Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem igen, de ezt nem negatívumként értelmezem. Egy ilyen dolgot, mint a SW sokkal jobb érzés elfogadni és élvezni, mint utálni és belekötni. A világ ettől még nem lesz rosszabb. Mindegy, én így látom, te nem. Térjünk vissza a topic témájához.:)

Csak hogy letegyem azért én is a magam két garasát: szerintem jobb azért élvezni valamit mert jól van megirva mint azért mert ott van rajta a Star Wars logó. Ilyen alapon szerethetnénk a Harc az Endorért filmet meg az ewokos képregényeket is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy letegyem azért én is a magam két garasát: szerintem jobb azért élvezni valamit mert jól van megirva mint azért mert ott van rajta a Star Wars logó. Ilyen alapon szerethetnénk a Harc az Endorért filmet meg az ewokos képregényeket is :)

 

Ez így van, egyetértek veled, csak azt mondtam, hogy azokkal sincs világrengető gond, akik (egy idő után) elfogadják úgy, ahogy jön. Spec. én sem oda tartozom, károgok is eleget itt-ott. :)

 

Maul számomra meghalt. Kész, pont. A TCW Maul-szála csak egy (mi lett volna, ha mégsem hal meg...) lehetőségként funkcionál, amit előreláthatólag nagyon fogok élvezni. Ennyi. :) és nem több! A sorozat továbbra is kiváló, sőt egyre jobb... és remélem, hogy ezt a tendenciát folyatni fogja!

 

 

Szerintem ez a lehető legjobb felfogás.

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le kell szögeznem, elsőre nekem sem tetszett ez az ötlet, de azóta volt egy kis időm átgondolni, és rájöttem, hogy egyáltalán nem hülyeség feltételezni, hogy Maul

 

túlélhette:

1: Fogalmunk sincs róla, hogy valójában mennyire volt erős az Erőben. Akár az is lehet, hogy Sidious-éval vetekedő Erő-potenciálja volt. Az, hogy ez nem mutatkozott meg a filmben/nem volt képes túlszárnyalni a mesterét, visszavezethető arra, hogy Sidious mindvégig merénylőnek, orvgyilkosnak képezte ki, nem pedig valódi Sith-tanítványnak. Ettől függetlenül a Sith mentalitást biztos, hogy beleverte, az pedig egyet jelent azzal, hogy nem békél meg a sorsával, a fájdalmába és a haragjába kapaszkodva kényszerítheti magát az életben maradásra.

2: Vader és Grievous sérüléseihez képest, az az egy vágás, az életfunkcióira jelentéktelen hatással lehetett. Létfontosságú szervet (mármint úgy létfontosságú, aminek a sérülése azonnali, vagy perceken belüli halált okoz) nem ért, csak a vastagbele egy részét vesztette el. Vért nem vesztett, mert a fénykard egyből összeforrasztotta az ereket. A gerinc sérülés szintén gyakorlatilag jelentéktelen, legfeljebb a legutolsó két csigolyáját vesztette el. Persze akár annak a két csigolyának a sérülése is deréktól lefelé maradandóan lebéníthat valakit...csakhogy Maul-nak nem maradt semmije deréktól lefelé.

3: Nem tudjuk, mi volt annak az aknának az alján, de ha a vágást túlélte, az Erővel képes lehetett tompítani a becsapódását. Sidious azért nem élte túl a saját zuhanását, mert egyenesen egy atomreaktorba zuhant, ami azért nagy különbség pl egy sima padlóhoz képest.

4: Az EP3-ban Anakin aligha vette volna be olyan könnyen Palpatine meséjét Plagueis-ről, ha korábban nem látta volna bizonyítékát annak, hogy a Sith-ek képesek lehetnek megtagadni a halált. Ott van továbbá a jelenet, amikor könyörög Sidiousnak, hogy mentse meg Padmé életét, aki erre azzal válaszol, hogy "a halál felett csak egy valaki aratott diadalt, de ha összefogunk megtaláljuk a titok nyitját/To cheat death is a power only one has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret" de azt egy szóval sem mondta, hogy Plagueis volt az a valaki! Ezt már csak mi, a nézők következtettük. De ha belegondolunk, ostobaság volt erre következtetni, hiszen Plagueis csak másokat volt képes feltámasztani (és az EU szerint még azokat is korlátozott körülmények között), önmagát nem, tehát valójában sosem győzte le/csapta be a halált ;) Ott van még Anakin arckifejezése is, ami szintén arra utal, hogy pontosan tudja, hogy Palpatine kire gondol, és az aligha lehetett egy alig pár napja hallott mese szereplője. Nem, Anakin nem állt volna át a Sith-ekhez, egy legenda miatt, hacsak nem látta a saját szemével, hogy igenis, képesek valamiféle közel-halhatatlanságot elérni.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le kell szögeznem, elsőre nekem sem tetszett ez az ötlet, de azóta volt egy kis időm átgondolni, és rájöttem, hogy egyáltalán nem hülyeség feltételezni, hogy Maul

 

túlélhette:

1: Fogalmunk sincs róla, hogy valójában mennyire volt erős az Erőben. Akár az is lehet, hogy Sidious-éval vetekedő Erő-potenciálja volt. Az, hogy ez nem mutatkozott meg a filmben/nem volt képes túlszárnyalni a mesterét, visszavezethető arra, hogy Sidious mindvégig merénylőnek, orvgyilkosnak képezte ki, nem pedig valódi Sith-tanítványnak. Ettől függetlenül a Sith mentalitást biztos, hogy beleverte, az pedig egyet jelent azzal, hogy nem békél meg a sorsával, a fájdalmába és a haragjába kapaszkodva kényszerítheti magát az életben maradásra.

