Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

De nem a lift a lassú hanem Krennic, hisz az tart soká mire eljut a lifthez. Nekem ezzel semmi bajom nincs.

Igen, pont ez a gond, Jyn megmászik ki tudja hény métert egy 90°-os emelkedőn, mire Krennic talál egy liftet...

 

És ehhez tegyük még hozzá, hogy Krennicnek az épület külső és belső méreteit elnézve elég nagy távot kellett megtennie, mire az adattárból eljutott a lifthez.

Hát nem tudom, a Citadellatorony nekem inkább magasnak tűnt, mintsem szélesnek. Az rendben van, hogy Krennic egy szélen lévő liftet használt, de szerintem gyalog megtenni 200 métert (ha a torony alján volt az adattár, 20-at, ha a torony tetején) a liftig gyorsabb, mint felmászni 1 km-t (megintcsak ha a torony alján van az adattár, és 100-at, ha a tetején)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a Citadellatorony nekem inkább magasnak tűnt, mintsem szélesnek. Az rendben van, hogy Krennic egy szélen lévő liftet használt, de szerintem gyalog megtenni 200 métert (ha a torony alján volt az adattár, 20-at, ha a torony tetején) a liftig gyorsabb, mint felmászni 1 km-t (megintcsak ha a torony alján van az adattár, és 100-at, ha a tetején)

Na de az adattár lehet az 500. vagy a 900. méteren, míg a csúcsig vezető egyetlen külső lift meg lehet, hogy csak a földszinten, meg az ötvenedik méteren érhető el. De még ha van is minden szinten megálló, akkor is, Krennicnek folyosólabirintuson vezet át az út, a riadó miatt teljes lezárás alatt lévő létesítményben (szóval még ajtókon is át kell jutnia, amiknek lezárását felül kell bírálnia). Nem egy nyílegyenes, akadályok nélküli folyosó köti össze a liftet az adattárral, az tuti. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én speciel egy 20 emeletes épületben lakok, és ha valamiért le is van zárva az első két (igazából 4, de bonyolult) emelet valami rendezvény miatt, akkor is gyorsabban felérek az épület tetejére, hogyha össze-vissza kell bóklásznom a 3. emeleti liftért, mintha a lépcsőn kellene megtennem az egész távot (arról nem is beszélve, ha 90°-os emelkedőt kellene megmásznom :hehe: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban annyiból sántít a dolog, hogy egy messzi messzi galaxisban valószínűleg gyorsabbak a liftek, mint az én kolimban :P

 

Ezt a hibát mondjuk az utóforgatások számlájára írom, hisz az eredeti verzióban (ha tényleg 2 külön épület volt az adatban és az antenna) Krennic valószínűleg később érhetett az antennához az X-szárnyúak hirtelen megjelenése miatt, mint Jynék akiknek amúgyis futniuk is kellett a lépegetők elől

 

Az adattár kezelő fülkéje inkább a citadella tetején van szerintem. Legalábbis nagy mélységet láttam Jyn-ék alatt. Krennic irányítóterme meg leginkább középtájt lehetett.

Szerk.:

1) Nem tudjuk, hogy a citadellatorony benyúlik-e a föld alá, mert ha igen, akkor akár bármilyen magasságban lehettek

2) Krennic sem az irányítóteremből indult el, hanem volt még egy össztűzése Jynékkel kb. egyazon magasságban

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én speciel egy 20 emeletes épületben lakok, és ha valamiért le is van zárva az első két (igazából 4, de bonyolult) emelet valami rendezvény miatt, akkor is gyorsabban felérek az épület tetejére, hogyha össze-vissza kell bóklásznom a 3. emeleti liftért, mintha a lépcsőn kellene megtennem az egész távot (arról nem is beszélve, ha 90°-os emelkedőt kellene megmásznom :hehe: ).

