Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is frankó lett, pedig az elején voltak kételyeim. Jól megoldották az idő "gap"-et. És na....az indiánok mindig is királyok voltak. :D 

 

Spoiler

Eleinte zavart, hogy az indiánok angolul beszélnek. Az egy zseniális húzás volt, hogy a telepesek meg érthetetlen hablatyot nyomtak. Ez a film egyik legnagyobb piros pontja. Persze az akció is jó volt! Dutch egy szivart biztos elszívott volna még...a kurva anyjukat! :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre! Nagyon vártam ezt a filmet és bár az elsőt nálam nem tudta megugrani - ami etalon :D - egyből a 2. helyre ugrott. Sajna úgy érzem hogy nem igazán készült jó predi film az első óta, bár annó a 2.at még szerettem, de a jobb élményeim inkább könyvekből és képregényekből jöttek. Az a pár évvel ezelőtti Predi film is egy vicc volt. Erre tessék. Vissza a gyökerekhez - és nem úgy mint a Predatorz - ami egy olcsó koppintása akart lenni az elsőnek - hanem okosan.

A főszereplők nagyon jók, ahogy a karakterek is akiket alakítanak. Szép tájak, és okos forgatókönyv. Igen az elején én is kicsit izgultam, de a felénél beindult és onnan nem volt megállás. Az akciók véresek és látványosak - talán egy kicsit dinamikusabbak lehettek volna egy két helyen, de igazából ennyi az össz negatív amit tudnék mondani. Nyilván ez egy tv film, szóval nem kell tőle mozis látványt várni, de minden klappolt. Jövő héten tuti újranézem. :)

 

Spoiler

Oké talán az egyetlen bajom még, hogy a Predi pofa designja nekem annyira nem jött be. Nem volt rossz, de annyira szerettem volna valami hasonlót látni mint az egyben, ami szerintem konkrétan gyönyörű volt. :D hogy ez picit zavart. Ennek olyan igazán okos és gonosz tekintete van, ennek a mostaninak inkább kicsit butus volt. :D

The Untold Truth Of The Predator Film Series

Puszit? :D

 

Ja és még valami. Így kell badass női karaktert írni. Utálom a mai filmekben, hogy csomószor a férfi karaktereket írják át nővé, ahelyett hogy új, és kemény női karaktereket találnának ki. Azt hiszem tanulhatnak ettől a filmtől. Csajszi olyan kemény volt mint Ripley. :D Nagyon tetszett.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég nekem is megvolt. Ha már szinkronosan is van akkor inkább azt a fajtát tudtam le. Majdnem veri nálam az első két predis muvit. A többit tutira veri. Valamikor én is újrázni fogom. Lehet hogy többször is. Azt még nem tudom.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szuper volt! Ha kivoltál a The Predatortól, ez bizony agyonveri, de nem csak azt hanem majdnem mindet. A klasszikusokat persze az idő és a nosztalgia is emeli, így nem is jó összehasonlítási alap, szóval nem írom le, hogy jobb mint az eredeti, de friss, ötletes, le merem írni, hogy izgalmas, nagyon rámegy a vadászat témára, vadász-préda, préda-vadász, végül vadász-vadász! Kb így vagyok spoilermentes. De jól építi a Predator örökséget, ügyesen megoldották, hogy a Predator is visszalépjen 300 évet, és persze nem hagyták ki a kapcsot a Prdator 2-vel aminek nagyon örültem. Rafael Adolini forever! Csak ellopták az ötletem! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja!! Viccet félre téve valójában adta magát, hogy ezt meglovagolják már! Eleinte azt gondoltam, hogy nem is legjobban varrták el, de aztán a stáblista egy képkockája kvázi megágyaz a folytatásnak, szóval még megoldható, hogy 

Spoiler

egy Predatorhoz kerüljön a pisztoly. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, én is megnéztem a Prey-t, és most már nem csak kettő, hanem három kedvenc filmem van a témában. Jót tett a filmnek, hogy a múltba helyezték a sztorit, kellemes frissességet vitt a nem túl változatos témába. A főhősnő karaktere is jól lett megírva, és a cselekmény is jól futott. Meg remek volt a hangulat. És szerencsére nem volt se túl hosszú, se túl rövid, szép, kiegyensúlyozott film lett. Azt még nem tudom eldönteni, hogy jobban tetszett-e mint a Predator 2 vagy a Predators, de mindenképpen jobban bejött, mint a többi ragadozós film, beleértve a két AVP-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, kudar írta:

A film végén amikor megy a stáblista, és ilyen rajzokkal végigjátszák az egész filmet, nézzétek végig mert a végén van egy kis érdekesség. :)

Igen.

Visszavárjuk őket.

Egyebkent remelem nem az lesz a következő,hogy megint 100 év eltelik....

