Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem lesz itt akit érdekelne! Mennyiért adja?

Majd konzultálok vele, most így fejből nem tudom, van neki amúgy régebbi filmekből (nem Star Wars) is, még ilyen nagyon nagy is ami vászon alapú, mert valahogy megbugázta, hogy elhozhasson cuccokat a másik soproni moziból amikor ott selejteztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

OFF: poszterről jut eszembe van egy ismerősöm a helyi CC-ben, mindig nyaggat, hogy nem-e akarok posztert venni tőle (Marvelest, mert ugye Marvel filmen értelem szerűen többet lát, mint SW-n :D ), több mint valószínű az SW-seket is meg tudja majd szerezni, esetleg valakit érdekel?

Mindenképpen. Esetleg ep8-as is van még? :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Brodie írta:

Nekem full ugyanaz a szint, mint az eddigi Disney-korszakos SW poszterek:

Tehát, okés.... de ha Star Wars poszter, akkor én azt mondom, hogy Drew Struzan. :) 

 

  Spoiler elrejtése

Drew-Struzan-Star-Wars-Posters1.jpg

 

Struzan tényleg egy zseni, de azért ne feledjük, hogy az eredeti trilógia ikonikus posztereit sem ő csinálta. Amúgy azért a Disney-érából a TFA-hoz készült egy fantasztikus posztere, amit én nagyon szeretek, sokkal jobban, mint a későbbi, hivatalos theatrical posztert. Az egy ilyen teljesen kiábrándító dolog volt Struzan poszterei után.

 

Meg sajnos szegény visszavonult... :( Való igaz, hogy akár jobban meg is idézhetnék az új poszterek Struzan posztereit, de azt is el kell fogadni, hogy újabb, nyilván ambíciózus grafikusok megpróbálják megújítani a dolgot, saját magukat (meg hot toysot) belevinni. Szerintem a Last Jedi első promo posztere sikerült eddig a legjobban, annak a poszternek igazán volt stílusa, koncepciója, utána pedig a Last Jedi későbbi fő posztere jön, és röviddel azután a Zsivány posztere, amit nem értek, hogy miért nem használták a DVD, Blu-ray kiadásokhoz. Szerintem a TRoS poszterei nem verik ezt a hármat, de a Solo és a TFA anyagait igen. 

 

Egyébként meglehetősen sötét hangulatú az új trailer is, a poszter meg pláne! Iszonyúan baljós az egész. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem Palpatine-nak az a mondata izgatja a legjobban a fantáziám, miszerint:

 

"Your coming together is your undoing."

 

Bár nem játszottam a BF2-vel, ha jól tudom, abban volt egy Operation Cinder nevű utasítás Palpatine halála után, hogy lezúzza a korábban fontos bolygókat (Naboo, stb.).

 

Szóval a fenti mondat után az jutott eszembe, hogy mi van, ha Palpatine-nak az csak az azonnali bosszú volt, minden mást pedig a végső bosszúnak rendelt alá: megsemmisíteni a galaxist, ami elárulta őt? Erről szólna az Első Rendelet is hosszú távon: a Birodalom menekítse át a még megmaradt erőforrásait az Ismeretlen Régióba, nyalogassa a sebeit, építsen fel egy új erőt (ER) és aztán söpörje el a galaxist. Bár van több dolog is ami nem teljesen illik a képbe: 1) Palpatine inkább logikus, hogy azon munkálkodjon, hogy hogyan térjen vissza és győzze le a halált, semmint hogy a végső bosszúra várjon 30 évig anélkül, hogy ő abból bármit is profitálna (továbbra is halott maradna eszerint). 2) Snoke-ot nem igazán izgatta a Starkiller bázis. A használatára vonatkozó utasítást is csak úgy mellékesen adta ki. Ha valóban Palpatine bábja lenne, akkor a bolygók elpusztítása kellett volna hogy legyen az elsődleges célja Snoke-nak is.

 

Ettől függetlenül a fenti mondat bogarat ültetett a fülembe és kezdem azt hinni, hogy Palpatine egy nagyszabású bosszúra szomjazik inkább, semmint az életbe való visszatérésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegetem a trailert, és újra elgondolkodom egy - számomra érthetetlen - dolgon. Hogy hogy nem látunk a lázadók flottájában egy régi rombolót sem? Hiszen az endori csatában tutira nem lőtték székletté az összeset, valamint az sem életszerű nekem, hogy mind a hiperűrbe ugorva megpucolt. Nekem ez kicsit logikátlannak tűnik. Nem arra gondolok, hogy egy csillagromboló armadával kellene játszaniuk a Janit, de én azért minimális szinten elvártam volna mondjuk 5-10 rombolót, ami egy vidám rekvirálás után hozzájuk került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@KargaroszHatalmas találat! :clap: 

 

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Engem Palpatine-nak az a mondata izgatja a legjobban a fantáziám, miszerint:

 

"Your coming together is your undoing."

