Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

61 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Itt Maul egy bűnszervezet vezetőjeként van bemutatva, a Rebelsben pedig már igencsak egy lecsúszott alak, aki a malachori katakombákban él. 

Lehet, hogy épp Qi'ra fogja letaszítani a trónról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qi'Ra épp lelépett; épp Beckett megemlítette, hogy Tatooine-on van most pénz dögivel; Maul épp bejelentkezett.

 

Nekem mindez eléggé folytatásszagú volt. Maul behozása olyan volt, mint egy Marvel főcím utáni jelenet. Jó, hogy csak az nem volt kiírva, hogy "Han Solo will return". 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az időrendbe segítsetek be kicsit  :) A RO ugye "3,9" mert annyira a 4 közelében játszódik. Mondanám, hogy ez 3,8. De így hogy (jól mondta IAS, marvelesen) beígérik  a folytatást, nem vagyok biztos, hogy a Solo lenne a 3,8. Sőt ha lesz külön Fett és külön Kenobi film, akkor ez csak 3,6 a kronológiai sorrendben  :)

Hogy Maul hogyan kerül egy jónevű bűnbanda éléről a katakombába, azt megnézném, gondolom valaki nagyon le fogja gyalulni a Crimson Dawn-t. Gyanítom, hogy Nest kisasszony keze benne lesz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez 10 évvel játszódott a yavini csata előtt, nem? :) akkor ez inkább a 3,5. rész :)

 

21 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Maul behozása olyan volt, mint egy Marvel főcím utáni jelenet.

 

Jöhet a Maul: A Star Wars Story? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagy hiba volt Mault megölni a rebelsben, így hogy az egész világ tudni fog a visszatérés éről.

Viszont most már muszáj jönnie egy Maul filmnek.

Az lenne legjobb ha Vader verné szét a szervezetét. Maul említi a rebelsben, hogy nem tudja legyőzni Vadert, szóval valahonnan ismeri. Egy Maul vs Vader párbaj élőszereplősben nagyon nagyot ütne. Plusz Palpi is feltűnhetne ahogy utasítja Vadert Maul likvidálására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondoltam hogy jó lesz, hisz mióta a Disney-é a Lucasfilm 3 hibátlan filmet raktak le az asztalra. De azt hogy ennyire brutálisan jó lesz azt nem. Már az első pár perc után beszippantott hogy folyamatosan bent tartva jól megrágva kiköpjön.

Az eddig ismert dolgokat Han múltjábó(Csubival való megismerkedése, Falcon elnyerése, Kessel futam) egy nagyon jó keretbe ágyazva mutatta be ami egy kerek egészet alkot. 

Ami nagyon tetszett az a lepusztult világok bemutatása. Teljesen ledöbbentem hogy egy ennyire fejlett galaxisban, ilyen körülmények között élnek és dolgoznak emberek és lények. Minden rohadt, lepusztult volt ,szinte éreztem a bűzt, az emberek meg a totális vegetativ állapotban ami nem is csoda. Mekkora kontraszt van eme világok és Coruscant vagy Naboo között. Ehhez képest a Tatooine egy üdülőtelep. 

Ez a film szó szerint töményen az arcunkba tolta az SW világának a legalját. Ezért is imádtam minden percét mert ez egy új szelete a galaxisnak. Láttunk már ilyesmit az RO-ban, de ennyire töményen még nem.

A háttér is baromira jól fel volt építve, élt az egész.

Két dologtól tartottam ami kizökkentett volna a filmből. Az egyik hogy Aldenről nem tudom elhinni hogy ő Solo. Tökéletes Solo volt hálistennek. Sokszor lehetett látni benne Ford-ot is. A másik hogy Woody Harrelson a szokásos sokszor látott mentort játssza(pl Éhezők viadala). Szerencsére ez sem lett igaz, mert egy egyedi "tanítót" alakított.

Karakterek szintjén mindenki zseniális volt.

