Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Úgy vitázol, hogy nem is tudod miről beszélsz? :pfff: Aurrát a Jedi templomba vitték be az Alderaani incidens után.

És a tanácsteremben tartják? Vagy a holokron kamrába? :pfff: A Coruscanti Jeditemplomban nincs börtön részleg. Miért is lenne, ha a szomszédban van a Köztársaság (egyik) legjobban őrzött börtöne? A Szenátus amúgy sem nézné jó szemmel, ha a politikai merénylőket a jedik csak úgy megtartanák maguknak.

 

(És tudom hogy neked az EU kutyagumit sem ér, de még az is tagadta hogy lett volna börtön részlegje, és mivel sem logikailag nem sántít, sem a filmekkel nem mond ellent ezért elfogadom)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli1138, Sky, köszi, lehet, hogy nekiugrom majd még egyszer, más felfogással! :)

 

Csak az alábbiakat fűzném hozzá:

 

 

Így viszont a Tanács válik kérdésessé számomra, azzal akarnak valakit tanítani, hogy rábíznak egy önálló életet, vállalva azt is, hogy balul sülhet el, és végletesen akár a növendék életébe is kerülhet? Fura.

Szerintem próbáld be, veszíteni nem veszíthetsz sokat. :)

 

A tanítvány dologhoz még annyit, hogy Yoda valószínűleg úgy gondolta, Anakin - aki Jedi révén önzetlen és többre tartja mások életét a sajátjánál - lassít addigi tempóján, visszafogottabb és meggondoltabb lesz annak érdekében, hogy megóvja tanítványa életét, akiért ő felel.

 

Csak arra próbálok rávilágítani, hogy a "bakik" többségénél van hihető magyarázat. Hogy ez kinek mennyire emészthető vagy erőltetett, azt embere válogatja. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. Az Ep2-3 pont azt sugallta, hogy a Tanács nem bízik Anakinban, abszolút a meg nem értett tanítvány képét festették róla, akinek a kitörést a jedik "béklyóiból" a sötét oldal hozza el (persze csak látszólag, de itt még nem ezen van a hangsúly). Ehhez képest az, hogy tanítványt kap, nálam abszolút felborítja és összezavarja ezt "bizalmatlansági" a dolgot. A Tanács semmivel sem ismerheti el jobban egy lovag rátermettségét, érettségét, felkészültségét, minthogy rábíz egy növendéket. (Ha bíznak benne annyira, hogy rábíznak padawant, akinek azok után a nézetei, szemlélete, felfogása, élete is a mesterétől függ majd, miért nem bíznak benne az EP3-ra annyira, hogy mondjuk őt küldjék Grievous után az Utapaura, stb.)

 

Egyedül Windu-ról tudjuk 1000%-os biztonsággal kijelenteni, hogy nem bízott Anakin-ban, illetve Obi-Wan-ról tudjuk, hogy voltak ugyan kétségei de mindvégig hitt Anakinban, Yoda sosem állt egyik oldalra sem, mindig pártatlan volt, a többi mester hozzáállásáról pedig semmit nem tudunk.

 

Sky magyarázatával értek egyet, de azt még hozzátenném, hogy szerintem Yoda részben azért is bízta Ahsokát Anakinra, hogy jelezze Windunak és magának Anakinnak is -függetlenül attól, hogy mit mondott évekkel korábban-, hogy ő bízik benne.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért már nem legyen ilyen mindennapos megszökni a Coruscsant-i Börtönből. Az ember már lassan természetesnek veszi hogy onnan ki-be járkálnak a rabok :roll: És ha már megtörténik, tegyenek már róla legalább egy minimális utalást.

Ráadásul ez nem olyan szájbarágás lenne mint az hogy Aurrát börtönbe vitték miután letartóztatták - ez természetes. Nem, itt arról van szó, hogy Aurra

egyik nap még a Köztársaság fogja volt, a másikban meg már a szenátus kapuin kopogtatott, és ezt nem kéne magának értetődőnek venni.

 

Nálam ez egyértelmű írói hiba, és ezért nem is emlegetném egy lapon a TCW igényességét a filmekével

 

 

Lehet hogy egyszer bemutatják egy rész keretében. Egész évben azon fogunk lovagolni Aurra Sing hogyan szökött meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky magyarázatával értek egyet, de azt még hozzátenném, hogy szerintem Yoda részben azért is bízta Ahsokát Anakinra, hogy jelezze Windunak és magának Anakinnak is -függetlenül attól, hogy mit mondott évekkel korábban-, hogy ő bízik benne.

