Ugrás a kommentre

Alan Dean Foster: The Force Awakens


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv?  

6 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Nálam már film története sem volt túl kimagasló, de azért elolvasom a könyvet, hátha mégis jobb lesz.

Így különösen kíváncsi vagyok, a könyvet milyennek találod majd, hiszen Te is az átlagnál messze többet olvasó ember vagy, van viszonyítási alapod akár SW-téren, akár általában az irodalmat tekintve.

 

http://www.goodreads.com/book/show/25387202-the-force-awakens

Itt a goodreads-en pl. több, mint 8000-en értékelték, eddig 1935-en adtak rá ötöst, 2987-en pedig négyest. Ez persze nem objektív igazság, csupán arra akartam rámutatni, hogy mennyire vegyes lehet egy könyv fogadtatása, illetve bárki értékelheti bármilyenre a könyvet. Ez egy árnyalt dolog. Ha az ember könyvet olvas, és elvonatkoztat mások véleményétől, akkor akármilyen értékelés kijöhet még a véleményéből.

Jópofa ez az oldal, köszi, hogy megosztottad. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Alan Dean Foster: Az ébredő Erő

Tavaly nagy várakozás előzte meg az új SW filmet. Reméltem, hogy ha már egyszer úgy is új irányt vett részben az univerzum sorsa a részleges újraindítással (lásd Legendák – új kánon), akkor már valami nagyon nagy durranással állnak elő. Részben e miatt és részben az elmúlt évek történetei miatt a lécet túl magasra tettem. Én úgy vettem észre, hogy ezt a lécet a készítők viszont rendkívül alacsonyra tették, hogy aztán később könnyebben tudják átugrani. Mindenesetre ez nem segített a csalódottság érzésemen, ami a film megnézése után alakult ki bennem. Vegyesek voltak az érzéseim. Voltak olyan részek, melyek nagyon tetszettek, de voltak olyanok, melyeknél csak csóváltam a fejem. Sőt, volt olyan is mikor már azt kérdeztem magamtól: mikor lesz már vége ennek a filmnek? A regényváltozatnál reméltem, hogy valami többletet fog adni. Alan Dean Foster munkája viszont ugyanolyan felemás érzéseket keltett bennem, mint a film. A legnagyobb problémám a nagymértékű biztonsági játék volt. Túlzásba vitték a régi filmek, azon belül is elsősorban a IV. rész utánzását. Egy idő után ezt már nem tisztelgésnek, hanem beteges majmolásnak és utánzásnak tekintettem. A másik fontos probléma az, hogy itt ismét Luke az utolsó ismert képzett Jedi. Ez a Jedi hiányos állapot 30 évvel az Endor után nem jött be. A pozitív elemek az új hősök köré csoportosultak. Rey fantasztikus volt. Ő, Kylo Ren, Snoke, BB-8 és Finn képesek voltak kiemelni a rendkívül gyenge alapanyagot és feltornázták a közepes, vagy viszonylag jó szintre. A regényben is elsősorban az új hősökkel foglalkozó részek voltak a legérdekesebbek. Sajnos Foster meg sem tudja közelíteni a népszerű SW regényírók stílusát. A leírásai sokszor rövidek és sekélyesek, karakterábrázolása elég silány. Voltak olyan pillantok, amiket jól meg tudott ragadni, pl a ratharok, Takodana, Kylo, Snoke, Rey jelenetei, a végső konfrontáció Kylo-val, de itt sem vitte túlzásba a dolgokat. Nem volt rossz könyv, de a nagyon jótól is távol van. Az eredmény egy közepes, vagyis hármas szintű regény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az biztos, hogy ha valakinek a film nem tetszett, nem a könyv után fogja megváltoztatni ezen véleményét (érdekes, hogy bennem az EP3 legelső nézésre még inkább csak ambivalens érzéseket keltett, aztán a könyv elolvasása, majd a második megtekintés után ez merőben megváltozott).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a könyv csak okot adott, hogy újra leírd mekkora fos az EPVII. Nem kell nézni vagy olvasni. Ott a warcraft.