Ezentúl teljesen máshogy fogok nézni Hanra én is, mert ahonnan ez az ember jött, meg amit átélt ilyen fiatalon, nem csoda hogy egy cinikus önző alak lett az EP4-re.

Úgy mint a TLJ-ben, ebben a filmben is sok dolog meglepett, azaz olyan dolgokat mutattak a készitők amikre nem számítottam. Pl a Csubival való megismerkedése. Azt hittem majd a Kesselen fog szeretett vukink rabszolgaként dolgozni és onnan fogja Han kimenteni. Hát nem. Mekkora volt már mikor a veremben kijött "szörny"-ként. Állam leesett. 

Aztán a Falcon elnyerése. Azt hittem hogy Landoval mikor már ismerték egymást egy kártyaparti keretében elnyerte. De az hogy a megismerkedésük után 5 perccel az első kártyaparti lesz ez az nagyon meglepett, ráadásul nem is az elsőn nyerte el mikor a hajó volt a tét.

A Kessel futam is máshogy alakult mint a képzeletemben. Le a kalappal az elött hogy az első útján a Falconnal tette ezt meg.

Az is mekkora volt hogy a Falcon navirendszere Lando robotjából kerül oda. Nagyon jó ötlet. Sőt még arra is ügyeltek hogy a Falcon ágyúja még csak 2 csövü a négycsövest majd Han rakja fel.Apropó L3. Ismét egy teljesen egyedi droidot alkottak a "kommunista", mindenkit felszabadítani akaró L3 személyében. 

Aztán láttuk hogy a Birodalom milyen kegytelen ezen világokon és mennyire összefonódik a bűnszövetkezetekkel. Az elején a koréliai űrkikötőben azért nem volt semmi mikor a birodalmiak szedték ki az embereket a sorból, sőt egy családot is szétszakítottak mikor a szülőket elvitték a siró gyermekeik elől. Azt is el tudom képzelni hogy hátul agyonlőtték őket, a gyerekeket meg eladták rabszolgának.

Az sem volt semmi mikor Voss megölt egy kormányzót. Gondolom a Birodalom nevezte ki és ha ezt meg merte tenni akkor szoros kapcsolat van a Birodalom és a szindikátusok közt.

Kira nagyon bejött mint Han csaja, sőt Voss jobbkezeként is. Nem tudok rá haragudni hogy beállt Voss mögé, hisz nem tudhatta hogy Hannak sikerül-e visszamennie-e érte Koréliára. És vagy a rabszolgaélet a gyárban ,vagy egy jobb minőségü lét, viszont ezért meg kell tenni pár nemszeretem dolgot.

Beckett coolságát jól mutatja hogy elment egy csatába csak azért hogy lopjon. Ott azért bármikor meghalhat. Különben a csata elképesztő volt azzal a sáros világgal. Hát így hódit a Birodalom leszállnak és az ellenállókkal rendesen háborús csatákat vívnak.

Sok mindent lehetne még írni, de egyenlőre ennyi, mert még csaponganak a gondolataim a film körül.

Darth Maul totálisan meglepett ,ha egy hétig gondolkodom rajta akkor sem Maul jutna eszembe. Az ötlet fantasztikus. Pont következik a karakteréből. A klónháborúk alatt is bűnszövetkezetet vezetett, Palpatine kegyeiből való kiesés után visszament bűnözni. Teljesen ok.

Jabba kihagyása sem volt baj, mert szerintem a huttok hatalma a külső Gyűrűre terjed ki ,a Belső Mag-ban ők kispályások lehetnek.

 

Zárszóként annyit a tetszési indexemről, hogy Odyval és Dzséjttel hajnal fél 5-ig beszélgettünk a filmről.:D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, ati írta:

Szerintem nagy hiba volt Mault megölni a rebelsben, így hogy az egész világ tudni fog a visszatérés éről.