Igen, egy támadás alatt álló katonai támaszpont és egy lakóház teljesen jól összevethető épület... :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ám a sarkalatos kérdés! :D Szerintem szerezzük meg a torony tervrajzást, az eldönti a vitát. :D

Inkább Krennic útvonaltervét. :D

De azért valahol jó, hogy ilyen "kardinális" hibák okoznak fejfájást: miért írták ki ennek a bolygónak a nevét és annak nem. Miért ért oda olyan lassan Krennic. Jobb ezek az apróságok, mint mondjuk az, hogy mennyire nagy baromság ez meg az a jelenet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább Krennic útvonaltervét. :D

De azért valahol jó, hogy ilyen "kardinális" hibák okoznak fejfájást: miért írták ki ennek a bolygónak a nevét és annak nem. Miért ért oda olyan lassan Krennic. Jobb ezek az apróságok, mint mondjuk az, hogy mennyire nagy baromság ez meg az a jelenet. :)

Ha ezeken szenvedünk az mutatja legalább, hogy mennyire rendben van a film egésze! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végül sikerült megnéznem a filmet. Összességében tetszett, bár az a fajta kisebb katarzis, ami a VII. rész után még bennem volt ott a mozi székében üldögélve, az valahogy most elmaradt.

Az elején furcsa volt a flashback, de az expozíciós felhasználása a főszereplő szempontjából remekül működött. Ettől függetlenül a karakterek bevezetését, a történet elindítását nem éreztem teljesen gördülékenynek. A film kezdése nem nyerte el teljesen a tetszésem, de utána szépen beindult, a végére pedig nagyon grandiózus finálét építettek fel, ahol tényleg nagyon tökösek voltak ezzel a befejezéssel.

A karakterek szempontjából sajnos egyik figura sem került hozzám túl közel, talán Chirrut Imwe és K-2SO volt a legszerethetőbb. Mondjuk utóbbinál ebben nagy szerepet kapott a comic relief faktor, míg előbbinél az kissé zavaró volt, hogy nem sok mindent tudhattunk meg róla. Számomra legalábbis nem volt teljesen egyértelmű (nem nagyon követtem a spoilereket), hogy akkor ő most milyen kapcsolatban áll az Erővel, illetve a szervezete-egyháza hogyan kapcsolódik az általunk eddig megismert Erőhasználókhoz. A múltjáról sem tudunk meg sok mindent, bár ez igaz Baze Malbusra is, meg majdnem az összes mellékkarakterre Jynen kívül... ami nem is feltétlenül baj, tekintve, hogy nem ők vannak a fő fókuszban (bár Chirrutnál az Erő miatt érdekelt volna több is), de Cassian Andor esetében, aki kvázi főszereplőként volt jelen egy nagyon felületes karakterábrázolást éreztem. Szóval összességében kissé papirmasék voltak a karakterek, de itt azért azt megjegyezném, hogy Jyn és Krennic a két pólus nagyon rendben volt. Mindkettejüket abszolót életteli teli, érző, lélegző figuráknak éreztem... mondjuk Krennic és Galen közös múltjáról is talán mondhattak volna többet néhány felvillanásnál. Ezzel együtt a film hangulatán, atmoszféráján nagyon jól érződött az elkeseredett elszántság, amivel a lázadók a harcba vetették magukat.

Úgyhogy az atmoszférateremtésben teljesen jól vizsgázott nálam a film, végig érezni lehetett az elkeseredettséget, a harc kilátástalannak tűnő helyzetét, egy olyan hatalommal szembeni helyzetben, ahol csak a remény adhat erőt. Úgy éreztem ezt tökéletesen érzékeltette Edwards és ebben nagy szerepe volt Jyn karakterének is. Az akciójelenetek grandiózusak, látványosak és ezzel együtt nem voltak tele túlzó heroizmussal, vagy pátosszal. Igazából az egész filmből a legjobban talán a realisztikus hangvétel jött be. Az, hogy a Birodalomnál sem mindenki velejéig romlott (pl. Bodhi Rook), vagy hogy a lázadóknál sem riadnak vissza a drasztikus módszerektől, illetve a végén nem feltélenül menekülnek meg a jók és nem nyerik el a gonoszok sem mind méltó büntetésüket... egyelőr, a folyatatást ugye ismerjük.

