Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mivel ez nem "igazi" háború, hanem Palpi játszmája nem igazán várhatóak háborús stratégiák vagy győzelmek.Bármelyik fél is tervez valamit(pl bolygó elfoglalása) Palpi tudni fog róla és kénye-kedve szerint játszhat az infóval.Vagy átadja az ellenfélnek vagy nem.Szerintem ezért sikertelen Grevious is.Bármit talál ki arról tudomást szereznek a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez nem "igazi" háború, hanem Palpi játszmája nem igazán várhatóak háborús stratégiák vagy győzelmek.Bármelyik fél is tervez valamit(pl bolygó elfoglalása) Palpi tudni fog róla és kénye-kedve szerint játszhat az infóval.Vagy átadja az ellenfélnek vagy nem.Szerintem ezért sikertelen Grevious is.Bármit talál ki arról tudomást szereznek a Jedik.

Ez nagyon jó meglátás frenkie. Maximálisan egyetértek vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is. :roll:

A háború végső célja nem a győzelem volt egyik oldalról nézve sem, hanem az, hogy minél tovább tartson, zilálja szét a Köztársaságot, közben tartsa távol a Jediket Coruscanttól, és szórja szét a különböző hadszíntereken szerte a galaxisban. Egészen addig, amíg Palpatine nem látja eljöttnek az időt a Anakin átcsábítására és a totális hatalomátvételre.

Szegény Griveous, ha tudta volna, hogy hiába küzd ő is... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A háború végső célja nem a győzelem volt egyik oldalról nézve sem, hanem az, hogy minél tovább tartson, zilálja szét a Köztársaságot, közben tartsa távol a Jediket Coruscanttól, és szórja szét a különböző hadszíntereken szerte a galaxisban. Egészen addig, amíg Palpatine nem látja eljöttnek az időt a Anakin átcsábítására és a totális hatalomátvételre.

Szegény Griveous, ha tudta volna, hogy hiába küzd ő is... :roll:

Viszont az egyensúly nagyon fontos, hiszen ezt az egészet csak két személy tudta: Sidious és Tyranus. Szóval bár a kezükben volt a háború, el kellett játszani, hogy ezt az egészet nem egy ember irányítja. És éppen ezért előbb-utóbb szükség lesz arra, hogy a Szeparatisták is győzzenek. Egyrészt, valakinek csak feltűnne a sok-sok győzelem után, hogy túl könnyű. A hírszerzés mindig mindenről időben tud, minden rajtaütés megelőznek, és máris, aki odafigyel, elkezdi érezni, hogy valami nem kóser. Másrészről, a Szeparatista Tanácsot is kordában kell tartani. Ha túl sokszor veszítenek, és úgy vélik, hogy nem nyerhetik meg a háborút, még a végén botor módon kilépnek, megkérdőjelezhetik Sidioust, Dookut, mindenkit. És ők egészen a végjátékig kulcsfigurák. Tehát valahol Sidiousnak meg kell engednie a győzelmet a Szepiknek, és eddig úgy tűnik, hogy ez nehézkesen jön össze, pedig azért próbált tenni érte, hiszen mindent bevetett, hogy a Malevolence-t megvédje, vagy megszerezze a hutt útvonalakat.

Szóval, Sidi apónak itt lenne az ideje már lassan, hogy valamit a Köztársaság is veszítsen. Főleg azok után, hogy két dolog is pech miatt hasalt el. Kétszer Ventress cseszte el, a dolgokat, egyszer Grievous és egy engedetlen Sith jelölt, most meg néhány nem várt klón szúrt ki vele. És ezek a veszteségek tényleg azok, nem olyanok, mint az ep1-es kudarc, ahol ő így is nyertesen jött ki. Eddig a háborút a Köztársaság vezeti, 4-0-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért merem remélni, hogy azért a szeparatistákat láthatjuk majd úgy is ahogy hírnevüket megszerezték. Főleg Griveoust amint csapataival legyalul pár köztársasági bolygót. Eddig elég gyengére vannak beállítva a felszíni csapatai, igaz az űrhadviselés terén is csak a Malevolance tudott valamit kezdeni a köztársasági cirkálókkal. Jöhetnének lassan a tri-vadászok, a Recussant támogatórombolók, Providence anyahajók, ésatöbbi, ésatöbbi....:)

Az egyensúly miatt valóban jó lenne, ha egy-egy rész elvétve a szeparatisták sikerével érne véget, elvégre a Köztársaság számára a háború pozitív kimenetele nem volt ennyire egyértelmű, mint amit a sorozat eddig sugallt. A végén, én úgy emlékszem az Ep3-ból, a Köztársaság állt nyerésre, az igaz, és Griveous betörése Coruscantra, valamint a kancellár elrablása is mint kétségbeesett végső cselekedet volt beállítva a nyilvánosság elé (a valódi hátteret épp az imént taglaltam :roll:). De ha 3 évig tartott a háború, akkor néha a szepiknek is nyerniük kellett.