Ebben is van igazság, bár szerintem Windu sem az elejétől fogva bizalmatlankodott Anakinnal szemben. A Zillo duológiából legalábbis ez jön le, ahol szinte már régi barátokként viselkednek egymással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is van igazság, bár szerintem Windu sem az elejétől fogva bizalmatlankodott Anakinnal szemben. A Zillo duológiából legalábbis ez jön le, ahol szinte már régi barátokként viselkednek egymással.

Szerintem is, ez egy folyamat része az utóbbi részben már látható is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben is van igazság, bár szerintem Windu sem az elejétől fogva bizalmatlankodott Anakinnal szemben. A Zillo duológiából legalábbis ez jön le, ahol szinte már régi barátokként viselkednek egymással.

 

Nyilván Windu-nak is voltak jobb napjai :) A Boba-trilógiában viszont nagyon is kimért és hűvös volt Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a roncs alatt eltöltött percekből nem egészen ez jött le. :)

 

Hááát a biztosan közeledő halál gondolata furcsa hatással lehet még a Jedikre is :P

 

Vagy melyik jelenetre gondolsz konkrétan?

 

Ott volt például rögtön a Death Trap elején Windu beszólása, a felvágásról. Persze Obi-Wan is szokott csipkelődni Anakin hencegésin, de az ő hangsúlya egyértelművé teszi, hogy nem gondolja komolyan, amit mond. Windu hangsúlyán viszont enyhe megvetés érződött, azzal együtt, hogy nagyon is komolyan beszél. Aztán amikor leszólta Anakin, R2-val való viselkedését az R2 Come Home-ban, meg az arckifejezése, mikor Anakin megjegyezte, hogy őt bezzeg még sosem dicsérte meg úgy, mint R2-t. A Lethal Track Down-ban pedig ott az egész kórháztermes jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott volt például rögtön a Death Trap elején Windu beszólása, a felvágásról. Persze Obi-Wan is szokott csipkelődni Anakin hencegésin, de az ő hangsúlya egyértelművé teszi, hogy nem gondolja komolyan, amit mond. Windu hangsúlyán viszont enyhe megvetés érződött, azzal együtt, hogy nagyon is komolyan beszél. Aztán amikor leszólta Anakin, R2-val való viselkedését az R2 Come Home-ban, meg az arckifejezése, mikor Anakin megjegyezte, hogy őt bezzeg még sosem dicsérte meg úgy, mint R2-t. A Lethal Track Down-ban pedig ott az egész kórháztermes jelenet.

Windu alapból egy komor, poénokra nem vevő figura, simán kinézem belőle, hogy amit írtál, az nála természetes viselkedés. :D Egyébként Anakinon kívül nem sok Jediről tudok, aki kötődött volna a droidjához, így nem olyan meglepő Windu "érzéketlensége".

Szerintem Windu és Anakin viszonyának romlása a srác Palpatine-al való barátságának mélyülésével párhuzamos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem így van. :) Az SW a leglakonikusabb mese amit valaha írtak. Olyan nagy teret hagytak mellette ami nagyon ritka. Az elő trilógiában is annyi dolog van ami "ütközik" a régi filmekkel, hogy ihaj. Ez fantázia kérdése. Mindenre van magyarázat, mert a filmek így vannak megcsinálva. Akinek van fantáziája annak ezek csemegék. Akinek nincs....nos azoknak meg hiba vagy értelmetlen, netán sz*r a prequel és dögöljön meg Lucas. :)

 

De így van! Nekem. Hisz írtam, hogy számomra. És bevallom, kicsit magamra vettem az általad leírtakat, mert igenis van fantáziám.

Hisz Star Wars rajongó vagyok. Akinek nincs annak sokkal korábban megáll a történet. Sajnos nem egy embert ismerek, aki szerint "A star wars egy fos".

Látva, vagy épp nem látva is egy karlegyintés számukra a "létformánk".Messzire kerüli ezt és más sci-fiket is. Na nekik nincs fantázájuk.

Az, hogy a TCW-ban, vagy bárhol a történetben, találok valami számomra sántítót, vagy számomra csak fogcsikorgatva magyarázhatót, az abszolút nem vészes.

Hisz szeretem a TCW-t, csak hát..na nem írom le mégegyszer...

