Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

Episode VI: Return of the Jedi

Episode VIII: The Last Jedi 

 

A szóismétlés nem lehet kizáró ok. :) Áprilisban meg majd úgy is kiderül, hogy mi lesz a cím.

Egyébként most 15-én Daisy stylistja is, meg Driver sminkese is kiírta, hogy a "színészeik" befejezték a forgatást (ez utóbbi gyorsan törölte is utána a posztját), én ebből azt szűrtem le, hogy a végére hagytak egy közös jelenetet és ezzel be is fejezték a forgatást. Érdekes, hogy a sminkes csaj bejegyzését törölték, lehet hogy pont ezért, nem is a fénykép miatt, hanem maga a tény miatt, hogy AD is akkor fejezte be a forgatást, mint 'Rey'. Mert ebből tényleg az következik, hogy közös jelenetük volt a forgatás végén (persze ez nem jelenti azt, hogy a film ezzel a jelenettel zárul majd). De az érdekes, hogy pont így Valentin-napra lett időzítve ez a felvétel. Azt tudni kell, hogy még jóval azelőtt, hogy el kezdik forgatni a filmet, már előre betáblázzák, hogy mely hónap mely napjain kikkel és milyen helyszínen forgatnak. Érdekes. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes felvetés, úgy tudom Abrams kronológiai sorrendben forgat (mert megteheti :D ) szóval így még az is lehetne, hogy Kylo és Rey a végén valóban szerepelnek egy közös jelenetben (elsétálnak a naplementébe :D ). Sokszor vágják hozzá a folytatások és főleg a TLJ fejéhez, hogy szinte lezárt a történet, nem volt semmi olyan cliffhanger a TLJ végén ami úgymond lázba tartaná az embereket. Korábban mindig tudtuk mire számítsunk, vagy mi a fő konfliktus forrás: EPIII - Anakin átállása, EPVI Vader és Luke konfliktusa és Han kiszabadítása. Ezek mind olyan dolgok amik önmagukban is előreláthatóak és izgalmasak voltak. Most viszont nem tudunk semmit, merre megy a sztori. Az kevés, hogy háború lesz. És? Pont a lényegről nincs fogalmunk, és ez a tény az összes trilógia záró filmnél izgalmasabbá teszi a IX-et.

 

Ezen fonál mentén haladva lenne itt valami amit érdemes lenne megvitatni. Ez pedig nem más mint a már felmerült külső fenyegetés. Kicsit belegondolva nem tudom mennyire lenne hely a filmben arra, hogy az alapkonfliktust egy teljesen új fajra vagy történeti szereplőre tolják rá. Azok után, hogy szinte minden az ER-Ellenállás mentén lett felhúzva, nem kissé degradálná le a korábbi két filmet, ha most akár összefogva is, egy új közös ellenség ellen kellene harcolniuk. Főleg fura lenne ha az Ellenállás összefogna azzal az Első Renddel, ami bolygókat lőtt szét és népeket irtott ki.

Egy ösvényt gondolok ami járható lenne, az pedig Snoke fajához kötődik. Így megmaradna a kapocs a korábbi történésekkel és pl. kiderülhetne, hogy Snoke által az volt a céljuk, hogy uralomra törjenek az egész galaxis felett. Miután Snoke-ról nem kapnak hírt eljönnek megnézni mi van. Innentől kellene nagyon okosona és ügyesen írni a sztorit. K*rva nehéz. Persze nem biztos, hogy így lesz és kapunk egy harmadik frakciót, mindenesetere továbbra is úgy gondolom, hogy iszonyú nehéz Abrams dolga. Persze kitaláltak valamit amit le is forgattak, szóval valahogy csak megoldották, de az SW történetének talán legfontosabb filmjét nem mindegy hoz zárják le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez érdekes felvetés, úgy tudom Abrams kronológiai sorrendben forgat

Ez lehetetlen, hiszen ezer dologtól függ, mikor és hol tudnak forgatni (engedélyek, lehetőségek, szabad stúdió, színészek). A két Star Treket sem kronológiailag vette fel, és tudjuk, hogy Ford sérülése miatt eleve át kellett ütemezni a TFA eredeti forgatási tervezetét is, mert az ő jeleneteit csak hónapokkal később tudták felvenni. De azt is tudjuk, hogy Skellige-n júliusban forgattak, pedig a zárójelenet ott játszódik, ellenben a filmezés novemberig tartott. Egyebek mellett a d'qari külső helyszíneket is október/november tájékán vették fel, jóval a zárójelenet leforgatása után.

