Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

46 perccel korábban, cyrano írta:

Ami Vadert illeti, azt hiszem igazatok lehet, de önszántából soha sem fordított volna hátat a sötét oldalnak szerintem. 

Mondjuk így is önszántából fordított hátat a Sötét Oldalnak, mert senki sem kényszerítette. :D Viccet félretéve, Luke nélkül tényleg nem állt volna vissza a Világos Oldalra, mert abban is csalódott. Igazából, ha úgy vesszük, Anakin az egész életében baromira csalódhatott, hiszen a Jedik sem bizonyultak olyannak, amilyennek megálmodta őket, és a Sith-ség sem eredményezte azt, amit remélt tőle. Viszont a Világos Oldalon Luke megjelenéséig még annyi sem várta, mint amennyit legalább megkapott a Sötét Oldaltól: hatalom. Végül is Palpatine-on kívül senki nem állt fölötte, jószerivel úgy formálhatta a környezetét, ahogy akarta, Sidioust meg az utolsó "szerettének" tartotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Volt egy elejtett információ az Erő nyomában regényben, hogy egy sith nagyúr akár 500 évig is élhet. Van erről valahol infó máshol is?

A régi EU-ban volt egy Sith, aki kimaxolta a lélekvándorlás skilljét, és így képes volt testből testbe költözve jó pár száz vagy ezer évet leélni, de ő kikerült a kánonból. Konkrétan arról nincs infó, hogy a Sith képes extrém hosszú ideig élni, de alapvetően nem tartom lehetetlennek. Mivel betegesen rettegnek a haláltól és folyamatosan keresik annak elkerülésének minden módját, nem csoda, ha kifejlesztetettek olyan képességeket, amikkel természetellenes módon megnövelhetik az élettartalmukat. Ez alapvetően nem is lehet nehéz. Azt több ízben is láttuk, hogy az Erőhasználók között a kor nemigen számít. A közel 900 éves Yoda, aki máskor bottal jár, párbajban ide-oda ugrált. A halálakor 83 éves Dooku simán nyomta a helyből szaltót. És az akkor cirka 65 éves Sidious is jól nyomta négy Jedi, majd később Yoda ellen.

Szóval a test öregedésével járó, egyre szűkülő fizikai határokat mind a Jedi, mind a Sith legyűri az Erő által. Ehhez még vegyük hozzá, hogy a Sith extrém, mások számára halálos sérüléseket - mint a test 100%-ára kiterjedő harmad- és negyedfokú égési sérülés vagy éppen a ketté vágás - képes túlélni. Ennyi után szerintem az, hogy képesek az öregedést is természetellenesen lassítani, nem nagy cucc. Pláne, ha ehhez még hozzátesszük azt is, hogy a Star Wars-ban a kibernetika is piszok fejlett, ami újabb előnyöket adhat ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Egy pár napja csak úgy kíváncsiságból megkérdeztem Pablo Hidalgo-tól, hogy Lucas mikor találta ki azt a szabályt, hogy a jedik (legalábbis a Prequelek idején) nem lehetnek romantikus kapcsolatban és miért (már azt leszámítva, amit a filmekben hallunk). Ezt válaszolta:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, LordGravon írta:

Egy pár napja csak úgy kíváncsiságból megkérdeztem Pablo Hidalgo-tól, hogy Lucas mikor találta ki azt a szabályt, hogy a jedik (legalábbis a Prequelek idején) nem lehetnek romantikus kapcsolatban és miért (már azt leszámítva, amit a filmekben hallunk). Ezt válaszolta:

 

 

De durva. Mivel én az EpII-t láttam először, úgy ivódott a fejembe, hogy ez mindig is így volt a Star Warsban, pedig belegondolva az EpII előtt tényleg nem nagyon volt erre verbális utalás. :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem volt véletlen, hogy a 90-es években a történetkeben a Jedik szabadon nősülhettek és lehettek gyerekeik.