2: Vader és Grievous sérüléseihez képest, az az egy vágás, az életfunkcióira jelentéktelen hatással lehetett. Létfontosságú szervet (mármint úgy létfontosságú, aminek a sérülése azonnali, vagy perceken belüli halált okoz) nem ért, csak a vastagbele egy részét vesztette el. Vért nem vesztett, mert a fénykard egyből összeforrasztotta az ereket. A gerinc sérülés szintén gyakorlatilag jelentéktelen, legfeljebb a legutolsó két csigolyáját vesztette el. Persze akár annak a két csigolyának a sérülése is deréktól lefelé maradandóan lebéníthat valakit...csakhogy Maul-nak nem maradt semmije deréktól lefelé.

3: Nem tudjuk, mi volt annak az aknának az alján, de ha a vágást túlélte, az Erővel képes lehetett tompítani a becsapódását. Sidious azért nem élte túl a saját zuhanását, mert egyenesen egy atomreaktorba zuhant, ami azért nagy különbség pl egy sima padlóhoz képest.

4: Az EP3-ban Anakin aligha vette volna be olyan könnyen Palpatine meséjét Plagueis-ről, ha korábban nem látta volna bizonyítékát annak, hogy a Sith-ek képesek lehetnek megtagadni a halált. Ott van továbbá a jelenet, amikor könyörög Sidiousnak, hogy mentse meg Padmé életét, aki erre azzal válaszol, hogy "a halál felett csak egy valaki aratott diadalt, de ha összefogunk megtaláljuk a titok nyitját/To cheat death is a power only one has achieved, but if we work together, I know we can discover the secret" de azt egy szóval sem mondta, hogy Plagueis volt az a valaki! Ezt már csak mi, a nézők következtettük. De ha belegondolunk, ostobaság volt erre következtetni, hiszen Plagueis csak másokat volt képes feltámasztani (és az EU szerint még azokat is korlátozott körülmények között), önmagát nem, tehát valójában sosem győzte le/csapta be a halált ;) Ott van még Anakin arckifejezése is, ami szintén arra utal, hogy pontosan tudja, hogy Palpatine kire gondol, és az aligha lehetett egy alig pár napja hallott mese szereplője. Nem, Anakin nem állt volna át a Sith-ekhez, egy legenda miatt, hacsak nem látta a saját szemével, hogy igenis, képesek valamiféle közel-halhatatlanságot elérni.

 

 

 

Akkor Anakin mért nem maga ment a Sith-ekhez segítséget kérni, ha nagyon jól tudta,

mert a saját szemével látta, hogy a sötét oldal segítségével le lehet győzni a halált? Palpatine miért Plagueisszal példálózik, mért nem Maullal? Az a baj, ha Maul ez a kettévágást életfunkciók szempontjából túlélhette, akkor kb. bárki bármit túlélhetett a Saga folyamán, de hogy Qui-Gon, Windu, Padmé, Palpatine bármikor feltámasztható lenne, az tuti. Amikor az Ep2-t mutatják be 3D-ben, akkor a TCW-ban kiderül majd, hogy igazából Jango Fett is csak ügyesen behúzta a fejét a speciális páncélja alá annak idején.:)

 

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Anakin mért nem maga ment a Sith-ekhez segítséget kérni, ha nagyon jól tudta,

mert a saját szemével látta, hogy a sötét oldal segítségével le lehet győzni a halált? Palpatine miért Plagueisszal példálózik, mért nem Maullal? Az a baj, ha Maul ez a kettévágást életfunkciók szempontjából túlélhette, akkor kb. bárki bármit túlélhetett a Saga folyamán, de hogy Qui-Gon, Windu, Padmé, Palpatine bármikor feltámasztható lenne, az tuti. Amikor az Ep2-t mutatják be 3D-ben, akkor a TCW-ban kiderül majd, hogy igazából Jango Fett is csak ügyesen behúzta a fejét a speciális páncélja alá annak idején.:)

 

Anakin azért nem ment önként a Sith-ekhez, mert nem akart, csak legvégső kétségbeesésében állt Palpatine mellé, de nem tette volna, ha nem lett volna valami többé-kevésbé szilárd oka hinni abban, hogy így képes lesz megmenteni Padmét.

