Ugrás a kommentre

Enfys Nest


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

this-is-another-look-at-a-new-character-

 

Dzséjt kolléga szerint Qi'ra a legizgalmasabb női szereplő a filmben, de én ezt a jelzőt Enfys Nestre ragasztanám. Egyszerűen minden ízében különleges. Egy kislányképű csajszi, aki hihetetlen jól harcol, és nem veti meg a szeszt se. :D Szerintem az ő karaktere az egyik legjobb a filmben. Az ahogy fel van építve igazi mestermunka. Nyilván 10-ből 10 ember azt hitte, hogy férfi míg le nem vette a sisakját. :) Az egyik "legcoolabban" kinéző Star Wars karakter. Ő is egyértelműen folytatás után kiállt! Képregények ideális hőse lehet. Érdekelne milyen kapcsolatai vannak ez időtájt. Nem hiszem, hogy egy 60 millió kredites zsákmányt csak úgy maguk között használnak fel. Vele egyébként is megkaptuk az eddigi legkorábbi lázadó szálat (a kísérő műveket nem olvastam). 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Enfys Nest

Valóban ő is izgalmas figura, és én annyira férfinak könyveltem el, hogy még Qi'ra topikjának nyitásakor sem jutott eszembe, hogy ő nő. :) A poén az, hogy ugye egy francia magazinnak köszönhetően már tudtuk, hogy nő lesz, mégis olyan "férfiasan" játszik, hogy eszembe sem jutott, hogy valójában nő. Na persze, a hangmodulátora is alaposan rájátszott erre. De ami igazán meglepett, hogy milyen fiatal. A színésznő, Erin Kellyman 19 éves, felteszem Nest is akörül van. És érdekes, hogy az anyjától vette át az Enfys Nest szerepet, vagyis még csak nem is ez a valódi neve.

Éppen ezért nagyon érdekes a kérdés, hogy mégis mi ez az Enfys Nest. Mi volt a lázadás előtt, milyen szerepet tölt be és hol? Az világos, hogy elsősorban a Vörös Hajnal ellen dolgoznak, de mik voltak azelőtt? Valódi martalócok, vagy a Cloud-Ridereket már célzottan a Vörös Hajnal ellen hozta létre az előző Nest? Sok érdekes és izgalmas kérdés van itt. Én is remélem, hogy még találkozunk vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

A poén az, hogy ugye egy francia magazinnak köszönhetően már tudtuk, hogy nő lesz,

Akkoriban azt gondoltam, hogy Qi'ra lesz Enfys Nest. :D 

 

A lány szépen elmeséli az előtörténetüket, mármint azt miből nőtte ki magát ez az Enfys Nest dolog, ami inkább szimbólum. Kicsit olyan mint a Batman. Bárki lehet, a lényeg az eszme. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett a karaktere. Külsőleg egy igazi martalócnak tűnik, ahogy Beckett is mondja, de a maszk mögött egy angyali, egy gyermeki arc bújik meg. (Amikor levette a sisakot, azt hittem, hogy 15-16 éves lehet kb. Ezek szerint egy kicsit idősebb lehet.) Egy olyasvalaki, aki nem retten meg a gonosztól és mindenáron kiáll az eszméiért, amiket képvisel, illetve a népéért. Jó lenne majd mégtöbbet megtudni róla a későbbiek folyamán. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, ő is nagyon izgalmas. :) Persze én sem sejtettem, hogy nő, és nagy volt a meglepetés, amikor levette a sisakot. Ő az a fajta idealista karakter, mint Padmé és Leia, akik nemcsak hisznek az igazukban, hanem hajlandóak is harcolni érte, maximálisan vállalva a kockázatokat is. Nagyon szimpatikus csaj. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, ati írta:

Én szinkronnal néztem és sajnos a torzítás ellenére is lehetett hallani, hogy nő van a maszk mögött.

 

Én is láttam szinkronosan, és direkt figyeltem, lehet-e hallani, de nekem nem tűnt nőnek így sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valamilyen módon kapcsolatban vannak Saw Gerreraval, mert ott volt Two Tubes is. Illetve még azt tudom elképzelni hogy Two Tubes eredetileg Nest bandájának a tagja, és késöbb csatlakozik az egykori szabadságharcoshoz.

Az jó kérdés hogy kinek adták a koaxiumot. Nem hinném hogy eladnák hisz nagy kockázat lenne piacra dobni. Maul pillanatok alatt rájönne hogy ez a meglovasitott üzemanyag. Lehet a saját hajóikhoz használták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annyira kapcsolatban áll Saw Gerreraval, hogy az unokahúga! Említi az anyját, akinek a bolygóját az erőforrásaiért megtámadták, fellázadtak és meghalt. Ráadásul hasonlít is rá és ott van vele Twl Tubes... Ezek alapján én Saw Gerrera testvérének a lányának gondolnám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Pondabubu írta:

Szerintem annyira kapcsolatban áll Saw Gerreraval, hogy az unokahúga! Említi az anyját, akinek a bolygóját az erőforrásaiért megtámadták, fellázadtak és meghalt. Ráadásul hasonlít is rá és ott van vele Twl Tubes... Ezek alapján én Saw Gerrera testvérének a lányának gondolnám.

