Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

Ha újra Jakku lesz a visszatérő homok-bolygó akkor az az ST Tatooine-jává teszi a bolygót. Luke is immár "érett" fejjel tért vissza a "hazájába".

viszont az ok szerintem más lesz. Lehet, hogy mégiscsak belefér egy meglepetés a bolygóval ill. a Rey-jel kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Uralkodó tervével kapcsolatos dolog miatt térnek vissza a Jakkura. Talán láthatjuk az Obszervatóriumot? Esetleg rátalálnak valamilyen Holocronra? Nekem amúgy nem lesz bajom a Jakkuval, ha jól tálalják a sztorit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Figyeled az sw csatornákat? Ha nem akkor nem szerencsés komplett véleményt alkotni erről a kérdésről. :)

Még nagyon messze van a film. Tartom a véleményem. Semmi baj nincs azzal, ha áprilisig nem kapunk semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Jakku nem lehet az első csata? Vagy ez mind IX-es lego cucc? 

 

16 perccel korábban, Donát írta:

Még nagyon messze van a film. Tartom a véleményem. Semmi baj nincs azzal, ha áprilisig nem kapunk semmit.

A TFA és a TLJ esetében nem így volt. A három filmet összehasonlítva igen siralmas a mostani információ áramlás, és érthetetlen is. Persze lehet hogy előállnak még valamivel, akkor tárgytalan a dolog. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen reális. Még mindig jobb mint az ep.6-nál ahol először bejelentettek egy cimet aztán félúton meggondolták magukat és kideritették hogy más a cim. Eleve a cim addig érdekes amig nem tudjuk hogy mi az. Donáttal értek egyet: ahogy bejelentik utána 1-2 héttel már szinte senki nem fog beszélni róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hogyne beszélnének róla, hiszen onnantól úgy emlegetnék a filmet, nem a mostani épületes IX-ként. :) Biztos nehéz lehet eldönteni mos ta végén, annyira több értelműek a dolgok. Annyiból igaz is, hogy ez a film mutatja meg volt-e értelme megcsinálni a folytatást. Valami magvas kell kijöjjön a végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A TFA és a TLJ esetében nem így volt.

De azt is vegyük figyelembe, hogy a TFA-nál és a TLJ-nél nem volt útközben rendező/forgatókönyvíró csere, nem halt meg a forgatás megkezdése előtt az egyik fontos színész, nem kellett ezek miatt az egész forgatókönyvet újraírni, és emiatt nem kellett az egész forgatási ütemtervet újragondolni és a forgatást jóval később megkezdeni (január helyett augusztusban) az eredeti tervekhez képest, de még a premiert is eltolták több mint fél évvel, májusról decemberre. És mindez a sok változás ugye a marketinget is magával rántja.

Éppen ezek miatt nem hasonlítható az ep9 az ep7-8-hoz. A Solóhoz meg majd akkor lesz hasonlítható, ha a film premierjének a hónapján is totális érdektelenség övezi a filmet. De ez szerintem már most, tíz(!!!) hónappal a premier előtt sem igaz, mert láthatóan sokkal nagyobb az érdeklődés iránta, mint a Solóért bármikor is volt. És a következő tíz hónapban még rengeteg dolog történhet. Csak elég ezt a fórumot megnézni: ep9 Spoileres topikban az oldalak száma e sorok írásakor 42, és még majdnem egy év van a premierig. A Solo spoileres topikjának oldalszáma 38. Az ep9 már csak nálunk túlszárnyalta a Solót várakozásban és a következő tíz hónapban meg fogjuk kétszerezni, ha nem háromszorozni az oldalak számát. És mivel én figyelem a nagyobb Star Wars csatornákat is, tudom, hogy ott is sokkal nagyobb a zsongás e film körül. A hype megy, címtől függetlenül. Sőt, mivel a címet sem tudunk, nincs semmi biztos fogódzunk, úgyhogy sokkal többet játszunk el különféle gondolatokkal. A cím ezt meg fogja lökni, de nem fogja felpörgetni, akármikor mondják be. Néhány napra elég a puskapor egy címben. A trailer lesz a nagy ütés, éppen ezért én azt sokkal-sokkal jobban várom. Sőt, az sem zavarna, ha a trailerrel jelentenék be a címet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De azt is vegyük figyelembe, hogy a TFA-nál és a TLJ-nél nem volt útközben rendező/forgatókönyvíró csere, nem halt meg a forgatás megkezdése előtt az egyik fontos színész, nem kellett ezek miatt az egész forgatókönyvet újraírni, és emiatt nem kellett az egész forgatási ütemtervet újragondolni és a forgatást jóval később megkezdeni (január helyett augusztusban) az eredeti tervekhez képest, de még a premiert is eltolták több mint fél évvel, májusról decemberre. És mindez a sok változás ugye a marketinget is magával rántja.