 

Palpatine azért Plagueis történetét mesélte el, mert egyrészt előadhatta úgy, mintha több ezer éves legenda volna, amivel nem keltett volna gyanút pusztán azzal, hogy ismeri, másrészt, mert Maul önmagát tartotta életben, nem pedig másokat hozott vissza. Anakin-t nem érdekelte a saját halhatatlansága, Padmé életét akarta megmenteni, erre pedig Plagueis módszerével lehetett volna képes. Az, hogy Maul túlélt valami olyasmit, amit mindenki végzetes csapásnak tartott, csak abban segít, hogy Anakin elhiggye, lehetséges másokat is feltámasztani.

Ami a többieket illetti: Qui-Qon-nak a tüdejét és a szívét égette szét Maul fénykardja, mindkettő határozottan létfontosságú szerv, Windu nem a zuhanásba halt bele, hanem Palpatine Erő-villáma végzett vele, Palpatine pedig mint mondtam, egy REAKTORBA zuhant bele, amiben azonnal szénné égett a teste. Igen, Padmé, Qui-Gonnal és Windu-val együtt feltámasztható lett volna Plagueis módszerével, de mégis ki bajlódott volna ezzel. Vader-nek nem volt oka feltámasztani Padmét, mert azt hitte, hogy a gyerekeik meghaltak, és azt is tudta, hogy végleg elvesztette Padmé szerelmét. Ráadásul rövidesen mindenestül elfojtotta magában Anakin még maradt érzelmeit.

Qui-Gon-t ki támasztotta volna fel? A Jedik? Ugyan már, feltételezni is nevetséges! És Windu-t? Yoda? Vagy Obi-Wan? Na ne röhögtess!

 

 

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Messze van az, meg ha azok nem Maulról szólnak, akkor tényleg csak az a kis mag tűnhet el akik élet-halál kérdést akarnak csinálni abból, hogy Maulnak halottnak kell lennie. Eleve gyerek sorozat: szerintem nekik nem annyira fontos, hogy mennyire nagy a kontinuitás a filmekkel.

De ez át fog nyúlni a következő évadra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin azért nem ment önként a Sith-ekhez, mert nem akart, csak legvégső kétségbeesésében állt Palpatine mellé, de nem tette volna, ha nem lett volna valami többé-kevésbé szilárd oka hinni abban, hogy így képes lesz megmenteni Padmét.

 

Palpatine azért Plagueis történetét mesélte el, mert egyrészt előadhatta úgy, mintha több ezer éves legenda volna, amivel nem keltett volna gyanút pusztán azzal, hogy ismeri, másrészt, mert Maul önmagát tartotta életben, nem pedig másokat hozott vissza. Anakin-t nem érdekelte a saját halhatatlansága, Padmé életét akarta megmenteni, erre pedig Plagueis módszerével lehetett volna képes. Az, hogy Maul túlélt valami olyasmit, amit mindenki végzetes csapásnak tartott, csak abban segít, hogy Anakin elhiggye, lehetséges másokat is feltámasztani.

Ami a többieket illetti: Qui-Qon-nak a tüdejét és a szívét égette szét Maul fénykardja, mindkettő határozottan létfontosságú szerv, Windu nem a zuhanásba halt bele, hanem Palpatine Erő-villáma végzett vele, Palpatine pedig mint mondtam, egy REAKTORBA zuhant bele, amiben azonnal szénné égett a teste. Igen, Padmé, Qui-Gonnal és Windu-val együtt feltámasztható lett volna Plagueis módszerével, de mégis ki bajlódott volna ezzel. Vader-nek nem volt oka feltámasztani Padmét, mert azt hitte, hogy a gyerekeik meghaltak, és azt is tudta, hogy végleg elvesztette Padmé szerelmét. Ráadásul rövidesen mindenestül elfojtotta magában Anakin még maradt érzelmeit.

Qui-Gon-t ki támasztotta volna fel? A Jedik? Ugyan már, feltételezni is nevetséges! És Windu-t? Yoda? Vagy Obi-Wan? Na ne röhögtess!

 

 

 

Werebazs, vannak jó pillanatai a belemagyarázásodnak, de leszögeznék pár dolgot:

 

-Maul olvasztókamrába zuhant, nem padlóra.

-Qui-Gon hasba lett szúrva, nem tüdőn/szíven egyszerre. Gondolj bele, ha igazad lenne hogy beszélt volna a szúrás után két perccel? -Vagy ennyire elnézted volna?

-Qui-gont elégették a szemünk láttára, szóval nem mondanám feltámaszthatónak.

-Anakin arckifejzésébe minden belemagyarázható, de az nem, hogy Maul-ra gondol. Egyértelmű, hogy végig Plagueis-ről van szó, szóval és gondolattal egyaránt.

-Windu igenis a zuhanásba kellett, hogy belehaljon, mivel sokkal kevesebb villámot kapott, mint például Luke.