 

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenéről jutott eszembe, hogy hiányzott egy kicsit Silvestri stílusa, dallamai. Persze mondhatnám, hogy pofa be csoli, bezzeg a Predatorsban meg az volt a bajod, hogy egy az egyben az első rész klónját voltak képesek a film alá játszani, de pár téma lehet, hogy jól jött volna. Kb, mint amennyi Williams van a Kenobiban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Lehet felér egy bannal, de nem láttam még egy Predator filmet se :oops: Hogy érdemes nézni, Predator 1-2 aztán a Prey, vagy előrevenni az utóbbit?

Én azt mondom neked, hogy 1-2-Predators, aztán Préda. 

Nem ez a kronológia, de így kapod az univerzumot megfelelő építésben. A The Predator és a két AvP pedig legyem szorgalmi, ha már mindezeken túl vagy és érdekelnek további próbálkozások. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én azt mondom neked, hogy 1-2-Predators, aztán Préda. 

Nem ez a kronológia, de így kapod az univerzumot megfelelő építésben. A The Predator és a két AvP pedig legyem szorgalmi, ha már mindezeken túl vagy és érdekelnek további próbálkozások. 

 

Én is hasonlóan terveztem a jobb élményért, de mondom rákérdezek :) 

 

Az AvP-ken már túl vagyok, mikor annó adta a TV :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én azt mondom neked, hogy 1-2-Predators, aztán Préda.

Ez egy teljesen jó sorrend. Ugyan a Predator 2 és a Predators szabadon felcserélhető a Prey-jel, sőt a Predators igazából ugyanúgy mehetne szorgalminak, mint a többi film, de én sem hagynám ki a sorból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

 

Én is hasonlóan terveztem a jobb élményért, de mondom rákérdezek :) 

 

Az AvP-ken már túl vagyok, mikor annó adta a TV :D 

Akkor azért van némi előképzettséged. Mivel a Préda az első lenne kronológiában, azzal kellene kezdeni, de pont azért javasoltam, hogy a Schwazi-féle Predatorral kezd, mert ott van felépítve sejtelmesen a lény, nem készen kapjuk mint az összes többiben és ez nagyon más élménnyé teszi, mert még sokadik nézésre is ott van benne a titokzatosság. Valószínüleg emiatt verhetetlen az első rész, mert a stílusa miatt megismételhetetlen.

 

@Dzséjt más: spoilerben kell kérdeznem, mert a filmes mitológiákban eléggé ott vagy:

Spoiler

Olvastam egy cikket, ami azt írta, hogy 1718-ban Raphael Adolini hajóján lázadás tört ki és a pisztoly így került a filmben szereplő francia? úrhoz.

Aztán egy másikat amiben legalább meghivatkozzák, hogy egy képregény a forrás, és Adolinit hátba lövik saját emberei és maga adja a Grey predatornak a fegyvert utolsó leheletével.

De a stáblistán szerepel Raphael. Én evidensnek vettem, hogy maga Raphael Adolini szerepelt a filmünkben. Ugye így is van? Ha igen akkor ez kicsap egy képregényt a kánonból?

Van egyeltalán Predator kánon?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A lázadásos és a hátbalövéses szál egy képregényből, az "1718"-ból való.

 

Itt elolvashatod * az utolsó történet):

https://readcomiconline.li/Comic/Predator-Hell-Come-a-Walkin-1718/Full?id=96409

@csoli1138

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 Nem csap ki semmit sehonnan, mert a Predator-szériában egyik könyv, képregény vagy videojáték sem része a kánonnak, csak és kizárólag a filmek azok. Vagyis a Predator, a Predator 2, a Predators, a The Predator és a Prey.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@csoli1138 Nem csap ki semmit sehonnan, mert a Predator-szériában egyik könyv, képregény vagy videojáték sem része a kánonnak, csak és kizárólag a filmek azok. Vagyis a Predator, a Predator 2, a Predators, a The Predator és a Prey.

Ha a The Predator igen, akkor a "Vadászok és Prédák" könyv igenis része.

Bár, ami azt illeti, jobb lenne mindkettőt elfelejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@csoli1138 Nem csap ki semmit sehonnan, mert a Predator-szériában egyik könyv, képregény vagy videojáték sem része a kánonnak, csak és kizárólag a filmek azok. Vagyis a Predator, a Predator 2, a Predators, a The Predator és a Prey.

Értem. Akkor akkor a képregény nem lényeg. Ez a Raphael, AZ a Raphael.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Ha a The Predator igen, akkor a "Vadászok és Prédák" könyv igenis része.

Bár, ami azt illeti, jobb lenne mindkettőt elfelejteni.

Nem, az sem. Attól, hogy kötődik a filmhez, még nem lesz kánon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Lehet felér egy bannal, de nem láttam még egy Predator filmet se :oops: Hogy érdemes nézni, Predator 1-2 aztán a Prey, vagy előrevenni az utóbbit?

Szívemből szóltál, mert én se láttam még egyet se. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam eddig a két klasszikust meg az Antal Nimród-félét. Igazából ezek közül is csak a legelső tetszett, már a Danny Glover-féle se jött be annyira. Annyira dicsérik, hogy a Prédát mindenképp megnézem, ha már ott a Disney+, pár kattintás az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.