Ugrás a kommentre

Ajánlott hozzászólás

51 perccel korábban, pb69 írta:

Az ÚJR viszont tudtommal teljesen Luke vezetése alatt állt, így nemigen kenhető szét a saját felelőssége. Nem tudom mennyit egyeztetett az Erőszellemekkel, de szerintem alapvetően a saját feje után menve építette fel a Rendet. Az, hogy Ben hajlamossá vált a sötétségre, hogy sebezhető volt, hogy Snoke ezt ki is tudta használni és meg tudta fertőzni a fiút, hogy aztán Luke ezen becsokizott és álmában le akarta vágni Bent, amit végül mégse volt képes megtenni, ez mind-mind rajta múlott.

Már hogy múlt volna rajta? Bennel valószínűleg veleszületett a sötétség, amire a neveltetése csak rátett egy lapáttal. Snoke-nak esélye se lett volna, ha Ben patyolat tiszta jellemű Grál lovag. Tulajdonképpen Ben rosszabb mint a nagyapja volt. Ezt érezte meg Luke, csak már későn. Snoke végképp behúzta a sötét oldalra. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor került Ben Luke-hoz? Nem nagyon fiatalon? A nevelésében Luke is igen erősen szerepet játszott, így ez az ő felelőssége is. Senki nem születik gonosznak, bár a sötétség mindenkiben ott van. Nyilván a szülein múlt az, hogy Ben fogékony lett a sötétségre, aztán ezzel Luke se kezdett semmit, csak még fogékonyabbá tette erre. Ben többek között azért nem volt olyan tisztalelkű, mert Luke-nak nem sikerült azzá tenni. Meg persze Leia-éknak.

A másik, hogy ha már Ben sebezhető volt, akkor ezt Luke-nak észlelnie kellett volna, illetve kezelni valahogy. Eleve hogy került Snoke a közelébe? Itt nem volt háború, az Erőben is elvileg egyensúly volt, hogy nem tűnt fel az Luke-nak, hogy egy Snoke-féle fazon fertőzi Bent? Nem tudom amúgy hogyan kell elképzelni azt, hogy Snoke befolyásolta és hülyítette Bent, de ennek vagy konkrét fizikai úton kellett törtlnnie, vagy az Erőn keresztül. Feltételezhetően vegyesen játszott mindkettő, Luke meg egyikkel sem kezdett semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

pb sorait olvasva, bennem most az ötlött fel, hogy mivan, han Ben csak a Luke-kal való konfrontácíó,a a templom felégetése, és néhány tanítvány elhurcolása után jött össze Snoke-kal? Luke is csak a benne rejlő sötétségről beszél, ha jól emlékszem, nem Snoke-ról. Vagy ha mégis jedi növendékként találkozott Snoke-kal, arra mi a kontextus? Snoke mosta az új szenátus padlóját, és reggelente találkoztak? Mondjuk érdkes, hogy az új rend elpusztításáról az eddigi két flashback különbözik némileg. Luke aztmondja, hogy a tanítványokat lemészárolta, néhányukat magával vitte(egyes számban, tehát csak Ben). Nyilván azon estén rögtön, amikor a plafont Luke-ra omlasztotta. A korábbi flashback-ben az esőben sár áztatta placcon, meg már Kyloként áll a renekkel. Körülvéve halott padawanokkal. Esni kezdett és Ben átöltözött, meg megalapította a Renek rendjét is, 1 perc alatt. Ezzel a témával még tényleg foglalkozni kell!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Az az esős flashback a klánvezérnél játszódik, akitől Kylo meg akarta szerezni valami infót vagy Vader fénykardját? Valami ilyesmi rémlik. De az nem lehetett az átálláskor, mert Ben már Kylo maszkban van. A Ren lovagjai topikban Frenkie már levezette, hogy vélhetően két mészárlás van: az Akadémia felgyújtása és a másik ez a klánvezéres gyilkolás. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Így van. A klánvezéres mészárlás az teljesen más esemény. Úgy emlékszem ezt Zeee említette.

48 perccel korábban, csoli1138 írta:

mivan, han Ben csak a Luke-kal való konfrontácíó,a a templom felégetése, és néhány tanítvány elhurcolása után jött össze Snoke-kal?

Luke a visszaemlékezésében mondja, hogy Snoke már megmérgezte a fiú szívét. Szóval ez előbb volt. Viszont a mikéntjét nem tudjuk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Éppen most , csoli1138 írta:

Értem. Akkor rosszul emlékeztem. 

És milyen esemény akkor az esőbeli mészárlás?

