. "A Poe Dameron már sajnos regényben sem volt a népszerűbbek közt, és eleve a karakter sem kimondottan az."

De tételezzük fel, hogy hozzányúlnak. Ebben az esetben az Aphra és a Fejvadászok helyére mehetne, természetesen a Darth Vader-nek és az alap Star Wars-nak futnia kell mellette. Ahogy a nagy eseményes miniknek, mint a Fejvadászok Háborúja, vagy a Crimson Reign, Hidden Empire szintén menniük kell. Nyilvánvalóan a fősodros képregényeknek számító Köztársaság Fénykora képregényeknek - Marvel, (esetleg most még a Dark Horse-os Nameless Terror), futnia kell. A régi címek közül már csak a Poe Dameront tudnám javasolni, esetleg a most futó The Mandaloiran képregény adaptáció jöhet szóba, a Thrawn képregény adaptáció sikere miatt, bár a Madalorian adaptáció kétélű dolog, mert egyrészt lennének olyanok, akik nem nagyon vásárolnak Star Wars képregényt, de egy ilyen címért beugranának, másrészt vannak olyanok, akik meg spórolni akarnak és nem vennének meg olyan képregényt, ami valamelyik fimet, vagy sorozatot adaptálja. És nem tudni, melyik csoportnak mennyi lenne az aránya. Visszatérve a Poe Dameronra - ez öt képregény, viszonylag gyorsan ki is pörögne, utána másokat kell a helyükre berakni, és akkor A Birodalom és a Jedi közötti képregények csúszásban lennének, hiszen a Star Wars és a Darth Vader előrébb lennének, míg az Aphra és a Fejvadászok hátrébb lennének. Akkor meg mások a miatt panaszkodnának, mert nem tudják a nagy eseményekhez fűződő képregényeket együtt, vagy szorosan egymást követve olvasni. Igen, túltolták A Birodalom és a Jedi közötti képregények mennyiségét. És arra ment ki az egész, hogy 2023-ban ezek mind fussanak még A Jedi visszatér 40 éves évfordulója miatt.

Egyéb régi címek nem is versenyezhetnek. A Poe Dameront leszámítva egyik sem jó választás. Tehát minden valószínűség szerint az olyanokat mint a Princess Leia, Chewacca, Captain Phasma, Lando - Double and Nothing, Halcyon Legacy, Han Solo & Chewacca, Sana Starros el lehet felejteni. Még ha ezek közül is jönne valami az vagy ugyanezt a szintet, vagy sokkal rosszabbat produkálna, mint a jelenleg futó címek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Poe-hoz lehetett volna nyúlni, ha mondjuk a Szabadesés című regényre is nagyobb lett volna az érdeklődés.

Ezt már máskor is válaszolták a kiadó munkatársai, de beidézem ide is, hogy tudatosuljon. "A Poe Dameron már sajnos regényben sem volt a népszerűbbek közt, és eleve a karakter sem kimondottan az."

Engem a Szabadesés eléggé hidegen hagyott a képregény viszont ott volt a legjobban vártak között. Remélem nem a Szabadesésből akarták kiolvasni hogy mennyire népszerű Poe, vagy hogy mekkora érdeklődés lenne a képregénye iránt mert ha igen az elég gáz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De még ha a Poe Dameron jönne is, szerintem jobb esetben is ugyanazokat az eladásokat produkálná, mint a jelenleg futó címek többsége, vagy még gyengébb lenne. Vadert biztos nem verné.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

De még ha a Poe Dameron jönne is, szerintem jobb esetben is ugyanazokat az eladásokat produkálná, mint a jelenleg futó címek többsége, vagy még gyengébb lenne. Vadert biztos nem verné.

Az hogy kb. annyian vennék mint a többi képregényt, érv a kiadása ellen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vadert nem kell megvernie, nem is tudná. Arra utaltam, hogy jobb esetben is Poe csak a jelenlegiek szintjét tudná hozni. És ez nagyon optimista hozzáállás. A jelenlegiek is fogyogatnak, fogyogatnak, de lehetne jobb is a helyzet.

Drágák a képregény árak, de az alapanyagárak iszonyatosan felmentek, ahogy a jogdíjak is az egekben vannak. Nem tudják ennél olcsóbban adni. Ennél csak drágább lesz, ha tovább megy az infláció. Meg is lehet ezt fordítani. Örüljenek az olvasók, hogy ennyi 12 cím egy évben - megjelenik.

