Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

61 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

57 perccel korábban, Bomarr írta:

De-de, a kettő ugyanaz. A Watto mellett látható "törpe" is Weazel meg a Solo-s is. Wald az más.

Ez de nagy, azt hittem csak a "kötelező" Warwick szereplés, de hogy még ugyanaz a karakter is ez Wáo!

 

OFF: A soundtrackot hallgatom, épp a L3 & Millenium Falcon szól libabőrös lettem annál a résznél amikor Han először megpillantja a Falcont akárcsak a moziban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ez de nagy, azt hittem csak a "kötelező" Warwick szereplés, de hogy még ugyanaz a karakter is ez Wáo!

 

OFF: A soundtrackot hallgatom, épp a L3 & Millenium Falcon szól libabőrös lettem annál a résznél amikor Han először megpillantja a Falcont akárcsak a moziban. :)

Amúgy anno beszélgettünk arról, hogy a Falcon az évek során amortizálódott le, vagy a filmben fog. Bár belülről nyilván az évek során fog, de kívülről azért kapott rendesen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy anno beszélgettünk arról, hogy a Falcon az évek során amortizálódott le, vagy a filmben fog. Bár belülről nyilván az évek során fog, de kívülről azért kapott rendesen. :D

Az nem kifejezés! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elvesztette az ágyúját, a leszálló talpait, pajzs tányérját. Kezdésnek nem rossz. :D

Úgy, hogy itt még nem is Solo hajója volt  :D 

És nagyon tetszik, hogy INNENTŐL utalnak a hajóra  "she"-ként, addig csak hajó. Egyébként nem rémlik, hogy más járművet így említenének az egész szériában. 

 

Nekem végig volt egy visszafogott tejbetök hangulatom hozzá, de Maul váltotta ki az abszolút IGEEEEN-t. Utána, ö, történt még valami a filmben? (Na ezért jó, hogy a végére hagyták. ) 

 

 

Utólag belegondolva, az milyen meredek már, hogy a Birodalom toborzóirodájáig eljutni csak annak lehet, aki első lépésként kijut a helyi maffia területéről? Mert ugye hiába, hogy a Birodalom őrzi a  " belső" határait, de az a gyártóknak / maffiózóknak az érdeke, hogy a munkaerő ne meneküljön nyílegyenesen a Birodalom kötelékébe. És a Birodalom ebbe láthatóan beleegyezett! Különben Han is, Qira is, meg sok mindenki más is rég az Akadémiára távozott volna, és ha kirúgják, akkor sem a Koréliára megy vissza. Az nagyon is a Birodalom  (mint hajó-megrendelő  és mint az alvilág félhivatalos szövetségese)  érdeke, hogy a munkaerő maradjon a helyén. Gondolom / remélem, hogy a folytatásban Maul ebbe a szimbiózisba fog belerondítani. 

 

 

 

Amikor az első alkalommal  "szörnyet" emlegetnek, ott csak nekem volt egyértelmű, hogy vukiról lesz szó? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

És nagyon tetszik, hogy INNENTŐL utalnak a hajóra  "she"-ként, addig csak hajó. Egyébként nem rémlik, hogy más járművet így említenének az egész szériában. 

Az angol nyelvterületeken gyakori, hogy a férfi kapitányok nőneműként kezelik a hajóikat, ha beszélnek róluk. Az hogy a SW-ban nincs más példa erre, csak azért van, mert egyik másik "nevesített" hajó kapitányát sem láttuk, ahogy a hajójáról beszélne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére nem dőltem be a fanyalgóknak, nem hagytam, hogy eleve rossz prekocenpciókkal üljek be a moziterembe, így nem is csalódtam, azt kaptam, amit vártam: egy élvezetes kalandfilmet. Nyilvánvaló, hogy a saga filmekhez nem lehet, nem kell hasonlítani, hiszen teljesen más szerepet hivatott betölteni. Ha csak az antológia filmeket vesszük alapul, azért a Zsivány egyes  jobban tetszett, ám az a történetét tekintve már-már 3.5-dik epizódnak is felfogható.