 

De hadd vegyem viccesre kicsit az egész mizériát:

Obi-wanra gondolok, a nagy felezőre:

Félbevágta Maul kardját, nem volt elég..A kard visszatér.(A tcw-ban is)

Félbevágta Mault is..Maul is visszatér. Aki nem hogy az életét, de a kardját sem veszette el. :)

Ha megöli most is, mert neki kell megtennie, remélem egyetértünk ebben és reméljük az alkotók is így gondolják.

elárulom ez is kevés lesz:

Az 5. évadban visszatér Maul másik fele:

A lába! Ezúttal kibernetikus felső testtel és kettévágott kardja elromlott felének immár megjavított változatával! :lol::lol:

 

Röviden: Várjuk most már meg mi lesz ebből és ne találgassunk már meredekeket, mert csak egy elképzelés lesz megcsinálva és lehet, hogy olyan módon, amire még nem tippeltünk.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs: Nagyon tetszik ez az ötleted a ROTS-beli beszéddel. Elgondolkodtató és teljesen logikus is.

yodinhoo:

Qui-Gont nem hozhatják vissza, hisz elégett.

Windu simán túlélhette, hisz csak a kezét végták le, meg kapot egy kis elektro sokkot. Simán el tudnám képzelni, hogy az élőszereplősben visszatér, hisz nem lenne semmi ok arra, hogy valóban meghaljon. Kizuhant. És? Maul és Anakin is csomót zuhant, mégis túlélték.

Padmét eltemették, így bajos lenne visszahozni, de egy zombi Star Wars részt el tudnék fogadni majd a 3.-4. rész közti sorozatban, mikor is látjuk, hogy a földből kijön a keze. :D

Palpatine felrobbant a Halálcsillaggal, bajos lenne visszahozni, bár nem lehetetlen. Ő is irányíthatta úgy az Erőt, mint Luke a Bespinen, hogy egy megfelelő lyukhoz mehessen vele. Kérdés az, hogy talált-e hajót, amivel megszökhetett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs: Nagyon tetszik ez az ötleted a ROTS-beli beszéddel. Elgondolkodtató és teljesen logikus is.

yodinhoo:

Qui-Gont nem hozhatják vissza, hisz elégett.

Windu simán túlélhette, hisz csak a kezét végták le, meg kapot egy kis elektro sokkot. Simán el tudnám képzelni, hogy az élőszereplősben visszatér, hisz nem lenne semmi ok arra, hogy valóban meghaljon. Kizuhant. És? Maul és Anakin is csomót zuhant, mégis túlélték.

Padmét eltemették, így bajos lenne visszahozni, de egy zombi Star Wars részt el tudnék fogadni majd a 3.-4. rész közti sorozatban, mikor is látjuk, hogy a földből kijön a keze. :D

Palpatine felrobbant a Halálcsillaggal, bajos lenne visszahozni, bár nem lehetetlen. Ő is irányíthatta úgy az Erőt, mint Luke a Bespinen, hogy egy megfelelő lyukhoz mehessen vele. Kérdés az, hogy talált-e hajót, amivel megszökhetett.

 

Sőt Palpatine-t vissz is hozták az EU-ban. Úgy tudom a lelkét átvitte egy klóntestbe.

Lásd Dark Empire. Ráadásul Lucas egyik kedvenc képregéyne. Talán innen vette az ötletet ehhez a mostani szálhoz is.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon-t ki támasztotta volna fel? A Jedik? Ugyan már, feltételezni is nevetséges! És Windu-t? Yoda? Vagy Obi-Wan? Na ne röhögtess!

 

 

 

Egy marketinges vagy forgatókönyvíró. :D És akkor is ilyen szépen meg lehet majd magyarázni, hogy miért is élhette túl. Nekem annak a magyarázata ad okot röhögésre, hogy egy kettévágott hatalmasat zuhanó test (ahol valószínűleg nem várja se orvos, se mentő, de nem is hiszem, hogy ott parkolt a gépével) életfunkcióiban túlélhette azt az egészet.

De igazából mindegy, ezen kár vitatkozni, csak nem szeretem amikor tökéletesen lezárt szálakat, amelyek már betöltötték a történetben a funkciójukat egy tollvonással semmisítenek meg/ tesznek értelmetlenné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs, vannak jó pillanatai a belemagyarázásodnak, de leszögeznék pár dolgot:

Én meg kiszedném azokat a szögeket :D

 

-Maul olvasztókamrába zuhant, nem padlóra.

Kiskósához hasonlóan én sem emlékszem semmi ilyesmire. Még ha a szkriptben és a regényváltozatban benne is volt, a filmben sehol nem említik, és különben is Lucas bármikor újraírhat ilyen triviákat. Elvégre kezdetben Vader-nek annyi köze volt Anakin-hoz, hogy ő volt a gyilkosa ;)

 

-Qui-Gon hasba lett szúrva, nem tüdőn/szíven egyszerre. Gondolj bele, ha igazad lenne hogy beszélt volna a szúrás után két perccel? -Vagy ennyire elnézted volna?

Erre rosszul emlékeztem, rákerestem youtube-on: Maul egyértelműen ferdén, enyhén emelkedő szögben szúrta le Qui-Qon-t. Hasba szúrta, de mikor hátulról mutatják Qui-Gon-t, a fénykardpenge nagyjából a szegycsontjával egy vonalban állt ki a hátából. Lehet, hogy tényleg nem érte a szívét, de szinte minden más létfontosságú szervét legalábbis megégette.