 

9 perccel korábban, Bomarr írta:

Az hogy kb. annyian vennék mint a többi képregényt, érv a kiadása ellen?

Igen, mert jelenleg sok hosszú cím fut. Valamelyiknek be kéne fejeződnie, hogy legyen rá hely. De rajongói fordíátsban a komplett széria megjelent. Ez már komolyabb érv a kiadása ellen.

 

De hogy megnyugtassak mindenkit, mint fentebb említettem a régiek közül csak a Poet tartom esélyesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én hálás vagyok, hogy még ebben a helyzetben is ennyi képregény megjelenhet itthon. Nekem a prioritás mindenképp az Ep 5-6 időszak és a High Republic. Jó lenne, ha legalább ezek végig tudnának menni, az 5-6-ből elvileg már nincs annyira sok hátra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal egyetértek, hogy az V. és VI. részek közötti időszakot túltolták a mostani cím mennyiséggel. Három évvel ezelőtt én se, és más se gondolta volna, hogy A Jedi visszatér 40 éves évfordulójáig akarják ezeket húzni. Elméletileg a Disney is azt szereti, ha egy sor végigmegy, elvárják a partnerektől, ha már belekezdtek, akkor tartsák is. A Kolibrinél volt az, hogy egy idő után már indokolni kellett, hogy miért nem akarnak bizonyos címeket magyarul. Ezek alapján elméletben talán le is lehet állítani egy futó szériát.

Na de visszatérve a még előttünk álló mennyiségre. Tudjuk, hogy mik jönnek Amerikában a Fejvadászok háborúja után. Crimson Reighn fő mini plusz Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok 4. kötetei. Ezek után ha megnézzük a wookiet és egyéb oldalakat, azt látjuk, hogy a négy sorozat ment tovább a maga történetszálaival, tehát jönne a Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok 5. kötetei. A Hidden Empire egy külön mini és a Star Wars, Darth Vader, Doktor Aphra, Fejvadászok kapnak még egy 6. kötetet. Kérdés az, hogy a 6. gyűjteményes kötettel mind a négy széria lezárul? Vagy lesz még 7. köktet mindegyikhez? Ha nem számolunk a 7. kötetek lehetőségével, akkor még 14 gyűjteményes kötet várható csak A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közötti eseményekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Doktor Aphra sorozatot nagyon féltem. A négy párhuzamos közül az a legeredetibb és a legérdekesebb. Aphra nem egy olyan húzónév, mint Vader, és az LGBT-szál miatt is gondolom, hogy nem annyira népszerű itthon, pedig adhatnának egy esélyt neki az emberek. Remélem végig tud majd menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

De rajongói fordíátsban a komplett széria megjelent. Ez már komolyabb érv a kiadása ellen.

Még a végén kiderül, hogy részben miattam nem jelenik meg magyarul a Poe Dameron.

Bár rajongói fordításban az előjegyezhető Legendák képregények is elérhetőek már elég régóta, szóval...

 

Én egyik úgymond "táborhoz" sem tartozom, mert minden megjelenő képregénynek örülök, értékelem, hogy ilyen konstans kapjuk őket. A Vérvörös Birodalom pl. kimondottan jó volt, így nem lep meg a sikere. Én nem zárkózom el a további Legendák címektől (előjegyeztem mind a négyet), mindaddig, amíg nem a Kánon tartalmak elől veszik el a helyet, és veszélyeztetnek már futó sorozatokat. Én megértem a Szukits szemszögét is: pénzből élnek ők is, így nem meglepő, hogy üzleti alapon születnek a döntések. Hogy ez kit hogy érint, az már más kérdés.

 

Amúgy engem a Fejvadászok Háborúja is érdekel, csak baromi komplex, és olyan sok sorozaton ível át (ráadásul az olvasási sorrendje sem mindegy, ha kronológiailag nézzük), hogy inkább bevárom az egész szériát, és egyben fogom ledarálni. Ettől függetlenül, én eddig az összes címet beszereztem (a Ronines baromságot, és a már meglévő Legendák regények újrakiadását leszámítva), maximálisan támogatva a hazai megjelenéseket. Mellesleg ez az új hűségprogram meg kimondottan jó, és időszerű volt már a Szukitstól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Sky írta:

Még a végén kiderül, hogy részben miattam nem jelenik meg magyarul a Poe Dameron.