 

Hogyan is utálhatnék egy olyan filmet, amely rögtön minden hardcore rajongó szívét meglágyítja: a Korélia 40 év után végre debütált a filmvásznon, és pont úgy nézett ki, ahogy azt az egykori EU-művek révén elképzelhettük: egy túlzsúfolt gyártelep, amely mintha a Blade Runner  egy-egy képi világát idézte volna meg. Szerintem engem már itt megvettek. :) Aztán berobban Alden Ehrenreich, és egy pillanatra sem hiányzott Harrison Ford: akármilyen hírek is keringtek, az ifjú színész maximálisan elsajátította azokat a gesztusokat és mozdulatokat, amiket kellett. Persze lesznek fanyalgók, de ebben az esetben ez elkerülhetetlen: ha Ehrenleich saját magát adja, akkor az lenne a baj, ha meg egy az egyben Ford, akkor meg az. Hálátlan színészszerep, de azt hiszem, ennél tökéletesebben ezt nem lehetett megoldani.

 

A napokban a rap-videójával világhírnévre szert tett Donald Glover egy az egyben lepipálta az egykor szebb éveket látott Billy Dee Williams-t, mint Lando. Ezek után egy saját Lando-film szinte magáért kiált. A fickó minden jelenete zseniális volt. Chewie meg... Chewie. Az állandó humorforrás, aki ha szerepet kap, a néző biztonságban érzi magát, hiszen biztos, hogy jóízűet nevetni fog, elég egy vuki-féle vállrándítás vagy méltatlankodás. Han és Chewbacca megismerkedésének történetét zseniálisan írták meg a készítők. Mint ahogy azt a pillanatot is, amikor a vuki másodpilótává avanzsálódott. Beszélni kell még a két új főszereplőről is: elsőként itt van a simlis Tobias Beckett (ez a név szerintem továbbra is gáz), aki egyik adósságból menekül a másikba, miközben célja, hogy végre letelepedjen Glee Anselmen (a nautoliak szülőbolygója). Sajnos súlyosan eltaktikázza magát, így csak maga tehet arról, hogy ezt a célt nem éri el. Halála zseniális referencia egy bizonyos Mos Eisley-i kiskocsmában történtekre. A másik új főszereplő Qi'ra, aki valószínűleg még sűrűn fel fog bukkannii a következő években. Emilia Clarke sokkal jobban hozta a szerepét, mint bármelyik GoT epizódban, vagy akár a Terminator Genisys-ben. Egy látszólag a megélhetésért küzdő, ám a kemény évek alatt ambiciózussá váló nő, aki súlyos - ám a filmben nem részletezett - dolgokat követhetett el a Crimson Dawn tagjaként.

 

Pár szó a mellékszereplőkről: A Paul Bettany által megformált Dryden Vos kissé emlékeztetett Dennis Hopper Frank Booth-jára. Enfys Nest számomra jellegtelen és unalmas volt (és a kalózbandájának theme song-ja is valahogy nem odaillőnek tűnt). A film első részében Rio Durrant, majd L3 szolgáltatott némi humort, de mindketten hamar meghaltak. A legrosszabb fajta feminista jogvédőket megidéző L3 számomra sokszor idegesítőnek tűnt, főleg BB-8 és K-2SO után. A pyke-ok feltűnése, vagy Bossk és Aurra Sing nevének megemlítése minden rajongót kielégíthet.

 

A Solo egy alvilági történet. Olyannyira, hogy még a Birodalom is jobbára csak statisztál a filmben, néha felbukkan egy rohamosztagos, egy lépegető, vagy felsejlik egy csillagromboló körvonala a kozmikus viharörvényben (bitang jól nézett ki), de semmi több, és ez jól van így. Igazából az egész film egy kellemes kis űrwestern lenne a film végére roncsdarabbá váló Millenium Falcon fedélzetén (istenem végre van fogalmunk a Kessel-futamról :D ), ha az egyik utolsó jelenet nem adna súlyt a történéseknek... Maul? Ezt ki gondolta volna? Én csak tátogtam, hiszen totál spoilermentes voltam. Maul építgeti szindikátusát, hogy odacsapjon a Birodalomnak és volt mesterének, az itt még említés szintjére sem került, távoli trónuson székelő Palpatine-nak. De mégis, az itt még aktívan szervezkedő, láthatóan ereje teljében lévő zabrak  hogyan jutott el addig az elfeledett, szánalmas roncsig, akit Ezráék találnak a Dathomir-on? A következő évek egyik nagy kérdése ez lesz, és gyaníthatóan nem csak az indirekt módon többször emlegetett Jabba miatt kell a Solo filmnek egy folytatás. Maul szerepeltetése hatalmas kockázat volt, és egyelőre nem tudom, beválik-e: a film nézése közben úgy tűnt, sokaknak nem esik le, mit keres ott, és egyáltalán hogyan... nekünk, a szubkultúrának persze hatalmas tisztelgés, hogy a TCW és a Rebels immár ily fokon beemelődik, de az volt az érzésem, a nézők java része inkább értetlenül fogadta a fejleményt.