és a Prequelt is! :)

És Lucas is éljen csak nyugodtan ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyorsvélemény a TCW 4x11-18-ról:

 

Nos az Umbara részekkel fejeztem be a múltkoriban az epizódok megtekintését, és akkor ugye azt mondtam, hogy az évadnyitány harmatos volt, a droidos részek aranyosak és az Umbara részek pedig 100%-ban mindent beleadtak, zseniálisak voltak. De azt kell mondanom, hogy az ezt követő epizódok is mind egytől egyig kiválóak voltak:

 

Zygerria-trilógia is nagyon tetszett, kiváló történet volt, külön kiemelném Ahsoka szuper szerelését. :P

 

A Halálosztagos epizód (4x14) is jó volt... nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a történeti szál hova fog majd végül kifutni. (Lux és Ahsoka)

 

Hardeen-quadrológiánál pedig az Umbarához hasonlóan eldobtam az agyam. Rendkívüli volt, igazi izgalom dömping.... mind a 4 rész, főleg az utolsó kettő.

 

Minden elismerésem a készítőké, mert hihetetlen látványvilágot és élmény-parádét tettek le az asztalra a 4. évaddal... ÉÉÉS még nincs vége. :D;) Elképzelni sem tudom milyen évadzáró történeti szállal fognak előállni, tudjuk, amit tudunk, ami egyeseknél erősen kiverte a biztosítékot, mások izgatottan várják, hogy mi lesz ebből... de egy biztos, ez az évad eddig magasan a legjobb (szerintem) :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy eddig mindegyik TCW évadra azt mondtam, hogy a jelenlegi jobb, mint az előző, de hát tényleg így érzem :P

 

Már nagyon várom az évad értékelést mindnyájatok tollából, a tiedből pláne Ody! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazság, hogy eddig mindegyik TCW évadra azt mondtam, hogy a jelenlegi jobb, mint az előző, de hát tényleg így érzem :P

 

Már nagyon várom az évad értékelést mindnyájatok tollából, a tiedből pláne Ody! :)

Én is így vagyok ezzel. Eddig mindegyik évad a másik fölé tudott nőni nálam. Mondjuk a harmadikat elég nehéz lesz letaszítania. Mindenképpen írok majd róla, mint ahogy Ti is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookieepedia-ra nagyon érdekes képet raktak fel a Massacre című részből.

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Massacre

Tényleg érdekes! Vajon honnan szedték?

 

 

Szegény Dooku úgy látszik szopóágra kerül. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aaaaaztaaaa :yes:

 

Vajon honnan van? :hmm:

 

Köszi Embo :)

 

Szívesen! Egyébként nagyon szerettem az Éjnővérek kultúráját, és ezek az apró képek azt igazolják, hogy ebben az évadban még több mágiának lehetünk tanúi.

 

Itt egy másik. ;)

 

 

ep419_xltout.jpg

 

 

Ez sem semmi. Köszi!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Multidézés gomb!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... ebben az évadban még több mágiának lehetünk tanúi.

 

Én ennek nem igazán örülök. Talán ez az egyetlen a TCW-ben, ami nem nyerte el a tetszésemet. A 6 filmben tulajdonképpen csak az Erő volt az, ami erősen misztikus volt, valamint a Jedik és a Sith-ek Erő-használata tűnt "hókusz - pókusznak", de hogy ide konkrétan ilyen mágikus cuccokat hoznak be, mint a 3. évados Éjnővéreknél és ahogy nézem, az Éjnővérek visszatértével szintén. Elfogadom, tudok mellette létezni, csak nem igazán örülök neki.

 

Ha Maul visszatérését ilyen hókusz-pókusznak tudják be, hát nem is tudom... annál az én számíze azt is jobban beveszi, hogy tényleg nem halt meg a kettészeléstől és az eséstől. Mindenesetre nyitott vagyok és kíváncsian várom.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Star Wars sokkal inkább fantasy, mint sci-fi, így nekem a Nightsisters- vagy a Mortis-trilógiában látottak is elnyerték a tetszésem. Talán még jobban, mint a "hagyományos" sci-fi jellegű sztorik... ;)

 

 

Egyébként jó képek, nekem is egyből a Mortis ugrott be, főleg mert az erre az évadra ígért "Mortis-szerű történetszál" még hátravan. Várom már, bár hazudnék ha azt mondanám, hogy Darth Maul miatt. Érdekel, hogy hozzák vissza (mert ez már kétségtelen), de nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy ez maradéktalanul tetszeni fog, de ugye már megint a régi dal...

Ventress és Grievous szála érdekel baromira, de persze nem mehetek el szó nélkül Talzin mellett sem, aki a TCW talán legmisztikusabb karakterévé vált.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze Sky... igazad van, nincs is ezzel baj, csak nekem kicsit idegen. :) (A Mortis könyebben fogyasztható volt nekem, sőt még tetszett is, ott mégis maga az Erő volt a középpontban misztikusabb felhangot adva neki, az Éjnővéreknél azért kicsit élesebben mágiáztak és kevésbé "Erő"-ztek. :P

 

 

Köszi a videót Brodie! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.