Ugrás a kommentre

Rey, az utolsó/első Jedi


Rey feléleszti a Jedi rendet?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Rey feléleszti a Jedi rendet?

    • Igen - ott folytatja ahol Luke abbahagyta
    • Igen - visszatér a jedi eszme gyökereihez, és új alapokon nyugvó rendet alakít ki
    • Nem


Ajánlott hozzászólás

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval Luke esetébe bármilyen sosem látott dolog lehet magyarázat, Rey esetében viszont csak és kizárólag az lehet magyarázat, ha láttuk. Nincs itt kettős mérce, áááááá... :roll:

És szokásosan megint összevissza kiforgatod mások szavát, már meg sem lepődök.... :pfff:

 

Na olvasd vissza mégegyszer amit írtam, és arra reagálj, valójában jelent ;) Ha nem megy, akkor segítek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És szokásosan megint összevissza kiforgatod mások szavát, már meg sem lepődök.... :pfff:

Én sem lepődöm meg az univerzális jolie joker kifogás használatán. Végül is, ha érvek már nincsenek, b*szogatni még mindig lehet az embert... :clap:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak véletlenül olvasgattam a fórumot, láttam a vitát, gondoltam reagálok xD

Rey egyértelműen feminista elem, ezt nem lehet tagadni, egész hollywood most erről szól.

Ezért tud mindent, de igazából ezt még lehetne menteni, még pedig a diáddal.

A diád magyarázat lehetne mindenre, és még ha egyesek szerint belemagyarázás is lenne, akkor is megállná a helyét.

Amikor először kapcsolatba kerül Kylo-val és magával az Erővel direktbe, a kettejük közti diád aktiválódik.

Kylo profin olvas mások fejébe, és jó magyarázat lett volna/lenne ha akkor aktiválódott volna a diád, és átragadnak lényegébe Kylo képességei rá is. Magyarázat, hogy utána már a vívás is menne neki, és sokkal gyorsabban fejlődik, főleg ahogy a diád egyre erősebb kettejük között. Ahogy a 9-ben elhangzik, kettő mégis egy.

Egy ilyen mondattal meglehetett volna magyarázni Rey képességeit, és ez logikus is lett volna legalábbis szerintem.

Azt én nem tudom elfogadni, hogy mert Palpatine vére folyik benne... Luke-ba meg Leia-ba meg a kiválasztotté, lényegében az Erő unokái átvitt értelemben...

 

No mind1 ezt csak leírtam, mert eszembe jutott miközbe olvastam a kopmikat :DD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, ByRoT írta:

Rey egyértelműen feminista elem, ezt nem lehet tagadni, egész hollywood most erről szól.

Ezzel egyetértek, hogy feminista elem, de nem a rosszfajtából.

 

4 perccel korábban, ByRoT írta:

Ezért tud mindent,

Ez viszont szerintem egyáltalán nem igaz. Rey azért ,,tud mindent" mert ő a főhős. Általában egy főhőst se úgy írnak meg, aki egy ilyen nagy elérésű médium esetében sok gyereknek akár példaképe is lehet, hogy hót sík. A főhőst, még ha kezdetben esetlen is, fejlődik, tanul a hibáiból, és halad egyről a kettőre. 

Rey gyors tanulására tényleg logikus magyarázat a lehet a diád, és bizonyos értelemben az is, hiszen amikor összekapcsolódott Kylo Rennel belelátott az elméjébe, és akarva akaratlanul is, de hozzájutott bizonyos fokú tudáshoz, az erővel kapcsolatban, ami megfelelő alapot adott a további fejlődéséhez. A másik, hogy Luke-al ellentétben Reynek folyamatosan a rendelkezésére állt egy tanár Leia személyében. Luke-nak soha nem volt állandó tanára aki a felkelés alatt végig mellette lett volna, ami döcögőssé tette a tanulási folyamatot. Persze az elvitathatatlan hogy milyen nagymértékben tanította Yoda, és Ben, illetve hogy saját maga is aktívan kutatott a Jedik tudása után, viszont ez nem egy egységes út volt, hiszen Luke háborús részvétele ezt a folyamatot meg-meg akasztotta. Ezzel szemben Rey a háború alatt alig tevékenykedett, sokkal inkább a háttérbe húzódott, és ez idő alatt sokkal intenzívebben taníthatta Leia, és így egy év alatt már SW mértékkel reálisabb az a szint, amit már az ep9 idelyén láthattunk tőle. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Iqvi írta:

Ezzel egyetértek, hogy feminista elem, de nem a rosszfajtából.