Viszont most már muszáj jönnie egy Maul filmnek.

Az lenne legjobb ha Vader verné szét a szervezetét. Maul említi a rebelsben, hogy nem tudja legyőzni Vadert, szóval valahonnan ismeri. Egy Maul vs Vader párbaj élőszereplősben nagyon nagyot ütne. Plusz Palpi is feltűnhetne ahogy utasítja Vadert Maul likvidálására.

Igen, erre én is gondoltam, hogy ami ott nyitva maradt, az egy Maul-Vader párharc, esetleg még az lehet, hogy maga Vader vagy Palpatine dobta le a Malachorra, kb. mint egy száműzöttet. Csak aztán Ezráékkal meglép. Irgalmatlanul nagy hiba volt, úgy gondolom, megölni a Rebelsben. Azt hittem, nem akarnak vele kezdeni semmit. Még az is arra utalt, h kb. alig szerepelt ott is, csak egy pár részben. Olyan volt, mintha le akarnák tudni ezt a Lucas által kinyitott szálat. Illetve vice versa: ahogy írtam, valószínűleg tleg hiba volt behozni a Solo-ba. Úgy tényleg én is nagyon a szívemhez kaptam volna, ha a TCW-s felbukkanása lett volna az utolsó, mert akkor indokolva lett volna az, hogy miért van életben, de közben nyitva is lenne a sorsa, a jövője. Így viszont már végérvényesen zárt a Rebelsnek köszönhetően. És valóban jó lett volna egy Kenobi-filmben főgonosznak. Vissza kell néznem a Twin Sunst, de szerintem van utalás rá, hogy nem találkoztak a TCW óta.

 

Az a helyzet, hogy a Lucasfilm néhány éve nagyon nagyon nagyvonalúan kezdte szép sorjában kiirtani az ikonikus SW-figurákat, mind a Rebelsben, mind a sorfilmekben. Gazdasági szempontból baromira nem jó ötlet, főleg, hogy a táguló filmuniverzumok korát éljük. Nyilván próbálnak a korábbi figurák helyére létrehozni valamit minden fronton (Rebels hősei, ST hősei, RO hősei), de azért ez egyelőre eléggé felemásan sikerül, baromira nehéz dolguk van, mivel tényleg borzasztóan ikonikus figurákat kell leváltani. A Marvel pl. meg ezzel szemben a huszonnyolcadik mellékszerepre sem szégyelli előkotorni valamelyik 60-as évekből gyökerező karakterét, akit a kutya nem ismer, annyira kihasználják a kezükben levő képregény- és moziuniverzumot. Ehhez képest az, hogy egy-egy Bossk-utalástól ájulunk el, azért egy picit más tészta, és mindenképpen ingerszegényebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Így viszont már végérvényesen zárt a Rebelsnek köszönhetően.

Hűha, ez tényleg komoly, brutális, ordas nagy hiba. Tudod mi az ennél is nagyobb hiba? Hogy Han Solo is szerepel a filmben, amikor az ep7 végérvényesen lezárta a szálát. És brutálisan nagy hiba volt Obi-Want, Yodát, Palpatine-t és Anakint szerepeltetni az ep1-2-3-ban, mert az ő sztorijukat is már lezárta az ep5-6. De a legfájóbb, hogy a Rogue One-ban szerepel Tarkin, Vader, Vörös 1, Arany 1 és Bail, miközben az ep4-ben már jóvátehetetlenül megölték őket... :P :evil: Komolyan, először láttál prequel történetet? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mind a ketten érezzük, hogy ezen felsoroltak és Maul között egy komoly különbség van, jelesül az, hogy Maul további sorsa két, abszolút csak a rajongók egy rétege által ismert animációs sorozatban lett továbbgondolva. És nem véletlen, hogy nem értették a nézők, hogy hogyan lehet életben, valószínűleg ez az oka. És sosem fogják tudni ezáltal lezárni az ő történetét a filmek narratívájában. És sokkal nagyobb lehetőség lett volna, hogy úgy hozzák be, hogy a Rebels még nem lőtte el a halálát, akkor azért tényleg komolyan lehetett volna min izgulni.