 

A filmről még sokat lehet írni, hirtelen ezek jutottak eszembe. Nagyon örülök, hogy kellemes érzésekkel távozhattam a moziteremből. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, RacerX írta:

Wald a rodián gyerek volt. Szintén Warwick Davis alakításában. Meg Weazel is, aki Wattoval röhögött Anakinon.

 

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

De-de, a kettő ugyanaz. A Watto mellett látható "törpe" is Weazel meg a Solo-s is. Wald az más.

 

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Wow! Akkor a kárörvendő fogatversenyes fickó sztorija folytatódik. Tetszik! :clap: 

 

Köszi fiúk. Akkor meglépték mégis amire gondoltam! Így már helyreállt az erő egyensúlya! Még egy nagy piros pont a filmnek! Sajnos az imdb-ből indultam ki és ott csak Wald-ként jegyzik Davies-t!

 

Saw kollégája remek még az RO-ból, hogy ott van Enfys oldalán! Zseniális!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Aztán berobban Alden Ehrenreich, és egy pillanatra sem hiányzott Harrison Ford: akármilyen hírek is keringtek, az ifjú színész maximálisan elsajátította azokat a gesztusokat és mozdulatokat, amiket kellett. Persze lesznek fanyalgók, de ebben az esetben ez elkerülhetetlen: ha Ehrenleich saját magát adja, akkor az lenne a baj, ha meg egy az egyben Ford, akkor meg az. Hálátlan színészszerep, de azt hiszem, ennél tökéletesebben ezt nem lehetett megoldani.

 

Szerintem max. annyit lehet Ehrenreichnek felróni, hogy ő nem Harrison Ford. :P Nagyon jó választás volt a fiatal, naiv, idealista Solo megformálására. Jópofa, hogy a trailerekből pont ki sem derült, hogy ilyen irányba vitték el a karaktert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális TPM utalás 2: Kessel run, leáll a hajó, majd amikor újra indul, egy szörny szemébe világít, aki üldözőbe veszi őket. Az első részben majdnem egy az egyben ilyet láttunk a víz alatt Qui-Gon-éktól. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az angolul moof-milker mindkét filmben, ami még csak nem is hasonlít a "hutt agyú" kifejezéshez, de legalább következetesen cseszték el mindkettőben. Azt nem tudom, hogy ezt is miért kellett magyarul így elszúrni, de legalább ezt a filmet sem kell szarkronosan megnéznem. :angry::fuck2::fuckoff:

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Zseniális TPM utalás 2: Kessel run, leáll a hajó, majd amikor újra indul, egy szörny szemébe világít, aki üldözőbe veszi őket. Az első részben majdnem egy az egyben ilyet láttunk a víz alatt Qui-Gon-éktól. :clap:

És Vos pont olyan szörnyet, azaz colo karmoshalat majszolt és azzal kínálta a többieket, mint aminek a szemébe Qui-Gonék belevakuztak. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nah tegnap nekem is sikerült megnéznem és hát azt kell hogy mondjam egy jó nagy kellemes csalódás volt. Nem igazán vártam a filmtől sokat de akkor is meglepett  hogy mennyire egyben volt a film sok hercehurca után. Az akciók meglepően jók voltak (trailer alapján nem ez jött le), történet is meglepett nem volt egy nagy szám de azért bőven voltak benne meglepetések és egy ilyen filmnél nem is kell több, a karakterek is rendben voltak. Az új Solo teljesen jó volt, Lando az nem volt kérdés, Beckett nagy kedvencem lett és a rengetek utalás a TCW-re kifejezetten tetszett és ezáltal aztán mint egy puzzle darab úgy illeszkedik Star Wars univerzumba. Maul az egy érdekes húzás volt de nekem tetszett és nem a személye miatt hanem a döntés miatt. Az első esett hogy egy animációs sorozatból emelnek ki egy eléggé meghatározó dolgot/személyt a filmes univerzumba. Remélem később lesznek még hasonló dolgok. Összességében tetszett a film remélem lesz folytatása ami szerintem lehet hogy a Boba Fett film lesz de ezt majd a másik topicban kifejtem.      

