Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

The First Rule of Star Wars: Don't fuck with Kennedy. (Akik játszottak a Mass Effect 2-vel, azok értik a poént. :D)

Bár névtelen a forrás, de ezt a részt nagyon aggasztónak tartom: "Ha szembemész vele (Kennedyvel) - témától függetlenül -, akkor máris kikerültél a pixisből. neked annyi."

 

Ennek nem szabad így működnie. A filmkészítés kreatív folyamat. Ha a társalkotók félnek elmondani a véleményüket, ha az szembe megy Kennedyével, az para.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ez általában így megy, az dirigál, aki a pénzt adja. Viszont azért szerintem van a nőben rugalmasság, különben Lucas anno nem bízta volna rá a Lucasfilmet, meg azért az is tény, hogy Kennedy háta mögött elég sok sikeres film van, szóval azért csak tud valamit. És azt én nem tartom azért gáznak, ha tudja, mitől döglik a légy és nem hagyja, hogy ettől eltérjenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ez általában így megy, az dirigál, aki a pénzt adja. Viszont azért szerintem van a nőben rugalmasság, különben Lucas anno nem bízta volna rá a Lucasfilmet, meg azért az is tény, hogy Kennedy háta mögött elég sok sikeres film van, szóval azért csak tud valamit. És azt én nem tartom azért gáznak, ha tudja, mitől döglik a légy és nem hagyja, hogy ettől eltérjenek.

Persze. A kérdés a rugalmasság. Ha van a vezetőnek egy víziója, ami mellett kitart, az kiváló. De fontos, hogy olyan legyen a légkör, hogy a többiek bátran elmondhassák az ellenvéleményüket következmények nélkül. Nyilván ha valaki szabotálja a munkát vagy a különvéleménye miatt nem lehet vele együttdolgozni, az más tészta. De itt ennél keményebben fogalmazott a veterán producer.

 

Szerintem meg ez jó hír, főleg annak fényélben amit itt leírnak.

Nézd meg Vityát meg a pártját. Ő sem tűr ellenvéleményt...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd meg Vityát meg a pártját. Ő sem tűr ellenvéleményt...

Rossz hasonlat. Picasso se írt ki népszavazást arról hogy merre húzza az ecsetet. Egy alkotói munka nem demokratikus folyamat. Előfordulnak olyan produkciók ahol rengetegen beleszólhatnak abba hogy mi szülessen: ezeknél az eredmény általában óriási nagy nulla. Például az idén megjelent a Sötét torony filmnél többeknek is vétójoga volt a nagy döntéseknél. Az eredmény egy olyan film lett ami minden elképzelhető értelemben megbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rossz hasonlat. Picasso se írt ki népszavazást arról hogy merre húzza az ecsetet. Egy alkotói munka nem demokratikus folyamat. Előfordulnak olyan produkciók ahol rengetegen beleszólhatnak abba hogy mi szülessen: ezeknél az eredmény általában óriási nagy nulla. Például az idén megjelent a Sötét torony filmnél többeknek is vétójoga volt a nagy döntéseknél. Az eredmény egy olyan film lett ami minden elképzelhető értelemben megbukott.

De Kennedy nem egy egyszemélyes festő, hanem egy nagy csapat vezetője. És egyrészről a filmalkotásban van egy csomó kreatív szakasz ahol az ilyen légkör megfojtja az ötletelést, másrészről Kennedy sem tévedhetetlen, ahogy senki sem az a világon. Ha az alkalmazottak nem merik elmondani az eltérő véleményüket, Kennedy sokszor rá sem jöhet arra, hogy az ötletén kívül lennének sokkal jobbak. Szerintem az egy percig nem kérdéses, hogy a "ha valaki ellenvéleményt mond egyből kiesik a pixisből" felfogás rossz. Viszont reményeim szerint ez egy erős túlzás volt a forrástól - lásd alább - hisz Kennedy sem ostoba, pontosan tudja, hogy hova vezetne egy ilyen felfogás hosszú távon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most olvastál egy névtelen hírforrástól egy mondatot, és máris megkérdőjelezel egy több mint húsz éves produceri karrierrel bíró embert, akinek nevéhez igazi klasszikusok fűződnek, és még ma sem sz*r filmekhez adja a nevét. Szerinted, ha Kennedy egy olyan zsarnok lenne, aki a saját véleményén kívül az ég adta egy világon kívül semmi sem számít, és mindenkit kiszór, aki ellent mer mondani neki, akkor ilyen sikeres lenne? Vagy valamit rosszul csinál? Egy mondatot állítasz szembe egy majdnem három évtizedes siker karrierrel. Gyanítom, hogy tudja, hogyan kell filmet csinálni, hogyan kell jó, sikeres filmet csinálni, kit kell meghallgatni, kire kell hallgatni és mit nem szabad hagyni. Egy névtelen producer szava csak szó, ami ugye elszáll. Kennedy filmlistája viszont magáért beszél.