 

Képzeld el azt az abszurdot, hogy a Solo-t nézve valaki megtudja, hogy Maul túlélte, de rövidesen, ha utánanéz, azt is megtudja, hogy azóta megint meghalt. De most megint itt van!

Kicsit olyan, mint a Last Days of Tények szlogenje: "Túlélték, mégis meghaltak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még még mindig olyan vagyok mint egy zárlatos robot...Maul bakker. :o Ez nálam szinte nagyobbat ütött mint Snoke kettévágása. Tudvalévő mennyire a szívem csücske a TCW és abban is Maul szála. És akkor beteszik egy ilyen filmbe, pimaszul, a végére, és így. :clap: Bomarr jókat mosolygott rajtunk, meg a földön csattogó állkapcsunkon. :D Nekem még a fénykard nyitása is bejött. Ezzel burkoltan üzent Qi'rának ki a főnök. Fanservice volt? Az hát, de akkor is bejött. :D Csak úgy mint a film is. Én is azt éreztem már a Corelliánál, hogy nem lesz itt baj. Mondjuk igazából sose hittem, hogy ezzel a filmmel nagy bajok lesznek. :) Több RO-s elem is visszaköszönt, így az időugrás, és az a tény, hogy a kezdeti csapatból mindenki meghal. Ráadásul Beckett úgy, hogy Han lőtt először. :D Egyébként napestig lehetne sorolni a sok utalást amik el voltak rejtve a háttérben. Lando karaktere kapta talán a legtöbb pluszt. Glover remekül hozta a figurát, néhol még a hangja is olyan volt mint az idősebb kori önmagának. Ahogy LS-3 meséli, hogy Lando bele van zúgva azon jót mosolyogtam. :lol: Mondjuk éppen ennyi elég volt, jó hogy nem tolták túl ezt a vonalat. :) Egyébként LS-3 megint egyedi robot lett. K2SO után egy újabb remek karakter.

 

Ez egy olyan film lett mint maga Solo. Vicces, de azért alapvetően a komolyság is benne van az alvilág bemutatásával. És Persze a Big shot gangster nem más mint Jabba the hutt! :D Annyi minden volt a filmben amiből akár folytatás is lehet... Pl. Jabba és Solo első kalandja, de akár Maul is kaphat önálló filmet. Sőt, bárki. Egy kapu nyílt meg azáltal, hogy Maul levette a fejéről a csuklyát. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Azért mind a ketten érezzük, hogy ezen felsoroltak és Maul között egy komoly különbség van, jelesül az, hogy Maul további sorsa két, abszolút csak a rajongók egy rétege által ismert animációs sorozatban lett továbbgondolva. És nem véletlen, hogy nem értették a nézők, hogy hogyan lehet életben, valószínűleg ez az oka. És sosem fogják tudni ezáltal lezárni az ő történetét a filmek narratívájában. És sokkal nagyobb lehetőség lett volna, hogy úgy hozzák be, hogy a Rebels még nem lőtte el a halálát, akkor azért tényleg komolyan lehetett volna min izgulni.

 

Képzeld el azt az abszurdot, hogy a Solo-t nézve valaki megtudja, hogy Maul túlélte, de rövidesen, ha utánanéz, azt is megtudja, hogy azóta megint meghalt. De most megint itt van!

Kicsit olyan, mint a Last Days of Tények szlogenje: "Túlélték, mégis meghaltak."

Nincs különbség, mert a filmek, a könyvek, a képregények, a játékok, Rebels és a TCW is a Star Wars univerzum szerves, egyenrangú része. Ami a Rebelsben történt, az ugyanolyan fontos, mint ami a mozifilmekben történik, és jóóóól láthatóan immár így kezelik a filmesek is, egymásba fűzik a dolgokat, egyazon univerzum részeként kezelik a szereplőket, történéseket. Ezt már fixálta a Rogue One és most a Solo. Aki még nem látta, hát nézze meg!

