Ugrás a kommentre

EPIX spoilermentes topik


Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Mert elvileg nem Erőhasználók. :hmm: 

Attól hogy valaki erőhasználó, még nem kötelező nekik a fénykard. Ott van oéldául a Galaxy's Edge-ben említett Sith szekta, akik konkrétan a fénykardot a gyengék eszközének tartották, és ezért sima kardot kovácsoltak maguknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Adrián írta:

Igen, csak ez áprilisi cikk, azóta pár dolog kiderült róluk amikben egy szó sincs Erőhasználókról. Persze ettől még lehetnek azok, de szerintem kevesebb az esély rá. :) 

 

"A lovagok — akikre Kylo utóneve utal — egy lidérces harcos alakulat, akik az egykori Ben Solo parancsának engedelmeskednek. Egy gyilkosokból és gonosztevőkből álló, álnok csapat, akik vezérükhöz hasonlóan talpig feketét öltenek, bár öltözetük lényegesen harc viseltebb. Vértezetük sokféle — egyikük csuklyát visel, a másik dühös hegesztőmaszkot, megint egy másik dámatáblára emlékeztető arcfedőt — és fegyverzetük is hasonlóképp eklektikus, a többcsöves ágyútól a túlméretezett, anime stílusú kardig, bárdig és egy ijesztő buzogányig."

 

"THE KNIGHTS OF REN
APPEARANCES VII, IX
SPECIES Unknown
HOMEWORLD Unknown
AFFILIATION Loyal to Kylo Ren

The Knights of Ren are Kylo Ren's most deadly and mysterious servants. With their bodies encased in rusty, battered armor and their faces permanently concealed beneath ominous masks - echoing that of the new Supreme Leader himself - even their species remains a mystery. What is obvious to anyone who witnesses them in action is that their fighting skills and martial prowess are without equal. Each Knight is armored with a lethally effective and unique weapon, suited to either long range or close-quarter combat."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép és jó, de Luke mondja az ep8-ban, hogy Ben mellett egy tucat tanítványa volt, és ennek felét magával vitte Kylo. Mit ad isten, a Renek pont hatan vannak és Kylo követői. Ha ezek nem a Renek, akkor kik azok azok az ex-tanítványok, akiket Kylo magával vitt és hová lettek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Ez szép és jó, de Luke mondja az ep8-ban, hogy Ben mellett egy tucat tanítványa volt, és ennek felét magával vitte Kylo. Mit ad isten, a Renek pont hatan vannak és Kylo követői. Ha ezek nem a Renek, akkor kik azok azok az ex-tanítványok, akiket Kylo magával vitt és hová lettek?

Meghaltak. Én tartom, hogyha ezek a volt Jedi tanítványok lennének, akkor fénykarddal harcolnának, nem ilyen szedett-vedett fegyverekkel

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És majd ez is kiderülhet egy képregényből... :roll: Meg jól is hangzik: megemlítünk hat potenciális Rent, hogy aztán off-screen elintézzük őket és hat tök másik karakter legyen a Ren.

Szerintem nem kötelező nekik fénykarddal harcolni, ha ex-Jedik, akkor sem. Eleve, még a főnöküknek sem volt arra kapacitása, hogy rendesen működő kardja legyen, ezután szerintem remekül belefér ebbe, hogy az alattvalóinak már fénykardja sincs. Ezzel nem csak szimbólikusan, de látványosan is ő a Renek Mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Meghaltak. Én tartom, hogyha ezek a volt Jedi tanítványok lennének, akkor fénykarddal harcolnának, nem ilyen szedett-vedett fegyverekkel

Mondjuk az is lehet, hogy direkt tagadták meg a kard használatát, ami a jediket jelképezte számukra. Az ő szektájuknak pedig ez a jellegzetessége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy a 2. HCs építése kimerítette az összes kyber lelőhelyet és a Reneknek már nem maradt. Kylonak is törött jutott. De az is lehet hogy csak a főnök használhat fénykardot.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik a Renek koncepciója folyamatosan változik. Az ep.7-nél JJ-ék még úgy nyilatkoztak, hogy a Renek egy olyan közösség, amelyikhez Kylo csatlakozott utólag. Aztán Rian utalt rá, hogy Luke tanitványairól van szó, de lehet, hogy JJ ebből visszatáncol és valami másról lesz szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes kérdés ,hogy mikor történt Ben pálfordulása? A képzés mely szakaszában? Hány nappal, hónappal, évvel azután hogy Ben elkezdte tanulmányait Luke-nál?