 

Amit eddig a kirúgott rendezőkről tudunk, az nagyon gáz. Ha Trevorrow ilyen elszállt volt, akkor én is kivágtam volna a francba. Lord és Miller lehet, hogy kreatívak, de az ő munkamódszerük meg nagyon erőteljesen a pénzt módszeres kiszórásának tűnik az ablakon (áll a stáb, rögtönzésre kényszerítik a színészeket, akik talán nem is járatosak ebben). És azért na, az RO-nak sem tett rosszat, hogy egyszerűsítették a végét, mert az eredeti elképzelés nagyon túlnyújtott és feleslegesen kusza lett volna.

 

És még valami, hogy Kennedy nem folytja meg a kreativitást, arra az ep8 a remek példa. Amit eddig tudunk arról a filmről, az lesz az eddigi legelvontabb, legfurább Star Wars. Nagyon eltér a papírformától, és eleddig ez az egyetlen újgenerációs SW film, aminek forgatásáról semmi negatív nem jött. Kennedy hagyja Johnsont dolgozni, pedig a figura a jelek szerint meglehetősen elszállt dolgokat talál ki, és úgy tűnik, meglehetősen kreatív oldalról közelíti meg a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez csak annyit még, hogy a filmtörténelem tele van zsarnok alkotókkal. Hitchcocktól vagy Kubricktól hülyét kaptak a stábtagok. Volt akinek a forgatás alatt hullani kezdett a haja annyira nagy volt a stressz. A Keresztapa forgatására Al Ruddy igy emlékezett vissza: senki nem élvezte egy pillanatát se. Teljes félreértése a filmkészitésnek azt hinni, hogy egy film minőségének bármi köze van ahhoz, hogy ki mennyire érzi jól magát a forgatáson. Az idei Arthúr király werkjeit néze úgy látszik hogy például a többségnek tényleg élete nagy élménye volt a produkció. Ja a film egyébként pocsék lett. Természetesen nem alapkövetelmény egy mesterműhöz hogy az alkotó mindenkit leoltson aki másképp gondolkodik, de a jelek alapján néha másképp nem megy.

 

Egy alkotó nem azért van ott hogy haverkodjon hanem azért hogy az elképzeléseit keresztülvigye. Én nem hiszem hogy Kennedy zsarnok lenne. Valószinüleg ő még a jobbak közé tartozik. De ha éppenséggel keresztbe kasul osztana mindenkit az se számitana. A kérdés, hogy milyen a produkció minősége. Neki az a feladata, hogy jó filmek szülessenek. Egyelőre ez összejött neki úgyhogy részemről a bizalom megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most olvastál egy névtelen hírforrástól egy mondatot, és máris megkérdőjelezel egy több mint húsz éves produceri karrierrel bíró embert, akinek nevéhez igazi klasszikusok fűződnek, és még ma sem sz*r filmekhez adja a nevét. Szerinted, ha Kennedy egy olyan zsarnok lenne, aki a saját véleményén kívül az ég adta egy világon kívül semmi sem számít, és mindenkit kiszór, aki ellent mer mondani neki, akkor ilyen sikeres lenne? Vagy valamit rosszul csinál? Egy mondatot állítasz szembe egy majdnem három évtizedes siker karrierrel. Gyanítom, hogy tudja, hogyan kell filmet csinálni, hogyan kell jó, sikeres filmet csinálni, kit kell meghallgatni, kire kell hallgatni és mit nem szabad hagyni. Egy névtelen producer szava csak szó, ami ugye elszáll. Kennedy filmlistája viszont magáért beszél.

 

Amit eddig a kirúgott rendezőkről tudunk, az nagyon gáz. Ha Trevorrow ilyen elszállt volt, akkor én is kivágtam volna a francba. Lord és Miller lehet, hogy kreatívak, de az ő munkamódszerük meg nagyon erőteljesen a pénzt módszeres kiszórásának tűnik az ablakon (áll a stáb, rögtönzésre kényszerítik a színészeket, akik talán nem is járatosak ebben). És azért na, az RO-nak sem tett rosszat, hogy egyszerűsítették a végét, mert az eredeti elképzelés nagyon túlnyújtott és feleslegesen kusza lett volna.

