Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én mondjuk nem bántam volna, ha van, de így se fogok kiugrani az ablakon. Már csak azért sem lett volna baj, ha már az elején a megszokott módon felvázolják a szitut, hogy az ilyen Mezei Pista'bák és Gipsz Jakabok is képben legyenek, hogy mikor is játszódik a film (mert azért lássuk be, hogy egy átlagos mozinézőnek ez nem biztos, hogy teljesen egyértelmű így az ep VII után)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a birodalmi csillagrombolókból, Darth Vaderből, Mon Mothmából, a régivágású X-szárnyúakból, a yavini bázisból, a hagyományos rohamosztagosokból, és különösen a Halálcsillagból és a terveinek ellopásából csak gyanút fognak. :) Bár lehet, hogy a rajongás beszél belőlem, de a trailerben ezek a kulcsmomentumok nekem gyanúsak voltak. Aki meg ennyiből nem jön rá, hogy ez nem az ep8 (szintén árulkodó lehet, hogy a film címe ne nem Star Wars Episode VIII, hanem Rogue One: A Star Wars Story), az sajnos olyan hülye, hogy hozzá képest a nemesebbik felem hétdiplomás pedagógus, és az sem segítene rajta, ha Kennedy leülne vele és egy folyamatábrán magyarázná el, ez miért nem az ep7 után játszódik.

Megjegyzem, valahogy a Star Warsban amúgy sem a sorrendiség dívik. Tudjátok, ep4-5-6-1-2-3-7. Folytasd a számsort. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a birodalmi csillagrombolókból, Darth Vaderből, Mon Mothmából, a régivágású X-szárnyúakból, a yavini bázisból, a hagyományos rohamosztagosokból, és különösen a Halálcsillagból és a terveinek ellopásából csak gyanút fognak

Nem hiszem, hogy a Mon Mothma név a rajongókon kívül mond valakinek valamit, az új X-szárnyúak a csillagrombolók és a rohamosztagosok nem különböznek annyiban a régitől, hogy feltűnő lehessen egy mezei nézőnek (főleg az X-szárnyúak), a Yavin Bázis sem egy olyan hely, amit egy nem rajongó rögtön rávágna, hogy hol is járunk.

 

Egyedül Vader és a Halálcsillag az, ami árulkodó lehet, de mivel Halálcsillagból is már láttunk kettőt így az sem teljesen kizáró tényező. Ergo marad Vader jelenléte, akiről tudjuk, hogy nem sokat fog szerepelni a filmben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajnos nehezemre esik elhinni, hogy az emberek többsége ekkora idióta lenne, hogy nem tűnik fel neki, mi a különbség a rohamosztagosok, a csillagrombolók és a többi, markánsan k*rvára eltérő dolgok között, amik egyértelműen a Birodalom érájába teszik ezt a történetet. Pláne, hogy még emlegetik is a Lázadókat és a Birodalmat. Aki erre tényleg képtelen, az nézzen G. I. Joe-t és Transformerst, mert az értelmi szintje ennél többet úgysem képes befogadni. Bár aki nem látja egy Imperial és egy Resurgent között a különbséget, az két transformers között sem, szóval valószínűleg még az is magas neki. Az ilyen ember tényleg IQ light, na, ezeket semmire sem lehet becsülni, és nem is nekik valóak ezek a filmek. Tudom, naív vagyok... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig hidd el, hogy az átlagos moziba járók jelentős része ilyen :D Egyszer megnézik moziban, és talán mégegyszer, amikor megjelenik a szociális megosztóhelyeken. Ilyen feltételek mellett könnyű összetéveszteni két olyan elemet, amik eleve úgy lettek megcsinálva, hogy alapjáraton hasonlítsanak egymásra

 

De ettől még ne menjenek el Trafót vagy "Dsziájdszót" nézni, mert kell a pénzük, hogy a Disney láthassa, hogy az ilyen típusú SW is kell az embereknek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy játékkal se játszottam, és szerintem nem a legenda játékokhoz kellene hasonlítani egy kánon film új képviselőjét. Szerintem a sárga szöveg inkább megzavarná az átlag nézőt. Azt hinné ez SAGA film és olyat várna, erre kapna egy tök más filmet más szereplőkkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sárga szöveg inkább megzavarná az átlag nézőt. Azt hinné ez SAGA film és olyat várna, erre kapna egy tök más filmet más szereplőkkel.

 

Értem, hogy az átlagnézőt megzavarhatja, mint ahogy egy páran ezt kihangsúlyozták, de a feeling-et mégis ez adja meg. A zenével együtt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajnos nehezemre esik elhinni, hogy az emberek többsége ekkora idióta lenne, hogy nem tűnik fel neki, mi a különbség a rohamosztagosok, a csillagrombolók és a többi, markánsan k*rvára eltérő dolgok között, amik egyértelműen a Birodalom érájába teszik ezt a történetet. Pláne, hogy még emlegetik is a Lázadókat és a Birodalmat.