 

Átlagban ahogy olvastam, nem dicsérik a könyvet. Az meg, hogy a Warcraft világát a film alapján ítéled meg, mert gondolom más közöd nem volt hozzá, hasonló eset, mintha az SW-t a Bátrak karavánja alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Revan szerintem pont nem az a fröcsögős fajta, hogy ilyen "beszólásokat" kapjon. Ha bizonyos dolgok nem jöttek be neki az Ep7-tel kapcsolatban, miért ne írhatná le? Erre van a fórum. Nekem összességében tetszett a film (még ha nem is a kedvenc epizódom), de a könyvváltozat meg se közelíti a színvonalát. Ha a regény sz*r, az nem a filmet minősíti.

A Warcraftot én is csak a film alapján ismerem, de az se volt rossz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senkitől nem kapott beszólást rajtam kívül. Elnézést ha már nem bírtam, hogy minden egyes adandó alkalommal befikázza azt a nyomorult EPVII -et. :(

Miért van az ha valakiknek nem tetszik az ami másnak nagyon és ezt egyből személyes sértésnek veszi?

Olyan gyerekes :facepalm:

 

Revan csak leírta a véleményét és meg is indokolta nem csak úgy leírta hogy szar és pont. Ha valaki megtudja normálisan érvekkel indokolni mi a baja neki a filmmel vagy a könyvel az miért baj?

 

Sajnos se a könyv se a film nem lett olyan erős hogy ne lehessen benne csalódni. Tetszik nem tetszik ez van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy pont egy kioktató hozzászólás végén egy szubjektiv itéletet akarsz tényként feltüntetni.

Ez nem egy szubjektiv itéletet hanem tény. Mivel elég sok ember csalódott itthon és világszinten is a filmben (én nem) és a könyvben meg még inkább akkor igen is ki lehet jelenteni hogy bizonyos szempontok miatt nem lett a legerősebb alkotás egyik sem. Vannak benne olyan dolgok amiatt igen is lehet a filmben nagyot csalódni ahogy pl. Revan és még egy páran tették így a fórumon.

 

És persze olyan film és könyv nincs hogy senki ne csalódna benne de itt elég sok kritika érte mind a filmet is mind a könyvet is. Nem lett egy teljesen egyértelmű pozitív siker egyik se a rajongók körében. Több olyan rajongói közösséget ismerek ahol nem lett ennyire pozitív hangulat mint itt.

 

És nem értem Ody-nak miért kell beszólni nem először olyannak aki nem dobta el az agyát az EP VII-től.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem szolgált rá Revan, hogy holmi agyatlan fikázó trollnak legyen beállítva. Nem tetszett neki a film, kész, van ilyen. Lehet, hogy a 8-9. rész után drasztikusan megváltozik a véleménye, ha összeáll a nagy egész. Ha meg nem, az se baj, szerencsére a SW-franchise elég tágas (és most tényleg egy központilag megtervezett univerzum építkezését figyelhetjük), mindenki találhat a maga számára érdekes és kiváló történeteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem egy szubjektiv itéletet hanem tény.

A probléma az hogy amit te tényként állitasz be az valójában ellentmond a valódi tényeknek. A film kolosszális siker lett és nem csak a bemutatója miatt: az első hétvégi forgalom többszörösét hozta ami egyértelmű jel arra hogy ez pont olyan film amit a közönség különösen imádott. Annyira, hogy ilyesfokú rajongásra kifejezetten ritka példát találni a közelmúltban. És ennek még a franchise-hoz sincs köze, mert az új film a számtalanszor bemutatott első filmen kivül az összeset simán lealázta a pénztáraknál.

 

Ez persze csak pénzügyi oldala és bár ez is rendkivül beszédes, de ott van még a kritikai megítélés, ott vannak az amerikai mozik előtt készült közvélemény-kutatások és igy tovább. Ennél a filmnél a fogadtatás kiemelkedően pozitiv volt. Ez tény. Ez adatokkal alátámasztható. Az ilyen megfoghatatlan állitások hogy "sokan nem szerették" (több száz millióan látták a filmet... mi az a sok?) csak levegőben logó tényként előadott állítások, amik semmit se jelentenek.

