Ugrás a kommentre

EPVII spoilermentes topic


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Fontos volt a Disneynek hogy kritikailag jó legyen az első film, amit mozikba küldenek. Küldetés kipipálva :cool:

Anyagi siker meg...elképesztő lesz.

Igen, nyilván fontos volt. Az OT világa is a "biztosramenés" jegyében volt, de azért tudjuk, hogy bevállaltak ezt azt, de megnyugtató, hogy ezek jól vannak megoldva.

Legalábbis úgytűnik, hogy az összkép stimmel a jónépnél..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is nagyon számítottam másra az eddig véleményekkel kapcsolatban, annyira meg nem is lehet különböző az ízlésem ilyen sok kritikushoz viszonyítva, úgyhogy én már szinte buddhistaszerű nyugodtsággal számolom az órákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután átolvastam egy rahedli kritikát, úgy látom hogy a kritikusok körében valahogy így néz ki a konszenzus:

 

A film nem igazán mondható bátornak. Sokak szerint JJ az óriási nyomás alatt nem mert messzire menni a kályhától. Van egy rakás új ötlete, de a kitaposott ösvényről nem megy le igazán. Viszont a film nem csak egy SW design elemekbe öltöztetett akció-kalandfilm. Nem csak Star Warsnak néz ki hanem annak is érződik. Ellenpéldának sok helyen az Indiana Jones 4-et emlitik ahol Harrison Ford visszajött hogy megidézzen egy kis nosztalgiát, de az egész valahogy nagyon erőlködős lett. Ezzel szemben az ep.7 természetesnek hat.

A legtöbb kritikus szerint a filmet a hátán a feeling mellett az új szinészek viszik el, bár mindenki megjegyzi hogy a régiek is meglepően jók. Viszont az új karakterek azok akik bevonzzák a nézőt az "új kalandba". Ők az okai annak, hogy az itészek szerint olyan nehéz lesz várni az ep.8-ra. Mert ahogy vége még többet akarunk majd. A kedvenc karakter kiléte szinte irásról irásra változik, de aki meglepően sokszor kapja meg ezt a címet az Kylo Ren. Az Empire magazin, ami a filmnek "csak" 4 csillagot adott az ötből Kylot az egész SW franchise legjobb gonoszának nevezte :kylo:

 

Sok helyen megjegyzik hogy a film egyértelműen egy alapozó film ami előkészit egy új trilógiának. Sok a megválaszolatlan kérdés. Viszont a kritikusok szerint nincs az a hiányérzet mint mondjuk a kettévágott Hunger Games filmeknél. A film sok mindent hagy a későbbi filmekre, de önmagában is megállja a helyét és szórakoztató.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Francia ismerősöm már látta a filmet, az ő véleménye:

 

"Nem írok kritikát, mert ez a Star Wars. Úgyis megnézitek. És imádni fogjátok. Ezt megígérhetem, minden egyes képkockáját imádni fogjátok. A végefőcím feléig tartott a vastaps. A film alatt is többször hangos ovációban törtünk ki. Újra gyereknek érzitek majd magatokat. Hatalmas vigyorral a szátokon. És azt fogjátok gondolni, basszus, milyen messze van még 2017 májusa. Jó szórakozást az év legjobb filmjéhez. ;) "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film nem igazán mondható bátornak. Sokak szerint JJ az óriási nyomás alatt nem mert messzire menni a kályhától.

 

Ettől tartottam bár nem tudom mennyire lenne jó ha Abrams vagy bárki más merészebb lenne ebben az univerzumban. Az könnyen félreviheti a dolgokat. Láttuk Lucas mennyire merész volt aztán kapott hideget meleget. Viszont ami a karaktereket illeti az nagyon jó hír azért is amit írtál asszem tegnap. Érdekesek, és ez nagyon fontos a továbbiak szempontjából. Viszont magamat ismerve nekem azért egy csipetnyi bátorság is kellene, amivel meglepnek. Lucas ehhez nagyon értett de hát ez az ő univerzuma, nála jobban senki nem mer belenyúlni.