Nem kell elképzelnem, amit leírtál, egyáltalán nem abszurd, sőt velem tegnap megtörtén. Mert a társaságban volt olyan (Lenci, itt is fórumozik), aki nem tudta, hogy Maul túlélte az ep1-et. Én magam mondtam meg neki, hogy azóta Ben megölte két évvel az ep4 előtt, nagyjából 8 évvel ezután a film után. Ennyi volt, báj-báj. Senki nem pusztult bele, senki nem gabalyodott bele az idővonalba. Ezért egyszerű ez a képlet: szeretné valaki tudni, hogyan élhet Maul és mi lett azóta vele? Nézze meg szépen a The Clone Wars és a Rebels idevonatkozó részeit, amik egy egységes univerzum ugyanolyan elengedhetetlen részei, mint a mozifilmek. És egyik sem hozzáférhetetlen. Még a Youtube-on is simán utána lehet járni a fontosabb jeleneteknek. Csak le ne szakadjon már emiatt valaki körme...

Tetszik vagy sem, ez így van és így helyes, nem pedig hiba. Ahogy Lucas csinálta, na az volt a hiba.

 

Amúgy meg simán szerepelhetne Maul egy Obi-Wan filmben, mivel Ben pontosan tudja a Rebelsben, hogy Maul üldözi. Vajon honnan tudta? Lehet onnan, hogy a TCW és a Rebels között már összehozta őket a sors egyszer és majd ezt fogjuk látni egy Obi-Wan filmben? Honnan van egyáltalán az a feltételezés, hogy ez nincs rendesen kitalálva a Lucasfilmnél? Hogy nem csak ad-hoc dobták be Mault? Hogy nem járták körbe a témát? ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem! 

Akkor kezdjük a végén: Darth 'Fucking" Maul??? Azt a mindenit! Tönkretette a filmet! ;) Már szigorúan abban az értelemben, hogy nem tudtam figyelni a maradék időben! Na mondom magamban, nesze nektek "mese" ignorálók, most szenvedjetek!

Innentől zöld lámpa a Kenobi filmnek, és az kicsúcsosodhat a Twin Suns újtaforgatásában felőlem! Maul. Inkvizítor karddal!

Háát! Basszus tudtam, hogy nem mernek fénykard nélkül sw filmet moziba küldeni!

Tudjátok mi ez? PT elismerés. TCW helyeslés. Rebels piedesztálra emelés. Keverve is jó ez a három. És ezt egy nyulfarknyi Maul jelnettel el lehetett érni! Köszönjük mi "SAGA FANOK"! -igaz Ody?

 

Na de volt itt egy film az ifjú Han Soloról is ugye? Tetszett! Annyira, hogy nagyon várom a holnapi újrát 2D-ben!

Alden működik! Hála istennek! A többiek is. Chewie, mint "szörny" jön a képbe! Csurom sárban! Azta! Jó világok, jó látvány, jó kaland. Han Vezetékneve megmagyarázva! Puffneki! Óriási!

Kessel run! Überlátvány. A ki-kivel van forulatok! Szuper kis kirakós volt! A sok sok sok utalás. Bossk, Felucia, Scariff emlegetése stb stb. Na ülepítek egyet!  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem haza!

Nos én egyelőre csak az érzlsekről beszélnék.

2015. Az Ébredő Erő - Rendkívül izgatott voltam a film előtt. 10 éve újra SW-t adnak a mozik, ráadásul a már jól ismert SAGA hivatalos folytatását kajuk meg. A film alatt végig vigyorogtam, mint a tejbetök. Oké, a film tényleg biztonsági játék volt és sok (rengeteg) tekintetben egy Új remény "remake"... de bakker, azt a bő két óra szűnni nem akaró 'tejbetök-vigyort' végig adta... aztán ezt az első vigyor élményt még további 4 alkalommal megismételtem moziban.