 

Ez viszont szerintem egyáltalán nem igaz. Rey azért ,,tud mindent" mert ő a főhős. Általában egy főhőst se úgy írnak meg, aki egy ilyen nagy elérésű médium esetében sok gyereknek akár példaképe is lehet, hogy hót sík. A főhőst, még ha kezdetben esetlen is, fejlődik, tanul a hibáiból, és halad egyről a kettőre. 

Rey gyors tanulására tényleg logikus magyarázat a lehet a diád, és bizonyos értelemben az is, hiszen amikor összekapcsolódott Kylo Rennel belelátott az elméjébe, és akarva akaratlanul is, de hozzájutott bizonyos fokú tudáshoz, az erővel kapcsolatban, ami megfelelő alapot adott a további fejlődéséhez. A másik, hogy Luke-al ellentétben Reynek folyamatosan a rendelkezésére állt egy tanár Leia személyében. Luke-nak soha nem volt állandó tanára aki a felkelés alatt végig mellette lett volna, ami döcögőssé tette a tanulási folyamatot. Persze az elvitathatatlan hogy milyen nagymértékben tanította Yoda, és Ben, illetve hogy saját maga is aktívan kutatott a Jedik tudása után, viszont ez nem egy egységes út volt, hiszen Luke háborús részvétele ezt a folyamatot meg-meg akasztotta. Ezzel szemben Rey a háború alatt alig tevékenykedett, sokkal inkább a háttérbe húzódott, és ez idő alatt sokkal intenzívebben taníthatta Leia, és így egy év alatt már SW mértékkel reálisabb az a szint, amit már az ep9 idelyén láthattunk tőle. 

 

Részben egyetértek, de Luke esetében Lucas véleményem szerint jobban felépítette a hős útja mítoszt.

Rey-ért én aggódni nem tudtam, ellenben mikor Luke megütközött Vaderrel az 5-ben, az félelmetes volt, ott tényleg tudtam aggódni a hősért.

A nem rossz fajta feminizmussal egyet értek, Rey amúgy szerethető karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Rey egyértelműen feminista elem, ezt nem lehet tagadni, egész hollywood most erről szól.

Ha vki, én aztán mélyen elítélem azt a túltolt feminizmust, amiről az elmúlt években szólt a filmes világ, de nem értem miért lenne Rey feminista elem. Most ha a helyében egy faszi lett volna, akkor az meg hímsoviniszta elem lett volna ,mert biztos azért tud mindent, mert férfi. Ez nem áll össze.

7 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Ezért tud mindent

Nem tud mindent, ezt ezerszer megbeszéltük már. Anakin is tudott vad dolgokat a "semmiből", ahogyan Ezra vagy Luke is. De őszintén szólva, azért pl. egy Ahsoka is elég keményen nyomja. Oké, hogy ő végigjárta a Jedi Renden belüli szinteket a padawanságig, de mindössze ~2 évig volt mester alatt, ez idő alatt meg eljutott olyan szintre, hogy lenyomjon egy sith nagyurat. Utána a Renden kívül, elzárva a jediktől, nem is végig az Erővel foglalkozva eljutott arra a szintre, hogy kisujjból lenyomott inkvizítorokat, de még Vaderrel is felvette a versenyt. Én imádtam nézni mennyire ügyes, de azért elég kirívó ez is.

Luke-nak papolt néhány szót elméletben Obi-Wan az Erőről, aztán életében először az űrben járva felrobbantotta a Halálcsillagot, mert amit profi pilóták gép segítséggel nem tudtak megtenni, azt ő megoldotta gép nélkül. Meg lazán kimanőverezte a galaxis legjobb pilótájának, egy sith nagyúrnak a támadásait, mindezt egy nyílegyenes "csőben". Mi ez, ha nem túlzás? De Yodával se töltött kb. semmi időt, aztán meg viszonylag jól helytállt Vader ellen, sőt később le is győzte, miközben már nem tanított neki Yoda semmit.

Vagy Anakin, aki 8-9 évesen fogatversenyt nyert, mindezt úgy, hogy még a versenygépét is szabotálták, amit egyébként ő maga épített. Ja, meg egy teljesértékűen működő protokolldroidot is. Ja, aztán ő is először repült az űrben egy tök ismeretlen géppel, de azért bemutatott pár trükköt, illetve felrobbantotta a droidvezérlő hajót.

Ezra meg mekkorákat ugrott már? Vagy egyik pillanatban még egy nyüzüge macskát nem tudott lenyugtatni, kicsivel később meg már a leghatalmasabb vagy épp legagresszívabb lényekkel teremtett kapcsolatot. De Kanant se tanította már senki hosszú évek óta, épp, hogy újra felvállalta a jediségét, onnan kezdett, hogy hülyét csinált belőle a Főinkvizítor, pár évvel később meg már ott tartott, hogy vakon legyőzött egy Mault, ill. egy jókora robbanást képes volt feltartóztatni.

