Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

Most minden a Mandaloriról szól, engem is teljesen beszippantott. :o Bár a jegyek értékesítése kissé megugrott az USA-ban, szóval ennek is van hatása, de inkább a TROS gépezett lendülne már fel...

 

Amúgy szerintem megvárják a Frozen bemutatót és utána belecsapnak a lecsóba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a jövőhéttől már beindul a hype-vonat. Legalábbis remélem. Most a Mandi elég sokak figyelmét - köztük a sajátunkét is - elveszi, pláne hogy 2 nap múlva már a 2. részt is nézhetjük, de jövőhéttől már illő lenne elindítani valami hajrát. A nemzetközit én jövőhétre tippelem, bár ami érdekes, hogy egy BTS videó se jött még ki. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két újabb JJ interjú részlet.

 

“The ending of this trilogy of trilogies is a tricky thing. This movie has to work on its own. It’s got to have its own beginning, middle and end. It can’t make the mistake of a lot of sequels, where you just assume a character is beloved, where the movie suffers because the character is suddenly lacking. We can’t assume anyone cares.” (November 11, 2019)

J. J. Abrams: “[George Lucas] had a lot of things to say [during prep for Star Wars: The Rise of Skywalker] about the nature of the Force, the themes that he was dealing with when he was writing the movies. Yes, there were some conversations about Midi-chlorians – he loves his Midi-chlorians. But it was a very helpful thing. Sitting with him is a treat, just to hear him talk, because it’s ****ing George Lucas talking about Star Wars. I always feel it’s a gift to hear him talk about that stuff. Because the effect that he had on me at 10 years old is utterly profound.” (November 13, 2019)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor továbbra is nagy szerepe lesz Leiának és nem használtak CGI-t? Ezt valahogy nem tudom most elképzelni hogy oldják meg. Főleg ha végig halad a filmen keresztül. A kivágott jelenetek egy másik sztorihoz készültek, abból hogy lehet jól kijönni, nem tudom. De biztos megoldották, ha JJ szerint ez volt a megoldás. 

 

os691iq0zoy31.jpg&key=01b0c01722c83ac55b

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szóval akkor továbbra is nagy szerepe lesz Leiának és nem használtak CGI-t? Ezt valahogy nem tudom most elképzelni hogy oldják meg. Főleg ha végig halad a filmen keresztül.

A történetbeli fontosságát végül is nem az adja, hogy mennyi ideig van a porondon. Luke egy percet sem szerepel az ep7-ben, nélküle mégse lenne történet, annak ő a kulcsfigurája. Ugyanezt Leiával is meg lehet tenni, bár a korábbi hírek alapján ő 8 percet is kap, ami rengeteg idő. Ki tudja, mik maradtak ki az ep7-ből, de például a könyvből tudjuk, hogy Leia subplotját teljesen törölték. Sőt a trailerből azt is tudjuk, hogy találkozott volna Maz Kanatával is, ami meg még a könyvben sincs benne (ebből máris ki lehet hozni filmtrükkök alkalmazásával egy ep9-es Maz és Leia jelenetet).

Azt meg már láttuk a trailerben, hogy a ruháját és a környezetét teljesen át tudják szabni - ez ráadásul tényleg nem új technika, hiszen az ep6-ban láttuk már Anakin szellemével (bár ott a fejet cserélték le, nem a ruhát, de ugyanaz az elv), az RO-ban meg az ep4-es pilóták kivágott jelenetinél a háttér csere remek példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naomi Eckie szerint a film végén kérdéske maradnak majd. 

 

‘And there are some people that leave it that might feel like they’ve got everything they wanted but there might still be more questions, and that’s the whole point. The story continues.’

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ami nyitva marad:

- az új galaktikus kormány létének vagy nemlétének kérdése (lesz-e legújabb Köztársaság, nem lesz semmi, valami más lesz?)

- a Jedi Rend tényleges újraalakulásának kérdése (ha lesz új Jedi Rend, az hogyan épül fel?)

Ezeket nyilván a film nem tudja megmutatni, ha csak a végén nem kapunk valami előreutaló montázst. De jó alap lehet egy kissé távolabb, jövőben játszódó filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem, ami nyitva marad:

- az új galaktikus kormány létének vagy nemlétének kérdése (lesz-e legújabb Köztársaság, nem lesz semmi, valami más lesz?)