 

24 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezen fonál mentén haladva lenne itt valami amit érdemes lenne megvitatni. Ez pedig nem más mint a már felmerült külső fenyegetés. Kicsit belegondolva nem tudom mennyire lenne hely a filmben arra, hogy az alapkonfliktust egy teljesen új fajra vagy történeti szereplőre tolják rá. Azok után, hogy szinte minden az ER-Ellenállás mentén lett felhúzva, nem kissé degradálná le a korábbi két filmet, ha most akár összefogva is, egy új közös ellenség ellen kellene harcolniuk. Főleg fura lenne ha az Ellenállás összefogna azzal az Első Renddel, ami bolygókat lőtt szét és népeket irtott ki.

Szerintem sem férne bele egy komoly külső fenyegetés, ami összefogná a két bandát. Eleve én sem tudom elképzelni, hogy összeállnának, ráadásul az nem oldaná fel az alapkonfliktust: a Galaxisban még mindig a gonosz az úr. Ha ezt a külső fenyegetést le is győzik, az Első Rend nem lesz demokratikus állam. Ez nem oldana meg semmit, nem zárna le semmit, nem tüntetné el Sidious hagyatékát, nem oldaná fel a Világos és a Sötét Oldal közti konfliktust egy percre sem. Ettől az ep9 nem lenne zárófilm. Vagyis egy külső fenyegetésé behozása szerintem baromira fölösleges.

Sokkal reálisabbnak érzem azt, hogy az Első Rend Snoke halála miatt ketté szakad. Ebben több ráció van, és az egész történetet nem ismerők értékelhetik úgy is, mint "külső fenyegetés". Gondolok itt olyanra, hogy egy eddig ismeretlen első rendi tisztet, aki Kylo ellen mesterkedik, a laikus, aki talán csak azzal van tisztában, hogy van valaki, aki majd Kylo ellen tör, hihet külsősnek. De szerintem az sem elképzelhetetlen, hogy a Reneket elkapja a Sötét Oldal követőire oly jellemző hév, és az egyikük ki akarja iktatni Kylót, hogy ő lehessen az új Fővezér.

Én arra tippelek, hogy az Első Renden belül van valaki, aki afféle katalizátora a széthúzásnak, egyben egy olyan ember, aki, ha hatalomra kerülne, akkor vagy lehetségessé válna a tartós béke az Első Rend és a Köztársaság között, esetleg egy teljes reform is vagy valamiféle fúzió. Viszont senki sem tudja, ki ez az ember, de mindkét félnek érdeke, hogy minél előbb megtalálja. Kylónak azért, hogy megölje, mielőtt letaszítja a trónról, az Ellenállásnak meg azért, hogy segítsen neki hatalomra jutni.

Egy valamiben viszont biztos vagyok: ezt a konfliktust nem egy mindent eldöntő űrcsatával és az Első Rend totális megsemmisítésével fogják eldönteni. Ez már a Birodalom ellen sem jött össze, és nem jönne össze az Első Rend ellen sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sokkal reálisabbnak érzem azt, hogy az Első Rend Snoke halála miatt ketté szakad. Ebben több ráció van, és az egész történetet nem ismerők értékelhetik úgy is, mint "külső fenyegetés". Gondolok itt olyanra, hogy egy eddig ismeretlen első rendi tisztet, aki Kylo ellen mesterkedik, a laikus, aki talán csak azzal van tisztában, hogy van valaki, aki majd Kylo ellen tör, hihet külsősnek.

Az MSW forrása aki a forgatáson is volt ennire laikus lenne? Nehéz elhinni. Egyébként egyetértek abban amit mondasz, inkább az ER tagozódjon mint sem valami külső forrásból jöjjön elő egy sosem látott "vong" banda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre az MSW nagyon kerülte a konkrétumokat a külső fenyegetés kapcsán. Amit tudunk abba Dzséjt teóriája bőven belefér. Fontos megjegyezni hogy sokszor az MSW informátorok is csak sejtik, hogy mi megy a forgatáson. A TLJ alatt például tutira mondták, hogy Kylo Ren elfog menni Ahch-Tora. Ami érthető hisz látták, hogy Adam ott forgat -ugye minden olyan jelenetnél amikor Rey-el összekapcsolódtak és a lányt láttuk akkor Adam ott állt a kamera mögött- épp csak nem egészen volt rálátásuk a köritésre. Álmukban nem gondolták, hogy ezek fényévekről fognak diskurálni meg Kylo odalesz "vetitve" a kunyhóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban lehet ilyen is a háttérben ez jó példa. Pl. Smith karakteréről még említés szintjén se tudunk semmit. Most vagy nagyon kis szerepe lesz, vagy ő lehet egy ilyen új hullám az ER-en belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

83629594848_1691859374228.jpg

 

Nekem már többször eszembe jutott, hogy mikor Driver ott volt ezen a szigeten forgatni, nem-e esetleg felvettek már előre vele pár jelenetet, amit majd csak most az ep.9-be tesznek bele?

