Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én nem tudom. A Disney-nek mi baja ha egy a SW film dark-os, mert ugye azt írja a cíkk. Han Solo megölésésnél igen nehezebb lenne rajongó barátságtalanabb, megdöbbentőbb fordulattal előállni. De ha Harrison Ford nem akarta volna már vagy 30 éve megölni a karakterét, és nem ad ultimátumot a Disney-nek akkor , az EP VII sem lenne az a "dark-os" epizód. Úgylátszik sohasem volt célja a Disney-nek egy komoly hangvételű EP VII-et leforgatni, csak Ford ultimátuma miatti kényszerhelyzetet kellet valahogy úgy beállítani mint egy briliáns fordulatot, úgyhogy szerencsések vagyunk, hogy egyáltalán van az epizódnak egy mély (darkos) vonulata, mert ez nem volt a Disney eredeti terveiben úgylátszik. Vajon mia csuda az ami böki a Disney csőrét. Talán lelövik a vak harcművészt? Mert a színészt visszahívták utóforgatásra.

 

Szép példa mennyire nagy a média hatalma. ;) Úgy befolyásolnak ahogy akarnak. Egyébként nyilván minden pletykának van alapja. Utóforgatás lesz, mert ezt már a "vak harcművész" is lenyilatkozta. Kár rinyálni előre, ezt a hibát én is elkövettem azt EPVII előtt. Ráérünk utána nyafogni ha gyenge lesz.

 

Az írásod többi része meg kitaláció. :) Senki nem mondta, hogy Ford akarta, hogy meghalljon a karaktere, meg hogy csak akkor vállalja el. Ezen csak mi filóztunk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról meg már meg se emlékezzünk, hogy Lucas milyen mértékben szabta át az ep2-t és az ep3-at az utóforgatás alkalmával. Például bekerült egy droidgyáros akció, meg eltűnt Anakin Palpatine mellől a Jedi különítmény érkeztekor. Szóval még csak nem is lenne újdonság, hogy Star Wars film utóforgatásra megy (az ep7 is kapott ilyet, hogy mást ne mondjak), sőt, a filmszakmában szinte minden film átesik ilyenen. És általában azért, mert még nem elégedettek az alkotók a már meglévő anyaggal, itt-ott változtatni szeretnének a jobb filmminőség érdekében.

Máskor meg persze szimplán sz*r a film, és menteni próbálják a menthetőt, ezért csinálnak új jeleneteket. Ilyenre is volt már példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, bőven elég lesz majd akkor fanyalogni, ha elégedetlen leszel a végtermékkel. Érdekes módon a legtöbb ember az EpVII kapcsán sem sírja vissza az Arndt féle teljes verziót, pedig ki tudja, mit vesztettünk azzal, hogy a sztorijának egy részét átírták. De kit érdekel, ha egyszer jó lett a film így is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra gondolok ezzel kapcsolatban, hogy a Disney filmeknek vannak bizonyos közös vonásai, elvei (pl. hogy legyen benne könnyed, kalandos, humoros tónus), és ezektől az elvektől nem engednek eltérést. Lehet, hogy tényleg túl darkos lett. Lehet, hogy más a bibi, ami a "Disney image"-be nem fér bele.

Eszembe jutott, amit a készülő Ep VIII-ról mondott több szereplő, hogy mennyivel másabb lesz,mint az eddigi részek, meg hogy szinte olyan lesz, mint egy független film. El tudom képzelni, hogy Johnson is megkapja majd az ukázt, hogy "mehettek vissza Pinewoodba újraforgatni"... Mondjuk én valahol örülök ennek a konzervativizmusnak, elvégre mégis SW filmet fogunk nézni, nem egy horrort. Legfőképp erkölcsi kérdésekben lenne jó, ha következetesen régimódi maradna a Disney, de nyugi Dzséjt és Ody,nem boncolgatom tovább a témát :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért az a Disney image nem annyira szigorú, mint ahogy sokan beállítják. Ha az lenne, Han Solo még mindig élne, az ep7 pedig nem úgy ér véget, hogy az egyik főszereplő kómában, egy legenda holtan, s bár a gonoszokat legyűrték, a Galaxis romokban. Bizonyos szemszögből az ep7 egy igen sötét film. De ugyanígy a képzelt Disney image-hez képest az MCU-filmek is már igencsak sötétek - bár azok még mindig könnyedebbek az ep7-nél. A valóságban az a Disney image sokkal megengedőbb, bár tény, nem fog senki thrillert vagy horrort látni tőlük - ugyanakkor nem zárkóznak el ezen műfajok elemeinek finom használatától sem.

