Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Előbb olvastam hogy tegnap Bill Paxton is elment. Atyaég. Béke poraira. :(

Állítólag valami operáció közben komplikációk léptek fel nála.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ide illik legjobban: elhunyt Bill Paxton. :( Game over, man. Game over.

 

WTF? :cry:

Mi folyik itt? De sajnálom! Nagyon szerettem! Terminátor, Aliens, Pred 2, Két tűz között, Apollo 13, Titanic, Jég és föld között, Twister, U-571, Frailty, Hatfields & McCoys, Holnap határa. ( a teljesség igénye nélkül)

Főszerepben a Frailty-n kívül nem is láttam, de mindenben kiváló színfoltja a sztorinak!

Köszönünk mindent!

Amúgy mi történt vele?

 

Nute! Most már csak Lance Henriksen mondhatja ezt el magáról. Paxtonnal ketten voltak ebben rekorderek!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főszerepben a Frailty-n kívül nem is láttam, de mindenben kiváló színfoltja a sztorinak!

Pedig a Twistert még említetted is. De a One Fals Movie-ban is főszereplő.

Amúgy egy műtét közbeni komplikációba halt bele. Hogy miért műtötték vagy miféle komplikációról van szó, azt nem árulták el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a Twistert még említetted is. De a One Fals Movie-ban is főszereplő.

Amúgy egy műtét közbeni komplikációba halt bele. Hogy miért műtötték vagy miféle komplikációról van szó, azt nem árulták el.

Hát ez elég tragikus.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, itt már valami engem is megragadott. :) A xeno jól fest, bár a mozgása kicsit fura. Viszont legalább újra gyors, mint a villám.

És azért volt itt más is, nem csak xeno. Felteszem: a biosz-órának még koránt sincs vége!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól nézz ki mint miden Ridley Scott film de ez egy Prometheus remake. Nem hiszem el hogy egy szörny filmet csak így lehet megcsinálni, hogy van egy legénység, leszáll egy ismeretlen bolygóra és game over. Nagy vonalakban ez már a 4. ilyen Alien film lesz. Nem túl kreatív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azért volt itt más is, nem csak xeno. Felteszem: a biosz-órának még koránt sincs vége!

 

Ezeknek a levegőben száló spóráknak nem értem, hogy mi értelme van, amikor vannak tojások. Ezáltal a xeno hagyományos módon szaporodik. Nem?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeknek a levegőben száló spóráknak nem értem, hogy mi értelme van, amikor vannak tojások. Ezáltal a xeno hagyományos módon szaporodik. Nem?

A spórák valószínűleg nem a xenomorphokhoz fognak kötődni, az valami attól független csapás lesz. Mint a Prometheusban, ugye ott is több szörnyike volt. Feltehetően itt is több csapás éri majd a Covenant legénységét, csak a legnagyobb csapás maga a nyolcadik utas lesz,.

 

Nagy vonalakban ez már a 4. ilyen Alien film lesz. Nem túl kreatív.

Csak harmadik. Az Aliensben és az Alien3-ban ismert bolygóra szálltak le, ráadásul előbbi esetben nem csak a legénység esett áldozatul (hiszen az épp egy mentőexpedícióról szólt), utóbbi esetben meg a helyi lakók estek áldozatul. Az AR meg űrhajón játszódott végig (ez az egyetlen ilyen Alien-film), az AVP és az AVPR a Földön van, szóval csak az Alien és a Prometheus játszik ezen a vonalon. Persze ez csak szépíti, nem javítja a helyzetet, de azért várjuk ki a végét. Még ezzel a felállással is lehet jót csinálni. Nem reménykedem benne, de azért ítéletet sem mondanék a film megtekintése előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még ezzel a felállással is lehet jót csinálni. Nem reménykedem benne, de azért ítéletet sem mondanék a film megtekintése előtt.

Egészen biztos hogy lehet. Nálam már ha Ridley Scott hozza megszokott látványát akkor már alapból 6/10-ről indul. Prometheus meg is állt ott. Csak szívesebben néztem volna valami más Alien filmet.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen biztos hogy lehet. Nálam már ha Ridley Scott hozza megszokott látványát akkor már lapból 6/10-ről indul. Prometheus meg is állt ott. Csak szívesebben néztem volna valami más Alien filmet.

 

Az a baj, hogy a "más Alien film" már megvolt. Azzal a borzadály 4. résszel. Mindíg azzal van a baj, ha a lény életciklusával szórakoznak a filmkészítők. Igazándiból a Prometheus koncepcióját kellene folytatni a "Mérnökök" vonalán, ahol maga a xeno már csak másodlagos szereplő lenne. Az egy xeno, vagy sok xeno téma valóban már lerágott csontnak tűnik, de én adok a Covenant-nak egy esélyt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen biztos hogy lehet. Nálam már ha Ridley Scott hozza megszokott látványát akkor már lapból 6/10-ről indul. Prometheus meg is állt ott. Csak szívesebben néztem volna valami más Alien filmet.

