Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2018. 09. 29. - 22:22, csoli1138 írta:

oké, akkor viszont ha legközelebb betámadnak engem, hogy ez bukta volt, az "pofán lesz vágva." :)

Kontextustól függ. A nagy buktákat nem arra szokták rásütni, ahol 10-20 milla az elsődleges veszteség (kb.) a másodlagos fronton merchendise-zal, dvd, blu-ray stb bevételekkel meg nyilván vastagon pluszos a sztori. Szóval ilyen értelemben nyilván nem az. 

 

Ha az SW franchise húzóerejéhez képest nézzük, akkor mindenképp betli. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mintha lenne egy céged ami egyik évben mondjuk 500 milla üzemi eredményt ér el és mondjuk 600 milla adózás utáni eredményt, a következő évben meg mondjuk mínusz 20 milla üzemi eredményt és 40 milla adózási utáni eredményt (ami monjuk rendkívüli bevételekből vagy pénzügyi műveletekből jött.) A lényeg, hogy a 40 milla amúgy egész szépen mutatna alapból, ha nem egy 600 millás év után jött volna. Onnan nézve ez az év nyilván egy blama. Egy veszteséges cég szemszögéből nèzve viszont elfogadható az eredmény. Ugyanez van a Soloval is. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általános Box Office topikot nem találtam, úgyhogy ide írom. A moly.hu-n megjelent egy karc, melynek lényege, hogy megpróbálta hamis módon sikertelennek beállítani a Disney korszak Star Wars alkotásait. Én kifejtettem azt, hogy a Box Office adatok inkább a sikerességről tanúskodnak, hisz négy filmből három meghaladta az egy milliárdos worldwide bevételt. Erre az egyik illető azt próbálta meg kihámozni a bevételi adatokból nekem, hogy órási, katasztrófális a visszaesés. Én persze úgy gondolom, hogy hiba a sikerességet a 2 milliárdos Az ébredő Erőhöz mérni, hisz nagyon kevés film ér el ilyen kimagasló eredményt. Az hogy négy filmből három egy milliárdot elért és e fölött teljesített a siker bizonyítéka. Ha fordított lenne az arány, akkor lenne probléma. Az utálkozók bojkottjának sikerességét is erősen kétségbe vontam. Szerintem az utálkozók csak megpróbálják a negatív csalódottságukat a bevételi adatokra ráhúzni és objektív tényként elkönyvelni, hogy a franchise haldoklik. Ez utóbbi állítást jó nagy marhaságnak találom. A Box Office adatok alapján én úgy gondolom, hogy helytálló a sikerességgel kapcsolatos véleményem, de a Box Office szakértők esetleg cáfolhatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Általános Box Office topikot nem találtam, úgyhogy ide írom. A moly.hu-n megjelent egy karc, melynek lényege, hogy megpróbálta hamis módon sikertelennek beállítani a Disney korszak Star Wars alkotásait.

Már itt elhasalt az egész. Nem olvastam ezt az írást, de most őszintén....van aki ezt komolyan leírja? Ez csak azt bizonyítja, hogy lövése sincs a témához és negatív a céljai vannak vele. Én nem foglalkoznék az ürgével mert szóra sem érdemes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nagyon úgy tűnt, hogy a Disney azért rakta májusra a Solo-t, mert a nagy karácsonyi filmnek idén az új Mary Poppinst szánták. Na meg volt a premier. Az új Mary Poppins hozott 31 milliót az első három napon. A Solo ugyanennyi idő alatt 84 milliót hozott. Hát ezért kár volt kicseszni a Soloval. Most karácsonykor valszeg jobban szerepelt volna. Akkor lett volna idő felépiteni a hype-ot. Szerintem Amerikában simán hozhatott volna 300 milliót.

Ezt benézték a Disney-nél. Remélem okulnak belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az a kérdés, hogy a Mary Poppins mennyit hozott volna tavasszal. Így a Solo-n sokat buktak a benne lévő potenciálhoz képest, viszont azért nem volt akkora zakó, ráadásul a lemezbevételekkel szépen tudtak kozmetikázni. Cserébe a Mary Poppins-ból talán többet ki tudnak hozni ebben az időszakban, mint amennyi amúgy benne lett volna. Annál pl. elég nehezen tudom elképzelni, hogy később a lemezeket vették volna, mint a cukrot. Így jó eséllyel egyik filmjük sem tekinthető egyértelmű bukásnak. Eleve, egy SW filmet úgyse az alapján fog bárki is megítélni, hogy a kasszáknál mennyire volt sikeres. Ez a franchise ennél már sokkal előrébb jár.

