Ugrás a kommentre

Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Igen, pont a felsorolt képregényfilmek (Nolan-trilógia, Logan, Sin City) nekem is kifejezetten tetszettek. Ez pedig valóban jobb lett azoknál. A befejezés kapcsán:

Ott egyértelműen a The Dark Knight Returns lett megidézve. Ami egyébként egy nagyon erős két részes rajzfilm. A Joker ott is egy beszélgetős showban intézi el a müsorvezetőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik már látták a filmet:

 

Spoiler

- Szerintetek mi lett a szomszédlány sorsa? Szinte biztos vagyok benne, hogy megölte Joker, csak azt nem tudom, hogy mikor. Most arra tippelnék, hogy akkor, amikor kiderült, hogy az egész kapcsolat meg sem történt. Basszus, hogy ledöbbentem a moziban, nagyon ütős jelenet volt. :o 

- Miután kiderült, hogy Penny Fleck téveszmés, nem sokkal később azért már elbizonytalanodtam, hogy mi van, ha mégis igaz? Egy ilyen nagy hatalmú ember, aki ebben a változatban nem is volt kifejezetten pozitív karakter, könnyedén bolonddá tud nyilváníttatni egy senkit. Ráadásul a fénykép hátulján is volt egy idézet T.W. aláírással, amit viszont szintén írhatott egy téveszmés. Nem tetszene ha Batman és Joker (fél)testvérek lennének, de ezt a filmet könnyedén el tudom vonatkoztatni a Batman univerzumtól, így akár lehet, hogy az egész igaz, és ha lehet, akkor még brutálisabbá válik az anyagyilkosság. 

- Mi lehetett az a vicc, ami Joker eszébe jutott a film végén, amit a doktornő úgysem értené? Már nem is hivatkozik a betegségére, mivel rájött, hogy az élete egy komédia, így csak azt mondja, hogy egy vicc jutott az eszébe és ezért nevet? Bruce Wayne ugyanúgy elvesztette a szüleit, és olyan lett/lesz mint ő? (a nevetéskor a kis Bruce volt bevágva a halott szülők felett) Vagy a filmnek a története maga a vicc, ami Joker fejében született és meg sem ismertük az eredetét? :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Brodie

Spoiler

Én egy kicsit gyanítottam, hogy kamu, mert amikor elképzelt dolgokat a körülötte lévő emberek mind boldogok voltak és csodálattal tekintettek rá, a háttérben pedig kellemes, vidám zene szólt, például amikor beleképzelte magát Murray műsorának közönségébe a film elején, ezért vagyok bajban a film végével, mert ott az első feltétel teljesül, a zenei rész viszont már nem.

 

A szomszédlány pedig szerintem nem halt meg, 2 dolog miatt sem:

- ha meghalt volna, a két rendőr nem a metrós gyilkosságok miatt akarta volna kikérdezni, hanem amiatt

- egy kimaradt jelenet szerint, mielőtt elment volna a műsorba fellépni, az ajtaja előtt hagyott volna némi pénzt meg egy levelet, hogy este kapcsolja be a tv-t, mert eredetileg ott akarta előadni azt, amit első találkozásukkor a folyosón

 

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

@Brodie

  Spoiler elrejtése

- egy kimaradt jelenet szerint, mielőtt elment volna a műsorba fellépni, az ajtaja előtt hagyott volna némi pénzt meg egy levelet, hogy este kapcsolja be a tv-t, mert eredetileg ott akarta előadni azt, amit első találkozásukkor a folyosón

 

Spoiler

Erről nem is tudtam. A trailerben van egy jelenet, amikor már Jokerként megy a folyosón virággal a kezében. Ez szerintem nem volt benne a filmben. Ez lett volna az?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Brodie írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nem volt benne, és igen szerintem az lett volna az.