 

Kolmilan. Nagyon jó az ilyen véleményeket olvasni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől tartottam bár nem tudom mennyire lenne jó ha Abrams vagy bárki más merészebb lenne ebben az univerzumban. Az könnyen félreviheti a dolgokat. Láttuk Lucas mennyire merész volt aztán kapott hideget meleget. Viszont ami a karaktereket illeti az nagyon jó hír azért is amit írtál asszem tegnap. Érdekesek, és ez nagyon fontos a továbbiak szempontjából. Viszont magamat ismerve nekem azért egy csipetnyi bátorság is kellene, amivel meglepnek. Lucas ehhez nagyon értett de hát ez az ő univerzuma, nála jobban senki nem mer belenyúlni.

 

Kolmilan. Nagyon jó az ilyen véleményeket olvasni. :)

Igen a merészség kapcsán eszembe jutott amit Donát mondott a podcastben: lehet hogy egyszercsak előáll valaki azzal hogy legyen benne időutazás vagy valami hasonló sci-fis közhely. Nem biztos hogy ez a nap nem fog eljönni. Talán addig jobb amig az alkotók inkább igyekeznek követni a sormintát. Bár biztos vagyok benne hogy Rian Johnson már nem lesz olyan konzervativ. JJ és Kashdan szerint is volt egy két egészen merész ötlete a két folytatásra (amikből egyébként mindkettőt ő irja... az utolsót Trevorrow csak rendezi)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is igaz... A sormintát követve is lehet nagyszerű és érdekes történetet kreálni. Nagyon kíváncsi vagyok...

 

Egyébként mint adminnak talán illene/illett volna írnia egy kiemelt beharangozót a filmhez de egyszerűen nem megy! Már kétszer kezdtem neki és nem tudok mit írni. Egyszerűen annyira nagy kérdőjel és kakukktojás az egész számomra, hogy nem tudok róla értelmeset írni. Dzséjt remekül megfogalmazta a múltat, én azt már nem akartam még egyszer taglalni. De mit is várok magamtól akkor, amikor még a film léte is szürreális számomra? Egy nagyon nagy egységet készülnek megbontani/kiegészíteni és ennek befogadása nem megy egyik napról a másikra. Elolvastam az EPIII kritikámat hátha az ad inspirációt, ám rá kellett jöjjek, hogy az más világ volt, egy csúcspont, ezért érzelmileg most közel sem vagyok olyan állapotban mint akkor.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó. Belegondolok abba hogy holnap megnézünk egy filmet ami úgy kezdődik majd hogy "Réges régen egy messzi messzi galaxisban...." majd logó és kiírják, hogy Episode 7... és... és ... és nem akarom elhinni. Ugye ez nem valami óriási nagy blöff és tényleg lesz film? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D Én is nézegetem itt az asztalon az EPVII zenéjét egy bizonyos John Williams nevű fazontól és nem hiszem el. Szerintem nekünk vagy nagyon nagyot üt majd ez a film, vagy csalódás lesz. Közép út is lehetséges de annak van a legkisebb esélye.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Amerikai Filmintézet (AFI) összeállította, hogy melyik 10 film volt a legjobb 2015-ben. Az alábbiak:

 

The Big Short (A nagy dobás)

Bridge of Spies (Kémek hídja)

Carol (Carol)

Inside Out (Agymanók)

Mad Max: Fury Road (Mad Max: A harag útja)

The Martian (Mentőexpedíció... mindenkitől ezuton is elnézést a magyar cím leírásáért :P)

Room

Spotlight

Star Wars: The Force Awakens

Straight Outta Compton

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen a merészség kapcsán eszembe jutott amit Donát mondott a podcastben: lehet hogy egyszercsak előáll valaki azzal hogy legyen benne időutazás vagy valami hasonló sci-fis közhely. Nem biztos hogy ez a nap nem fog eljönni. Talán addig jobb amig az alkotók inkább igyekeznek követni a sormintát. Bár biztos vagyok benne hogy Rian Johnson már nem lesz olyan konzervativ. JJ és Kashdan szerint is volt egy két egészen merész ötlete a két folytatásra (amikből egyébként mindkettőt ő irja... az utolsót Trevorrow csak rendezi)