Viszont ez a címet miben érinti? :) Három vagy négy szóról beszélünk, ami egy adott történetből következik, amit filmrevettek. 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

De ez szerintem már most, tíz(!!!) hónappal a premier előtt sem igaz, mert láthatóan sokkal nagyobb az érdeklődés iránta, mint a Solóért bármikor is volt. És a következő tíz hónapban még rengeteg dolog történhet. Csak elég ezt a fórumot megnézni: ep9 Spoileres topikban az oldalak száma e sorok írásakor 42, és még majdnem egy év van a premierig. A Solo spoileres topikjának oldalszáma 38. Az ep9 már csak nálunk túlszárnyalta a Solót várakozásban és a következő tíz hónapban meg fogjuk kétszerezni, ha nem háromszorozni az oldalak számát. És mivel én figyelem a nagyobb Star Wars csatornákat is, tudom, hogy ott is sokkal nagyobb a zsongás e film körül. A hype megy, címtől függetlenül. Sőt, mivel a címet sem tudunk, nincs semmi biztos fogódzunk, úgyhogy sokkal többet játszunk el különféle gondolatokkal. A cím ezt meg fogja lökni, de nem fogja felpörgetni, akármikor mondják be. Néhány napra elég a puskapor egy címben.

Egyetértek, már most köröket ver a Solo-ra az érdeklődés. De mint tudjuk a Solot is az elcseszedtt időpont és "reklámozás" vitte a földre. Szóval ezért is verem a tam-tamot most, hogy nagy érdeklődés ide vagy oda, minden lehetőséget meg kellene ragadni, hogy hypolják a filmet. :) 

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

A trailer lesz a nagy ütés, éppen ezért én azt sokkal-sokkal jobban várom.

Naná, hogy az lesz a nagy ütés! Én is azt várom. De azért jó lenne addig is csámcsogni valami releváns infón. Még ha két hétig akkor is. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont ez a címet miben érinti? :)

Annyiban, hogy ez is az óramű pontossággal kigondolt marketingtervezet része. Ők nem néhány szóként fogják fel, hanem egy komoly pontnak a marketingben, amit a hozzáértő szakemberek meghatároztak, hogy mikor és hogyan kell majd tálalni és nem mellesleg, rengeteg más céggel is együtt kell dolgozniuk. Az a néhány szó tudod milyen fontos a jövendőbeli legókészleteken? Meghatározza a doboz és az összerakási kép, na meg a katalógusok SW részének és az ezekre nyomott logo dizájnját. És ez csak egy cég, hát hány másik céggel kell még kooperálni, akiknek jóval több, mint néhány szó. Azokat is össze kell ám hangolni, hogy nehogy ők előbb kiadják a címet egy túl korán kikerült dobozzal vagy bármivel, de minden legyen is készen, aminek el kell készülnie a nagy bejelentésre. Szerintem túlzás nélkül állíthatom, hogy több ezer ember dolgozik azon, hogy az a cím a megfelelő pillanatban derüljön ki.

Mi nyilván nem tudjuk, mi az ütemterv, vagy mi alapján dobta azt össze a Disney, de ott azért remélem tudják. Ráadásul amúgy sincsenek egyszerű helyzetben, hiszen a többi filmjük is pörgetniük kell. Nem lehet egyszerű a dolguk, pl. az Avengers: Endgame premierje baromi közel esik a Star Wars Celebrationhoz, ahol azért már tényleg meg kellene villantani egy teaser trailert, de akkor már az Endgame marketingje is pörögni fog ezerrel, ömlenek majd a trailerek és a spotok. Könnyen elveszhet a nagy forgatagban (megjegyzem, ezért sem baj, hogy az ep9 nem az eredeti terveknek megfelelően lesz bemutatva, hanem eltolták decemberre). Vagy itt az Aladdin, amivel szintén kezdeniük kell most valamit, mert a filmnek egyelőre nem túl pozitív a várakozásmérője. Will Smith megjelenésével nevetség tárgyává vált a film, amit korrigálnia kell a Disney-nek, és hét hónappal előbb lesz bemutatva, mint az ep9, ezzel fontosabb foglalkozniuk, elvégre több száz misit öltek bele. Persze ennek már nincs köze az ep9 címéhez, csak azt akarom érzékeltetni, hogy ami nekünk néhány szó, az odaát egy komoly, óramű pontossággal és rengeteg embert és céget mozgató terv szerves része.