Ha jól hallottam kb. 30 percnyi jelent maradt ki a filmből, és ezek közül néhány ismert a színfalak mögötti videóknak köszönhetően:

Spoiler

- amikor Arthurt kirúgják, Randall utána megy az utcára, ahol összekapnak (youtube "Joker 2019 All Behind The Scenes" 6:20-)

- Arthur megpróbálja átadni a levelet a Wayne vállalat előtt (youtube "Joker 2019 All Behind The Scenes" 2:19-)

- Arthurt kidobják a Chaplin film premierjéről (Teaser Trailer 1:34-)

- Arthur egyedül vesz részt az "anyja" temetésén, a távolban pedig a két rendőr figyeli (Final Trailer 1:14-)

- Phoenix elmondása szerint Murray Showbeli fellépésnek volt egy sokkal jobb változata, de az nem illett bele a filmbe és végül a kevésbé jól sikerültet tették bele (azt nem tudni, hogy ezt most a színészi játékra érti vagy valami másra)

- Arthurnak elvileg lett volna egy narancsszínű macskája, amiről kiderült volna, hogy csak képzelte

- meg elvileg volt egy olyan jelenet, ahol a film végén a rendőrkocsiból kiszállva egy üvegdarabbal vágott volna magának szélesebb vigyort, bár azt nem tudni, hogy ez csak az eredeti forgatókönyben szerepelt-e vagy tényleg le is forgatták

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a Jokert. Nem is tudom, mondhatom-e, hogy tetszett, inkább azt mondom, hogy nagy hatást gyakorolt rám. Joaquin Phoenix alakítása fantasztikus, és az is teszik, ahogy a fenti kérdések felmerülhetnek,

Spoiler

hol a határ a valóság és Joker külön világa, aztán pedig őrülete között.

De én nagyon nem szeretném a közeljövőben újra látni. Ahhoz túlságosan nyomasztó film.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már pénteken megnéztem én is. Semmilyen elvárásom nem volt a filmmel kapcsolatban. Nos kimerem jelenteni hogy ez az eredet történet messze jobb mint a képregényes alapanyag. Annak is örültem hogy nem nagyon folytak bele a képregényes dolgokba. Persze pár karakter, meg néhány név megmaradt, de így jobban ütött. A film nézése közben néha-néha felsejlett a Taxisofőr. Nagyon hatásosan ábrázolták hogy egy - amúgy sem százas - emberből hogy lesz totálisan kattant, ember. Kicsit féltem hogy egyfajta hősként lesz beállítva, egy igazságtevőként, de bizonyos jelenetek után elszállt ez a félelmem. Joaquin Phoenix brutálisan jól játssza a szerepét. Kimerem jelenteni hogy köröket ver Heath Ledgerre. A DC-nek az univerzumépítés helyett ilyen szólófilmeket kellene készítenie. 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman Vs Teenage Mutant Ninja Turtles

 

Az eleje remekül indult, de sajnos a végére kicsit hülyeség lett. Túlzásba vitték a "mutánsoskodást" rendesen. Így a 10-ből három pontot le kell vonnom, szóval 10/7 az értékelésem erre a rajzfilmre.

A rajzok különben érdekesek voltak, ami az egész rajzfilm hangulatáról és látványvilágáról elmondható. Nem mellesleg nagyon sok szuper karakter tiszteletét tette benne, akik egy képregényrajongónak igazi csemegék lehetnek: Robin, Scarecrow, Joker, Harley Quinn, Penguin, Two-Face Harvey, Batgirl, Mr. Freeze. 

Voltak poénos jelenetek is, amelyek színesítették a filmet.

A teknőcök oldaláról egyébként kicsit hiányoltam a karaktereket: se Splinter, se April, se Casey Jones... Egyébként úgy vettem észre, hogy a rajzfilm főként a '87-es sorozatból merít. 

 

Picit csalódás volt, de egyszer meg lehet nézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnapelőtt letudtam Dzsóker koma sztoriját. Jó ideig nem érdekelt de az itteni reakciók hatására mégis meglett. Végül is nem bántam meg hogy meglestem. No meg a Főnix+Zoli párosítás is vonzott. A Gladiátorban bírtam a kettejük kombóját. Főnixet ezelőtt csak abban és a 8mm-ben láttam. Abban Haás Vander Peti hangján magyarkodik. Amúgy a krapek szereplésével egyik muviben se akadt komolyabb problémám.
Ebben a mostaniban se akadt. Felőlem is kaphatna Oszkárt érte. Jól odatette magát. Frankón ábrázolta Artie még zakkantabbá válását. A többi színész nem volt igazán nagy szám de azért kibírhatóra sikerált a munkájuk.
Néhol a film többé-kevésbé kiszámíthatóra alakult.