Az átlagnézők nem mind nézték újra a filmeket az ep 7 előtt. Gondolom sokan vannak olyanok akik egyszer kétszer nézték meg a filmeket. Lehet van olyan aki 10 éve az ep 3 óta nem látott sw filmet és úgy ült be az ep 7re majd most erre a filmre. Nekik hogy lenne már egyértelmű milyen csillagrombolót lát vagy rohamosztagost? Sokan a klónokat rohamosztagosokat se tudják megkülönböztetni. Főleg hogy a star warson kívül pl az éhezők viadalában is hasonló fehér katonákat látnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy, hogy ezek nem csak egy film elemei, hanem a popkultúra része, és még mindig tartom, hogy mocskosul nagy, jól látható különbségek vannak - kétlem, hogy valakinek nem tűnik fel, hogy az egyik csillagromboló tetején van egy bazi nagy, kereszt alakú torony, vagy ne ismernék fel Darth Vadert, aki itt él, az ep7-ben meg gyanúsan halott volt. Vagy, hogy az ep7-ben Ellenállás és Első Rend, itt meg Lázadásról és Birodalomról hadoválnak. Innentől ez már józan paraszti ész kitalálni, mikor játszódik a film - ehhez nem kell rajongónak lenni, csak gondolkodásra képes embernek. Ráadásul a trailer a szádba rágja az egészet. De mindegy, az ostobákkal nem lehet mit kezdeni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy, hogy ezek nem csak egy film elemei, hanem a popkultúra része, és még mindig tartom, hogy mocskosul nagy, jól látható különbségek vannak - kétlem, hogy valakinek nem tűnik fel, hogy az egyik csillagromboló tetején van egy bazi nagy, kereszt alakú torony, vagy ne ismernék fel Darth Vadert, aki itt él, az ep7-ben meg gyanúsan halott volt. Vagy, hogy az ep7-ben Ellenállás és Első Rend, itt meg Lázadásról és Birodalomról hadoválnak. Innentől ez már józan paraszti ész kitalálni, mikor játszódik a film - ehhez nem kell rajongónak lenni, csak gondolkodásra képes embernek. Ráadásul a trailer a szádba rágja az egészet. De mindegy, az ostobákkal nem lehet mit kezdeni...

Sajnos általános, hogy a klón = rohamosztagos az embereknek. Mint ahogy pl. a Prometheus végén megjelent izé is = Alien számukra. (Elsőre nekem is az volt, de ez itt OFF). Ne magadból indulj ki, Dzséjt, az átlag azért eléggé kavarja a dolgokat a Star Warsban. Ha meglátnak egy Csillagrombolót, nem fogják tudni, hogy az most EpIV-es, EpVII-es netán EpIII-as. A rohamoszik sem változtak olyan sokat (értsd nem lettek szivárványszínű csillámpónik), hogy az feltűnő legyen egy átlagnézőnek. De mint írtam alább, engem pont nem érdekel, hogy fogják-e tudni, mire ültek be, amíg tetszeni fog nekik, amit látnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha pont amiatt nem fog tetszeni nekik, akkor batyhatjuk. Az ilyennek a logikus következménye a "de fos ez, mer' ez nem is a nyócadik rész, átb*szott a g*ci Disney" vagy a "mi a sz*rért vagyunk mán megint a birodalomban" és a "baz'eg, ezt a baromságot, hát Vader már halott volt az előző részben" kritikák.

És nem a csillagrombolókon vagy a rohamosztagosokon van a hangsúly (megjegyzem, az, hogy nem tudja az átlagnéző, mi klón mi nem, nem csoda, hiszen ez a filmekben sosem lett tisztázva), ezek csak egy-egy példa a sok közül. Vader életben léte, az, hogy már a trailerben kimondják, hogy Lázadás (elég alaposan rátukmálják az emberre, hogy ez a lázadás) és Birodalom, azért sokkal jelentősebb meghatározása a cselekménynek, mint a csillagromboló. Pláne, hogy az ep7 nem volt olyan réges-régen, hogy elfelejtsék, hogy abban Ellenállás és Első Rend van.