Bár rajongói fordításban az előjegyezhető Legendák képregények is elérhetőek már elég régóta, szóval...

 

Én egyik úgymond "táborhoz" sem tartozom, mert minden megjelenő képregénynek örülök, értékelem, hogy ilyen konstans kapjuk őket. A Vérvörös Birodalom pl. kimondottan jó volt, így nem lep meg a sikere. Én nem zárkózom el a további Legendák címektől (előjegyeztem mind a négyet), mindaddig, amíg nem a Kánon tartalmak elől veszik el a helyet, és veszélyeztetnek már futó sorozatokat. Én megértem a Szukits szemszögét is: pénzből élnek ők is, így nem meglepő, hogy üzleti alapon születnek a döntések. Hogy ez kit hogy érint, az már más kérdés.

 

Amúgy engem a Fejvadászok Háborúja is érdekel, csak baromi komplex, és olyan sok sorozaton ível át (ráadásul az olvasási sorrendje sem mindegy, ha kronológiailag nézzük), hogy inkább bevárom az egész szériát, és egyben fogom ledarálni. Ettől függetlenül, én eddig az összes címet beszereztem (a Ronines baromságot, és a már meglévő Legendák regények újrakiadását leszámítva), maximálisan támogatva a hazai megjelenéseket. Mellesleg ez az új hűségprogram meg kimondottan jó, és időszerű volt már a Szukitstól.

Igen, rajongói fordításban elérhető sok Legendák cím is. Mégis a Régi Köztársaság Lovagjai, vagy akár a Hagyaték és a Sötét Birodalom, vagy a Jedik Hajnala is nagyságrendekkel népszerűbb, mint a Poe sorozat. És eddig úgy néz ki az előjegyzések alapján, a mostani Legendák cím választék mindegyikére óriási az érdeklődés. Elegendő megnézni a kiadó hivatalos Facebook oldalán a Jedi Könyvtáron a reakcióakat,  hozzászólásokat. Elsöprő többség követeli, hogy a most bejelentett Legendák címek jelenjenek meg. Még akkor is, hogy ha ez csupán előzetes igényfelmérés.

A kánon képregények mennyisége úgy tűnik elérte a határát. Évente 12-nél több nem fér bele, sőt, egy kicsit sok is. Abból a szempontból sok, hogy nincs elég csak kánon képregényt vásárló ahhoz, hogy minden kánon képregény megjelenjen. A csak kánont vásárlók tábora nem elég erős. A vegyes táborban pedig az eddigi jelzések szerint többen vannak, akiknek a pénztárcája inkább a Legendák felé húz, a kánonból meg csupán csipegetnek néha napján. És a csak Legendák hívő vásárlókat is lehet aktivizálni ezekkel a Legendák címekkel.

Ha jól fog alakulni a jövőben a Legendák képregényekkel kapcsolatos ügyintézés, akkor ezek is bejönnek valamilyen mennyiségben. Jelenleg idénre 12 kánon képregény gyűjtemény van betervezve és egy 1 legendák óriásgyűjteményt szeretnének nyélbe ütni.

2024-et nem látjuk előre. De nincs rá garancia, hogy 2024-ben is 12 kánon gyűjtemény fog megjelenni. Arra látok esélyt, hogy lecsökkenjen 10-re, és ezek mellé évente 2 nagy Legendák óriás gyűjtemény jöjjön. Tehát egy ilyen forgatókönyv esetében is 12 cím lenne évente, csupán ebből 10 lenne kánon, és 2 legendák... De még semmi sem dőlt el, ezek csupán lehetőségek.

Az viszont garantálható - ha lesz Legendák képregény megjelenés, ha nem - hogy a kánon képregényekből nem fog minden cím megjelenni. Lásd fentebb, ahol már volt erről latolgatás. 

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Mégis a Régi Köztársaság Lovagjai, vagy akár a Hagyaték és a Sötét Birodalom, vagy a Jedik Hajnala is nagyságrendekkel népszerűbb, mint a Poe sorozat

Ezt miből gondolod?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Ezt miből gondolod?

Mint említettem az előjegyzések és az eddigi reakciók ezt tanúsítják.