 

Spoiler

Például a csajjal való kapcsolata már onnan gyanús volt hogy minden komolyabb előzmény nélkül bement hozzá csókolózni. Onnan nehezen tudtam elképzelni hogy összejöttek.
Meg ott van a showmanus kinyírása. Már rögtön a műsorba való meghívás után sejteni lehetett hogy a az öregnek bezony kampeca lesz.
Kár hogy a kicsinálása koppintás de ettől eltekintve szerintem jól sült el a dolog. Hatásos eksön kerekedett a dologból.
Meg ott volt az a pisztolyos ex-kolléga. Annak a kipurcantására is lehetett számítani. No az a mandró is megkapta ám rendesen a magáét. Túlzásnak is tartottam Artie módszerét de a Fenegyerkőc soriban levő kocsiajtóval való lefejezés jóval durvább lett.

 

A sztori vége nem igazán világos nékem. Ott két varzió áll fnn nálam.

 

Spoiler

Artie kinyírta a dokinőt és utána lelépett. Mondjuk asszem olyan simán mégse tudhatott volna elsétálni.

Vagy csak képzelte hogy lelép.

Talán a képzelődés a nyerő.

 

A zene nem igazán jött be de annyi baj legyen.


Én nem tartom nagyon kiemelkedőnek eme muvit de azt elismerem hogy elég korrekt művet tettek le a gyártók az asztalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hozzám is Bomarr véleménye áll a legközelebb. Erős film, de mesterműnek azért nem mondanám, néha egy picit túlfeszítették szerintem a húrt az abszurditás terén. Mondjuk én külföldiekkel együtt néztem, feliratosan - volt is nagy felháborodás, hogy egy csomó szöveg magyarul jelent meg írásban (...) - és elég érdekes volt a hangulat végig a film alatt. De mondtam is a mellettem ülő srácnak, (aki felháborodott a közönség folyamatos oda nem illő nevetésén, már ha lehet egyáltalán ilyesmit írni pont ezen film kapcsán) - hogy a közönség azt hiszi, hogy ez komédia, pedig valójában tragédia...

 

13 órával ezelőtt, Rog írta:
Spoiler

Artie kinyírta a dokinőt és utána lelépett. Mondjuk asszem olyan simán mégse tudhatott volna elsétálni.

 

Spoiler

Én a véres lábnyomok miatt arra gyanakszom, hogy Joker a végén kinyírta az "úgy sem értené" doktornőt is.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

 

Hozzám is Bomarr véleménye áll a legközelebb. Erős film, de mesterműnek azért nem mondanám, néha egy picit túlfeszítették szerintem a húrt az abszurditás terén. Mondjuk én külföldiekkel együtt néztem, feliratosan - volt is nagy felháborodás, hogy egy csomó szöveg magyarul jelent meg írásban (...) - és elég érdekes volt a hangulat végig a film alatt. De mondtam is a mellettem ülő srácnak, (aki felháborodott a közönség folyamatos oda nem illő nevetésén, már ha lehet egyáltalán ilyesmit írni pont ezen film kapcsán) - hogy a közönség azt hiszi, hogy ez komédia, pedig valójában tragédia...

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Ezt nagyon sajnálom. :( Pont ettől féltem, hogy egy ilyen közönséget fogunk kifogni, mert mostanában nem kevésszer jött össze, legutóbb a Fehér éjszakáknál, iszonyatosan ki tud zökkenteni. Végigvihogták azt ami nem is volt vicces és nem is annak szánták... :fuckoff:

Szerencsére nálam olyan társaság volt most (szintén feliratos vetítésen), akik végig csendben voltak, sőt az olyan jeleneteknél, ha lehet, akkor még nagyobb lett a csend.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most hogy egy hetet ülepedett a Joker mozizásom, már hajlok rá, hogy egyszer még meg kellene nézni, eredeti nyelven, mert én ráadásul szinkronnal láttam (bár az, ahogy Bence is írta, kimagaslóan jól sikerült, a magyar szinkron régi színvonalát hozta, semmiben nem kisebbítette az élményt, még Joker nevetését is eltalálták, Rátóti Zoltánnak rendesen le kellett mennie a saját lelki mély bugyraiba ehhez, az biztos).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég jó fan-made előzetest készített valaki a közelgő Crisis on Infinite Earths crossover közeledtére. :)

 

 

Plusz információ, hogy a Canadagraphs értesülései szerint - akik leak fotókat és egyéb hiteles információkat szoktak megosztani - volt egy olyan jelenet, ahol Matt Ryan Constantine -ja, David Ramsey John Diggle -je és Katherine McNamara Mia Smoak -ja mellett feltűnt Tom Ellis Luciferje is! :o Kicsit kacsának érzem a hírt, de bakker...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joker - nos végre én is megnéztem és most olvashatom vissza a rengeteg kommentet, de előbb leírnám, hogy én, hogy láttam.