2016. Zsivány egyes - az első 'spin-off' film. Okés, ismertük a sztorit, pontosabban, hogy az Új remény közvetlen előzménye és az I. Halálcsillag terveinek meglovasításáról fog szólni... de ennyi. Nem számozott epizód, ez valami más lesz, és bakker iszonyúan jól működött. Ott nem volt meg az a végig tejbetök-vigyor, mint a VII.-nél, de végig hevesen vert a szívem és egyszerűen faltam, amit a képernyőn vásznon láttam. Hihetetlen nagy megelégedettséggel álltam fel a filmről. (Itt is összesen 5 mozis megtekintés volt)

2017. Az utolsó Jedik - Oké, már volt két újkori SW film, így a VIII. részt már nem előzte meg nálam az az érzés, amit a VII. előtt éreztem, de azért amikor közeledett a premier rendesen vágtam a centit. Aztán elérkezett a nagy nap és a film mondhatni ledarált engem a húsdarálón!! Egészen elképesztően és iszonyúan tetszett. Imádtam, hogy mert végre újat, meglepőt és merészet mutatni. Igazi vérfrissítésként hatott a film, pláne komoly szinten emelte az EP VIII. megtekintési élvezetét, hogy a moziban SW Maraton jegyet vettem, így egymás után nézhettem meg a VII-VIII részeket, ami valami bődületeset szólt! Itt is volt aztán tényleg minden, tejbetök-vigyor, izzadtság, libabőr, könnyek, karfát szorongató izgalom és még sorolhatnám... életem egyik leg meghatározóbb SW és egyben mozi élménye! (Sajnos a sok munka miatt itt csak 4x jutottam el rá moziban)

2018. SOLO - Sokótokhoz hasonlóan én sem tudtam hova tenni ennek a filmnek a 'létjogosultságát', de most, hogy megnéztem kijelenthetem, hogy IGEN, volt neki létjogosultsága! Na de mit is éreztem a megtekintése alatt? Azt, hogy én (bár mindig is csíptem Solo karaterét) végre elmondhatom, hogy konkrétan megkedveltem őt. És ehhez kellett ez a film! Igenis hozzáadott a karakterhez! Bővítette az univerzumot! ÉS VÉGRE LÁTTUNK ÚJRA RÉGI FAJOKAT IS! ;) Őszinte leszek, nem volt meg bennem az az eufória, ami jellemezte a fent nevezett 3 filmet, de végig éreztem, hogy ez JÓ! Azért is szeretem a Zsiványt és ezt az alkotást is, mert betekinthetünk mozifilmek formájában is az "egyszerű" vagy "átlag ember" szemén keresztül ebbe a mesés messzi-messzi galaxisba. Itt nem az erőhasználók vannak a középpontban ... és bár évekkel korábban soha nem hittem volna, hogy ez működhet, de igenis működik! Hihetetlen hogy tud elmélyíteni karaktereket, bővíteni az univerzumot, megválaszolni akár jelentéktelennek tűnő kérdéseket mindezzel színesebbé, szebbé, még izgalmasabbá és TÖBBÉ téve mindazt, amit Star Wars-ként ismerünk! Szóval a film megtekintése alatt végig egy jóleső nyugalmat éreztem, hogy IGEN, ez tényleg JÓ, ez rendben van, ez MŰKÖDIK! És én hálás vagyok ezért az élményért, ezért az érzésért!

Hogy hanyasra értékeltem? Ismertek ... hát persze, hogy ötös lett! :)

És most elolvasom, hogy miket írtatok! :)

 

Ja még valami... bizonyára nem csak az én lelki szemeim előtt játszódott le a SOLO megtekintése közben az a jelenet, mikor is ennek az abszolút szerethető pernahajdernek sok évtizeddel később a skarlátvörös plazma penge áthatol a mellkasán, majd a fia arcát megsimogatva alázuhan a mélybe?! 