És nemzetközi szinten is elismertek, népszerűek, valamint jól fogyó darabok a mostani Legendák címek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kiadó jobban látja. Ha ilyen nagy az előjegyzők száma, akkor a jelenleg futó kánon címeknél több érdeklődő kell, hogy legyen.

Másrészt a kommentek a kiadó oldalán szintén ezt támasztják alá.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mibű? :D 

 

Amúgy limitált példányszámban nem lehet kiadni? Teszem azt előjegyzés+20% példányban kidobják és akkor mindenki boldog. Másrészről idővel változik a karakterek megítélése is. Nekem egy ideig nagyon antipatikus volt Poe, de a filmeket nem tudom hányadik alkalommal megnézve már nincs vele problémám. Ezért kellene most felmérni, hogy valójában mekkora igény lenne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Másrészt a kommentek a kiadó oldalán szintén ezt támasztják alá.

Kik? Az a 20 ember? Én nem kommentelek oda és pl. Bomarr se és minket érdekelne a Poe képregény. Plusz gondolom még nagyon sok oda nem írogató embert. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz rá hely, akkor majd jöhet Poe a kánon képregények sorában. Most épp nincs. Ettől függetlenül folyik az igényfelmérés és az egyeztetés a Legendák óriás gyűjteményekkel kapcsolatban. Ez egy üzleti dolog, amiben a kiadó már döntést hozott, méghozzá pénzügyi szempontok alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ki, hány hosszú képregénysorozatra számít A Jedi visszatér utáni időkre? Ha végre valahára belevezetik a mostaniakat a VI. részbe, borítékolható, hogy indítanak új címeket, csak azok már mint A Jedi visszatér után fognak játszódni. Egy harmadik sima Star Wars sorozatban már most biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, És most, hogy ennyi tv-sorozat hozott be számtalan új eseményt, lehetne foglalkozni azzal, hogy Luke-ék mit csináltak ilyenkor? 2024-ben el is indulhatna a harmadik Star Wars. Szerintem az első 10-20 füzete még biztosan A Jedi visszatér és A Mandalori első évada között játszódna. Kérdés, hogy Aphra és Valance túlélik-e a mostani eseményeket és ők is kapnak új szériákat az Endor utánra? Lesz-e negyedik Vader sorozat - értelem szerűen újra A Sithek bosszúja és az Egy új remény közé?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 minutes ago, Darth Revan9 said:

Pontosan, És most, hogy ennyi tv-sorozat hozott be számtalan új eseményt, lehetne foglalkozni azzal, hogy Luke-ék mit csináltak ilyenkor? 2024-ben el is indulhatna a harmadik Star Wars. Szerintem az első 10-20 füzete még biztosan A Jedi visszatér és A Mandalori első évada között játszódna. Kérdés, hogy Aphra és Valance túlélik-e a mostani eseményeket és ők is kapnak új szériákat az Endor utánra? Lesz-e negyedik Vader sorozat - értelem szerűen újra A Sithek bosszúja és az Egy új remény közé?

Negyedik Vadert én már nem tartok szükségesnek, viszont én egy Aphrát szívesen olvasnék a két trilógia között. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Negyedik Vadert én már nem tartok szükségesnek, viszont én egy Aphrát szívesen olvasnék a két trilógia között. 

Vadert én se. De lehet, hogy a piac Vader fanatikusainak kelleni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom Aphra-t nem fogják megölni.

A fejvadászok is szerintem folytatódni fog az ep6 után is, elvégre kiesik Jabba, Boba, és a birodalom is meggyengül.

Ezekben a megváltozott erőviszonyokban lesz dolga a fejvadászoknak.

Szóval lehet minden meg tovább ahogy eddig.

Viszont Ahsoka még nem kapott saját képregényt. Amikor jön a sorozat nem lennék meglepve, ha ő is kapna egy minit mint Kenobi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is Valance-t nem véletlenül futtatták így fel. Így jelenleg komoly esélyt látok arra, hogy legyen egy második Fejvadászok sorozat is. Idővel ott akár Din is szerepelhet.

Szerintem Aphra is túl népszerű lett ahhoz, hogy kiiktassák. Én még azt sem zárom ki, hogy valamelyik poszt-Ednor sorozatban lesz élőszereplős változata is.

Akár Ahsokával is jöhet egy mini. Esetleg a harmadik Star Wars sorozat foglalkozhatna azzal, hogy Luke hogyan találkozott Ahsokával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.