Spoiler

Féltem, mert szerettem volna, hogy jó legyen. Joker és Batman minden idők kedvencei nálam így nem akartam, hogy elrontsák, főleg mert olyan keveset tudunk még a képregényekből is Joker múltjáról, de szerencsére nem kellett csalódnom. Egyedül a film eleje nem tetszett, mert valahogy nem váltott ki belőlem érzelmet. Csak néztem a rengeteg rossz dolgot ami Arthurral történik, aztán egyszer csak beszippantott a hangulat és átéreztem a frusztráltságát, az emberek miatt érzet utálatát és ahogy egyre jobban láttam benne a Jokert és vele egyet a káosz és a szabadság érzését, egyszerűen elvarázsolt. A végén amikor már konkrétan Joker, egyszerűen nem tudtam levakarni a mosolyt az arcomról annyira erős volt. JP elképesztőt alakít. Ami az egyetlen bajom a filmmel és csak ezért adok rá 9/10et mert kevés volt számomra a Joker benne. Tudom hogy ennek most erről, az útjáról kellett szólnia, de annyira jó volt a vége, hogy azonnal néztem volna tovább.

Angolul néztem és baromi jó volt úgy de legközelebb megnézem szinkronosan is az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Joker film

Ez egy nagyon érdekes film lett. Zseniálisnak nem tudom mondani, pedig voltak benne zseniális elemek. Joaquin Phoenix alakítása hihetetlenül erős és nagyszerű. Ez egy vérbeli karakterdráma. Nagyon drámai, erős a társadalomkritika benne. Olyan művészfilmes beütésű. Akkor tartanám igazán kitűnőnek ezt a filmet, ha ez nem Joker eredet sztorija lenne, hanem Arthur Fleck-é és semmi köze nem lenne a DC világához. Őszintén feleslegesnek éreztem több DC-s Batman-es motívum behozását ebbe a történetbe. Valahogy rövidek lettek és volt olyan dolog is, melyet rendesen elszúrtak.

Thomas Wayne karaktere teljesen elrontott. Nekem egyáltalán nem tetszett. Egy önző, arrogáns és cinikus figurát csináltak belőle. Ez a nem az igazi Thomas Wayne. Nem így kellett volna ábrázolni, teljesen ki lehetett volna hagyni a filmből. Alfréd szintén ellenszenves lett. Martha Wayne szerepe megint csak felesleges. Újra mutatják a Wayne gyilkosságot teljesen feleslegesen. A Wayne szálból egyedül csak Bruce és Arthur találkozása tetszett a kapunál. Joker karakteréből megkapjuk annak az őrültnek a fejlődését, aki fel akarja égetni a világot. De kimaradt a bűnözői zseinalitásának bemutatása. Joker nem csak egy átlag pszichopata, hanem egy bűnözői lángelme. Állítson bármit is azzal kapcsolatban, hogy ő sosem tervez, az nem igaz. Úgyhogy hiányérzet is kialakult bennem ezzel kapcsolatban, ezt egy második részben ki kéne fejteni.

Arhtur Fleck útja az őrületbe viszont zseniálisan van ábrázolva. Phoenix kitett magáért rendesen. És a magyar szinkron kitűnő. Rátóti Zoltán hihetetlenül hozta a formát. Ez egy kálvária az őrületbe, melyet a hétköznapi élet szennye hoz létre. A sok bántalmazás, megalázás, lelki nyomor kiválóan megjelenik. A filmnet nézve többször is inkább a Száll a kakukk a fészkére című film jutott eszembe. Az tény és való, hogy nagyon nyomasztó hangulatot áraszt. Egy kicsit meg is viselt, pedig nem volt brutális annyira. Szóval a végeredmény egy jó film lett. Szinte sajnálom, hogy ez nem egy független alkotás és köze van a képregényes világhoz valamilyen szinten. Ha nem lenne, akkor maximumot tudnék adni rá. Így egy négyest  érdemel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:
  Spoiler elrejtése

Thomas Wayne karaktere teljesen elrontott. Nekem egyáltalán nem tetszett. Egy önző, arrogáns és cinikus figurát csináltak belőle. Ez a nem az igazi Thomas Wayne. Nem így kellett volna ábrázolni, teljesen ki lehetett volna hagyni a filmből.

