Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Bloodline


Ody Mandrell

Hogy tetszett a könyv?  

17 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, NorbiLordi írta:

De a nagyobb hadsereg nem feltétlen egyenlő azzal amit Palpatine és a Birodalom képviselt, ráadásul a klónok alapból úgy lettek desingolva hogy segítsék a hatalomra jutását. A rohamosztagosok meg úgy lettek képezve hogy illeszkedjenek a Birodalom ideológiájába. Nem gondolnám, hogy a Lázadó sereget (vagy nevezzük Új Köztársaság seregének), lehetett volna bármi ilyesmire használni, hisz alapból lázadókról beszélünk és ha bármi ilyenre lett volna törekvés akkor jött volna a Lázadók 2.0

 

De megértem, hogy a mezei átlagpolgárral nem azt akarták érzékeltetni hogy újra itt van egy megszálló erő, még ha nem is ugyanazzal a céllal járják az utcát mint a rohamosztagosok. 

 

Gideon bagádzsa nekem egyébként pont nem tűnt annyira leharcoltnak meg volt ott tűzerő is bőven. Szerintem az évad végén csak a katonái egy töredékét láttuk.

Itt az volt a lényeg, hogy a galaxis Yavin után 4-5-re már túl volt két galaktikus háborún, amelyben nagy hadseregek is megütköztek. A Monhoz hasonló pacifisták pedig új légkört akartak teremteni, hogy megmutassák, most minden másképp lesz. Ugyanez volt a szándék a főváros állandó költöztetésével. De aztán megint félrementek a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Itt az volt a lényeg, hogy a galaxis Yavin után 4-5-re már túl volt két galaktikus háborún, amelyben nagy hadseregek is megütköztek. A Monhoz hasonló pacifisták pedig új légkört akartak teremteni, hogy megmutassák, most minden másképp lesz. Ugyanez volt a szándék a főváros állandó költöztetésével. De aztán megint félrementek a dolgok.

Ezt abszolút értem, de attól még hogy nekik nincs seregük másnak még lehet. CIS-el szemben is elég nagy sz*rban lett volna a Köztársaság ha nincsenek a klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj hogy a hadseregek leépítese nem eltörli hanem ösztönzi az újabb háborúkat. Hisz kialakul egy hatalmi vákum amit viszonylag könnyű betölteni. Bárki aki összetákol egy sereget az viszonylag komoly eredményeket érhet el egy olyan világban ahol alig vannak hadseregek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az ep.9 végén látszik hogy akár a galaxis különböző pontjairól összehivott harcosok is nagy haderőt tudnak kiállítani, hisz a galaxis óriási. Hivatalosan az Új Köztársaság hadereje a legnagyobb volt. De ha valakik összegfognak ellene valszeg el is tudták volna törölni. És hát ez végülis a maga módján meg is történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy teljes galaxis sose fog összefogni senki ellen. Vagy legalábbis erre példát nem láttunk. Viszont összeállhat egy seregnyi ember és akkor számit hogy a másik oldalnak mi van a kezében. A sereged minél kisebb annál kevesebb embernek kell összefognia ahhoz hogy legyőzzön. Ezért totál értelmetlen, ha egy galaktikus szervezetnek nincs érdemi hadereje, plána ha a kérdéses szervezet annyira törékeny mint az Új Köztársaság. És már van olyan állam alakulat mellette ami idővel ellenséges lehet. Így kevés szervező erővel is meg lehet dönteni. Ahogy láttuk is a filmekben. Egy bolygó megsemmisült és semmi nem maradt az egész galaktikus köztársasági armadából. Az Első Rend vs. Új Köztársaság háborúja pár másodpercig tartott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Bomarr írta:

Egy teljes galaxis sose fog összefogni senki ellen. Vagy legalábbis erre példát nem láttunk.

A TROS-ban szép példáját láttuk az összefogásnak. Nem is írtam, hogy a teljes galaxis, elég csak a többség. Olyat amit a TROS-ban láttunk még nem volt előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A TROS-ban szép példáját láttuk az összefogásnak. Nem is írtam, hogy a teljes galaxis, elég csak a többség. Olyat amit a TROS-ban láttunk még nem volt előtte.