 

Én továbbra is úgy gondolom, hogy a Solo visszafogott box office mutatóival semmi probléma nincs, ha a Disney nem von le belőle rossz következtetéseket. Magyarul, ha nem az lesz az eredménye, hogy félredobják ezt a vonalat, nem folytatják a sztorit, nem építenek az elemeire, mondván megbuktak vele. Ha helyén tudják kezelni az anyagi eredményeket, akkor nem lesz ezzel gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a téli sláger Aquaman 72 millióval nyitott amcsiban. Csak összehasonlítás képpen a Solo 83 millával... Mely film egyébként még mindig top10-es.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, amikor az ep9 el lett csúsztatva 2019. decemberre, akkor mindenki biztosra vette, hogy a Solo is el lesz tolva 2018. decemberre, mivel eleve nem sokkal korábban volt egy rendezőváltás is. De nem történt meg, így a Warner gondolt egyet, és így ők tették át az Aquamant. Nincs mit szépíteni rajta, több eszük volt, mint a Disneynek. Azért 410 milliót idegenben összeszedett már eddig, nem rossz teljesítmény és még csak nem is sajnálom tőle, mert jó kis szórakoztató mozifilm lett.  

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 24. - 6:51, Ody Mandrell írta:

Egyébként a téli sláger Aquaman 72 millióval nyitott amcsiban. Csak összehasonlítás képpen a Solo 83 millával... Mely film egyébként még mindig top10-es.

Nem jó összehasonlítás mert ünnepi hét van. Ilyenkor a bevételek nem koncentrálódnak annyira a hétvégére mint egy normál héten. Lásd csak egy "kedden" csinált 22 milliót.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mary Poppins költségvetése kb. feleannyi mint a Soloé. A Solo így is kihozta magát nagyjából nullszaldósra, mondhatjuk, míg a Mary Poppins egy májusi premierrel lehet a készítési költségeit se hozta volna. Ilyen szempontból védhető a döntés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mary Poppins egy téli nagy filmnek lett szánva ehhez képest katasztrófálisan szerepel. Ahelyett hogy ezzel a fölösleges buktával még a Star Warsnak is betesznek jobb lett volna ha követik az eddigi receptet és ahogy az már bevált az elmúlt években a karácsonyt az SW-nek adják. A Mary Poppinst le se kellett volna forgatni. Most igy csináltak két gyengén szereplő filmet. Ehelyett inkább egy jól szereplőt kellett volna. Remélem a Disney ezután nem akarja ennyire sűrűre venni a bemutatónaptárt és ha elő is akarnak rukkolni valami sokadik remake-el vagy folytatással azt nem az SW kárára teszik. Mert ezzel csak egy olyan franchise imázsát rombolják amivel egyébként hosszútávon számolnak. De úgy látszik ezt ők is észrevették hisz Iger már évközben elnézést kért a dologért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pontosan, ráadásul azért jobban ki is lettek volna már éhezve az emberek SW-re.

Magamból kiindulva, ez komoly fegyvertény lehetett volna. Emlékszem, a Solo amúgy sem mozgatott meg nagyon, de akkor még éppen nagyban az ep8-ra voltam rákattanva. Mostanra úgyszólván leszálltam róla, értem ez alatt, hogy megnéztem már párszor BD-n, a kedvenc jeleneteimet nagyon sokszor is, alaposan körbejártuk így is, stb. Szóval az ep8 éhségem ki lett elégítve. Ha most robbanna be a Solo, tuti jobban megmozgatna már néhány trailer, mint a premierje napján a tény, hogy újra SW-t látok a moziban. Egyszerűen az ep8 még nem csengett le, hagyni kellett volna kifutni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Egyszerűen az ep8 még nem csengett le, hagyni kellett volna kifutni.

Szerintem ez a lényeg (persze nálam sose fog lecsengeni a TLJ, de most már bőven lenne hely a SOLO-nak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Továbbra is azt mondom, hogy a Solo most jön ki, simán hozott volna 7-800 milliót. Elnézve a "helyettesek" számait ebben biztos vagyok.

 

De ebbe amúgy az a vicc annak idején többen is beszéltük mint laikus emberek,hogy miért nem maradtak a decemberi időpontnál mikor biztosan jobban jártak volna. Főleg,hogy még a marketingje is gyenge volt emlékszem már pár hónap volt a filmig, de az előzetesek se akartak szinte jönni így decemberig bőven lett volna idő mindenre,hogy felkeltsék az érdeklődést még ennyi negatív hír hallatán ami a háttérbe zajlott...nagyon kár érte mert egy élmény volt a moziban számomra a Disney legjobbja Howarddal a fedélzeten aki csak beugrott le  a kalappal előtte minden elismerésem mondjuk tőle nem is vártam rosszabb munkát.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A napokban néztem meg a maraton keretében és igazi "téli" film. Könnyed, szórakoztató, szerintem bejátszott volna a tavalyi Jumanji feeling. Kajálta volna a nép. Erre beteszi májusra, öt hónappal a TLJ után az Avangers és a Deadpool közé. Bár Iger magára vállalta, szerintem már nincs a cégénél aki ezt a hülyeséget elkövette. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.