Thomas Wayne-hez:

Spoiler

Szerintem őt is Arthur szemszögéből látjuk, azért ellenszenves.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai nap olyan hír kezdett el terjedni, miszerint a Titánok is benne lesznek az idei Arrowverse crossoverben. Egy röpke cameojuk lesz állítólag, a Titánok Tornyából leshetjük majd meg a hősöket.

Továbbá az alábbi kép is a forgatásról van, ezek szerint a 89 -es Batman talán a Föld-89 -en van? Pedig régebben úgy állt a fáma, hogy 52+1 Föld létezik. :hmm:

Ja és a 89 -es Batman -hez hozzátartozik, hogy a crossoverben feltűnik Robert Wuhl, aki a filmben Alexander Knoxot alakította.

A képen a következők lehetnek: 1 személy

 

A DC úgy tűnik történelmet fog írni, ha ezt így összehozzák. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 13. - 14:52, Darth Revan9 írta:

 Olyan művészfilmes beütésű.

Egy művészfilm imdb top10-es helyezéssel, és fél milliárd dollár feletti nemzetközi bevétellel :D Szép! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 13. - 21:55, Pildi írta:

 

Ez a lehetőség annyira nem jutott eszembe. Esetleg az az ütés is, melyet Thomastól kapott lehetett a képzelete szüleménye?

23 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Egy művészfilm imdb top10-es helyezéssel, és fél milliárd dollár feletti nemzetközi bevétellel :D Szép! 

Nos, ha minden művészfilmnek ilyen öngyilkos, reménytelen hangulata van, akkor jobb is hogy nézek gyakran ilyet.

8 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Zoë Kravitz lesz Catwoman az új, Pattionsonos (ezt még emésztenem kell) Batman filmben. A jelölteket elnézve rosszabbra számítottam.

 

Zoe-Kravitz-Catwoman-913.jpg

Szerintem jó lesz. Még milyen karakterekre keresnek szereplőket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

 

  Spoiler elrejtése

Ez a lehetőség annyira nem jutott eszembe. Esetleg az az ütés is, melyet Thomastól kapott lehetett a képzelete szüleménye?

 

Hát...

Spoiler

...miután Thomas orrba vágta, és kiment a mosdóból, Arthur feltápászkodott a padlóról és rátámaszkodott a mosdókagylóra, majd váltott a kép, Arthurt pedig ugyanabban a pózban támaszkodott otthon a konyhapulton, mint a színházban, szóval elképzelhető. Ráadásul sem az arca, sem pedig orra nem úgy nézett ki, mint akinek tényleg bemostak volna.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Őt pletykálták, úgyhogy nem lepődtem meg. Arra kíváncsi leszek, hogy a lánya Barbara is fekete lesz-e? Nem törvényszerű. Van olyan Batman képregény, ahol az örökbe fogadott lánya, van ahol a vér szerinti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se nagyon kommentálnám... (mégis azt teszem épp)

Nyilván mind remek színész, ahogy Iain Glen is az, de Batman szerepére hiteltelen számomra. Ahogy nekem most még Pattinson is az. Persze ezt mondtam, mondtuk sokan Heathre is annó, szóval azóta mindig bennem van, hogy attól, hogy elsőre rossznak tűnik, még lehet jó. (illetve baromi jó) :D

De ebből eddig Rébusz és talán a Macskanő castingja tetszik csak. :S

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát egyelőre én se tapsikolok örömömben. Pattinson meglátjuk, milyen Batman lesz. Rébuszt szerintem eltalálták. Farrellt én másféle ellenségnek tudnám elképzelni. Serkis inkább Pingvin, mint Alfred. Meglátjuk.

 

Más:

Tegnap vette fel Stephen Amell utoljára a Zöld Íjász hacukát. End of an Era. :(

Post image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, MissKarrde írta:

Szerintem nem rossz az új Batman szereposztása. A Rébuszt játszó messze a legjobb színész közülük :) Nem is tudom hirtelen, egyáltalán mit keres egy ilyen film környékén. 

Valószínűleg pénzt és kihívást is. :) Paul Danot én is nagyon szeretem,  és remélem, ugyanolyan jó lesz Rébusz szerepében, mint amilyen jó volt Pierre Bezuhovként a Háború és békében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.