 

Qui-Gon-nal kapcsolatban még egy ok is eszembe jutott: ő Jedihez méltó módon elfogadta, hogy lejárt az ideje. Ugyanígy Maul Sith-hez méltó módon NEM fogadta el. ;)

-Qui-gont elégették a szemünk láttára, szóval nem mondanám feltámaszthatónak.

Félre értettél. Természetesen úgy gondoltam, hogy az előtt tudták volna feltámasztani, hogy elhamvasztják.

 

-Anakin arckifejzésébe minden belemagyarázható, de az nem, hogy Maul-ra gondol. Egyértelmű, hogy végig Plagueis-ről van szó, szóval és gondolattal egyaránt.

Nem azt mondtam, hogy Maul-ra gondolt. Hanem, hogy Maul ott lehetett bizonyítékként arra, hogy Palpatine igazat mond Plagueis-ről a gondolatai közt.

 

-Windu igenis a zuhanásba kellett, hogy belehaljon, mivel sokkal kevesebb villámot kapott, mint például Luke.

Kevesebb, de sokkal erősebb villámot ;) Palpatine gyorsan megakart szabadulni Windu-tól, nehogy Anakin visszakozhasson, és megmentse. Luke-ot viszont lassan, könyörtelenül és a lehető legfájdalmasabb módon akarta megölni, ezért sokkal gyengébb -persze így borzalmasan erős villámokat küldött rá. Ezt már abból meg lehet állapítani, ha megnézzük a két jelenetet.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gont nem hozhatják vissza, hisz elégett.

 

Igen? Az eddigi belemagyarázások alapján ezt is simán ki lehet kerülni. Láttad az összeégett testét? Én csak azt láttam, hogy ég körülötte a tűz, de neki még a szakálla se pörkölődik meg. :)

Az, hogy Palpatine és Anakin az Ep3-ban nem Maulra gondol, az holtbiztos, gyanítom, hogy akkoriban Maul visszatérése még egy perverz gondolat sem volt. Ez is belemagyarázás.

Számomra, ha a filmben valaki meghal a történet szerint, az halott és kész. Durva belerondítás a történetbe bárkit visszahozni, aki a 6 film egyikében elpatkolt. Ezért sem szeretem, és nem fogadom el magamban az EU-t. A gond itt az, hogy ez a sorozat egy picivel több, mint EU, bár ki, hogy kezeli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Le kell szögeznem, elsőre nekem sem tetszett ez az ötlet, de azóta volt egy kis időm átgondolni, és rájöttem, hogy egyáltalán nem hülyeség feltételezni, hogy Maul [...]

Ezt gyönyörűen leírtad, magam is így látom. :clap:

 

 

A gond továbbra sem az, hogy Maul fizikailag nem élhette túl. Dehogynem! Némi képzelőerő kell hozzá persze. Nem kell messzire menni, hogy bizonyítsuk a hitelességét és belássuk, egyáltalán nem abszurd mivolta miatt baromság ez a "feltámasztás". Ázsiában egy fickót kettévágott egy nagy teherautó, kísértetiesen hasonló módon, mint Mault (tehát nem csak a lábait szelte le, hanem a testének az alsó részét is), mégis túlélte, sőt, spéci protézissel járni is megtanult (akit érdekel, annak megkereshetem a cikket). Maul esetében ehhez még párosul a zuhanás túlélésének kérdése, amit szintén ki lehet magyarázni, de biztos vagyok benne, hogy ezekre választ is kapunk a fináléban. Tehát ha a való életben túlélt egy fickó (baromi szerencsés módon persze) egy efféle sérülést (akinek ráadásul a fénykarddal történő "összeforrás" lehetősége sem adatott meg), akkor a sci-fi- és fantasy világban játszódó Star Wars-ban sem olyan hihetetlen. ;) De ismét felhozhatnám példának Grievous sérülését, bár erős a gyanúm, hogy a forrás EU-s mivolta miatt le lennék hurrogva érte. A lényeg, hogy bármilyen barom ötlet a Sith visszahozása történeti szempontból, technikailag nagyon is lehetséges. Ezért is tartom hülyeségnek, hogy a dolog technikai részében keresnek sokan hibát.

Qui-Gonhoz pár szót... mint már írtam, őt leszúrták. Ahogy Werebazs is írta, a kimeneti seb a szegycsont környékén volt, ahol már bátran kijelenthetem, hogy a szív és a tüdő is sérülhetett. De egyáltalán nem kellett közvetlen eltalálni ezeket a szerveket (hiszen akkor hogy lett volna még tudatánál - sőt, beszédképes állapotban), mivel a fénykard elég intenzíven hőt ad le (pár másodperc alatt egy komplett páncélzsilipbe lyukat égetett, megolvasztva a dúracélt) kétlem, hogy Qui-Gon puha szövetei olyan sokáig ellenálltak volna Maul fegyverének. ;)

 

Persze ezeket az tekinti belemagyarázásnak, aki akarja. Csupán szeretnék rávilágítani, hogy egy történeti szempontból sántító ötlet nem lesz automatikusan technikailag is pocsék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FÚÚÚÚÚ Újra néztem a trailer-t, most tűnt csak fel, hogy az Éjnővérek micsoda

 

 

zombikat fognak bevetni :D

 

 

 

Köszi Sky :)

Most, hogy mondod, nekem is rémlik hogy olvastam valamit arról az ürgéről :hmm:

Szerintem történetileg sem akkora hülyeség ez az egész Maul téma. Persze, nem lett volna rá semmi szükség, de végső soron nem is ütközik semmivel, viszont egy érdekes adalékot ad ahhoz, hogy miért is hitte el Anakin, hogy a Sith-é válással megmentheti Padmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de végső soron nem is ütközik semmivel, viszont egy érdekes adalékot ad ahhoz, hogy miért is hitte el Anakin, hogy a Sith-é válással megmentheti Padmét.