 

Mire ezt beírtam, látom, Dzséjt, épp ezt írtad te is. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nyilván a Szenátus is jobban szemet huny Palpatine kvázi diktátorsága fölött ha valóban egy nagy külső veszély ellen harcol. Ha állandóan csak arról van szó, hogy a köztársasági seregek igy meg ugy nyernek, idővel joggal merülhetne fel, hogy minek ide egy ilyen széles jogkörü kancellár? Az ellenség tök béna. Majd a jedik a katonákkal elintézik a Szenátus meg nyugodtan szöszmötölhet a belügyekkel (most arról nem is beszélve, hogy ha állandoan nyernek a jedik, ugy Palpatine-nak is nehezebb elérnie, hogy bizalmatlanok legyenek velük szemben).

 

De ha eltekintünk a világ belső mozgatórugoitól: szerintem a sorozatnak is jót tenne egy Szeparatista győzelem már csak a dramaturgia miatt is. Ha állandóan nyernek a klónok és a jedik ugy egyre inkább súlyát veszti az egész háború és ugy általában a hősök elé gördülő akadályok. Ha Grievous minden feltünésével az lesz a kérdés, hogy "vajon most el tud menekülni a flottával együtt, vagy kénytelen lesz a saját gépével kereket oldani" ugy azért az annyira nem izgi. Emiatt is kedvencem eddig magasan a Rising Malevolence. Ott sikerült elhitetniük, hogy ettől a hajótól be kell tojni, mert nem semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emiatt is kedvencem eddig magasan a Rising Malevolence. Ott sikerült elhitetniük, hogy ettől a hajótól be kell tojni, mert nem semmi.

Az egész Malevolence szál erről szólt. Az elején elmondják, hogy a hajó már addig is nagy veszteségeket okozott a Köztársaságnak. Ezt felfoghatjuk úgy is, hogy abban a történeti szálban részben a szepik nyertek. Én nem unom a folytonos Köztársasági győzelmeket. :roll: Már csak azért sem, mert ezek nem olyan győzelmek, hogy odamegyünk és akkor lelőjük a droidokat és hurrá. Kemény veszteségeket szenvednek el a klónok is. Így azért van súlya egy-egy győzelemnek, nem mellesleg sokkal jobban átérezhető az egész. Persze nekem is az a véleményem, hogy kell majd olyan epizód ahol a szepik diadalmaskodnak, ám én ennek kidomborítását a későbbi évadokban várom. Az első sorozatból talán a Grievous -os résztől várható egy ilyen aspektus.

 

Ami pedig Palpatine-t illeti. Szerintem neki sokkal fontosabb a Köztársaság sikere, hisz ha nem ezek a győzelmek lennének túlsúlyban, akkor az nyíltan gyengítené Főkancellári pozícióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dramaturg szerint én a háborúk első felére tenném a szakadárok sorozatos győzelmeit. Elvégre ekkor még a klónoknak is tapasztalatlanoknak kéne lenniük. Ezek után lenne az, hogy a köztársasági hadsereg kiszorítja a magrendszerekből őket, majd, hogy Palpatine végső terve sikerré váljon, csellel a szeparatisták eljutnának Coruscantig ahol fogságba ejtenék. Innentől meg jöhet az amit az EP III.-ban láthattunk, hogy újra a klónok kerekednek felül. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az, hogy ne csak hallomásokból halljuk a szakadárok rémtetteiről, hanem lássuk is őket. :roll: Legyen valódi súlya a küzdelemnek, mégha Palpatine is mozgatja a szálakat. :)

Hát....Grivi irtott sebesült és menekülő klónokat dögivel, ráadásul láthattuk hogyan szippant ki vákuum élő köztársasági tiszteket egy mentő kabinból. Grivi is fenntartotta a hírnevét. :) Szóval volt itt súly, de ennek ellenére valóban jó lenne egy olyan rész is ahol markánsabb szeparatista fölény mutatkozik. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ráadásul láthattuk hogyan szippant ki vákuum élő birodalmi tiszteket egy mentő kabinból