 

Teljesen oké ha valaki utálta a filmet vagy csak simán nem szereti és természetesen lehet érvelni ellene. Az a vélemény hogy a film rossz semmivel sem ér kevesebbet mint az a vélemény ami az ellenkezőjét állitja. Revan szerintem se érdemel beszólást. Viszont ettől még a filmet a közönség túlnyomó része imádta. Ez tény. Természetesen nem muszáj ezzel foglalkozni (és végülis a saját itéletünket ez ugyse befolyásolja igy lényegtelennek is lehet nyilvánitani), de ha már előkerül a film megitélése akkor ne állitsuk az ellenkezőjét. Aki nem dolgozott még statisztikával annak talán nem ennyire egyértelmű, de az hogy "sokakat ismerek akik igy gondolkodnak" az nem egy releváns érv egy ilyen léptékű globális jelenség megitélésénél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a 8-9. rész után drasztikusan megváltozik a véleménye, ha összeáll a nagy egész.

Érzésem szerint ehhez minimum az kéne, hogy az ep8-9 visszaállítsa az EU-t és teljes mértékben harmonizáljanak azzal, illetve az ep7-et újraforgassák ennek szellemében, és mind a három először regényben jöjjön ki. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érzésem szerint ehhez minimum az kéne, hogy az ep8-9 visszaállítsa az EU-t és teljes mértékben harmonizáljanak azzal, illetve az ep7-et újraforgassák ennek szellemében, és mind a három először regényben jöjjön ki. :hmm:

Amúgy ez igaz :D.

Sokan nem tudnak elvonatkoztatni az EU-tól. De sztem 8-9 pozitív hatással lesz majd a 7. megítélésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem értem Ody-nak miért kell beszólni nem először olyannak aki nem dobta el az agyát az EP VII-től.

Szerintem elég ezt egyszer leírni, és nem minden adandó alkalommal fennhangon kántálni, amikor az EPVII szóba kerül. Mi ebben olyan sátáni már megint? Revan tendenciózusan azt követte, hogy minden adandó alkalommal beírta, neki mennyire nem jött be a film. Amihez persze szíve-joga, de ha már 25x ismétlik ugyanazt kicsaphatja a biztosítékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átlagban ahogy olvastam, nem dicsérik a könyvet. Az meg, hogy a Warcraft világát a film alapján ítéled meg, mert gondolom más közöd nem volt hozzá, hasonló eset, mintha az SW-t a Bátrak karavánja alapján.

 

 

Mondjuk Revan szerintem pont nem az a fröcsögős fajta, hogy ilyen "beszólásokat" kapjon. Ha bizonyos dolgok nem jöttek be neki az Ep7-tel kapcsolatban, miért ne írhatná le? Erre van a fórum. Nekem összességében tetszett a film (még ha nem is a kedvenc epizódom), de a könyvváltozat meg se közelíti a színvonalát. Ha a regény sz*r, az nem a filmet minősíti.

A Warcraftot én is csak a film alapján ismerem, de az se volt rossz...

 

 

Miért van az ha valakiknek nem tetszik az ami másnak nagyon és ezt egyből személyes sértésnek veszi?

Olyan gyerekes :facepalm:

 

Revan csak leírta a véleményét és meg is indokolta nem csak úgy leírta hogy szar és pont. Ha valaki megtudja normálisan érvekkel indokolni mi a baja neki a filmmel vagy a könyvel az miért baj?

 

Sajnos se a könyv se a film nem lett olyan erős hogy ne lehessen benne csalódni. Tetszik nem tetszik ez van.

 

 

Szerintem sem szolgált rá Revan, hogy holmi agyatlan fikázó trollnak legyen beállítva. Nem tetszett neki a film, kész, van ilyen. Lehet, hogy a 8-9. rész után drasztikusan megváltozik a véleménye, ha összeáll a nagy egész. Ha meg nem, az se baj, szerencsére a SW-franchise elég tágas (és most tényleg egy központilag megtervezett univerzum építkezését figyelhetjük), mindenki találhat a maga számára érdekes és kiváló történeteket.

 

 

A probléma az hogy amit te tényként állitasz be az valójában ellentmond a valódi tényeknek. A film kolosszális siker lett és nem csak a bemutatója miatt: az első hétvégi forgalom többszörösét hozta ami egyértelmű jel arra hogy ez pont olyan film amit a közönség különösen imádott. Annyira, hogy ilyesfokú rajongásra kifejezetten ritka példát találni a közelmúltban. És ennek még a franchise-hoz sincs köze, mert az új film a számtalanszor bemutatott első filmen kivül az összeset simán lealázta a pénztáraknál.