Mindezen túl, nem egy ep2-ről, ep8-ról vagy ep5-ről vagy szó, hanem egy olyan epizódról, ami elvileg lezárja az egész Skywalker Sagát. Ennek minimum akkora feneket kell keríteni, mint az ep1-nek vagy az ep7-nek, ha nem nagyobbat. Végül is kilenc (tíz) film és három animációs sorozat történetére, valamint 42 évre tesz pontot.

 

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyetértek, már most köröket ver a Solo-ra az érdeklődés. De mint tudjuk a Solot is az elcseszedtt időpont és "reklámozás" vitte a földre. Szóval ezért is verem a tam-tamot most, hogy nagy érdeklődés ide vagy oda, minden lehetőséget meg kellene ragadni, hogy hypolják a filmet. :) 

Én a Solót továbbra sem keverném ide, mert az ep9 már most sincs abban a helyzetben. Az ep9 premierje messzebb esik az előző SW filmtől, mint eddig bármelyik új rész, ellenben a Solo ennek pont az ellentettje volt. Ráadásul az ep9 körül egyetlen olyan film sincs tudomásom szerint, ami komoly nemzetközi érdeklődéssel bírna, ellenben a Solo körül tobzódtak. És az ep9 marketingje sem rossz még, mert még mindig tíz hónapra vagyunk a film premierjétől, és ennyi idővel előre ezt lehetetlenség megítélni. Egek, hát még be sincs fejezve a film. A marketingnek igazából elég lenne valamikor szeptemberben komolyabb fordulatszámra kapcsolnia, és akkor pörögnie százon. Amikor jönnek hozzá már a könyvek, jön a Star Wars: Jedi - The Fallen Order, a képregények, a forráskönyvek, amikor elkezdenek kijönni az első Lego készletek és Hasbro figurák. A Solónak ezekből volt kevés. Nem az időzítése miatt volt gyenge a marketing, hanem mert nem volt content mögötte. Nézzük meg az enciklopédiát, még a Rogue One-hoz képest is gyenge, hát még egy Sagafilmhez képest, amihez külön van szedve a technikai és a háttér rész.

A lehetőséget meg meg fogják ragadni, de a lehetőségek nem szürke hétköznapokhoz vannak kötve. Mikor vált ki egy SW hír nagyobb visszhangot: egy szürke hétköznapon vagy egy SW-hez köthető napon? Mondjuk ettől függetlenül a címet szerintem március 8-a után fogjuk megkapni, amikor a Captain Marvelről elterelődik a figyelem, az Avengers: Endgame marketingjét meg még nem kell pörgetni. Az egy remek lyuk arra, hogy ott egy kicsit foglalkozzanak a Star Warsszal. Vagy a Celebrationon a trailerrel együtt, mint az Endgame-nél, ott is a trailer leplezte le a címet.

De majd meglátjuk. A lényeg szerintem az, hogy tíz hónappal a premier előtt még senki sincs elkésve semmivel, és most még kár attól tartani, hogy az ep9 a gyenge marketing miatt fog elvérezni. Szerintem még akkor sem lenne semmi gond, ha az egész MCU menet után kezdenének el címeket és trailereket kiadni, amikor már nem kell osztoznia az SW-nek képregényes kollégáival, és minden figyelem abszolút rá szegeződhet. De legalább az Endgame premierjét, mert az úgyis eltereli a figyelmet (a Spider-Man: Far From Home már nem fenyegetés, de az Avengers még bőszen az, sőt, szerintem idén ez az egy film, ami legalább akkora érdeklődést kap, mint az ep9, jó is, hogy tisztes távolságra vannak egymástól - minden mást ver az ep9). Persze ez nyilván nem lesz így, ledöbbennék, ha a Celebrationon egy büdös szó nem esne az ep9-ről. :) 

 

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Naná, hogy az lesz a nagy ütés! Én is azt várom. De azért jó lenne addig is csámcsogni valami releváns infón. Még ha két hétig akkor is. ;) 

Szerintem a csámcsogással így sincs gond. Sőt a pletykák szerintem sokkal több csámcsogni valót adnak, mint amit a cím fog.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Dzséjt írta:

A lehetőséget meg meg fogják ragadni, de a lehetőségek nem szürke hétköznapokhoz vannak kötve. Mikor vált ki egy SW hír nagyobb visszhangot: egy szürke hétköznapon vagy egy SW-hez köthető napon?