És szerintem a Disney image pont a Star Warsra van szabva, ahol semmi szükség sincs az ep3-nál is sötétebb, komolyabb filmre, sőt, még abból a fajta sötétségből is csak ritkán jó látni. A Star Wars sosem szólt a mély sötétségről vagy a sanyarú komorságról, aki ilyet akar látni, az sajnos nem Star Wars filmet akar látni.

A Star Wars mindig könnyed, látványos akciófilm volt, alapvető morális tanulságokkal - ez a Disney image is egyben. És ettől ne is térjenek el. Kísérletezni lehet, egy-egy rész erejéig jöhet is némi sötétség, de azért még az ep3 is laza kalandozással nyitott, és az ep5-nek is pozitív kicsengésű a legvége.

Szóval teljes mértékben egyetértek azzal, hogy van egy kép, amihez a Disney ragaszkodik, de az nem olyan szigorú, mint sokan hiszik, és teljes mértékben belepasszolnak az alapvető Star Wars jegyek. Látványos, könnyed kalandozás, pozitív attitűddel, alapvető morális értékek közvetítésével. Ha ezek hiányoztak a Rogue One-ból, akkor igenis javítsanak rajta. Ha egyszerűen csak borzalmas a film, akkor pláne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus fél év van vissza durván. Komolyan, alig érzem még, hogy idén is lesz sw film a mozikban.

Ki van ehhez hozzászokva?

 

 

Én szerintem egészen jól hozzászoktattam magam ehhez az új tempóhoz :)

 

Már legalább annyira várom az új filmet mint tavaly ilyenkor az Ep7-et

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szerintem egészen jól hozzászoktattam magam ehhez az új tempóhoz :)

 

Már legalább annyira várom az új filmet mint tavaly ilyenkor az Ep7-et

Hát én nem. Messze nem úgy. De nehogy félreértsetek. Nem volt meg a kiéhezés. Az ep7-et még 2 kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor láttam. Még bőven elvagyok a hátvizén.

És fél év? Ez már kényeztetés! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy linket tudnál berakni? Mármint a cáfolatról.

A starwrasnews.net -en írták. De ha nem lenne elég itt van az író, Christopher McQuarrie kommentárja.

 

"If there are any reshoots on Rogue One, I’m not supervising them. For any outlet to say so is not only wrong, it’s irresponsible. Gareth Edwards is a talented filmmaker who deserves the benefit of the doubt. Making a film – let alone a Star Wars chapter – is hard enough without the internet trying to deliberately downgrade one’s years of hard work. Who does that even serve? Let him make his movie in peace."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júniusi pótforgatás kapcsán egy pletyka is érkezett. Eszerint a Disney a filmbe akarja csempészni a fiatal Han Solo-t is, de ezt senki sem erősítette meg hivatalosan.

Ez élből baromság, hiszen mit keresne a fiatal Han Solo egy olyan filmben, ami percekkel egy olyan film története előtt fejeződik be, amiben már az öregebb Han van. A kor és az is bezavarna, hogy más színész játssza, ráadásul más bolygón is van, és pont ott van a Halálcsillag terveinek ellopásakor. Alig lenne baromi kínos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ew megpróbálja tisztázni a Star Wars: Rogue One utóforgatásának történetét.

http://filmbuzi.hu/archives/2016/06/04/az-ew-megprobalja-tisztazni-a-star-wars-rogue-one-utoforgatas-tortenetet/

Megnyugtató ezekről olvasni. Sokat várok ettől a filmtől az első teaser óta. Azért jó lenne, ha más őrült, a neten keringő elméletet is cáfolnának dízniék. Persze mindet nem lehet. :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.