Mindezek utá, ha jobban belegondolok, akkor nem lepődök meg különösebben azon, amiket Rey mutat. Másképp, más dolgokban domborodik ki a különlegessége, de a maga nemében semmivel nem volt gyengébb a fentiek közül egyik se.

7 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Egy ilyen mondattal meglehetett volna magyarázni Rey képességeit, és ez logikus is lett volna legalábbis szerintem.

Na de ez szerintem eléggé benne is volt a filmben. Ez a diádos dolog szerintem is megmagyaráz dolgokat, erre erősen utaltak is. Oké, nem rágták a szánkba teljesen, de nem is éreztem ennek hiányát.

7 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Azt én nem tudom elfogadni, hogy mert Palpatine vére folyik benne...

De ezt csak Kylo mondja neki, ez nem egy általános álláspont, amit a film képvisel. Pont erről beszéltünk itt csomót, hogy nem azért olyan erős Rey, mert egy Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, pb69 írta:

Pont erről beszéltünk itt csomót, hogy nem azért olyan erős Rey, mert egy Palpatine.

Szerintem azért IS, ezt a származása tudatában már elmondhatjuk. Sajnos arra nem tudunk válaszolni milyen lett volna Rey ha egy átlagbéla gyereke. Elvileg akkor is lehetett volna ennyire tehetséges, hisz a jedik többsége pont ilyen lény volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi srácok, én nem utálom Reyt, és kánon párti is vagyok ha érdekel valamit, nem ekézés kép írtam le a gondolataimat :DD

Én nem akarok senkit meggyőzni az igazamról, nekem is van egy nézőpontom meg mindenki másnak is, ahogy az öreg Obi-Wan mondaná :D

A fent említett Luke-os, Ahsokás, Ezrás, Anakin-os dologgal ellentétben nekem más meglátásom van. Nekem sosem szúrt szemet, hogy Luke kilövi a halálcsillagot, pedig nem kapott képzést csak megkezdte az első lépést egy nagyobb világ felé. Ösztönből teszi, bízik Kenobiban és a nemrég megismert Erőben, és a legmegfelelőbb pillanatba tüzel, az Erő vezeti a kezét. Számomra ez egy gyönyörű jelenet, az Erő misztikumát a maximumra hozza. Ha utána Luke félistenné vált volna, az viszont engem zavarna, de nem, Luke esendő utána is, az 5. rész elején majdnem meghal, a wampa jelenet vérfagyasztó, feszültséggel teli, a fénykardot alig tudja kihúzni a hóból. Yodánál tovább fejleszti a dolgait, majd neki megy Vadernek, ahol nagyon elintézik, majdnem otthagyja a fogát, és mentálisan is kicsinálja Vader azzal az apró kis információval :)

A 6.-ban visszatér, rejtélyesen megjelenik, és Jabbánál megmutatja, hogy nagyot nőtt ez ereje, az Uralkodó is mondja, hogy igencsak megerősödött. A végső párbajt mindenki látta, bár Vaderen felül tud aztán kerekedni, de "hitvány tudása nem vetekedhet a sötét oldal hatalmával szembe"  :D Az apja megmenti, 6. rész vége. Sosem felejtem el, mikor először láttam a 6. részt, ezt a jelenetet, magamba fogcsikorgatva ültem, és könyörögtem Vadernek, hogy mentse meg a fiát úgy izgultam :D Vmi német adón láttam először ezt :D Örök emlék.

Mellesleg a képregények még bővítik is ezt a sort, ugye a felhőváros előtt már 1x megütközött Luke Vaderrel, na az szinte harc se volt :D

Ahsoka, Ezra, Anakin hogy róluk is ejtsek pár szót, ők sem zavarnak, mert esendőek ők is. Ezra béna az elején, de szépen lassan kalandról kalandra, egyre jobb, tapasztaltabb, a többinél ugyanezt látom.

Persze belelehet magyarázni, hogy ő is gyorsan fejlődött meg amaz is, meg kilőtte a halálcsillagot, a másik fogatversenyt nyert, de a hős útja mítoszban nekem ők sokkal jobban megállják a helyüket, mint Rey.

 

No de mindegy, éljen a diád, számomra azzal helyére mennek a dolgok nagyjából :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, ByRoT írta:

az 5. rész elején majdnem meghal, a wampa jelenet vérfagyasztó, feszültséggel teli, a fénykardot alig tudja kihúzni a hóból.