Egy klánvezértől akar valamit Kylo. Ody, nem emlékszel, hogy honnan jött a klánvezér info? Melyik topikból? A renes topikban nem találtam forrást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Zééé írta be valahova. Szerintem még az EPVII-es topikok egyikébe. Asszem Luke térképe után kutatott, vagy a kardját kereste.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

https://bgr.com/2016/01/05/star-wars-force-awakens-kylo-ren-murder/

image.png

A fórumon belül Tomcsi hozta az infót a Képregények topikba:

2017. 09. 09. - 15:56, tomcsi80 írta:

Az ébredő Erő ifjúsági képregény-adaptációja múlt héten vált elérhetővé az IDW jóvoltából. A 80 oldalas kiadvány meglepő módon tartogat néhány érdekes meglepetést, ami a filmben nem szerepelt.

Az első dolog Rey Erő-látomásához kapcsolódik, pontosabban ahhoz a jelenethez, ahol Kylo Ren hátulról leszúr egy fejfedőt viselő alakot, akire Pablo Hidalgo egyszerűen csak a "Clan Leader" (azaz Klánvezér) nevet adta. Viszont az ifjúsági képregényben úgy ábrázolják, hogy a döfés pillanatában kiejt a markából egy kék pengéjű fénykardot. Sokak szerint ennek fényében a fénykardos alak lehetett Luke egyik tanítványa, vagy az akadémiájának egyik őre.

• Köszönöm 2
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Éppen most , Ody Mandrell írta:

Akkor rosszul emlékeztem, és abba is hagyom Zééé hozzászólásainak átnyálazását. :D 

Lehet ő is írta, én csak rákerestem a "klánvezér" szókapcsolatra a fórumon. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A TLJ regényében elvileg van olyan kijelentés, hogy Luke és Snoke korábban "együtt dolgoztak" (hülyén hangzik így, tudom, de én nem olvastam a regényt, csak rémlik, hogy meg lett említve valahol, szóval ha valaki olvasta, akkor kisegíthetne :D). Így már nem olyan elképzelhetetlen, hogy Snoke Ben közelébe férkőzött. 

Én olvastam, de nem rémlik ilyesmi.... 

Emlékeim szerint csak annyi derül ki belőle, hogy miközben Luke kutatta az ősi jedi dolgokat valahogy kapcsolatba léptek egymással, de hogy személyesen vagy csak az erőn keresztül, szerintem az se derül ki a könyvből... Bár nem most olvastam már...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
44 perccel korábban, Yoda József írta:

Nálam még folyamatban van, de eddignem volt ilyen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
1 órával korábban, Yoda József írta:

Minden fontos idézetet, történést leírtam, de ilyen nincs benne. Viszont ami érdekes, adhat okot, hogy hogyan férkőzhetett a közelébe: 

''Snoke apró gyermekként fedezte fel Kylót akiben óriási lehetőségeket látott. Azt a lappangó hatalmat, amit a Skywalker vérvonal tagjainál lehetetlen volt nem felismerni. És azt is tudta, hogyan használja ki azt, hogy a fiú tehetségtelennek és magányosnak érzi magát, és hogy az anyja milyen elkeseredetten próbálja féken tartani a gyermekében rejlő sötétséget.''

Szóval valamilyen téren megvan említve bár ez se konkrétum, de az lejön belőle,hogy már gyerekként felfedezte magának Snoke a tettek mezeje persze az még kérdéses, de hát lesz itt annyi minden könyv,regény,hogy biztos kifog derülni egy két dolog.

Szerkesztve: - Kargarosz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
28 perccel korábban, Kargarosz írta:

Minden fontos idézetet, történést leírtam, de ilyen nincs benne. Viszont ami érdekes, adhat okot, hogy hogyan férkőzhetett a közelébe: 

''Snoke apró gyermekként fedezte fel Kylót akiben óriási lehetőségeket látott. Azt a lappangó hatalmat, amit a Skywalker vérvonal tagjainál lehetetlen volt nem felismerni. És azt is tudta, hogyan használja ki azt, hogy a fiú tehetségtelennek és magányosnak érzi magát, és hogy az anyja milyen elkeseredetten próbálja féken tartani a gyermekében rejlő sötétséget.''

Szóval valamilyen téren megvan említve bár ez se konkrétum, de az lejön belőle,hogy már gyerekként felfedezte magának Snoke a tettek mezeje persze az még kérdéses, de hát lesz itt annyi minden könyv,regény,hogy biztos kifog derülni egy két dolog.

Ebben én is biztos vagyok, de azért elvárom a IX-től, hogy legalább annyi információ derüljön ki belőle, mint Anakinról a VI-ban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ: A webhely használatával elfogadod és betartod a fórumszabályzatot.