 

Végső soron nem ütközik semmivel? Na erre már tényleg nincs mit írnom...fanatikus rajongó vagyok, hajnalban kelek, létformám az sw, de ez azért túlmegy mindenen.

Annyi szent, hogy durván elvakult fan vagy Werebazs! ;):rock:

 

A mondat második felehéhez meg annyit, hogy a Sithek bosszúja egy kerek egész. Nem kell hozzá adalék, jól működik magában. Ez csak a te elméleted, belemagyarázható, szó se róla, de szükségtelen és valószínűtlen.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végső soron nem ütközik semmivel? Na erre már tényleg nincs mit írnom...fanatikus rajongó vagyok, hajnalban kelek, létformám az sw, de ez azért túlmegy mindenen.

Annyi szent, hogy durván elvakult fan vagy Werebazs! ;):rock:

 

A mondat második felehéhez meg annyit, hogy a Sithek bosszúja egy kerek egész. Nem kell hozzá adalék, jól működik magában.

Én abszolút nem vagyok elvakult. Négy kommenten keresztül taglaltam, hogy szerintem miért nincs sehol semmi ütközés. Megértem, ha nem értesz egyet velem, mert látom a te nézőpontodat, ami viszont a jelek szerint nem igaz fordítva. Állította Lucas valaha is, hogy Maul nem élte túl, a csatát Obi-Wan-nal? Nem, ha mégis, látni akarom az interjút leírva vagy videón, különben nem hiszem el. A filmből nem derül ki semmi más, azon kívül, hogy Obi-Wan ketté vágta Maul-t. Csak azért, mert ez a nézők szemében egyenlő azzal, hogy meghalt, nem jelenti, hogy Lucas szemében is egyenlő vele ;) Az SW Lucas univerzuma, ő írja a szabályokat, mégha a korábbiakhoz képest hihetetlennek és ostobaságnak is tűnnek időnként.

 

Ami a Sith-ek bosszúját illeti: azt írtam, hogy Maul visszatérése, bár könnyen beilleszthető a sagába, tényleg abszolút szükségtelen volt, de ez nem jelenti, hogy felesleges is. Igen, a Sith-ek bosszúja működik önmagában is -ezért nem volt szükség erre az adalékra- de a tény, hogy Maul túlélte a "túlélhetetlen-t" igenis jó adalék ahhoz, hogy miért hitte el Anakin, hogy a Sith-ek módszereivel legyőzhető a halál -tehát egyáltalán nem felesleges!

 

Továbbra is egyetértek abban, hogy nem kellett volna ilyen módon visszahozni Maul-t, de megtették, és jól átgondolva a dolgokat, abszolút nem hülyeség, sem technikailag, sem történetileg. Ha még mindig kételkedsz, akkor hadd idézzem Yoda tanácsát: "El kell felejtened amit eddig hittél!" ;)

 

Más:

 

Helyi idő szerint holnap hajnali kettőtől élőben lehet majd chat-elni Matthew Wood-dal a prequel-ek hangmérnökével és Grievous hangjával ezen a linken, ha valakit érdekel :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul számomra meghalt. Kész, pont. A TCW Maul-szála csak egy (mi lett volna, ha mégsem hal meg...) lehetőségként funkcionál, amit előreláthatólag nagyon fogok élvezni. Ennyi. :) és nem több! A sorozat továbbra is kiváló, sőt egyre jobb... és remélem, hogy ezt a tendenciát folyatni fogja!

Egy icipici baj van. Ez Lucas ötlete. Ő találta ki és csinálta olyanra amilyen. A részletekről már régóta vitázunk, holott azt se tudjuk mik azok. De Lucas....szóval ez is az ő gyermeke, nem olyan mint a többi EU, ahol különböző írók élhették ki magukat az SW univerzumában. Szerintem egyeseknek eljött az a pont, ahol Lucas ötleteit már nem lehet elfogadni. Azaz: eljött a TCW rajongás vége. Persze be lehet magunkat csapni azzal, hogy ezt majd nem tekintjük az SW részének, meg hasonló ökörségek. Sajnos nem. Maul nem halt meg az EPI -ben és kész. Akinek ez már sok az lelép. Marad annál a keretnél amit még ő maga el tud fogadni. Ez kissé sarkítva olyan, mint a prequel trilógia elfogadásának a kérdése, a régi részek fényében. Vagy beilleszted az újat a régi közé, vagy megtagadod és akkor fikagéppé válsz, vagy hagyod a francba azt a részt. Sajnos a feeling kezd itt olyanná válni, mint a prequel vs. original parttalan vita kezdetekor anno. Még a kifogások is kísértetiesen hasonlóak, csak mások a szereplők.