Azt akartam írni, hogy amikor valami újjal próbálkoztak, a közönség máris fanyalgott, de Pécsi megelőzött az állításom igazolásával. :D

Az a baj, hogy a "más Alien film" már megvolt. Azzal a borzadály 4. résszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól nézz ki mint miden Ridley Scott film de ez egy Prometheus remake. Nem hiszem el hogy egy szörny filmet csak így lehet megcsinálni, hogy van egy legénység, leszáll egy ismeretlen bolygóra és game over. Nagy vonalakban ez már a 4. ilyen Alien film lesz. Nem túl kreatív.

 

Igazándiból a Prometheus koncepcióját kellene folytatni a "Mérnökök" vonalán, ...

Én nagyon bizakodom. Hiszem, hogy ez a film a Prometheus megítélésén is csiszolhat. Ez csak egy trailer. annak viszont nagyon jó!

A Weyland yutani egy cég, és arra látunk előzményfilmeket, hogy hogyan is esett szerelembe a xeno-fajjal.

"Building better worlds" szlogen se ma íródott. Nyilván alap náluk, hogy űrhajókkal fedeznek fel új világokat. Szerintem ez teljesen rendben van. Ez a koncepciójuk. Vagy hozzuk el a xenokat megint a kisvárosi csatornákba, vagy elveszett piramisokba?

Szerintem igen is tágítja majd tovább az Alien univerzumát a film.

 

Ja és talán nem véletlen a Covenant útja. Nyilván kontinuitás van két rész közt. Shaw és David is visszatér -nem titok-, szóval lehet, hogy a küldetés széljegyzete egy afféle "mentőexpedíció" :P, vagy "mi történt a Prometheus-szal"?

Ehhez nyilván a nyomában kell koslatni.

És van egy elég érdekes nagytotál is idegen építményekkel, felteszem a mérnökök sem maradnak ki a sztoriból.

Nem akarok még meggyőzni senkit, de szerintem ez a trailer arra nem alkalmas, hogy elvegye a kedvünket! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Weyland-Yutaninak nagyon sok alága, érdekeltsége van, de valóban a kolonizáció a fő profilja, és a Prometheusszal Scott ebből a cégből csinált úttörőt a kolonizáció, az FTL meghajtás és a robotika terén is. Ez a küldetés pedig az első nagy léptékű kolonizációs küldetése, így nem csoda a WYC érdekeltsége. Tulajdonképpen most először láthatjuk, hogyan indul egy olyan telep, mint amilyen a Hadley's Hope volt. Mik az első lépések, kik teszik meg azokat. Szóval ez máris bővíti az univerzumot.

David visszatér (Shaw még nem biztos!), de senki sem tudta, hová mentek ők az LV-233-ról, szóval tuti nem azért érkezik ide a Covenant, hogy ennek utána járjon. Viszont kell valami kapcsolatnak lennie a mérnökök felé a bolygónak, hiszen Shaw és David a faj anyabolygójára indult a Prometheus végén. Ha csak közben nem tévedtek el, akkor elvileg ez az a bolygó. Azt amúgy nem nehéz kideríteni, mi történt a Prometheusszal. Leszállnak az LV-233-on és a szétszóródott roncsokból ki lehet logikázni. :)

 

Ja, amúgy a trailerben ott a neomorph, szóval legalább két szörny lesz. Ha csak ki nem derül, hogy a neomorph az alienek egyik eddig nem látott életciklusa a mellkasrobbantó és a kifejlett drone között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg még egy film lesz a Covenanton kívül, és az az Alienbe torkollik bele. Bár erősen kétlem, hogy ebben a szálban van még kraft egy harmadik filmre. Pláne, hogy a Covenant már csak 19 évvel játszódik az Alien előtt (és tíz évvel a Prometheus után).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

David visszatér (Shaw még nem biztos!),

:o Hoppá, ezt még nem tudni biztosra? Nem semmi kb két hónapra a filmtől..

 

Ja, amúgy a trailerben ott a neomorph, szóval legalább két szörny lesz. Ha csak ki nem derül, hogy a neomorph az alienek egyik eddig nem látott életciklusa a mellkasrobbantó és a kifejlett drone között.

Ez nem is rossz! A "neo" szócska is enged erre következtetni.

 

Pár kép a trailerből, ami elgondolkodtatott:

 

Ez lehet Shaw-ék hajója ami ide zuhant vagy szállt le?

K_pkiv_g_s1.jpg

 

Ki Ő? (Szerintem tutira régi ismerős, nem olyan gyámoltalan, mint a többiek, már ha lehet egy snittből ítélni)

K_pkiv_g_s2.jpg

 

És hová tart? -messze a legérdekesebb helyszín a trailerben:

K_pkiv_g_s3.jpg

 

+1 Ez a zöld lézer egy finom tisztelgés az AvP felé? :P:evil:

K_pkiv_g_s4.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is teljesen rápörögtem! Nagyon várom ezt a filmet!

Sejtettem Riddick, hogy Téged is meg tud venni kilóra, akár csak engem! AvPuniverzumos Prometheus fórumozás óta nem voltam ilyen lázban.

Tényleg, Dzséjt megy még az az oldal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.