És nem magamból indulok ki. Az olyan emberekből, mint a húgom, aki az ep2-t látta utoljára a moziban, és a Rogue One trailerét látva egyből tudta, hogy az az ep4 előtt játszódik. A pasijából, aki rühelli a Star Warst, és ő is egyből tudta, hogy ez nem az ep7 után játszódik. A haveromból, aki nagyjából akkor néz SW-t, ha éppen van egy a moziban, szintén nem került képzavarba a trailer után. A PGO fórumozóiból, a külföldi oldalak fórumozóiból (nem rajongói oldalak fórumain). Bárkiből, akivel eddig beszéltem az RO-ról, még senkitől sem olvastam vagy hallottam olyat, hogy azt hinné, hogy ez az ep7 után fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a helyzet, hogy akiknek én megmutattam, azoknak leesett, hogy jééé birodalom, jééé halálcsillag, jééé lázadók, és az első kérdés: akkor most visszaugrottunk az időben az EpVIII-ra?

 

Hiába jönnek a jelek, inkább azt kezdik el firtatni, hogy mindez hogyan lehetséges az új részben. Nem volt még SW spinoff, így nehezen értik meg, hogy ez most nem egy új epizód lesz. Az időugrálás meg amúgy sem tesz jót a SW-nak az eredendő "bűn" miatt (tehát hogy az I-II-III később lett leforgatva, így szinte az összes ismerősömnek gondot okoz, hogy fejezze ki számmal, hogy melyik részre gondol. "V.? Vagy II.? Á, tudod, az a birodalmas... ")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem tudják, melyik hányadik rész nem azt jelenti, hogy ezt a történetet az ep7 utánra helyezik. ;) Amit leírtál, az pont az, hogy még a te ismerőseid is tudják, hogy ez nem a legutolsó mozifilm folytatása, hanem az egyik korábbinak az előménye. Azt megértem, hogy epizódszámmal nehéz beazonosítani, mivel az egy laikusnak valóban zavaros, de ez nem azt jelenti, hogy a Rogue One-t az ep7 utánra teszik, csak nem tudják pontosan, hányadik rész az A New Hope.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy nem tudják, melyik hányadik rész nem azt jelenti, hogy ezt a történetet az ep7 utánra helyezik. ;) Amit leírtál, az pont az, hogy még a te ismerőseid is tudják, hogy ez nem a legutolsó mozifilm folytatása, hanem az egyik korábbinak az előménye. Azt megértem, hogy epizódszámmal nehéz beazonosítani, mivel az egy laikusnak valóban zavaros, de ez nem azt jelenti, hogy a Rogue One-t az ep7 utánra teszik, csak nem tudják pontosan, hányadik rész az A New Hope.

Általában a HCS feltűnése a vízválasztó. Azt nagyjából be tudják lőni, hogy már látták, és hogy korábban volt. A gond ott van, hogy az EPVIII-at várják az új résztől, azt hiszik, ez lesz az új epizód, és - visszakanyarodva a történet elejéhez - ezért örülök, hogy nem lesz dőlt betű az elején. Minél jobban elhatároljuk az epizód részektől, annál jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg is tett mindent a "star wars", hogy bekavarjon egyeseknek.

Tőlem is a héten kérdezte egy éjféli premier-társam, hogy hova kell tenni ezt a részt?

Szereti, várja, de nem úgy mint mi. Anyám is jó példa, akit, ha lehet majd ne hülyézzünk le, de gondolhatjátok, hogy a családdal együtt az évtizedek alatt hányszor szenvedett el sw fertőzést.

Mégis belefut olyan kérdésekbe, mint pl.: "Anakin Vader apja?" :facepalm:

Ez van, én már megbocsátom ezeket az embereknek. Ők mások. A Földről származnak. Ne bántsuk őket! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hatással így húsz év távlatából nem valószínű, Steela halála már rég kifejtette a hatásait. Utalás viszont lehet rá.

A hatást úgy értettem, hogy megismertünk egy Saw Gerrerát a TCW-ben, és kíváncsi vagyok, hogy (többek között) az események hatására milyen jellemfejlődésen esett át (ha volt ilyesmi egyáltalán).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyesmi szerintem lesz - sőt, már a Rebels is utalt arra, hogy ez a Saw sokkal kegyetlenebb, mint akit a TCW-ben láttunk. Ugye Kallus egységét ők mészárolták le, és az ő lázadó csoportjában volt egy olyan lasat, ami kivégezte a sebesülteket (hehe, tulajdonképpen ez a monológ volt a Rebelsben az első utalás a Rogue One-ra :) ). Sőt, az eddigi leírások is arra utalnak, hogy Saw egy olyan Lázadó sejtet vezet, ami sokkal drasztikusabb módszerekkel él, mint a többi.

 

Nekem az is tetszene, ha a Főnix-sejtre is utalnának valahogy. Az EW cikke szerint Mothma által bepillantást nyerünk majd a Lázadók Szövetségének belpolitikájába, így remek alkalom lenne valahogy a Rebelst is bekapcsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.