- a Jedi Rend tényleges újraalakulásának kérdése (ha lesz új Jedi Rend, az hogyan épül fel?)

Ezeket nyilván a film nem tudja megmutatni, ha csak a végén nem kapunk valami előreutaló montázst. De jó alap lehet egy kissé távolabb, jövőben játszódó filmhez.

Hát ha ezek is nyitva maradnak, akkor én csalódott leszek. Lényegében annak idején a RotJ is ezeket a kérdéseket hagyta nyitva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Daisy a filmről.

 

"Daisy Ridley elárulta, hogy nagyon élvezte "Sötét Rey" jeleneteit, ugyanis végre megmutathatta a karaktere egy egészen új oldalát is. Magát a Skywalker korát a következő négy jelzővel illette: "Mindenképpen sötét... Vannak benne részek, amik valóban ijesztőek, amik szomorúak, és amik örömteliek."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha összehozzák, hogy babyyoda bekerül a záródarabba... hmmm. Most ugrott ez be... én betojok akkor, csak szóltam. Aztakurv'! ;) Na jó, most rákattantam erre, de nagyon. Nem is tudom máshogy elképzelni, vhogy a film utsó harmadában, vagy a legvégén egy jelenetben... az nagyon nagy lenne, és nyitna egy nagyot előőőre. Akarom! :) Abrams még időben tudhatta ezt a Mando-sztorit, de "idő után" is simán belefaraghatta, akár az utóforgatásoknál. Reménykedem. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vajon a sok hajón lepődött meg amit a trailerben is láttunk? 

Szerintem a Stardestroyersuperiorkillermega bázis elsütését látják hőseink, amivel az uralkodó kiirtja a Porgokat, ezzel elpusztítva az Ach-tot, aminek hatására nem lesz a sötét oldal számára visszatartó erő, és elfoglalja a galaxist.:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boyega a filmről. Ha ez tényleg így lesz ahogy mondja, már most hátradőlhetünk.

 

"Ah man, you’re [asking questions and] talking to the person that has struggled over the years with all these secrets and stuff. It’s important to me not to reveal anything because the shock value is so important for this one." "[Star Wars: The Last Jedi]…it split the fans, yeah." "Yeah, [J. J. Abrams being back] is good, but I also feel that with this movie, you’ll understand why there was such an about-turn in [Star Wars: The Last Jedi]. Sometimes, life gets in the way, and I think that was just what happened to the characters, what with them splitting apart, suffering, and having so little hope of winning. I think that’s good, because the next movie wraps things up in a way that makes sense of all that."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 25. - 7:33, Hitman írta:

Nézegetem a trailert, és újra elgondolkodom egy - számomra érthetetlen - dolgon. Hogy hogy nem látunk a lázadók flottájában egy régi rombolót sem? Hiszen az endori csatában tutira nem lőtték székletté az összeset, valamint az sem életszerű nekem, hogy mind a hiperűrbe ugorva megpucolt. Nekem ez kicsit logikátlannak tűnik. Nem arra gondolok, hogy egy csillagromboló armadával kellene játszaniuk a Janit, de én azért minimális szinten elvártam volna mondjuk 5-10 rombolót, ami egy vidám rekvirálás után hozzájuk került.

Kétségtelen, hogy logikus lenne a realitás szintjén, viszont a Star Wars egy mese, és vizuálisan is igen furcsa lenne és megtévesztő, ha a gonoszok hajóit használnák a jók.

 

A negyedik rész elején a Tantive IV és a Devastator üldözéses nyitóképében benne van minden: macska-egér harc ez, a kicsi jók, és a félelmetes nagy gonoszak összecsapása, abban George Lucas felrakja a sakkbábukat az asztalra. Az űrhajók elsősorban nem tudományos logika szerint kicsik, vagy nagyok, hanem a mesei logika hatásai szerint. Persze a prequelekben láthatjuk ezt, ahol az addigi rosszak, a rohamosztagosok elődjei kvázi a jók oldalán vannak, de ott az egész meg van csavarva egy megdöbbentő fordulatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.