Na de ez pont olyan, mint Rey esetében amiket nehezményezel. Luke-nak alapesetben fogalma sem kéne legyen arról, hogy az Erővel tárgyakat tud mozgatni, nemhogy ő maga nem csinált még ilyet, de ha jól rémlik nem is látott még ilyet sose senkitől, mégis csak úgy előhúzza ezt a tarsolyból.

55 perccel korábban, ByRoT írta:

A 6.-ban visszatér, rejtélyesen megjelenik, és Jabbánál megmutatja, hogy nagyot nőtt ez ereje, az Uralkodó is mondja, hogy igencsak megerősödött.

Nemcsak rejtélyesen megjelenik, hanem rejtélyesen sokkal erősebb is lett, csak megint mondhatjuk, hogy a "semmiből".

56 perccel korábban, ByRoT írta:

Ahsoka, Ezra, Anakin hogy róluk is ejtsek pár szót, ők sem zavarnak, mert esendőek ők is. Ezra béna az elején, de szépen lassan kalandról kalandra, egyre jobb, tapasztaltabb, a többinél ugyanezt látom.

És Rey nem esendő? Ahogy Kylo simán elfogja. Vagy ahogy Snoke totál hülyét csinál belőle. Az a Snoke, akiről tudjuk, hogy valójában csak egy bábfigura volt a játszmában. Vagy amikor Kylotól megtudja az "igazságot" és totál össze van törve. Vagy a 9 elején, amikor már Leiától is tanult dolgokat, mégis egy egyszerű gyakorlópályán nem tud végigmenni, mert szétesik a koncentrációja.

Szerintem semmivel nem kevésbé esendő Rey, mint pl. Ahsoka vagy Luke, csak már a 7 után ezzel volt tele az internet, hogy Rey már egy eleve tökéletes és gigaerős karakter, aki oktat mkit, ez a narratíva pedig mintha sok ember agyába égett volna. Mint ahogy pl. a prequelre rásütötték, hogy csak egy CGI-orgia az egész, amiről ugyan tudjuk, hogy ordas nagy hazugság, mégis a köztudatba így vésődött bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, pb69 írta:

Na de ez pont olyan, mint Rey esetében amiket nehezményezel. Luke-nak alapesetben fogalma sem kéne legyen arról, hogy az Erővel tárgyakat tud mozgatni, nemhogy ő maga nem csinált még ilyet, de ha jól rémlik nem is látott még ilyet sose senkitől, mégis csak úgy előhúzza ezt a tarsolyból.

Nemcsak rejtélyesen megjelenik, hanem rejtélyesen sokkal erősebb is lett, csak megint mondhatjuk, hogy a "semmiből".

És Rey nem esendő? Ahogy Kylo simán elfogja. Vagy ahogy Snoke totál hülyét csinál belőle. Az a Snoke, akiről tudjuk, hogy valójában csak egy bábfigura volt a játszmában. Vagy amikor Kylotól megtudja az "igazságot" és totál össze van törve. Vagy a 9 elején, amikor már Leiától is tanult dolgokat, mégis egy egyszerű gyakorlópályán nem tud végigmenni, mert szétesik a koncentrációja.

Szerintem semmivel nem kevésbé esendő Rey, mint pl. Ahsoka vagy Luke, csak már a 7 után ezzel volt tele az internet, hogy Rey már egy eleve tökéletes és gigaerős karakter, aki oktat mkit, ez a narratíva pedig mintha sok ember agyába égett volna. Mint ahogy pl. a prequelre rásütötték, hogy csak egy CGI-orgia az egész, amiről ugyan tudjuk, hogy ordas nagy hazugság, mégis a köztudatba így vésődött bele.

 

Rendben értem mit írsz, de fogadd el, nekem ezek átgondoltabbak, én elfogadom, hogy neked jó ez így :D

Amit te írsz az megint az, hogy mert ezzel volt tele az internet... meg a PT-t utálták mert CGI ez meg az.