 

A mondat második felehéhez meg annyit, hogy a Sithek bosszúja egy kerek egész. Nem kell hozzá adalék, jól működik magában. Ez csak a te elméleted, belemagyarázható, szó se róla, de szükségtelen és valószínűtlen.

A sithek bosszúja lósz*rt se ér az előző két rész nélkül. Kell hozzá adalék. Hihetetlen, hogy ez így egyáltalán felmerül. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Harc az Endor bolygóért film sztorija is Lucastól jött pedig abban madárrá változó boszorkányok, lovak meg sárkányok vannak az Endoron. Én egyébként úgy öszintén szólva ezt az egész kánonosdit nem annyira értem. Nekem nincs kánon meg nem kánon SW csak jó meg kevésbé jó SW. A jókat szivesen nézem/olvasom/lapozom a gyengéket akkor is figyelmen kivül hagyom ha maga Lucas rendereli le őket... olyasmivel nincs kedvem foglalkozni amit rossznak tartok, de annyira meg nem is akarom túlreagálni, hogy csak azért mert valami nekem nem tetszik leálljak az egész SW-vel. Egyébként a TCW-nél mi most igy közösen csak Maulnál kezdtük rágni a gittet, de nekem legalább egy tucat olyan rész van már most is, ami a "figyelmen kivül veszem" kategóriába van. Ettől még érdekel mi jön és örülök, ha befut például egy Umbara kvadrológia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, értem, amit mondasz... nem is akarok ellened beszélni. DE én már a kezdetekkor sem tekintettem egyenértékűnek a TCW-t a Filmekkel... ez nem önámítás, vagy bemagyarázás saját magamnak... egyszerűen csak így van, és kész.

 

Lucas ötlete! Igen az övé! És? Félreértés ne essen, tisztelem, sőt szeretem Lucast és nagyon is felnézek rá azért, amit tett (kitalálta ezt a szuper világot), ettől a SAJÁT értelmezésem még megvan és azt senki sem veheti el tőlem. Maradok tovább rendíthetetlen TCW fan, de csak a saját magam által kreált kereteken belül, ergo fenntartom mindazt, amit lent leírtam. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, értem, amit mondasz... nem is akarok ellened beszélni. DE én már a kezdetekkor sem tekintettem egyenértékűnek a TCW-t a Filmekkel... ez nem önámítás, vagy bemagyarázás saját magamnak... egyszerűen csak így van, és kész.

Csak tudod ez már ezerszer le lett írva, hogy a TCW csupán hivatalos kiegészítés a filmek mellé és nem több. Szó sincs másról. Az, hogy Lucas benne van egyeseket tévútra visz. Plusz ezzel azt is fel kell dolgozni, hogy nem minden Lucas ötlet jön be. Láthatóan ez megy most nehezen.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez a Maul él dolog talán akkor elfogadható lenne, ha

1. Talzin, vagy valamilyen Erőhasználó ott volt a Naboon, vagy odament és segített Maulnak túlélni elsősegéllyel + az Erővel,

2. Esetleg Maul eltanulhatott valamilyen Plaeguis trükköt, hogy életben maradjon.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez a Maul él dolog talán akkor elfogadható lenne, ha

1. Talzin, vagy valamilyen Erőhasználó ott volt a Naboon, vagy odament és segített Maulnak túlélni elsősegéllyel + az Erővel,

2. Esetleg Maul eltanulhatott valamilyen Plaeguis trükköt, hogy életben maradjon.

 

 

Az elsőben nem vagyok biztos, de van egy eleme, ami megfontolandó, ugyanis számomra furcsa, hogy ő egyedül tudja hol van és hogy él-e. De miért? Jó kérdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőben nem vagyok biztos, de van egy eleme, ami megfontolandó, ugyanis számomra furcsa, hogy ő egyedül tudja hol van és hogy él-e. De miért? Jó kérdés. :)

Igen, arra gondoltam, hogy az talán megmagyarázná, hogy honnan tudja, hol van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy icipici baj van. Ez Lucas ötlete. Ő találta ki és csinálta olyanra amilyen. A részletekről már régóta vitázunk, holott azt se tudjuk mik azok. De Lucas....szóval ez is az ő gyermeke, nem olyan mint a többi EU, ahol különböző írók élhették ki magukat az SW univerzumában. Szerintem egyeseknek eljött az a pont, ahol Lucas ötleteit már nem lehet elfogadni. Azaz: eljött a TCW rajongás vége. Persze be lehet magunkat csapni azzal, hogy ezt majd nem tekintjük az SW részének, meg hasonló ökörségek. Sajnos nem. Maul nem halt meg az EPI -ben és kész. Akinek ez már sok az lelép. Marad annál a keretnél amit még ő maga el tud fogadni. Ez kissé sarkítva olyan, mint a prequel trilógia elfogadásának a kérdése, a régi részek fényében. Vagy beilleszted az újat a régi közé, vagy megtagadod és akkor fikagéppé válsz, vagy hagyod a francba azt a részt. Sajnos a feeling kezd itt olyanná válni, mint a prequel vs. original parttalan vita kezdetekor anno. Még a kifogások is kísértetiesen hasonlóak, csak mások a szereplők.