 

Ez persze csak pénzügyi oldala és bár ez is rendkivül beszédes, de ott van még a kritikai megítélés, ott vannak az amerikai mozik előtt készült közvélemény-kutatások és igy tovább. Ennél a filmnél a fogadtatás kiemelkedően pozitiv volt. Ez tény. Ez adatokkal alátámasztható. Az ilyen megfoghatatlan állitások hogy "sokan nem szerették" (több száz millióan látták a filmet... mi az a sok?) csak levegőben logó tényként előadott állítások, amik semmit se jelentenek.

 

Teljesen oké ha valaki utálta a filmet vagy csak simán nem szereti és természetesen lehet érvelni ellene. Az a vélemény hogy a film rossz semmivel sem ér kevesebbet mint az a vélemény ami az ellenkezőjét állitja. Revan szerintem se érdemel beszólást. Viszont ettől még a filmet a közönség túlnyomó része imádta. Ez tény. Természetesen nem muszáj ezzel foglalkozni (és végülis a saját itéletünket ez ugyse befolyásolja igy lényegtelennek is lehet nyilvánitani), de ha már előkerül a film megitélése akkor ne állitsuk az ellenkezőjét. Aki nem dolgozott még statisztikával annak talán nem ennyire egyértelmű, de az hogy "sokakat ismerek akik igy gondolkodnak" az nem egy releváns érv egy ilyen léptékű globális jelenség megitélésénél.

Cupsy, Sky, Fulcrum, Nute, Bomarr: köszönöm szépen a kiállást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Egyébként az Ep7 regényváltozata nem feltétlenül Foster írói kvalitásai miatt lett olyan, amilyen.

Igen, eléggé meg volt kötve a keze, ez tény, de a leírásokból, karakterábrázolásokból akkor is sokkal többet ki lehetett volna hozni. Így viszont végig az volt az érzésem, hogy Foster egyszerűen csak néhány kötőszóval összekapcsolta a film szövegkönyvének mondatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Alan Dean Foster: The Force Awakens
  • 1 évvel később...
On 8/11/2016 at 9:45 PM , Frenkie said:

De jó hogy nem adtam ki erre a f*sra 5 rongyot. A döbbenetes az hogy a 6 film regényei mind szenzációsak, rengeteg többletinformációt adnak(főleg a karakterek érzelmi mélységeinek tálalásában), ez a 7. rész pedig borzalom és rettenet. Ezek szerint ez a Foster rossz író, pedig ő írta az EP 4 regényváltozatát is. Tényleg sajnálom mert nálam alap hogy megvannak a filmek regényváltozatai. Mekkora már mikor az EP 3 regényváltozatában Anakin rájön hogy nincs sárkány, hanem az is ő maga.

Nem akarok beleszólni, de azért, mert itt nem tetszik az embereknek, neked még tetszhet... :D A saját bőrömön tapasztaltam ezt, ugyancsak egy Foster-regénynél, az Erőpróbánál: szinte mindenhol leírják, de nekem mind a mai napig az egyik legnagyobb kedvencem - úgy, hogy több mint 30 SW-könyvet olvastam már. 

Egyébként Foster elég "változatos" író, az említett SW-regény, az Erőpróba szerintem kifejezetten szuper, olvastam tőle A közelgő vihart is, az már elég gyengécske, illetve egy Transformers-regényt is - az se volt nagy durranás. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem akarok beleszólni, de azért, mert itt nem tetszik az embereknek, neked még tetszhet... :D A saját bőrömön tapasztaltam ezt, ugyancsak egy Foster-regénynél, az Erőpróbánál: szinte mindenhol leírják, de nekem mind a mai napig az egyik legnagyobb kedvencem - úgy, hogy több mint 30 SW-könyvet olvastam már. 

Egyébként Foster elég "változatos" író, az említett SW-regény, az Erőpróba szerintem kifejezetten szuper, olvastam tőle A közelgő vihart is, az már elég gyengécske, illetve egy Transformers-regényt is - az se volt nagy durranás. 

 

 

 

Most már tervezem elolvasni. 4 év sok idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.