Mit is jelent ez igazából? :hmm: 

Idézet

Bár nem játszottam a BF2-vel, ha jól tudom, abban volt egy Operation Cinder nevű utasítás Palpatine halála után, hogy lezúzza a korábban fontos bolygókat (Naboo, stb.).

 

Szóval a fenti mondat után az jutott eszembe, hogy mi van, ha Palpatine-nak az csak az azonnali bosszú volt, minden mást pedig a végső bosszúnak rendelt alá: megsemmisíteni a galaxist, ami elárulta őt? Erről szólna az Első Rendelet is hosszú távon: a Birodalom menekítse át a még megmaradt erőforrásait az Ismeretlen Régióba, nyalogassa a sebeit, építsen fel egy új erőt (ER) és aztán söpörje el a galaxist. Bár van több dolog is ami nem teljesen illik a képbe: 1) Palpatine inkább logikus, hogy azon munkálkodjon, hogy hogyan térjen vissza és győzze le a halált, semmint hogy a végső bosszúra várjon 30 évig anélkül, hogy ő abból bármit is profitálna (továbbra is halott maradna eszerint). 2) Snoke-ot nem igazán izgatta a Starkiller bázis. A használatára vonatkozó utasítást is csak úgy mellékesen adta ki. Ha valóban Palpatine bábja lenne, akkor a bolygók elpusztítása kellett volna hogy legyen az elsődleges célja Snoke-nak is.

 

Ettől függetlenül a fenti mondat bogarat ültetett a fülembe és kezdem azt hinni, hogy Palpatine egy nagyszabású bosszúra szomjazik inkább, semmint az életbe való visszatérésre.

Szerintem ha van esélye megint uralni a világot Palpinak, akkor inkább azt választaná. :) 

1 órával korábban, Hitman írta:

Nézegetem a trailert, és újra elgondolkodom egy - számomra érthetetlen - dolgon. Hogy hogy nem látunk a lázadók flottájában egy régi rombolót sem? Hiszen az endori csatában tutira nem lőtték székletté az összeset, valamint az sem életszerű nekem, hogy mind a hiperűrbe ugorva megpucolt. Nekem ez kicsit logikátlannak tűnik. Nem arra gondolok, hogy egy csillagromboló armadával kellene játszaniuk a Janit, de én azért minimális szinten elvártam volna mondjuk 5-10 rombolót, ami egy vidám rekvirálás után hozzájuk került.

Az Endori csata már régen volt. Ki tudja mi lett velük, már ha egyáltalán zsákmányoltak olyan hajókat. Erről van valami kánon infó?

1 órával korábban, Szittyaimi írta:

Nagyon jó az összefoglaló Ody.Nekem sem tünt fel a robbanás.Nekem egyre jobban az az érzésem hogy palpatine nem él

Én is úgy gondolom, hogy a szónak a hagyományos értelmében nem a fizikai világ része, viszont az akar lenni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Ettől függetlenül a fenti mondat bogarat ültetett a fülembe és kezdem azt hinni, hogy Palpatine egy nagyszabású bosszúra szomjazik inkább, semmint az életbe való visszatérésre.

Vagy talán újragondolta az ep6-os tervét: egy helyre gyűjti az összes olyan teremtményt, ami hajlandó harcolni ellene, és egyszerre pusztítja el őket. Csak most nem egy újabb Halálcsillagot használ csalinak, hanem talán ő magát, vagy a rejtett flottát, vagy valami mást.

1 órával ezelőtt, Hitman írta:

Nézegetem a trailert, és újra elgondolkodom egy - számomra érthetetlen - dolgon. Hogy hogy nem látunk a lázadók flottájában egy régi rombolót sem? Hiszen az endori csatában tutira nem lőtték székletté az összeset, valamint az sem életszerű nekem, hogy mind a hiperűrbe ugorva megpucolt. Nekem ez kicsit logikátlannak tűnik. Nem arra gondolok, hogy egy csillagromboló armadával kellene játszaniuk a Janit, de én azért minimális szinten elvártam volna mondjuk 5-10 rombolót, ami egy vidám rekvirálás után hozzájuk került.

Ennek három oka is lehet:

1) Az Imperial-osztályú csillagrombolók a Birodalom, azaz a terror és az elnyomás szimbólumai. Naná, hogy az új Köztársaság már csak elvből sem fog ilyeneket használni. Ami maradt, azt bezúzza.

2) Egy csillagromboló irányításához nagyon sok ember kell. Korántsem biztos, hogy az Ellenállásnak van annyi embere, hogy akár csak egyet használjon.