De azok a sztorik az EpVI után játszódtak, mert a prequel tabu volt az íróknak.

Az EpVI utánra meg sok minden változott, pl. nagyon megcsappant a Jedik száma, ráadásul eltörlődtek a régi normák. Logikusnak tűnt, hogy amíg szűkebb a felhozatal, addig sokkal inkább "emberarcú" lesz a Jedi Rend és nyitnak a családalapítás irányába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Donát írta:

De azok a sztorik az EpVI után játszódtak, mert a prequel tabu volt az íróknak.

Az EpVI utánra meg sok minden változott, pl. nagyon megcsappant a Jedik száma, ráadásul eltörlődtek a régi normák. Logikusnak tűnt, hogy amíg szűkebb a felhozatal, addig sokkal inkább "emberarcú" lesz a Jedi Rend és nyitnak a családalapítás irányába.

Az utalásokban is megnyilvánul ez. Többször is utaltak olyan Jedikre a Köztársaság korából, akik házasodhattak és gyerekeik lettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Nem csak az ep.6 után játszódtak. Jó pár sztori született, ami a Régi Köztársaság idején játszódott, a Baljós Árnyak után pedig olyan EU sztori is volt ahol Ki-Adi-Mundi házas ember volt.

A 90-es években? Mert én most arra reflektáltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Én is. A 90-es évek az egyik fénykora volt a régi Köztársaságos történeteknek. Ekkor bontották ki először a régi érában a Star Wars ősi történelmét.

vAHaHyB.jpg

 

Már Marvel logóval is kihozták ezeket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Kérdezz még ilyen érdekességeket. :) 

Rendben. Majd belinkelem, ha lesz valami. :)

 

4 órával ezelőtt, Donát írta:

De durva. Mivel én az EpII-t láttam először, úgy ivódott a fejembe, hogy ez mindig is így volt a Star Warsban, pedig belegondolva az EpII előtt tényleg nem nagyon volt erre verbális utalás. :o 

Nem, sőt ugye Leia eredetileg Luke szerelme lett volna, amíg ezt a VI. részben nem retconolták, amiből később az a sok kínos vérfertőzéses poén született a rajongók körében.

 

Ezt fel is hoztam Pablónak, amikor feltettem neki a kérdésem, mert ez alapján akkoriban még Lucas nem találta ki az Ep. II-ben hallott szabályt.

 

A Prequelek előtt nekem sem volt nyilvánvaló, hogy a jedik nem lehetnek romantikus kapcsolatban és emlékszem, hogy mennyire furcsálltam, amikor Anakin először beszélt erről.

 

Onnantól fogva a PT-s jedik rigid szabályai egy kicsit mindig is piszkálták a csőrömet és ezért lettem egy időre "szürke jedi" rajongó, miután végigvittem az első Knights of the Old Republic játékot, amiben találkoztam Jolee Bindóval, aki elég érdekes nézeteket vallott a Rendről.

 

 

Viszont később a TCW elkezdte azt a témát feszegetni, hogy mennyire helyes vagy helytelen a ragaszkodás.

Ott ugye Anakinnak ez a természete már sokkal szimpatikusabb fényben volt lefestve, mint a filmekben és a hangsúly inkább a jedik elhidegült dogmatikus módszereinek a kártékonyságára lett helyezve, amit értékeltem.

 

 

Ahsoka pedig tanult ezekből és végül ki is lépett a Rendből, mert érezte, hogy ott valami nem stimmel.

Ilyen tekintetben pedig nagyon is hasonló úton járt, mint később Luke a VI. részben, amikor az mentette meg a galaxist, hogy a fiú a saját megérzésére hallgatott, szemben a mesterei akaratával, akik tévedtek Vaderrel és a sötét oldallal kapcsolatban.