Jó de Palpi egy különleges eset Ő nagyon keményen benne volt nagyon sokak begyében (érthetően ugyanakkor még így is kellett egy Lando féle felhívás, hogy elinduljanak a népek), de láthattuk, hogy pl. az Első rend ellen ezt nem lépték meg pedig azt is elsöpörhették volna ugyanígy, csak ott nem volt meg a megfelelő nagyságrendű akarat a cselekvésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Biztos vagyok benne, hogy az ER-nél nem mindenki fogadta örömmel Palpatine feltűnését. A Resistance Reborn-ban jól látszott, hogy sok helyen elfogadták az ER-t, nem igazán szándékoztak tenni ellene. Ebbe köpött bele Palpatine. Ami valahol érthető, hisz nélküle az ER se létezne.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hadsereg leszerelése bármilyen időben hatalmas nagy baromság. Lehet, hogy az endori csata után X évvel nem volt (látható) fenyegetés, de pont a klón háborúk idejéből kellett volna megtanulni, hogy bármikor, bárhol felütheti a fejét az ellenség. Lehet, hogy a Sith irányította mindkét oldalt, de még a Sith-nek is kellettek olyan szervezetek, amik haderővel bírnak és hajlandóak nekimenni a Köztársaságnak. És láttuk, hogy már nem csak a kereskedelmi szervezetek bírtak komoly haderővel, de az Umbara vagy éppen Mandalore is. Palpatine végül is részben ezért kreálta a klón háborúkat, hogy ezeket az erőket megtizedelje, így azok nem állhatnak össze úgy a Birodalom ellen, mint ahogy ő összeállította őket a Köztársaság ellen.

A Lázadók Szövetsége valószínűleg ezért is épült ki lassan, mert a legerősebb bolygók a háborúban elvesztették a haderejüket. Palpatine jól csinálta: neki volt hadserege, és senki másnak nem maradt megfelelő ereje. Az új Köztársaság elszúrta, Mon Mothma leszerelte a haderejét, és azt a kicsit is hagyta elavulni. Így lehet, hogy még akkor sem tudták volna megvédeni magukat az Első Rendtől, ha nem vetik be Csillagpusztítót. Ráadásul a régi Köztársasággal szemben az új a Jedi Rendre sem támaszkodhatott. Lényegében Mon Mothma felkínálta egy jövőbeli ellenségnek az új Köztársaságot tálcán.

 

Mon Mothma akkor nem lett volna egy pacifista idióta, ha rendesen használja a hadseregét. Nem annak a megléte ijeszti meg az embereket, hanem a használata. Ha Mon Calamari rombolók jelennek meg a városod fölött, a házakra irányított lézerágyúkkal, akkor félni fognak. Ha a határon járőröznek, kalózokra vadásznak, figyelik az esetleges veszélyt, akkor biztonságérzetet ad a hadsereg. De a centralizálástól betegesen rettegő, pacifista idióta Mothma ezt nem látta, vagy ésszel fel sem érte. Igazából Scariff után el kellett volna tüntetni a francba, és nem odaengedni a Köztársaság élére. Kinek kellett egy olyan vezető, aki kis híján meghagyta a zsarnoki hatalmon Palpatine-t és majdnem megbuktatta a lázadást, mert valami idióta felfogás miatt demokráciában vezetett egy hadsereget. Húde utálom én ezt a nőt! :fuckoff:

  • Nagyon tetszik 2
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mon esete az, amikor az ember jót akar, de rosszul sül el. Jó szándék vezette, ezért nem tudom hibáztatni. Látott elegendő elrettentő példát arra, hogy a Saw Gerrera-féle a cél szentesíti az eszközt felfogású lázadók milyen utat járhatnak be.

Mon szándékairól és beállítottságáról valahogy Rose jutott eszembe Az utolsó Jedikből. Ott a végén a craiti csatában azt mondja Finnek, hogy a szeretet segítségével lehet győzni, nem gyűlölettel. Nekem az a jelenet tetszett, de azt tudom, hogy sokan e miatt akadtak ki igazán Rose-ra. Volt olyan vélemény, mely azt mondta: háború van b* ki, hogy győzhettek szeretettel?