Saw fekete, a testvére is az, hogy lenne egy vörös hajú echte fehér szeplős lánya? Másik, hogy Steela meghalt YE 20-ban a 20-as évei elején vagy még annyi sem volt, a Solo vége YE 10 körül játszódik ahol Nest 19 éves kb. vagyis steela halálakor már 9 éves körülinek kell lennie és akkor Steela mikor szülte 12-14 évesen? Az nagyon nem az SW szellemisége lenne.

 

A stilizált TCW egy szereplőjét összehasonlítására egy hús vér emberrel, szerintem nem lehet amúgy sem alapozni, de nem is hasonlítanak.

MV5BMjM1ODkyNDQ5MF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDA0

rebel.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 05. 27. - 21:07, ati írta:

Én szinkronnal néztem és sajnos a torzítás ellenére is lehetett hallani, hogy nő van a maszk mögött.

Én ezt cáfolnám! Illetve pontosabban csak leírom, hogy én a sisak levételekor jöttem rá, pedig magyarul néztem.

Nem volt előzetes infóm, a "francia magazin" cikkét sem láttam. A szinkronos hangmodulátorral együtt is úgy megettem, mint a pinty!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem Steela lánya, viszont nem tűnik fehérnek. Lehetne Saw lánya is, de az be szűkítené az univerzumot. Ettől független valóban érdekes lehet, hogy kikkel áll kapcsolatban. Lehet, hogy úgy működnek mint a Ghost csapata az elején. Annak adják el az árút aki megfizeti az árát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Saw fekete, a testvére is az, hogy lenne egy vörös hajú echte fehér szeplős lánya? Másik, hogy Steela meghalt YE 20-ban a 20-as évei elején vagy még annyi sem volt, a Solo vége YE 10 körül játszódik ahol Nest 19 éves kb. vagyis steela halálakor már 9 éves körülinek kell lennie és akkor Steela mikor szülte 12-14 évesen? Az nagyon nem az SW szellemisége lenne.

Hát nekem nem tűnt fehérnek, de csak a moziban láttam. Nem néztem róla képeket eddig. Ez a kép valóban fehér csajt mutat, de nekem a moziban a haja, a bőre és a kora alapján is Gerrera rokonának tűnt. De ez csak egy teória persze, ami mostanában nem szokott nagyon bejönni :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Steelának nem volt lánya, az időtényezők miatt nem jön ki a képlet, plusz azért csak ott lett volna egy 9 éves forma gyerek a hősként meghalt anyu temetésén, meg talán emlegették is volna, például Saw azóta számtalan feltűnése egyikében. Mondjuk például Jynnek mesélhetett volna arról, hogy van egy lázadó unokahúga.

De azért cuki, hogy megint itt egy ismeretlen múltú fiatal nő, és máris azt keresik a népek, melyik ismert szereplő az anyja/apja. :lol: Szerintem amúgy ő lesz Snoke. :evil:

 

A Cloud-Riderek inkább lehetnek egy másik lázadó frakció. Ezekben az években rengeteg volt belőlük. Ahsoka és Bail ekkor már 9 éve működnek, Fulcrum kint van a terepen. Működött már a Szabad Ryloth mozgalom, Gerrera Partizánjai, és valószínűleg ebbe a sorba állt be Enfys Nest és a Cloud-Riderek csapata. Kapcsolatban állhattak a Partizánokkal, hiszen már tudjuk, hogy Saw-nak nem volt egységes mozgalma, az emberek akkor jöttek-mentek, amikor akartak. Lehet az egyik Tubes most itt, később meg Sawnál. De az sem lehetetlen, hogy ez se nem Edrio, se nem Benthic, hanem csak egy másik tognath. Illetve azt is tudjuk, hogy Fulcrum révén mindegyik lázadó sejt kapcsolatban állt egymással, még ha csak nagyon lazán is, sőt még nélküle is köttettek ideiglenes szövetségek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel a karakterrel nem voltam kibékülve, se a maszk levétele előtt, se utána. Egyébként én is azt gondolom, hogy az egyik önálló lázadósejtről van szó, amely mögött egyelőre felesleges látni nagyobb szerveződést. De majd kiderül, talán.

 

Egyébként ahhoz képest, hogy felelősek voltak Val és Rio Durant halálért, ez eléggé elfelejtődött a film második felére, még Beckett sem hozakodott ezzel elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beckett egyszerűen lelépett. Őt nem hiszem, hogy saját magán kívül bárki más is érdekelte volna. Ok, Val talán. De rajta is gyorsan túllépett. Ráadásul nem is volt abban a helyzetben, hogy pattogjon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Egyébként ahhoz képest, hogy felelősek voltak Val és Rio Durant halálért, ez eléggé elfelejtődött a film második felére, még Beckett sem hozakodott ezzel elő.

A gyászt is mindenki másképp dolgozza fel, lehet, hogy Beckett-et Val halála csak még jobban megerősítette abban, hogy nem érdemes kötődni senkihez sem semmilyen szinten, akár saját maga hibájának is érezhette az egészet, mert ha nem kötődik nincs fájdalom a veszteségnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem szimpatikus volt Nest, tetszett a motivációja is. Magaménak éreztem a történetét és szemmel láthatóan Han sem volt közömbös iránta. 

De viszont, amikor levette a sisakot, leesett az állam a meglepetéstől. Egy újabb erős női karakter, aki megint színesítette az sw univerzumot. Főleg, hogy az ügyeletes rossz fiú szerepe volt az övé, a filmvégi csavarral pedig elgondolkodtatott, hogy ki is áll a rossz oldalon? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.