3) Már az Imperial II-es is harminc éve elavult hajó. Igaz, abban a flottában is voltak nagyon régi hajók (még az Imperial I-esnél is régebbi), de nem mindegy, hogy több száz embert használsz egy régi hajóra - aminek hatékonysága egy Venator vagy egy Resurrgent mellett finoman szólva is megkérdőjelezhető -, vagy azt a több száz embert szétszóród több tucat kisebb hajóra.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mit is jelent ez igazából? :hmm: 

Nem teljesen egyértelmű, de a legközelebb talán a Gamestaros fordítás áll: A találkozásotok lesz a megsemmisülésetek.

 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Vagy talán újragondolta az ep6-os tervét: egy helyre gyűjti az összes olyan teremtményt, ami hajlandó harcolni ellene, és egyszerre pusztítja el őket. Csak most nem egy újabb Halálcsillagot használ csalinak, hanem talán ő magát, vagy a rejtett flottát, vagy valami mást.

Persze, lehet ez is. Csak amit én írtam, az adna egy csavart a sztorinak, mert akkor Palpi mégsem élne teljes mértékben, csak valahogy a bosszúterve, kb. mint az Operation Cinderben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Donát írta:

Nem teljesen egyértelmű, de a legközelebb talán a Gamestaros fordítás áll: A találkozásotok lesz a megsemmisülésetek.

Ez jelentheti azt is, hogy a kettejük találkozásából Palpatine fog hasznot húzni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez jelentheti azt is, hogy a kettejük találkozásából Palpatine fog hasznot húzni. 

Sok mindent jelenthet. Vonatkozhat Kylo és Rey találkozására. Vonatkozhat a Resistance vs. First Order összecsapásra. De a coming together önmagában jelentheti csak a Resistance flotta összegyűlését is.

 

Nekem a következő a kérdésem: ha Palpatine-nak mindig is a visszatérés volt a célja, miért várt 30 évet? Minek kellett teljesülnie ahhoz, hogy visszatérhessen? Miért kezdett "kicsinyes" bosszúba a halála után az Operation Cinderrel ahelyett, hogy rögtön a visszatérésén kezdett volna munkálkodni? Nekem ez a 30 éves távlat nagyon fura. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg, de arra is, hogy nektek milyen ötletetek van arra, hogy ennyit várt. Még el is hangzik a trailerben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Egyértelmű, hogy valami hiányzott hozzá ami mostanra teljesült. 

Szokták mondani, hogy amikor valaki haldoklik, rögtön kiderül, mi a fontos a számára. Hogy mi az. amire fókuszál, és mi az, ami többé már nem lényeges. Palpatine kapcsán kicsit hasonlóak az érzéseim. Nekem az, hogy a halála után rögtön egy bosszúhadműveletet indított be nekem inkább azt sugallja, hogy életében mikor már tervezett, hogy mi történjen, esetleges halála esetén, nem a visszatérés volt a prioritás, hanem a bosszú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Persze, lehet ez is. Csak amit én írtam, az adna egy csavart a sztorinak, mert akkor Palpi mégsem élne teljes mértékben, csak valahogy a bosszúterve, kb. mint az Operation Cinderben.

Nekem nem fér össze ez Palpatine jellemével. Ha kiirtja az egész Galaxist, mi fölött uralkodna? Sidiousban az az egyik legjobb, hogy ő nem olyan, mint némely Marvel főgonosz, akinek az egyetlen célja, hogy kiirtsa a galaxist, aminek igazából semmi értelme. Ő uralkodni akar, és szerintem, ha minimális esélye is van arra, hogy visszatérjen, ezt a szokását szívesen folytatná.

Ráadásul, az Operation: Cinder mindössze nagyjából egy tucat bolygót érintett, ráadásul azt sem túl hatékonyan, mert (jelenlegi tudásunk szerint) egyedül a Vardoson ment végbe a folyamat, és az a bolygó sem pusztult el, sőt még lakhatatlanná sem vált, csak rosszabbak lettek a körülmények az ottéléshez. Szóval az Operation: Cinder eleve nem igazán bolygópusztításról szólt, inkább nevezném büntetésnek.

Mindezek mellett nem létezik, hogy bárki is ki tudná irtani a Galaxist, de még valószínűleg a régi birodalmi bolygókat sem. Ez több ezer világ, ha nem többmillió! Még Csillagpusztítóból is rengeteg kéne.