HIDEGRÁZÓS!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Az időrendbe segítsetek be kicsit  :) A RO ugye "3,9" mert annyira a 4 közelében játszódik. Mondanám, hogy ez 3,8. De így hogy (jól mondta IAS, marvelesen) beígérik  a folytatást, nem vagyok biztos, hogy a Solo lenne a 3,8. Sőt ha lesz külön Fett és külön Kenobi film, akkor ez csak 3,6 a kronológiai sorrendben  :)

Hogy Maul hogyan kerül egy jónevű bűnbanda éléről a katakombába, azt megnézném, gondolom valaki nagyon le fogja gyalulni a Crimson Dawn-t. Gyanítom, hogy Nest kisasszony keze benne lesz. 

A TCW-ban kapott egy feladatot Sidioustól, aminek a teljesítését végül a széria törlésével nem láthattuk. Lehet, hogy az volt a dolga, hogy épüljön be és gyakoroljon befolyást az alvilágra. Nos jó úton halad. 

Ma néztem meg másodszor Csoli kollégával. Hát igencsak eltöprengtünk az idővonalon, és a lehetséges magyarázatokon.  A film szenzációs. Alden szenzációs. Glover szenzációs. Emilia érzékeny, szép, szenzációs. Csubi szenzációs. Hihetetlen, hogy működik a kémia.  Nos Kasdan és Ron a legszenzációsabb. El sem tudom képzelni, hogy egy válságba jutott forgatás zürzavarát, hogy is tudták kezelni, de nagyon, nagyon jól csinálták. Én annyira szerethetőnk tartom az egész filmet, hogy nem találok negatívumot. Talán annyi, hogy egy ici-picivel több Birodalmat szívesen láttam volna még. Abból sosem elég. A bemutatott alvilág összetettsége, még ilyen vértelen módon bemutatva is a legbrutálisabb drog kartellek működését mintázza. Hátborzongató. Alden az eldobott utcagyerektől kezdve, a szerelmes fiatalemberen át nagyon nagy szívvel játszik. Nincs az a színészmentor, aki ilyet meg tudna tanítani bárkinek is ha a tehetség egyébként nincs benne. Egyszerűen a film nézése alatt nem is gondolkodtam azon, hogy a fiatal Ford ezt hogy játszotta volna el. Nem kellet őket összehasonlítgatnom, mert Alden Solo-ja átjött a vásznon. Egyébként 40 évnyi teóriiáim döltek meg, de nem bánom. Nahát Kesselről nem csak fűszert lehet csempészni. Nahát a birodalmi haditengerészet gerince nem a rohamosztagosokból áll (a birodalmi kézikönyvvel összhangban). Miből is gondoltam, hogy Lando Falconja szakadt lenne, amikor a fickó köztudottan a luxus életvitelt szereti? Még akarok Solo filmeket. Az akadémiai évekre nagyon kíváncsi lennék, egy sikertelen fűszercsempész akciót is megnéznék, amikor az árút kiszorta naz űrbe. Egy dolog nagyon bánt. Már a második szenzációs antológia filmet teszik le az asztalra, de a rajongókon kívül nem érdekli a nagyközönséget. Valami baj van az emberekkel. Én annyira drukkolok, hogy nagy siker legyen. Megérdemli. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, A pécsi írta:

A TCW-ban kapott egy feladatot Sidioustól, aminek a teljesítését végül a széria törlésével nem láthattuk.