 

És még valami, hogy Kennedy nem folytja meg a kreativitást, arra az ep8 a remek példa. Amit eddig tudunk arról a filmről, az lesz az eddigi legelvontabb, legfurább Star Wars. Nagyon eltér a papírformától, és eleddig ez az egyetlen újgenerációs SW film, aminek forgatásáról semmi negatív nem jött. Kennedy hagyja Johnsont dolgozni, pedig a figura a jelek szerint meglehetősen elszállt dolgokat talál ki, és úgy tűnik, meglehetősen kreatív oldalról közelíti meg a témát.

Ugye úgy kezdtem, hogy "Bár névtelen a forrás..."

Nyilván az egész fejtegetés akkor lép életbe, ha amit mondott a veterán producer - bárki legyen is - az igaz és nincs benne túlzás. Ellenkező esetben sztornó. Az, hogy 20 éves pályafutás van mögötte, az oké, de sokra megyünk vele, ha az elmúlt pár évben kezdődött nála mondjuk a hatalommánia. Láttunk példát már ilyesmire is.

 

Az EpVIII példa jó, és igen, Bomarr, valóban, a filmek a legfontosabbak, amíg jó filmek jönnek, addig oké, de ellentétben az általad idézett filmekkel, sz SW egy franchise,aminek évről évre hoznia kell új filmet. Lehet a zsarnoki munkamódszerrel kiváló filmet lehet készíteni, de számomra kérdéses a hosszú távú fenntarthatósága. Épp ezért ennek kapcsán nem Az EpVIII vagy a Han Solo film miatt aggódom (illetve utóbbi azért para...), hanem inkább hosszútávon lehet káros, ha - és Dzséjt kedvéért akkor megint kiemelném - amit a forrás állít, az túlzás nélkül igaz .Mivel az SW sorsa hosszú távon Kennedy kezében van, az ilyen híreket aggasztónak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Kennedy -ről van szó: ne feledjük, hogy már ő sem fiatal, 64 éves(!), így az SW hosszútávon túlmutat rajta. Jó, Kennedy jelenleg a IX. résszel foglalkozik - rendező szinten - ezen felül ott van még a jövőre érkező HS film, meg már azért vannak ötletek 2020 -ra és utánra is (+ ugye az új Indy film is ott van), de nem hiszem, hogy mondjuk 5 év múlva a Lucasfilm vezetője lesz. Az biztos, hogy még ezt a trilógiát megcsinálja, illetve lesz még 1-2 story film, de utána neki is kell keresnie új utódot, aki majd átveszi tőle a Lucasfilm vezetője pozíciót. A váltásra majd kíváncsi leszek, és az azt követő változásokra - mert lesz változás, abban biztos vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pesszimizmus, hanem realizmus. Egy ekkora, hosszú távú franchise ezer dologtól függ. Ahogy Bence is írta, Kennedy sem lesz örökké ott, ahogy Lucas sem volt. Semmi sem garantálja, hogy a helyére olyasvalaki kerül, aki tudja hozni a sikert. De a Disney-nél is számíthatunk vezetőségváltásra, az sem biztos, hogy sikeres irányba viszi el a dolgot. Beleunhatnak a nézők, beleunhatnak az alkotók. Bár folyamatosan cserélik az alkotókat és minden filmet más csapat készít, ez sem tartható örökké. És sajnos az önismétlés csapdája is ott van, mert az ötletek elfogynak, de ha menni kell tovább, akkor menni kell, és akkor máris a régihez nyúlnak. És ez csak pár, amin félremehet minden. Az optimizmus tőlem az, hogy ezt a jelenséget én 2030-ra, 2035-re datálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt elvárni, hogy minden film jól sikerüljön, irreális. De azt, hogy a franchise hosszú távon fennmaradjon, és az esetleges rossz irányvonalat kijavítsák, és egyenesbe hozzák, szerintem egyáltalán nem irreális elvárás. Egyáltalán nincs dekódolva, hogy egy franchise-nak x év után szét kell esnie. Ha a figyelmeztető jeleket időben felismerik, meg lehet előzni a bajt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rian jelenleg japánban reklámozza a TLJ-t, de természetesen megkérdezték a IX-ről is. A választ udvariasan megkerülte azzal, hogy jelenleg minden idegszálával a TLJ-re koncentrál (ami egyébként hamarosan elkészül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes hogy mindenki (ezen az oldalon még nem is annyira de általánosságban a világhálón igen) mennyire pánikba esett most emiatt. Pedig én ritkán tudok ennyire örülni egy ilyen témájú hírnek. Már írtam itt is pár hónapja hogy nem bízom Trevorrow képességeiben és most kiderül hogy nem én vagyok az egyetlen. Most hagyjuk a marketing dumát a nézetkülönbségekről, ez szerintem szimplán arról szól hogy gagyi forgatókönyvet írtak. Nem lenne benne semmi meglepetés a Book of Henry meg a Jurassic World is gyenge volt történetileg szerintem. Nem véletlen hogy pár hónappal a forgatás kezdete előtt behoztak egy teljesen friss írót Jack Thorne személyében, valamint kirúgták a rendezőt.