 

Tudod jól hogy mi ketten 95 %-ban egyetértettünk a Tcw-t és az sw-t illetően. Imádom a filmeket a tcw-t pedig a filmekkel egyenrangúnak tartom. De ez már sok, sajnos le kell írnom hogy Lucas rettenetes baromságot talált ki és ezt mindannyian tudjuk. Van aki leírja, van aki megmagyarázza magának hogy ez jó. De aki ezt jónak tarja az azt is annak fogja ha Palpatine-t klónozzák, ha Boba Fett táncosnő lesz a Kék Osztrigában a Sarlacc után. Maul meghalt az EP1 végén és ez tény akárki akármit mondd. Kettévágták. Werebazs előállhat itt valami nagyon erőltetett dologgal amit azért talált ki magának mert nem meri bevallani hogy kedvenc sorozatába egy nagy baromságot raktak bele. Próbálja magának megmagyarázni hogy a sz*r ehető de egyre büdösebb az egész. Tudjuk miért. Emberek. Csak legyünk öszinték önmagunkhoz. Ez megmagyarázhatatlan. Megkérdezném szívem szerint Lucastól hogy ezt miért kellett? Miért kellett lerombolni a sagát? Mi értelme így az Ep3-ban Anakin áttérésének? Hisz tudja hogy Maul legyőzte a halált. Minek ment Palpihoz?

Maul miért nem jelentkezett 10 évig Sidiousnál hogy ki az a Dooku?

Bocs Ody de rajtad vagyok a legjobban meglepődve hogy ezt elfogadod. Szíved joga, de nálam ez a 4 rész nem lesz soha a TCW része. És ez nem prequel vs classic. Amikor Lucas kijelenti hogy azért vágatja ketté hogy soha ne hozzák vissza ,akkor ő találja ki???? Hihetünk ezek után Lucasnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem túl van dramatizálva a dolog.

 

Mellesleg én aztán nem magyarázok be magamnak semmit, hogy nyugtassam magam. Lentebb leírtam, nekem Maul meghalt. PONT. :D És azt is leírtam, hogy kezdetektől fogva hogyan kezelem a TCW-t.

 

Nem hiszem, hogy megérné kijelenteni ennyire elhamarkodottan a komplett SAGA halálát, de én nem akarok beleszólni senkinek sem a véleményébe... mindenki azt gondol, amit akar.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudod jól hogy mi ketten 95 %-ban egyetértettünk a Tcw-t és az sw-t illetően. Imádom a filmeket a tcw-t pedig a filmekkel egyenrangúnak tartom. De ez már sok, sajnos le kell írnom hogy Lucas rettenetes baromságot talált ki és ezt mindannyian tudjuk. Van aki leírja, van aki megmagyarázza magának hogy ez jó. De aki ezt jónak tarja az azt is annak fogja ha Palpatine-t klónozzák, ha Boba Fett táncosnő lesz a Kék Osztrigában a Sarlacc után. Maul meghalt az EP1 végén és ez tény akárki akármit mondd. Kettévágták. Werebazs előállhat itt valami nagyon erőltetett dologgal amit azért talált ki magának mert nem meri bevallani hogy kedvenc sorozatába egy nagy baromságot raktak bele. Próbálja magának megmagyarázni hogy a sz*r ehető de egyre büdösebb az egész. Tudjuk miért. Emberek. Csak legyünk öszinték önmagunkhoz. Ez megmagyarázhatatlan. Megkérdezném szívem szerint Lucastól hogy ezt miért kellett? Miért kellett lerombolni a sagát? Mi értelme így az Ep3-ban Anakin áttérésének? Hisz tudja hogy Maul legyőzte a halált. Minek ment Palpihoz?

Maul miért nem jelentkezett 10 évig Sidiousnál hogy ki az a Dooku?

Bocs Ody de rajtad vagyok a legjobban meglepődve hogy ezt elfogadod. Szíved joga, de nálam ez a 4 rész nem lesz soha a TCW része. És ez nem prequel vs classic. Amikor Lucas kijelenti hogy azért vágatja ketté hogy soha ne hozzák vissza ,akkor ő találja ki???? Hihetünk ezek után Lucasnak?

Amire reagáltál annak a mintapéldáját produkálod. A mindent dicsérőből átmész mindet fikázóba. És akkor én elfogadom.....mikor fogadtam én el? Olvasd már el mit írtam korábban. De pont átestünk a ló túloldalára és ezt érzem. Egy percet nem láttunk a sztoriból, de már Lucas is el van ásva. Ezért mondom, hogy ennek itt vége. És, hogy majd ezt a Maul szálat nem vesszük figyelembe? :D Lehet persze, de akkor az egész kuka, mert innentől benne lesz ha tetszik ha nem, és szerintem át fogja hatni az egész TCW -t.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.