 

 

Így visszagondolva, Filoni a TCW-ben ágyazott meg annak, hogy később kaptunk olyan jediket a Rebelsben, mint Kanan vagy Ezra, akik számára fontosak voltak a családi kötelékek, de azt is tudták, hogy mikor kell azokat elengedni vagy szabad mozgásteret adni a szeretteiknek és nem rájuk akaszkodni. Megtalálták az egyensúlyt.

 

Ez pedig mind az OT-re vezethető vissza, de van egy olyan érzésem, hogy a sorozatok egyes készítőire hatással lehettek a KotOR játékok morfondírozásai is, különösen mert elég sok utalás volt rájuk, főleg a Rebels-ben és anno Pablo meg is erősítette, hogy a Lucasfilmben eléggé közkedveltnek számítanak.

 

Szerintem pl. a Bendu valamelyest hasonlított Jolee Bindóra, személyiség terén, de lehet csak egybeesés. A Star Warsnál sose lehet tudni. :D

 

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem volt véletlen, hogy a 90-es években a történetkeben a Jedik szabadon nősülhettek és lehettek gyerekeik.

Igen. Ez nekem valamiért csak most állt össze, hogy Pablo rámutatott. :D De visszagondolva persze abszolút logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Acolyte-ban esetleg? Bár egyelőre nem tudjuk, hogy mennyivel járunk majd a Saga előtt, de eltudom képzelni, hogy a sorozat vele végződjön, ahogy elkezdi a sith utat járni. :)

 

Apropó, itt van még Bane is. Tök jó látni a TCW-s megjelenését látni. A kardja is döfi. :)

 

Image

 

Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

  

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Luke visszatérése a gyökerekhez nagyszerű gondolat, kár, hogy kudarcot vall. De talán Rey sikerrel jár ott, ahol Luke elbukott. Viszont a lánynak ott lebeg ugyanúgy a feje felett egy súlyos teher: a származása.

Amiről rajta kívül senki sem tud, ő meg elfogadta, amit Luke mondott neki: "Van, ami erősebb a vérnél." Szóval, ha csak nem kürtöli tele szándékosan a Galaxist azzal, hogy ő Palpatine klónjának a lánya - márpedig a tény, hogy felvette a Skywalker nevet, azt jelzi, hogy ez nincs szándékában, sőt megtagadta Palpatine-t -, akkor ez a múlt rá nem jelent különösebb veszélyt.

Amúgy szerintem Luke-nál is nézőpont kérdése, hogy mennyire vallott kudarcot. Rövid távon igen. Hozzájárult Kylo Ren megteremtéséhez, aki megölte a tanítványait, ugyanakkor pályára állította Rey-t, aki egy sokkal tisztább, a régi dogmáktól mentes Jedi Rendet alkothat az eredeti szellemiségben. Sőt Luke volt az, aki megtanította Leiát az Erővel bánni, ami nem csak megmentette a húga életét, de ugyanez a tudás hozzájárult ahhoz is, hogy Kylo Ren végül megtérjen, és Leia kiképezhesse Rey-t is. És akkor még ki tudja, Grogu mivel járulhat hozzá egy fényesebb jövőhöz. Szóval hosszú távon szerintem Luke sem vallott kudarcot. Vannak ilyenek az életében, mint mindekiében (hát még Yoda tanítványából, Dookuból is Sith Nagyúr lett) de ha ő nincs, Rey sincs és a Jedi Rendnek sansza sem lenne egy jobb formában újjászületnie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Ody Mandrell said:

Anno Luke-tól vártuk azt amit most Rey-re írsz. Bízzunk benne, hogy ő már sikerrel jár.

Remélem nem termel ki egy Darth Grogut, aki 900 évig fog majd uralkodni a galaxis felett, mint az új Császár.:D 

 

Viccet félretéve, ln is remélem, hogy Rey vezetésével a Jedi Rend vissza tud majd térni a galaxisba egy pár évtizeddel, netán egy századdal, az exegoli csata után. Erről pedig jó is lenne, ha olvashatnánk majd könyveket, esetleg képregényeket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.