Jó, tudom más a rendező, de mégis... Ezt a jelenetet egy műteremben is fel vehették volna, csupán ezért küldték volna el az "Ahch-To-ra"?

(Mellesleg én akkor is úgy gondolom, hogy nem Luke szigetén vették fel ezt a jelenetet, hanem máshol egy műteremben. )

Az Ahch-Ton még mindig felbukkanhatna, már csak azért is, mert Kylo még mindig abban a hiszemben van, hogy Luke még él, és még mindig meg szeretné találni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A werkfilmben elég jól benne van a lényeg. Nem csak a kunyhó jelenet miatt volt ott Adam. Rian fontosnak tartotta hogy amikor Rey és Kylo beszélgetnek akkor a szinészek tényleg egymásra reagáljanak. Úgyhogy Adam rengeteg más Ahch-To-s jelenetnél is ott volt kamerán kivül. És tényleg sokat hozzátett az alakitásukhoz. Az szinte teljesen kizárható hogy az ep.9-hez forgattak volna. A Last Jedi forgatása 2016 júliusában ért véget. Az ep.9 forgatókönyve akkor még sehol se tartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen a forgatókönyv még nem lehetett meg, de még az elején amikor kitalálták, hogy triológiát készítenek, az már tudták, hogy melyik epizód nagyjából miről fog szólni, szóval a három epizód története-fő cselekménye már évek óta adott, az más dolog, hogy erről csak Kennedy, néhány Disney-fejes, meg a rendező-forgatókönyvíró tudhat. Disney is csak úgy adja a nem kevés pénzt a filmkészítésbe, ha tudja miről szól a film, nem költ zsákba macskára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más tudni bizonyos átivelő szálakat és teljesen más kész jelenetekbe önteni a sztorit. Forgatni az utóbbi nélkül nem lehet, mert amit leforgatnak az nem fog sehova illeni. Eleve tudjuk, hogy az ep.9 forgatókönyvével nem voltak elégedettek. 2017 augusztusában tehát több mint egy évvel a Last Jedi forgatás végeztével jelentették be, hogy újrairják a forgatókönyvet, Trevorrowot aztán szeptemberben dobbantották onnan és csak eztán jött Abrams aki szintén beszállt az irásba. Tehát több mint egy évvel a Last Jedi forgatása után még nem volt kész forgatókönyve a filmnek. Most arról nem is beszélve, hogy a Last Jedi idején még élt Carrie. Bármit is gondoltak akár csak vázlataiban az ep.9-ről a Last Jedi forgatásakor annak valószinüleg már viszonylag kevés köze lesz ahhoz a filmhez amit idén fogunk látni. Hisz bevallottan Carrie-nek nagy szerepe lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keveset tudunk arról mi hogy volt. Biztos felhasználnak elemeket a korai forgatókönyvből is. Főleg úgy, hogy Colin már akkor azt mondta, hogy egyesíteni akarják a trilógiákat. Szóval a koncepció készen volt.

 

Közben kijött a star wars show de nem mondtak semmit. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, jez írta:

Természetesen a forgatókönyv még nem lehetett meg, de még az elején amikor kitalálták, hogy triológiát készítenek, az már tudták, hogy melyik epizód nagyjából miről fog szólni, szóval a három epizód története-fő cselekménye már évek óta adott, az más dolog, hogy erről csak Kennedy, néhány Disney-fejes, meg a rendező-forgatókönyvíró tudhat. Disney is csak úgy adja a nem kevés pénzt a filmkészítésbe, ha tudja miről szól a film, nem költ zsákba macskára.

Ne kombinálj ebbe az irányba, mert nagyon fals út. A koncepció és a forgatókönyv távolról sem ugyanaz. Én is tudom, miről fog szólni a következő három könyvem, mi az átívelő cselekményszál, de vajmi nehéz lenne idéznem belőlük vagy akár konkrét jelenetet elmesélnem.

Hogyan tudnának a színészek eljátszani egy jelenetet, felmondani párbeszédeket, hogyan tudnának a rendezők jelenetben gondolkodni, az operatőrök kamerákat beállítani, ha nem lenne forgatókönyv? Hát még olyan elemi dolgokat sem tudnának, hogy a jelenet éjjel vagy nappal játszódik, vagy éppen ki szerepel benne. Forgatókönyv nélkül nincs forgatás, semmilyen. Az pedig, ahogy Bomarr fent írta, tény, hogy az ep8 premierje után sem volt még elfogadott forgatókönyv, nemhogy annak forgatásán. Az ep9 pedig pláne nem egyszerű eset, hiszen a rendező-forgatókönyvírót menesztették, az új rendező-forgatókönyvíró meg még hozott magával egy új forgatókönyvírót is, ráadásul a karakter, akit központi szerepbe akartak állítani, ebben a minőségben már nem használható, mert az őt alakító színésznő meghalt.