Ez biztos olyan időutazó mentőkabin lehetett. A zuhanó Executorról startolt, csak aztán időhurokba került és a Malevolence kabinvadásza előtt kötött ki. Ez a zuhanó repülőről süllyedő hajóra effektus Star Wars megfelelője :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez biztos olyan időutazó mentőkabin lehetett. A zuhanó Executorról startolt, csak aztán időhurokba került és a Malevolence kabinvadásza előtt kötött ki. Ez a zuhanó repülőről süllyedő hajóra effektus Star Wars megfelelője :)

De gonosz vagy! :) Egy sima elírás volt ez szerintem. Persze bizonyos értelemben igaza van Odynak. A Köztársaság hadseregét birodalmi tisztek irányítják. Csak még ők sem tudnak róla... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig Palpatine-t illeti. Szerintem neki sokkal fontosabb a Köztársaság sikere, hisz ha nem ezek a győzelmek lennének túlsúlyban, akkor az nyíltan gyengítené Főkancellári pozícióját.

Én továbbra is azt mondom, hogy neki az a jó, ha tartósan egyik fél sem kerül fölénybe. A szeparatisták ideiglenes előretörése a szükséghelyzetnek köszönhető rendkívüli jogosítványok miatt fontos Palpatine-nak, a köztársaságiaké pedig azért, hogy ne érjen túl hamar véget a háború. Nem hiszem, hogy a köztársaságiak alulmaradása az ő pozícióit gyengítené, hiszen elmozdítani úgysem lehet a hivatalából, amíg vészhelyzet van, ezért is kapott a Szenátustól felhatalmazást több körben gyakorlatilag a politikai teljhatalomra.

 

Dráma pedig valóban volt már eddig is, de a történeti hűség kedvéért igazán jöhetne már egy igazi győzelem a szeparatistáknál is. A fenyegetettséget, amelyet Grivi és a droidhadsereg miatt éreznek a köztársasági csapatok és vezetőik, a Malevolence kapcsán már átéltük, de fokozni kellene ezt a dolgot, hogy a háború maga még drámaibb legyen. Persze ennek alapvetően nem kell a lazább, humorosabb stílus kárára történnie (azt nagyon sajnálnám, ha akár egy rész erejéig is eltűnne) - kérdés, hogy ez mennyire lehetséges. De pl. a Rookies-ban ezt nagyon jól eltalálták: a dráma, az önfeláldozás, a kiszolgáltatottság, a veszteség együtt járt a jó beszólásokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Létezik, hogy az epizódok bevezető kommentátorának hangja megegyezik Yularen admiráliséval? Már korábban gyanús volt egy kicsit a dolog, de a legutóbbi epizódban már nagyon azonosnak hallottam a két hangot.

Tényleg nagyon hasonlít, de szerintem nem ő mondja. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább megyek ... való igaz, hogy Tom Kane a hangja a narrátornak és Yularen admirálisnak is, DE Yoda hangját is ő kölcsönzi!!!!

 

Akinek megvan a stáblistát is tartalmazó HD verzió az S01E01 és a S01E02 epizódokból az nézze meg a stáblistát és teljes bizonosságot nyerhet róla!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinek megvan a stáblistát is tartalmazó HD verzió az S01E01 és a S01E02 epizódokból az nézze meg a stáblistát és teljes bizonosságot nyerhet róla!

Vagy látogasson el az IMDb-re, ha esetleg nincs meg a stáblista :)

 

Ha a háború drámaiságát akarják emelni, szerintem azt úgy is lehetne, hogy nem csak klónok és Jedik szemszögéből mutatnák a háborút, hanem egyszeri mezei lakosok szemszögáből is. Tezsem azt egy részben mutathatnák, milyen az, mikor Kashyyykhoz vagy Utapauhoz hasonló világot igáz le a Konföderáció. Hogyan mentik az életüket a lakosok, harcolnak a helyi katonák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a háború drámaiságát akarják emelni, szerintem azt úgy is lehetne, hogy nem csak klónok és Jedik szemszögéből mutatnák a háborút, hanem egyszeri mezei lakosok szemszögáből is. Tezsem azt egy részben mutathatnák, milyen az, mikor Kashyyykhoz vagy Utapauhoz hasonló világot igáz le a Konföderáció. Hogyan mentik az életüket a lakosok, harcolnak a helyi katonák.

Ez mekkora ötlet!!! Bár nem hiszem, hogy a készítőknek eszükbe jut...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.