A film képi világa, a helyszínek jellege is egyszerre igazi SW hangulatot árasztottak, illetve nagyon is újszerűen hatottak. A régi modellek - lépegetők, X-szárnyúak és az új gépek is remekül kiegészítették egymást és egy koherens egészet alkottak. A színészek közül egyébként senkit nem találtam rossznak, vagy zavarónak, mondjuk úgy éreztem, hogy Mads Mikkelsen a tehetségéhez mérve mintha kicsit el lenne tűnve a jeleneteiben, de összességben ezen a fronton abszolút meg voltam elégedve. Még Forest Whitaker is, akitől az előzetesek után kicsit tartottam szerintem teljesen rendben volt (a hangját leszámítva) és a visszatérő Jimmy Smits is tetszett, meg amúgy is jó volt viszontlátni. Két pont volt, ami szúrta kicsit a szememet: az egyik a CGI karakterek. Természetesen Tarkint egy az egybe nem lehet visszahozni (sajnáltam volna tényleg, ha kimarad, mert amúgy remek volt) és még mindig ez volt a legjobb az alternatívák közül, de zavaróan természetellenes volt ott a CGI arc, főleg a mimikája... ez igaz Leiára is, bár ő nem szerepelt túl sokat. Vader - akiről úgy tudom az újraforgatások egyik sarokpontja volt - szintén nem szerepelt sokat, mondjuk amikor a vásznon volt, ott maradandót is alkotott, viszont nála a szinkron zavart meg (sajnos eddig csak így láttam, de már legalább a 3D-t kipipálhatom), egyáltalán nem éreztem karakteresnek, erősnek Horányi László orgánumát és sokkal szívesebben hallgattam volna szegény, megboldogult Hollósi Frigyest.

Azt mondhatom, hogy tetszett a film. Hozta azt, amit vállalt a SW történelem eddigi legkeményebb, legkomolyabb csatáját vitték vászonra a scarifi ütközetben és tényleg egy baromi erős háborús film, ami hozza a SW hangulatot. Mégis volt bennem egy olyan teljesen szubjektív, nehezen racionalizálható érzés a film után, hogy az a szív és lélek nem érződött számomra benne, amit Abrams belerakott a TFA-be, vagy Lucas az Anakin Saga-ba. Ezzel együtt soha rosszabb spin-off-ot és természetesen újranézem majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így negyedik megtakintésre éreztem nagyon úgy, hogy Bor Gullet nagyon nem illik bele a filmbe. Már másodszorra is előjött, hogy felesleges, de most csúcsosodott ki annyira, hogyha valamit megváltoztathatnék a filmen, akkor ez lenne az. Kb. mint a rathtarok a TFA-ban, de azok legalább menők voltak

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így negyedik megtakintésre éreztem nagyon úgy, hogy Bor Gullet nagyon nem illik bele a filmbe. Már másodszorra is előjött, hogy felesleges, de most csúcsosodott ki annyira, hogyha valamit megváltoztathatnék a filmen, akkor ez lenne az. Kb. mint a rathtarok a TFA-ban, de azok legalább menők voltak

Egy kolléga nem is rég mondta: mindig kell egy szörny! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor először bemondják, hogy Saw Gerrera csapata szélsőségesnek számít, rögtön kíváncsivá is tettek, hogy ebből pontosan mit fogunk látni. Bemondásra el kell hinnünk vagy kapunk egy kis izelitőt a túlkapásaikból? Aztán feltünt Bor Gullet és rögtön a helyére került a dolog. Lehet, hogy a lázadás néha morálisan elég kérdőjeles dolgokba is belemegy, de az biztos, hogy nem vallatnának egy olyan szörnnyel ami az őrületbe kergetheti a foglyokat. Az kifejezetten tetszett hogy a szörny tényleg ocsmány volt. Bár a rathatorkat is szerettem, ez még jobban bejött.

Az SW-ben úgy általában is elmondható, hogy a szörnyek inkább csak azért vannak, hogy megfűszerezzék és kicsit érdekesebbé tegyék a világot. A geonosisiak vagy Jabba akár fejbe is lövethetné a foglyokat, csak az unalmas lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezer meg egy másik módszerrel is bemutathatták volna Saw extremista módszereint, minthogy embereket zár össze űrpolipokkal. Ráadásul az egész dolognak nincs hozadéka, Saw ugyanúgy nem bízik Bodhiban, Bodhi nem őrül meg tőle, és nem is orrol meg emiatt a Lázadásra (lehet, hogy Sawra igen, de mivel ő sem húzza sokáig, ennek megint nincs hozadéka).

 

Az meg hogy minden filmbe kell egy szörny, annyiban nem áll meg, hogy az epIII-ban sincs, illetve ez egy spin off, szóval már csak ezért sem felesleges szörnyeket beleerőltetni a sztoriba, csak azért mert szokás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezer meg egy másik módszerrel is bemutathatták volna Saw extremista módszereint, minthogy embereket zár össze űrpolipokkal. Ráadásul az egész dolognak nincs hozadéka, Saw ugyanúgy nem bízik Bodhiban, Bodhi nem őrül meg tőle, és nem is orrol meg emiatt a Lázadásra (lehet, hogy Sawra igen, de mivel ő sem húzza sokáig, ennek megint nincs hozadéka).