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nekem is nagyon tetszett a film, a Star Wars világában játszódik (mi az, hogy...) de teljesen más jellegű, mint az eddigiek és ez így is van jól. Gyerek korom óta Han Solo a kedvenc karakterem, talán épp ezért nem voltam biztos abban a bejelentéskor, hogy jó ötlet-e Harrison Ford nélkül megcsinálni, de már akkor is elhessegettem a gondolatot, mivel "na, akkor is Han Solo lesz". Alden Ehrenreich pedig az első perctől az utolsóig elhitette velem, hogy én Han Solo-t látom a vásznon, szóval csak további sok sikert kívánok neki a karrierjéhez, akár még Solo-ként is a jövőben. :)

Csuvit számomra J.J. Abrams tette menővé, amit Rian Johnson hasonlóan folytatott és ez a film pedig megkoronázta. A poénok nagyon ütöttek, a látvány elképesztő volt, John Powell-t pedig Williams utódjaként is el tudnám képzelni, azóta folyamatosan Enfys Nest témáját hallgatom, vagy azt az őrült franciás hangzású zenét, ami Dryden Vos-nál szólt. :D

Amit még ki kell emelnem, az amit a Lucasfilm művel univerzumépítés alatt, az valami elképesztő. Már a Rogue One-ban is jók voltak a Rebels-es utalások, itt is örültem a Rebels-es plakátnak, Aurra Sing vagy éppen a pyke-ok említésének, de azért álljunk már meg egy pillanatra, itt egy olyan karakter szerepelt, aki a filmekben meghalt, és csak az animációs sorozatban hozták vissza, ráadásul a sorozatbeli hangjával. Na van ennél nagyobb tökösség? ;)

Egy dolgot sajnálok, hogy már nem az elejétől Ron Howard volt a rendező, de remélem még visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás Dzséjt! Tehát Witwer volt Maul hangja eredetiben. Nem tudtam. Reméltem, hogy esetleg Peter Serafinowitz lehetett, ha már Ray Park is ráért. Érdekes lehet Ray Park-nak, hogy csak a teste kell ehhez a szerephez. Bár nem ő az egyetlen. Szívesen sértődnénk meg egy ilyen szerepen mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért választották Witwert, mert ő már jobban összeforrt a karakterrel. Serafinowicz mondott öt mondatot, ezzel szemben Witwer évekig alakította Mault a hangjával. Valószínűleg így is volt a hatásosabb. Serafinowicz hangjára nem kapom fel a fejem, de Witwer hangját egyből felismertem.

Ja, én is szívesen panaszkodnék. Maul megjelenéséhez még annyit, hogy Ray Park ott volt a vörös szőnyegen a premieren, de még ez sem ültette el a bogarat bennem. Gondoltam, mint egykori SW szereplőt meghívták őt is. Hát, most azért már érthetőbb, hogy ott kelebólált. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Tatooine"-nak kevés lakója van, ha valóban ott vannak egy-kettőre megtalálom őket!..

Végre felfedhetjük a kilétünket, végre bosszút állhatunk...

Igenis, mesterem!"

Azthiszem ennyi Maul verbálisan az epI-ben. Annó, meg az "zavart", hogy ezt pár mondatot sem mondhatta Park..

Milyen lehet a hangja? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, csoli1138 írta:

Milyen lehet a hangja? 

Tessék, itt meghallgathatod:

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

"Tatooine"-nak kevés lakója van, ha valóban ott vannak egy-kettőre megtalálom őket!..

Végre felfedhetjük a kilétünket, végre bosszút állhatunk...

Igenis, mesterem!"

Igen, ennyit mond, csak többnyire nem összetett mondatokkal. Akkoriban még nem volt ilyen fejlett a beszélőkéje, így több mondatot számolhat el. :lol:

 

"Tatooine is sparsely populated. If the trace was correct, I will find them quickly, Master."

"At last we will reveal ourselves to the Jedi. At last we will have revenge."

"Yes, my Master."

 

Szerintem most a Solóban is többet beszélt, mint az ep1-ben. :evil:

 

59 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Érdekes ez a Birodalom/alvilág összefonódás. Ezt látjuk később az Első Rendnél is.

Szerintem a bűnszervezetek jobban is csípik őket, mint a Köztársaságot. Valószínűleg az új Köztársaság idején kevesebb hatalmuk volt, mint a Birodalom idején, így nem meglepő, ha besegítenek hatalomra jutni az Első Rendnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.