Nos, Rose és Mon között ezt a közös vonást valahogy fel lehet fedezni. Még ha csak nagyon csekély is ez a közös. Mindketten valahogy tiszta eszközökkel akartak nyerni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 28. - 12:50, Darth Revan9 írta:

Nos, Rose és Mon között ezt a közös vonást valahogy fel lehet fedezni. Még ha csak nagyon csekély is ez a közös. Mindketten valahogy tiszta eszközökkel akartak nyerni.

Csak Rose valóban tiszta, míg Mon inkább hipokrata. Mert miközben elítélte Saw-t a módszerei miatt, simán alkalmazott olyan embereket, mint Cassian Andor, aki hidegvérrel és elég aljas módon ölte meg a lázadás egyik szövetségesét. És Cassian a Zsivány Egyes többi tagjáról sem azt mondta, hogy ők a szeretetszolgálat követei, és a saját múltbéli tetteit is rémtettekként írta le.

És pont ez a könyv mutat rá arra is, hogy Mon Mothma a centralizálástól való félelmében lényegében maga köré személyi kultuszt alakított ki és így vezette ő a Köztársaságot, miközben lerombolta a kancellári iroda tekintélyét és erejét. Jót akart, ez nyilvánvaló, különben nem alakítja meg a Lázadók Szövetségét, de aztán már a szervezeten belül és utána is a félelmei uralták, ami kis híján megbuktatta a lázadást, aztán tönkretette az új Köztársaságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

. Mert miközben elítélte Saw-t a módszerei miatt, simán alkalmazott olyan embereket, mint Cassian Andor, aki hidegvérrel és elég aljas módon ölte meg a lázadás egyik szövetségesét.

Itt szerintem árnyaltabb a kép. Gondolom a film elejére gondolsz. Akkor tudták meg hogy van egy bolygópusztító fegyver. Ha nem tudják ezt a hírt a vezetőségnek elvinni gáz a Galaxisra nézve. A kolléga meg bepánikolt pár rohamosztagos láttán, ráadásul a testsúlya miatt fel sem tudott mászni. Persze Cassian elengedhette volna, de mivel lelkileg gyenge volt a társa(ehhez a munkához) a birodalmiak 5 perc alatt kiszedtek volna belőle mindent ha elfogják. Akár a főhadiszállás helyét is. Ha csak mezei felkelők lettek volna és úgy öli meg Andor a faszont az csúnya let volna, de így hogy egy nagyon fontos hír nem jutott volna el a pánikoló miatt a vezérkarhoz, így Cassiannak nem volt más választása mint lelőni. Nem szép dolog, látni is Cassian arcán a lövés után hogy nem jószántából tette, de szerintem nem volt más választása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Frenkie írta:

Itt szerintem árnyaltabb a kép. Gondolom a film elejére gondolsz. Akkor tudták meg hogy van egy bolygópusztító fegyver. Ha nem tudják ezt a hírt a vezetőségnek elvinni gáz a Galaxisra nézve. A kolléga meg bepánikolt pár rohamosztagos láttán, ráadásul a testsúlya miatt fel sem tudott mászni. Persze Cassian elengedhette volna, de mivel lelkileg gyenge volt a társa(ehhez a munkához) a birodalmiak 5 perc alatt kiszedtek volna belőle mindent ha elfogják. Akár a főhadiszállás helyét is. Ha csak mezei felkelők lettek volna és úgy öli meg Andor a faszont az csúnya let volna, de így hogy egy nagyon fontos hír nem jutott volna el a pánikoló miatt a vezérkarhoz, így Cassiannak nem volt más választása mint lelőni. Nem szép dolog, látni is Cassian arcán a lövés után hogy nem jószántából tette, de szerintem nem volt más választása.

A dolog érthető, meg is értem, Cassiannak nagyon jó oka volt arra, hogy megölje a fickót (amúgy a keze miatt nem tudott felmászni). És bizonyára a többi, saját maga által rémtettnek titulált tettére is volt egy megfelelő, érthető oka.  De attól morálisan még elítélendő hátba lőni a saját, sérült szövetségesedet. Nem véletlenül nem csinál ilyet Luke, Leia vagy Rey, a fehér lovagok. A hősök megmentik a gyengéket és nem hagyják hátra a bajtársaikat.