Biztos tartottak meg valamit az eredeti forgatókönyvből, de még abból sem forgathattak, mert az is csak az ep8 forgatásának befejeztekor készült el, nem sokkal a premier előtt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Keveset tudunk arról mi hogy volt. Biztos felhasználnak elemeket a korai forgatókönyvből is. Főleg úgy, hogy Colin már akkor azt mondta, hogy egyesíteni akarják a trilógiákat. Szóval a koncepció készen volt.

 

Nyilván, de ahogy Dzséjt is irja a korai forgatókönyv is jóval a Last Jedi után kezdett kikerekedni. Tehát az amit sejtettek a Last Jedi idején az ep.9-ről  az még akárhogyis nézzük nagyon messze volt bármi véglegestől. Pláne hogy még Carrie élt, tehát nyilván ami akkor a fejekben volt annak a felépitése még jelentős pontokon teljesen más volt. A Last Jedi forgatás után még több mint egy évig dolgozott Trevorrow a scripttel és csak eztán állapitották meg hogy annyira nem jó amit csinált, hogy komoly átirásra van szükség. És az átirások a jelentések szerint az ep.9 forgatás alatt is zajlottak, ezért is húzódott el a forgatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így az nagy csalódás, és már előre látom a felzúdult embereket. Most komolyan. Ennyire be vannak sz*rva egy nyamvadt címtől? Érthetetlen lenne a lépés. Tovább vinnék a SOLO bénázását. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet. Én nem is értem mi ez a nagy zsongás körülötte, öszintén szólva. Most nem ér rá a Celebration-ig? Úgyis a trailer az ami igazán érdekes. Persze ha időközben kijön a cim az szuper, de ha nem akkor nem látom hogy olyan sokat veszitenénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg arra gondolok, hogy nagyon érdekes lehet a cím. Lehet, hogy meghökkentő. Vagy lehet, hogy lövésünk sem lesz mire vonatkozik.

Mindkét eset ok lehet arra, hogy képkockákkal együtt kapjuk meg.

A TLJ címe egyszerű volt. Már akinek...

Mert mi aztán el voltunk vele: egyes szám, többes szám.. ráadásul mindkét verzióban el lehetett tévedni:

Luke? Rey? Mindketten? Vagy mások? Régi szereplő? Új? Na szóval..

A címéhségünk álca.. Valójában azt mutatja, hogy magára a filmre mennyire rohadtul kíváncsiak vagyunk már! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem is a Celebration-re tartogatják, hogy legyen valami nagy durranás.

A trailer nem elég nagy durranás? Meg a többi infó? :o A cím lenne a legkisebb durranás ott.

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Simán lehet. Én nem is értem mi ez a nagy zsongás körülötte, öszintén szólva. Most nem ér rá a Celebration-ig? Úgyis a trailer az ami igazán érdekes. Persze ha időközben kijön a cim az szuper, de ha nem akkor nem látom hogy olyan sokat veszitenénk.

Pedig ennek a zsongásnak örülni kellene és ki kellene szolgálni a rajongókat! Egyébként nem ok nélkül van mindenki rákattanva, hiszen a többi SW filmnél volt egy minta amit itt láthatóan nem követnek. Nem jobb két csúcspont az SW-nek, két hype hullám mint egy majd a Celeben? Marketing szempontból szerintem oltári luxus és butaság összekötni a kettőt. 

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én meg arra gondolok, hogy nagyon érdekes lehet a cím. Lehet, hogy meghökkentő.

De az áprilisban is meghökkentő cím lesz, szóval ha ez a logika nem értem. Addig legalább lehetne róla dumálni, aztán jönne a teaser ami pár dolgot helyre rakna. Most ez nem jobb forgatókönyv, mint kiadni egyszerre a címet és a teasert?

Idézet

A címéhségünk álca.. Valójában azt mutatja, hogy magára a filmre mennyire rohadtul kíváncsiak vagyunk már! ;)

Sokaknak, és azért ezt figyelembe kellene venni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg egy című túl nagy morajlást nem hozna az "állóvízbe". Már ha ez állóvíznek nevezhető, hiszen folyamatosan megy így is a spekuláció. De ha bedobnák a címet, talán adna egy lökést 1 hétig, két hétig, de ennyi. Ilyen szempontból egy traileren sokkal többet lehet kattogni, mint 3-5 szavacskán. Szerintem ez nem marketing hiba, és közelében sincs még a dolog a Solos bénázásnak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.