Egy évben mikor vannak "SW-hez köthető napok"? Hirtelen a május 4. ugrik be. Tehát jelentsenek be mindent akkor mert annak van SW vonatkozása? :D Rengeteg SW hír jött szürke hétköznapon. Pl. a TLJ címbejelntése 2017.01.23. Ez egy szürke januári hétfő, aminek addig az égadta a világon de semmi SW vonatkozása nem volt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Jakku-nak erős kapcsolata volt a Birodalommal illetve ott győzték le őket aminek az eredménye hogy megszületett az Első Rend. Tatooine-nak valahol örülnék mert egy alap SW bolygó és jó lenne látni mi a helyzet ott és egy jó összekötő bolygó lenne ami összeköti a 3 trilógiát de történetben nagyon erőltettetnek érezném a szerepelteltetését.     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt megint MSW podcast, úgyhogy megint megosztottak pár infót. Elvileg ezek kémjelentésekből vannak:

-Azt hallani hogy a sivatag bolygó a Tatooine lesz

-A Lars farmot megépítették Pinewoodban

-Lesz egy új bolygó, ahol bányászattal foglalkoznak a helyiek, van halpiacuk meg van ott egy droid-gyár. A háttérben sok easter egg látható majd: állitólag lesznek itt prequeles harci droidok is! Ilyesmire már régóta várok. Remélem nem végzik a vágóasztalon. 

-Egymásnak ellentmondó hiresztelések vannak Kylo maszkjáról: az egyik szerint a Ren lovagok hozzák rendbe a másik szerint maga Kylo valami sötét kastélyban

-Azt tudjuk hogy lesz valami nagy csata egy mocsaras világban. Itt Kylo is beveti magát

-Újabb kémhir jött róla, hogy lesz flashback Luke-ról és Leiáról

-A Ren lovagok fegyverei középkorias fegyverek lesznek Star Warsositva

-Kylonak új hajója lesz. Ott lesz Vader sisakja is

-Egy jelenetben tűz üt ki a Falconon

-Lesz egy jókora új űrhajó a filmben és a végső csata egy része nulla gravitációs körülmények közt zajlik

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt hallani hogy a sivatag bolygó a Tatooine lesz

Nem egészen ez volt írva. Arról volt szó, hogy Jordánia két bolygónak is forgatási helyszínéül szolgált, ebből az egyik a Tatooine. A másikról nem írtak semmit. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt irják, hogy a film végén ott lesz a Tatooine. A másik valami totál új bolygó (Pazamának hallották). De nehezen hiszem hogy az is sivatagbolygó... vagy ha igen akkor lassan annyira elegem lesz a homokból mint Anakinnak. De Jordániában nem csak sivatag van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős infók, a nullgravitációs külön érdekes, ilyen még úgysem volt SW filmben.

Az apró easter eggeknek is örülnék, vártam már hasonlóakat a 7-be is, hátha most végre tényleg lesznek! Kíváncsi lennék a harci droidok szerepére, lehet rakodónak használják őket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, reaper írta:

Tetszetős infók, a nullgravitációs külön érdekes, ilyen még úgysem volt SW filmben.

Az apró easter eggeknek is örülnék, vártam már hasonlóakat a 7-be is, hátha most végre tényleg lesznek! Kíváncsi lennék a harci droidok szerepére, lehet rakodónak használják őket :D

Filmben nem, de a TCW-ben emlékeim szerint már volt. :)

 

Tetszenek a hírek! Felőlem jöhet Jakku vagy a Tatooine is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp Jakkut fényeztük erre tessék...megint Tatooine kerül elő. :D

Egyébként érdekes hírek. Semmi lényeges de mégis érdekes.

A Lars farm engem lázba hozott. Vajon ki látogatna oda és milyen indokkal? :hmm: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Na igen...talán a Lars farm érdekesebb. Lehet, hogy akarnak egy kör bezárást. A lényeg a Tatooine-on kezdődött, fejeződjön be ott is? 

Igen, de a Lars farm inkább Luke szempontjából érdekes, Anakin örökségében kevés szerepet játszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.