Ilyen téren szerintem Saw Garrera sem rosszabb. Neki is jó és érthető oka van arra, hogy úgy harcoljon ahogy. Én őt is megértem, jobban mint Mothmát, és még úgy is, hogy nem egy tettét túlkapásnak érzem (pl.: a mészárlás a Katalizátorban vagy az utcai lövöldözés a Rogue One-ban), és morálisan szintén elítélendő.

Mothmával az a bajom, hogy ő ezen a téren kettős mércével mér. Saw-t elítéli, Cassiant nem, sőt, alkalmazza őt és még egy osztagnyi másik, hasonló embert. Emlékezz csak, Cassian bérgyilkosoknak mondja a Zsivány Egyes némelyik tagját.

Nekem ezzel semmi bajom amúgy, mármint Cassiannal és a Zsivány Egyes tagjaival (bár ki tudja, ők miket tettek), sőt szerintem háborút csak így lehet vívni. És ez a másik, amiért haragszom Mothmára, mert egy fenékkel akar két lovat megülni. Békepárti, tiszta eszközökkel küzdő demokrata is akar lenni, ugyanakkor háborút akar vívni piszkos módszerekkel is egy hadsereggel a Birodalom ellen. Most akkor melyik? A kettő együtt nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Saw-t elítéli, Cassiant nem, sőt, alkalmazza őt és még egy osztagnyi másik, hasonló embert.

Szerintem a hírszerzés alaposan "megkímélte" Mon Mothmát a radikális lépések ismeretétől, ha finoman akarok fogalmazni, ha nem akarok akkor meg inkább úgy mondanám, hogy a hírszerzés számtalanszor a vezetőség háta mögött cselekedett vagy eltérő parancsokkal, mint pl. Galen esetében is akit ugye Mothma vissza akar hozatni, Draven viszont kiiktatná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Másodszorra még inkább megerősített a könyv abban, hogy egyike a legjobb SW könyveknek. Ransolm Casterfot pedig az az Első Rend veti börtönbe és küldi munkatáborba, amelyenek létrejöttét jó néhány párttársa támogatta. 

 

2020. 06. 27. - 14:05, Darth Cupsy írta:

az Első rend ellen ezt nem lépték meg pedig azt is elsöpörhették volna ugyanígy, csak ott nem volt meg a megfelelő nagyságrendű akarat a cselekvésre.

Mert az ER létrejöttében majdnem az összes centrista rendszer benne volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
7 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Vérvonalon erősen érzdődött, hogy Claudia sok mindenre nem utalhat, nem hozhat szóba. Nyilván azért, mert még nem volt kész a folytatás trilógia. A Shadow of the Sith-nél ennél bővebb utalásokat várok.

Ez már többször felmerült (főleg az utóbbi időben, érdekes módon, előtte nem), de én semmi ilyet nem éreztem. Egyedül a Jedi- és Luke-vonal maradt ki, illetve a Kylo-ra való utalásokat mérték patikamérlegen, de ezek egyébként is elhanyagolható szegmensei voltak a történetnek, lévén, hogy itt a politikai helyzet volt terítéken. Azt viszont nagyon is kiaknázta az írónő. Szerintem a jövőre megjelenő Shadow of the Sith remekül kifogja egészíteni ezt a Bloodline-t, ezúttal Luke-ra és az Erőre fókuszálva, mégha pár év van is a két cselekmény között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ez már többször felmerült (főleg az utóbbi időben, érdekes módon, előtte nem), de én semmi ilyet nem éreztem.

Én se éreztem ilyesmit. Mit kellett volna titkolnia? Ez a történet legalább 7 évvel az EPVII előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy folytatást most már szívesen olvasnék, ahol jobban is megismerjük Casterfót. A Resistance Reborn-ban csak futólag szerepelt, de én kíváncsi vagyok, hogy az évek alatt mit kellett kiállnia és hogyan változott a politikai gondolkodása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt a regény, Ransolm karaktere is, de én azért őt se tartom sokkal többre, mint Axes Wovest. egy mellékszereplő, aki "eljátszotta" a szerepét a könyvben, innentől nem érdekel mi van vele, ha valahol cameozik ok, érdekességnek elmegy, de egy teljes művet szentelni rá szerintem felesleges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.