Maul sose kapott feladatot Sidiustol. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne így legyen, de sajnos szerintem ez a film bukni fog. A teremben, amiben én néztem is jó, ha 50-en voltunk! :(

 

Úgy gondolom, hogy a TLJ gyűlölet kampánya és a Disney haterek tevékenysége megtette a hatását... (

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, A pécsi írta:

A TCW-ban kapott egy feladatot Sidioustól, aminek a teljesítését végül a széria törlésével nem láthattuk. Lehet, hogy az volt a dolga, hogy épüljön be és gyakoroljon befolyást az alvilágra. Nos jó úton halad.

Maul szálat a Son of Dathomir képregényben folytatták, de nem kapott Siditől semmi megbízást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi tegnap teltházzal néztük a Westendben. De az biztos, hogy sokkal kisebb az érdeklődés. Itt kicsit OFF, de a négynapos hétvégére a tegnapi becslések -amik követik a foglalásokat- most Amerikában kb. 125-150 milliót tippelnek. Ez valamivel visszafogottabb becslés mint ami pár hónapja elhangzott de benne van a pakliban a Memorial Day-es rekord döntés (139 millió fölött van meg) szóval azért nem tragikus. A bukás döbbenetes lenne. Majdnem kizárt. Az akkor lenne ha nemzetközi szinten 400-450 alatt hozna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiket olvastam az alapján nagyon tetszik a fanoknak. Nyilván nem fog annyit hozni mint az eddigi filmek de azért ne feledjük, hogy van mellette egy Deadpool és egy Avengers. 

 

9 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Ne így legyen, de sajnos szerintem ez a film bukni fog. A teremben, amiben én néztem is jó, ha 50-en voltunk! :(

 

Úgy gondolom, hogy a TLJ gyűlölet kampánya és a Disney haterek tevékenysége megtette a hatását... (

Ugyan már ezt Te se gondolod komolyan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért látszik főleg gyérebbnek az érdeklődés, mert most tényleg sok előadással készült pl. a CC is, tanulva az eddigi hibákból. Pech, hogy pont most félig hiába. Ezenkívül a féléven belüli újabb SW premier, amikor az érdeklődés megoszlik ráadásul, sem ideális - nem nekünk, hanem az átlag nézőknek.

 

Egyébként ha az lenne, hogy csak a fanoknak tetszik, már az sem kevés, hiszen azok viszont többször is megnézik moziban. Plusz ebben a filmben annyi szív van, hogy a szájhagyomány működni fog, és az is megnézi majd, aki eredetileg nem akarta. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warwick Davies végre újra vállalhatta az arcát a vásznon! Örültem neki. Ránéztem azóta és látom, hogy Weazel-nek hívják a karakterét.

Sajnálom, hogy nem lehetett Wald, hisz ez egy remek lehetőség lett volna, persze csak a kockáknak jelentett volna valamit, mint mi, hisz a Baljós árnyakban sem volt igazán főszereplő.. ;):P

Meg kell elégednünk azzal, hogy Davies önmagában egy utalás immár!

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig nem úgy volt, hogy ő az a karakter aki Watto mellett látható a Podrace-en?

Pontosan, róla beszélek. És mivel semmi maszk nem volt rajta sem most, sem a baljósban, és korban is megfelelően öregedett a két film között kb, igazán nem lett volna nagy fáradság a stáblistában újra Wald-nak nevezni, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap nekem is megvolt a film.

Kezdem a negatívumokkal, mert szerencsére azokból volt kevesebb.

-L3 engem nagyon idegesített, így az ő elvesztése inkább öröm volt számomra.

-Han családnevének magyarázata nagyon meh érzés volt.

-Még talán az, hogy Enfys Nest egy ilyen fiatal lány.

 

Na, de a többi része nagyon tetszett. Hiába tudtam, hogy Maul benne lesz, mégis fülig ért a szám, mikor felbukkant. Jó lenne, ha a tervezett Boba Fett kalandban feltűnne. A film leglátványosabb, és számomra legjobb része a Kessel futam volt. Tátva volt a szám, hogy milyen látványt tettek le elénk. No meg kell majd még nézni újra moziban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.