Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én ma végeztem a sorozat újranézésével a záró quadrilóga négyesével. Még mindig epikus, ugyanakkor számos téren lezáratlan, kibontatlan és űrt hagyó befejezés. Bár továbbra is a sorozat legerősebb szálának tartom, nem ezzel kellett volna végződnie... A lentebbi videó viszont hangulatos összefoglalóra sikerült. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a mindenit! Ezt észrevettétek? :o

Lehet, hogy volt már..bár újként hatott..A gungan generalban is volt Indy cucc, méghozzá a "térképtermes pálca"..

 

Még egy jó hír: a Darth Maul-szálat egy egésszé összevágva fogják leadni a Celebrationön.

 

Csak az ötödik évad részeit vágják össze. De miért is jó hír ez nekünk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak az ötödik évad részeit vágják össze. De miért is jó hír ez nekünk?

Szerintem ez főként a résztvevőknek jó. Nagy vásznon nézhetik a szálat amolyan "mozifilmként". Egyébként állítólag speciális rendezői változat lesz. Ez nem tudom, mit takar azon túl, hogy nem kerül kivágásra a mustafari falleenek és Vizsla levágott feje... de remélem, felkerül a netre és hozzánk is eljut. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A CN vajon milyen elv alapján adhatja az epizódokat? Hétfőn volt az ötödik évad 17. része, kedden a 18., szerdán nem volt semmi, tegnap meg a 20. :pfff:

Amúgy nagy meglepetésemre egy májusi levelemre (melyben azt kérdeztem, hogy a Lawless és a Wrong Jedi mikor lesz magyarul) most válaszoltak, közben pedig már lement kétszer. :hmm: Bár a szándék a fontos :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szilágyi Tibor egy off-topic cikkben elejtett egy érdekes mondatot: "Én voltam Dooku gróf. Egy hihetetlenül jó színészt szinkronizáltam, de az az igazság, hogy az ilyen jellegű filmek távolabb állnak tőlem. Ezért úgy gondoltam, hogy két film elég volt vele, aztán csináltak egy sorozatot, ahol visszatért. Egy ideig azt is csináltam, de végül abbahagytam, mert nem nyerte el a tetszésemet.”

 

Ez most érthető úgy, hogy Dooku tényleg szerepelt volna az ötödik évadban, s a kimaradt részeknek is elkészült a szinkronja? S ott már nem vállalta Dookut? Vagy azok már még újabb részek és azoknak is készül a szinkronja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nagy kár érte, de már az is kész csoda, hogy egy animációs sorozat kedvéért a szinkronhangok 90%-a visszatért a filmekből és továbbvitte a karakterét. De küszöbön van a változás szele ezen a téren. Először Molnár Ilona ment el, azt hiszem a terhességére hivatkozva. (Bár ezzel lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget mondok, de azt hiszem ezért nem vállalta el.) Gruber Hugó továbbra is, becsületesen megszólaltatta Palpatine-t, de sajnos időközben távozott az élők sorából. Jómagam azon is csodálkozom, hogy Versényi László még mindig itt van nekünk és szinkronizálta nekünk szeretett Yoda mesterünket, pedig már ő is 82 éves. Az utóbbi részekben már az ő hangján is érezni, hogy lassan őt is utoléri a kor. Így nem csodálom, hogy végül Szilágyi Tibor is odébbáll. Sajnálom persze, mert ő is egyike a kedvenc szinkronszínészeimnek. De most, hogy a The Clone Wars véget ért és már csak alig néhány rész van hátra, már nem is igazán számít. Új korszak köszönt be a Rebelsszel és az új filmekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon nagy kár érte, de már az is kész csoda, hogy egy animációs sorozat kedvéért a szinkronhangok 90%-a visszatért a filmekből és továbbvitte a karakterét. De küszöbön van a változás szele ezen a téren. Először Molnár Ilona ment el, azt hiszem a terhességére hivatkozva. (Bár ezzel lehet, hogy nagyon nagy hülyeséget mondok, de azt hiszem ezért nem vállalta el.) Gruber Hugó továbbra is, becsületesen megszólaltatta Palpatine-t, de sajnos időközben távozott az élők sorából. Jómagam azon is csodálkozom, hogy Versényi László még mindig itt van nekünk és szinkronizálta nekünk szeretett Yoda mesterünket, pedig már ő is 82 éves. Az utóbbi részekben már az ő hangján is érezni, hogy lassan őt is utoléri a kor. Így nem csodálom, hogy végül Szilágyi Tibor is odébbáll. Sajnálom persze, mert ő is egyike a kedvenc szinkronszínészeimnek. De most, hogy a The Clone Wars véget ért és már csak alig néhány rész van hátra, már nem is igazán számít. Új korszak köszönt be a Rebelsszel és az új filmekkel.

Bocsánat, hogy javítlak, de nem Zsigmond Tamarára gondolsz (Padmé)? Molnár Ilona Ahsoka volt, s ő végig itt volt velünk. De amúgy egyetértek, nagyszerűek ezek az emberek, akiknek a hangján mi megismerjük a történeteket, minden dicséretet és tiszteletet megérdemelnek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, hogy javítlak, de nem Zsigmond Tamarára gondolsz (Padmé)? Molnár Ilona Ahsoka volt, s ő végig itt volt velünk. De amúgy egyetértek, nagyszerűek ezek az emberek, akiknek a hangján mi megismerjük a történeteket, minden dicséretet és tiszteletet megérdemelnek. :)

Szerintem is rá gondolt, bár meg kell hagyni, van valami észrevehető hasonlóság a hangtónusukban. Nem hiába olyan foglalkoztatottak. :) Aki eddig kitartott, azok mind-mind rászolgáltak arra, hogy szeressük őket. Nekem személy szerint Barbinek Péter volt az egyik kedvencem e téren, hogy ő nagy időközönként is szánt időt a hozzá tartozó karakterre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most érthető úgy, hogy Dooku tényleg szerepelt volna az ötödik évadban, s a kimaradt részeknek is elkészült a szinkronja? S ott már nem vállalta Dookut? Vagy azok már még újabb részek és azoknak is készül a szinkronja?

Természetesen nem azt jelenti. Ez csak annyi, hogy Szilágyi már nem akarja a továbbiakban szinkronizálni ezt a karaktert.

 

Nagyon nagy kár érte, de már az is kész csoda, hogy egy animációs sorozat kedvéért a szinkronhangok 90%-a visszatért a filmekből és továbbvitte a karakterét.

Igen, mert szerződés köti őket a Lucasfilmmel asszem. Bár ezek mostanában járnak le mert tíz évre voltak kötve ha jól emlékszem. Szerintem a fentebb említett Szilágyi is ezért kezdett el pattogni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.