És, ha ez lenne a célja, akkor minek hódít az Első Rend? A Hosnian után már nem dózeroltak le bolygókat, pedig tudjuk, hogy három Imperial képes lakhatatlanná tenni egy világot, nekik meg sokkal hatékonyabb eszközeik vannak az Imperialoknál. Egy Mandator pár nap alatt lakhatatlanná tehet egy világot, de szerintem a Resurrgenteknek sem tartana sokkal tovább.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Nekem a következő a kérdésem: ha Palpatine-nak mindig is a visszatérés volt a célja, miért várt 30 évet? Minek kellett teljesülnie ahhoz, hogy visszatérhessen? Miért kezdett "kicsinyes" bosszúba a halála után az Operation Cinderrel ahelyett, hogy rögtön a visszatérésén kezdett volna munkálkodni? Nekem ez a 30 éves távlat nagyon fura. Kíváncsi vagyok hogy oldják meg, de arra is, hogy nektek milyen ötletetek van arra, hogy ennyit várt. Még el is hangzik a trailerben. :)

Ahogy írtam, az Operation: Cinder egy bűntetés volt a Birodalom néhány bolygója számára, meg szerintem elterelés is. A Cinder ugyanis szerves része volt a Contingencynek. Míg a Köztársaság a Cinderrel foglalkozott, addig nem tűnt fel nekik, hogy birodalmi tisztek és erőforrások tűnedeznek el. Ezt alátátmasztani látszik az a tény, hogy a megtámadott bolygók közül az ismertek tulajdonképpen nem voltak igazán stratégiai jelentősséggűek vagy a Birodalom szempontjából rendkívül fontosak. Egyedül az élenjáró Birodalomdrukker Vardos és Palpatine szülővilága az, ami mögött még állhat a bosszú, mint indíték, a másik négy ismert világ még ennyire sem volt jelentős.

A Burnin Konn egy már alapból lakhatatlan bányavilág az Anoat-rendszerben, de nem keimelt jelentősségű. A Candovantról lényegében semmit nem tudni, csak annyit, hogy az új Köztársaság része lett. A Commenor szintén ilyen világ, és innen származott Jan Dodonna, de kétlem, hogy emiatt ment volna neki Palpatine. :)Az Abednedo meg az azonos nevű faj világa, és legfeljebb a hatalmas, színes városai zavarhatták ott Sidibát.

Szóval szerintem a Cinder inkább elterelés volt. Egy látványos lézershow, hogy a Lázadók/Köztársaság arra figyeljen, meg azok a birodalmiak, akiket Palpatine nem választott ki, le legyenek foglalva és céltáblákká váljanak (a Cinder végrehajtása közben több tisztet is fülön csípet a Köztársaság). És közben egy-két bolygónak is befűthet, megbűntethet. Ez a fajta elterelés nem újkeletű Palpatine-tól. Elvégre, képes volt egy galaktikus háborút is rendezni, részben a Jedik és a Szenátus figyelmének elterelése végett.

Hogy miért várt 30 évet? Talán arra, hogy az Első Rend megerősödhessen. Az nyilvánvaló, hogy önmagában kevés lett volna újra a Galaxis ellen, és ezúttal már politikai ármánykodással sem mehet sokra. A nyers erőre és a hódításra kell támaszkodnia, ha vissza akarja szerezni a hatalmát. Ahhoz pedig haderőre van szükség, hatékonyabbra, mint a birodalmi hadsereg volt, ami egyértelműen leszerepelt, hiszen egy maroknyi lázadót sem tudott féken tartani.

És akkor talán még az is ott van a háttérben, hogy valószínűleg az egészsége sem szuperál, elvégre meghalt. Talán szellemként olyan korlátok közé szorult, ami nem is tette lehetővé, hogy előbb cselekedhessen.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Szokták mondani, hogy amikor valaki haldoklik, rögtön kiderül, mi a fontos a számára. Hogy mi az. a,ore fókuszál, és mi az, ami többé már nem lényeges. Palpatine kapcsán kicsit hasonlóak az érzéseim. Nekem az, hogy a halála után rögtön egy bosszúhadműveletet indított be nekem inkább azt sugallja, hogy életében mikor már tervezett, hogy mi történjen, esetleges halála esetén, nem a visszatérés volt a prioritás, hanem a bosszú.

Én is pontosan erre számítok. Halála után most teljesülhetnek olyan feltételek, amelyek beindítják a bosszút. A bosszú amúgy is annyira egy Sith Nagyúrhoz méltó dolog lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem  is most teljesült valami. Engem az érdekelne hogy holy volt eddig a lelke? Hol "tárolta"? Na és hogyan manipulált?

Szerintem az a trón az ős Sith tudást rejti. Az Ep8-ban egy ilyen alakú fa tartalmazta az első Jedik tanait(a könyvek). Mivel a Sith Rendet egy kiugrott(illetve kirúgott) Jedi alapította megépíthette a Jedi-fa mását és ezt látjuk a trailerben. Itt lehet elrejtve a Sith-ek őstanja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars Insider magazin is írt a filmről. Van benne egy sajtóhiba, ki találja meg? :D(bár nem feltétlen sajtóhiba, a vörös szőnyeges premier dátuma is lehet)

 

FUoW8uK.png

 

5P8cMSK.png

 

1k9OYrC.png

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.