Ben az első tanítványok között volt , vagy csatlakozott már meglévőkhöz? 

Luke aakor indította az Akadémiát, mikor Bent kezdte képezni, vagy jóval előtte?

Mert ha az indítás után pár héttel történt a mészárlás(Ben meg a kezdetek kezdetén ott volt). akkor a Ren-ek nem voltak Jedik, Pár hét kiképzés a Jedi tanokban az semmi. Így érthető miért egyszerü eszközök a fegyvereik.

Viszont ha Ben évekkel késöbb csatlakozott Luke-hoz akkor a Ren-ek bizony kiképzett Jedik, akik magabiztosan használják az Erőt.

De ami még nekem furcsa.

1. A Ren-ek bünözők ,gyilkosok.

2. A Ren-ek azok akiket a mészárlás után Kylo magával vitt, azaz Luke tanítványai voltak.

 

Miért vett volna fel gyilkosokat, bünözőket Luke Jedi-tanoncnak? Nekem ez nem logikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Luke aakor indította az Akadémiát, mikor Bent kezdte képezni, vagy jóval előtte?

Öööö... Ben annó (EPVI ) max. pajzán gondolat volt, hány évig gondolkodott Luke az akadémián? És milyen idős egyedeket vett fel? Az EP VIII-ban Ben nem gyerek volt, mikor kilépett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Az is érdekes kérdés ,hogy mikor történt Ben pálfordulása? A képzés mely szakaszában? Hány nappal, hónappal, évvel azután hogy Ben elkezdte tanulmányait Luke-nál?

Ben az első tanítványok között volt , vagy csatlakozott már meglévőkhöz? 

Luke aakor indította az Akadémiát, mikor Bent kezdte képezni, vagy jóval előtte?

Mert ha az indítás után pár héttel történt a mészárlás(Ben meg a kezdetek kezdetén ott volt). akkor a Ren-ek nem voltak Jedik, Pár hét kiképzés a Jedi tanokban az semmi. Így érthető miért egyszerü eszközök a fegyvereik.

Viszont ha Ben évekkel késöbb csatlakozott Luke-hoz akkor a Ren-ek bizony kiképzett Jedik, akik magabiztosan használják az Erőt.

De ami még nekem furcsa.

1. A Ren-ek bünözők ,gyilkosok.

2. A Ren-ek azok akiket a mészárlás után Kylo magával vitt, azaz Luke tanítványai voltak.

 

Miért vett volna fel gyilkosokat, bünözőket Luke Jedi-tanoncnak? Nekem ez nem logikus.

Gyilkosokat biztos nem vett magához Luke, de a Sötét Oldal a Jediből is gyilkost csinál, lásd Anakin, Dooku, Krell, Barriss, Assajj, Quinlan Vos, Ben Solo. Mind gyilkosokká, sőt mészárosokká váltak. Ebben semmi újdonság nincsen. A Renek lehettek Luke akadémián a legjóságosabb emberek, amint a Sötét Oldal megrontotta őket, ugyanolyan szörnyeteggé válhattak, mint ahogy Anakin.

Hogy mikor csatlakozott Ben Luke-hoz, mikor indult az akadémia és hány emberrel, azt csak találgathatjuk. Luke ep8-as szavai alapján Bennel és egy tucat tanítvánnyal kezdte, szóval Ben nem az első volt, hanem egyike az első 13-nak. A Vérvonalban Leia elmélkedései alapján a fia már egy ideje, néhány éve Luke-kal van, és Ben a könyv idején 23 éves körüli (az endori csata után egy évvel született, vagyis az ep7-8-ban 29 éves, a Vérvonal meg hat évvel korábban játszódik). A visszaemlékezésben is akörülinek tűnik, szóval van rá sansz, hogy nem sokkal a Vérvonalban történtek után állt át a Sötét Oldalra.