 

Szóval a lényeg hogy én örülök a szerintem rettenetesen túlértékelt Trevorrow távozásának, jöhet a helyére valaki más. Rian Johnson elég valószínűnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... én speciel Johnsonnak jobban örültem volna, de talán ez a kevésbé kockázatos döntés, főleg, hogy még nem is láttuk a VIII-at.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most per pillanat Riannak én is jobban örültem volna, de akárhogyis szerintem kifejezetten jó döntés született. Abrams kezdte ezt a trilógiát, most le is ütheti a labdákat amiket feldobott. Nyilván az ep.7 óta milliószor hallotta már hogy micsoda ep.4 copy volt a TFA. Biztos vagyok benne hogy törekedni fog rá, hogy most merészebb legyen. A TFA tele van baromi erős megoldásokkal: ahogy Han halálát megrendezte az valami elképesztő, de Rey bemutatása, Kylo "hisztijei", a Tie és a Falcon harca a Jakkun.... és még lehetne sorolni. Azt bizonyitotta, hogy nagyon rátud érezni az SW-re. És remélem érzi a nyomást: Han halálával magasra tette a lécet. A trilógia zárásánál viszont valami ennél is nagyobbat kell dobni. Most nem arra gondolok hogy ki kell nyirni egy másik főszereplőt csak egy roppant drámai és emlékezetes csúcspontba kell kivezetni az egészet, ami eltudja homályositani a TFA zárását. Hát hajrá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ennek nem igazán örülök. Az általa rendezett 7. rész szerintem sok sebből vérzett, ráadásul JJ egyéb munkái közül sem tartozott sok a kedvenceim közé. Inkább tartom őt marketing szakembernek, mint egy valódi kreatív alkotónak, de Chris Terrio jelenléte segíthet a dolgokon, ő egy nagyon jó író. Mindenesetre az kétségtelen hogy ha JJ megfogadja a kritikákat amiket kapott képes rá hogy egy epic lezárást kreáljon, de előre mondom hogy a 2. Starkiller base ötletét messziről kerülje el.

 

Ez azt is jelenti hogy a forgatókönyvbe erőteljes változtatások lesznek.

Előbb úgy volt Rian írja majd, aztán Trevorrow és Connolly, majd Jack Thorne, most pedig JJ és Chris. Valami biztos nem sikerült ha most kvázi két új írót is kap.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra ez az író/rendező beharangozás eddig a hét híre. Bár a hét elején vagyunk, mégis megelőlegzem neki azt a címet. Amúgy se rajongtam azért az ötletért hogy Johnson rendezze a kilences epizódot. Sőt azért se rajongok hogy a nyolcast ő rendezi. Remélem pozitívan csalódok abban a mukiban.

Csak aztán Jeff Jake-ék tényleg hagyják a másolgatást és egy helyénvaló fan service-zel (vagyis frankón varrjanak el minden szálat) álljanak neki a muvijuknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most per pillanat Riannak én is jobban örültem volna, de akárhogyis szerintem kifejezetten jó döntés született. Abrams kezdte ezt a trilógiát, most le is ütheti a labdákat amiket feldobott. Nyilván az ep.7 óta milliószor hallotta már hogy micsoda ep.4 copy volt a TFA. Biztos vagyok benne hogy törekedni fog rá, hogy most merészebb legyen. A TFA tele van baromi erős megoldásokkal: ahogy Han halálát megrendezte az valami elképesztő, de Rey bemutatása, Kylo "hisztijei", a Tie és a Falcon harca a Jakkun.... és még lehetne sorolni. Azt bizonyitotta, hogy nagyon rátud érezni az SW-re. És remélem érzi a nyomást: Han halálával magasra tette a lécet. A trilógia zárásánál viszont valami ennél is nagyobbat kell dobni. Most nem arra gondolok hogy ki kell nyirni egy másik főszereplőt csak egy roppant drámai és emlékezetes csúcspontba kell kivezetni az egészet, ami eltudja homályositani a TFA zárását. Hát hajrá!

Hát valahogy így. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.