 

Az meg hogy minden filmbe kell egy szörny, annyiban nem áll meg, hogy az epIII-ban sincs, illetve ez egy spin off, szóval már csak ezért sem felesleges szörnyeket beleerőltetni a sztoriba, csak azért mert szokás.

Én sem érzem ezt gáznak. Saw paranoia-áját (wow, micsoda szó) és erkölcsi szintjét jól példázza szvsz. Persze, lehetne mást is erre felhasználni, de miért, ha egy cool szörnnyel is megtehetik? Amúgy csak nekem tűnt úgy, hogy Bodhira az egész rész során kihatással volt a találkozás? Pl. mintha végig nem lenne 100-as, pedig az első jelenetében, amikor Saw-hoz követeli magát, még normálisnak tűnt (izgatottnak, de normálisnak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem érzem ezt gáznak. Saw paranoia-áját (wow, micsoda szó) és erkölcsi szintjét jól példázza szvsz. Persze, lehetne mást is erre felhasználni, de miért, ha egy cool szörnnyel is megtehetik? Amúgy csak nekem tűnt úgy, hogy Bodhira az egész rész során kihatással volt a találkozás? Pl. mintha végig nem lenne 100-as, pedig az első jelenetében, amikor Saw-hoz követeli magát, még normálisnak tűnt (izgatottnak, de normálisnak).

 

Pont ezt akartam írni, hogy onnantól kezdve sokszor úgy viselkedik, mintha nem egészen tudná mi történik vele

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ebben nem értünk egyet. A végefelé ugyanolyan szétszórt és ideges, mit bor gullet előtt. Egyedül a zárkában és a jedhai menekülésnél látom rajta nyomát, hogy különösen viselkedik, de ez sem tart sokáig, mert az U-szárnyúra összeszedte magát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezer meg egy másik módszerrel is bemutathatták volna Saw extremista módszereint, minthogy embereket zár össze űrpolipokkal.

Ez majdnem minden film minden egyes elemére elmondható. Lehetett volna másképp is, de ők igy csinálták és speciel pont egy elég érdekes utat választottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezer meg egy másik módszerrel is bemutathatták volna Saw extremista módszereint, minthogy embereket zár össze űrpolipokkal. Ráadásul az egész dolognak nincs hozadéka, Saw ugyanúgy nem bízik Bodhiban, Bodhi nem őrül meg tőle, és nem is orrol meg emiatt a Lázadásra (lehet, hogy Sawra igen, de mivel ő sem húzza sokáig, ennek megint nincs hozadéka).

 

Az meg hogy minden filmbe kell egy szörny, annyiban nem áll meg, hogy az epIII-ban sincs, illetve ez egy spin off, szóval már csak ezért sem felesleges szörnyeket beleerőltetni a sztoriba, csak azért mert szokás.

 

Ha a szörny fogalmát kitágitjuk "extrém lénnyé, aki fontosabb szerepet kap" akkor nálam a 3. részé Boga lenne.

Márpedig az extrém lények igenis sw sajátosság, még egy spin off is nyugodtan hódolhat ez előtt.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg hogy minden filmbe kell egy szörny, annyiban nem áll meg, hogy az epIII-ban sincs

Akkor szegény Boga mi a fütyi, aranyhal? :)

 

Amúgy csak nekem tűnt úgy, hogy Bodhira az egész rész során kihatással volt a találkozás? Pl. mintha végig nem lenne 100-as, pedig az első jelenetében, amikor Saw-hoz követeli magát, még normálisnak tűnt (izgatottnak, de normálisnak).

Szerintem is így van, a kis polipka meeting után az egész fickó szétcsúszott, összeszedetlenné vált, és csak akkor mutatott némi összeszedettséget, amikor kormány mögé ülhetett (nyilván az lenyugtatta, hiszen ebben volt a legjobb). Nem láthattuk sokat előtte, de a belépője inkább egy izgatott, de határozott figurát festett le, még be is szólt Saw csöveseinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az epI "nagyobb halaival", az epII aréna szörnyeivel, az epIV szemétpréselős polipjával, az epV űrférgével, az epVI sivatagi lyukával és az epVII guroló halálaival ellentétben Boga nem jelentett fenyegetést a főhőseinkre, így nálam nem is tartozik bele a "szörny" kategóriába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.