Az is kérdéses, hogy a mészárlás idején még csak 13 tanítvány volt, vagy ehhez a kezdeti csoporthoz Luke még felvett másokat is az évek alatt. A visszaemlékezésben tuti nem csak hat tetem van, de jó kérdés, hogy csak padawanokat látunk holtan, vagy vannak ott a templom kiszolgáló személyzetéből is? Egyik sem kizárható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gyilkosokat biztos nem vett magához Luke, de a Sötét Oldal a Jediből is gyilkost csinál, lásd Anakin, Dooku, Krell, Barriss, Assajj, Quinlan Vos, Ben Solo. Mind gyilkosokká, sőt mészárosokká váltak. Ebben semmi újdonság nincsen. A Renek lehettek Luke akadémián a legjóságosabb emberek, amint a Sötét Oldal megrontotta őket, ugyanolyan szörnyeteggé válhattak, mint ahogy Anakin.

Hogy mikor csatlakozott Ben Luke-hoz, mikor indult az akadémia és hány emberrel, azt csak találgathatjuk. Luke ep8-as szavai alapján Bennel és egy tucat tanítvánnyal kezdte, szóval Ben nem az első volt, hanem egyike az első 13-nak. A Vérvonalban Leia elmélkedései alapján a fia már egy ideje, néhány éve Luke-kal van, és Ben a könyv idején 23 éves körüli (az endori csata után egy évvel született, vagyis az ep7-8-ban 29 éves, a Vérvonal meg hat évvel korábban játszódik). A visszaemlékezésben is akörülinek tűnik, szóval van rá sansz, hogy nem sokkal a Vérvonalban történtek után állt át a Sötét Oldalra.

Az is kérdéses, hogy a mészárlás idején még csak 13 tanítvány volt, vagy ehhez a kezdeti csoporthoz Luke még felvett másokat is az évek alatt. A visszaemlékezésben tuti nem csak hat tetem van, de jó kérdés, hogy csak padawanokat látunk holtan, vagy vannak ott a templom kiszolgáló személyzetéből is? Egyik sem kizárható.

 

Nekem az jött le a nyilatkozatokból, meg az írásból, hogy a Ren-ek egy eredetileg bünözőkből álló társaság akik Kylo-t követik. Vagyis Kylo egyfajta magánhadserege ami persze nagyon kicsi és nem Erőhasználók.

Persze gondolom köztük vannak akiket Kylo magával vitt. Ők viszont Erőhasználók. Na majd a filmből kiderül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is lehetőség, bár nekem inkább az jött le, hogy most azok. Ezek alapján lehettek már korábban is azok, akiket aztán Kylo maga verbuvált - ebben az esetben biztos nem voltak korábban padawanok -, vagy csak Kylo vezetése alapján váltak azzá. De ja, erre valószínűleg a filmből vagy a kapcsolt művekből, pl. az enciklopédiákból kapunk választ. Minden esetre számomra így is, úgy is izgalmas karaktereknek tűnnek, bár nem hiszem, hogy a filmben nagyobb szerepük lesz, mint a Preatorianus gárdának az ep8-ban vagy Maulnak az ep1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két évvel ezelőtt, október és november környékén nekiálltam mindenféle Star Wars-regényt olvasni, hogy ráhangolódjak az akkor érkező The Last Jedi filmre - ezúttal is így lesz. Amiket most tervbe vettem: A gonosz útvesztője, Yoda - Sötét találkozó, Különbéke, Töréspont, esetleg Daley trilógiája, meg még a Tatuin szelleme is szóba jöhet. 

A kötetek nem feltétlenül kapcsolódnak a kilencedik epizódhoz, de ráhangolódásnak megfelelnek, hogy mire beülök a moziba, kizárólag a Star Wars körül forogjanak a gondolataim.

Még az is lehet, hogy előtte megnézem a filmeket is. :)

Ti hogyan hangolódtok az Episode IX-ra? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.