:)

 

Az már nem is bátorság, hanem vakmerőség lenne... sőt... ha Abrams azért a kitaposott ösvény mellett mer újítani is (a kritikák és a trailer alapján úgy látom, igen), akkor nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Francia ismerősöm már látta a filmet, az ő véleménye:

 

"Nem írok kritikát, mert ez a Star Wars. Úgyis megnézitek. És imádni fogjátok. Ezt megígérhetem, minden egyes képkockáját imádni fogjátok. A végefőcím feléig tartott a vastaps. A film alatt is többször hangos ovációban törtünk ki. Újra gyereknek érzitek majd magatokat. Hatalmas vigyorral a szátokon. És azt fogjátok gondolni, basszus, milyen messze van még 2017 májusa. Jó szórakozást az év legjobb filmjéhez. ;) "

Ez nagyon biztatóan hangzik! Köszi, hogy megosztottad velünk. :) Én pont ezt várom holnap éjjel, ezt a hangulatot, érzést, élményt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó. Belegondolok abba hogy holnap megnézünk egy filmet ami úgy kezdődik majd hogy "Réges régen egy messzi messzi galaxisban...." majd logó és kiírják, hogy Episode 7... és... és ... és nem akarom elhinni. Ugye ez nem valami óriási nagy blöff és tényleg lesz film? :P

 

Ugyanez van nálam is. Mintha holnap kijönne egy faszi a nézők elé és azt mondaná hogy az egész csak vicc volt és az utóbbi 3 évben valójában a Náci Zombik 3-at vették fel. :D A meglepő az hogy nem lepődnék meg. :D

Képtelen vagyok még most is felfogni hogy hivatalos EP7-et fogunk látni. Egyszerűen hihetetlen. Minden porcikánk tiltakozott 2012 októbere elött ez ellen, mindenkit aki csak sejtette hogy lesz új trilógia enyhén szólva elküldtük melegebb éghajlatra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

Most értem haza, és még mindig vigyorgok :D Még ülepednie kell, de szerintem minden, amit csak vártunk, benne van! Tényleg úgy éreztem magam, mint egy kisgyerek. Viszont egy dologra szeretném felhívni a figyelmeteket: ne várjatok tökéletes filmet, mert akkor biztosan csalódni fogtok, mint a Vader-rajongók a Baljós árnyak után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke mimikaja a vegen felesleges,nallunk a wastaps elmaradt mindenki mely csendben ult es vart valamire, en megkonyeztem igy masodjara is JJ lezart ugy egy korszakot hogy szerintem a 8 resz a het elott fog jatszodni profit,Disney, most mar igy utolag ertem miert kuldtek ki Luckast , szerintem sokkal jobbat alkotot volna, Ray-t imanifoglyatok ,szerelmes lettem:) Poe kulcsfigura ,Lupita sehol,Pamaka meg csak 3 jelenetben roviden vicc semmi keresnivaloja nem volt a filmben de igy chromban jol mutat es elehet egy ket figura adni,Han hozza a formalyat ,en imadtam de az tuti nagyon sokaknal kifogja verni a biztositekot ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ masodjara is es meg este megnezem megint de kar hogy nem lehetek most ott veletek s furkeszni az arcotokat a dobbenetol, alig varom hogy magyarul elolvassam a konyvet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

 

Most értem haza, és még mindig vigyorgok :D Még ülepednie kell, de szerintem minden, amit csak vártunk, benne van! Tényleg úgy éreztem magam, mint egy kisgyerek. Viszont egy dologra szeretném felhívni a figyelmeteket: ne várjatok tökéletes filmet, mert akkor biztosan csalódni fogtok, mint a Vader-rajongók a Baljós árnyak után.

A Te véleményedre adok és ha azt írod, hogy minden benne van amire vágytunk én már kissé nyugodtabb is vagyok. :D Egyébként azt se tudom mit várok ettől a filmtől hisz nekem kerek egész volt eddig a SAGA. Ezért aztán nincsenek is nagy elvárásaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.