Én magasról lesz*rom (direkt írom ezzel a szóval) hogy mit írnak az interneten, meg mit gondolnak önjelölt haterek, nekem van saját véleményem és ha nekem tetszik valami nem fog érdekelni, hogy szeretik e vagy nem. Megtudom érteni, ha valakinek nem tetszik valami pl: Solo film, értem a kritikákat, és el is fogadom/megértem. De pl: nekem nagyon tetszett, nem világmegváltó film, de nagyon jól bővíti az univerzumot, rengeteg a kötődés a kánonhoz és én élveztem, bármikor megtudom nézni. De attól függetlenül sok kritika a filmhez teljesen jogos. Te ugyanígy vagy Rey-el, neked könnyebben emészthető volt, másoknak annyira nem jött be. Ez van, mindenkinek nem tetszhet ugyanez. De azt rásütni, hogy ezek a gondolatok azért vannak, mert ezzel van tele a net, meg kritikusok, influencerek ezt sulykolják az úgy ahogy van baromság. Törzsi logika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Rendben értem mit írsz, de fogadd el, nekem ezek átgondoltabbak

Elfogadom, sosem állítottam, hogy nem. ;) 

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

nekem van saját véleményem és ha nekem tetszik valami nem fog érdekelni, hogy szeretik e vagy nem

2 órával ezelőtt, ByRoT írta:

Ez van, mindenkinek nem tetszhet ugyanez. De azt rásütni, hogy ezek a gondolatok azért vannak, mert ezzel van tele a net, meg kritikusok, influencerek ezt sulykolják az úgy ahogy van baromság. Törzsi logika.

Én nem azt írtam, hogy rád is ez lenne igaz, csak egy általános jelenségre reflektáltam. Elhiszem és elfogadom, hogy neked magadtól alakult ki ezen véleményed, így érzed, ez oké. Azt viszont nem hiszem, hogy az emberek tömegesen maguktól jutottak volna erre a felismerésre. Ennek az oka pedig rendkívül prózai, egyszerűen a tények nem támasztják alá ezt az érzést. Természetesen semmi gond azzal, ha vki így érzi, csak kis valószínűséggel alakul ki ilyen érzet, ehhez képest a ST kapcsán a csapból is ez folyik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 héttel később...

Rey esetében egyértelműen rányomja a bélyegét a megítélésére az, hogy már a 7-ben rásütötték, hogy egy (SW-hoz méltatlan) Mary Sue karakter. Az se sokat segített, hogy egyes körökben ezt még feminista propagandának is titulálták. Itt is jelentkezett az a már megszokott jelenség, hogy az idő mindent megszépít és átír. A többség nem emlékezett vissza arra milyen lehetett először Anakint, Luke-ot vagy akár Ezrát látni, ma meg már persze természetes, hogy már elsőre is mikre voltak képesek.

 

Egyébként Rey számomra is szimpatikusabb, mint Anakin és Luke. Anakinnál ennek ellenére nem tartom jobb karakternek, Luke esetében már szorosabb a verseny. Azt viszont mindenképp hozzá kell tenni, hogy Rey-t mindössze 3 filmben láttuk, ami ráadásul gyakorlatilag egy időben játszódik. Ehhez képest Luke-ot két érában láttuk (most a csecsemős kameóját nem számítva), merőben más korban, állapotban, státuszban szerepben. Így nyilván sokkal nagyobb esélye lehetett jó karakterré kinőni magát. Anakinnak meg aztán pláne, ő két teljes trilógia egyik főszereplője, plusz még egy 7 évados animációs sorozatnak, de a Rebels-ben is többször feltűnik. Nagyságrendekkel több időt töltött képernyőn, mint Rey, akinek így még nyilván nincs esélye felvenni vele a versenyt.

 

Már ami a karaktert illeti, ettől még persze lehet jobban kedvelni, mint pl. Anakint. Vagy épp a drága nagyapját. :D Nekem amúgy a ST-ból ő a leginkább kedvelhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Újranézve a filmet azon gondolkodtam, nem lett volna jobb, ha Rey a IX. epizód elejétől fogva a sárga fénykardot használja? A TLJ-ben elég drámai módon ketté lett hasítva Anakin kardja, kár volt ezt az összeragasztásos magyarázatot hozni, amikor Rey úgyis új fegyvert gyártott magának a film végén. Kicsit hiányérzetem van, hogy az új kardot már nem láthatjuk akcióban élőszereplősen. Luke is a Jedi Visszatér elejétől a zöld kardot használja, így "rímelt" volna rá az új film, ami egy fontos szempont volt J.J.-nek az új trilógia megalkotása során. És így a múlt hátrahagyásának témája is kapott volna még egy szimbolikus megjelenítést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Whill írta:

Kicsit hiányérzetem van, hogy az új kardot már nem láthatjuk akcióban élőszereplősen

Én ezt így nem jelenteném ki. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Whill írta:

Újranézve a filmet azon gondolkodtam, nem lett volna jobb, ha Rey a IX. epizód elejétől fogva a sárga fénykardot használja?

Nekem jobban tetszett volna. Vagy a másik elképzelés, ami a korábbi forgatókönyvben volt: egy duplapengés kék fénykard.

Egyébként az Ep8 után azt hittem, hogy miután Rey megjavítja a törött fénykardot (és a törött kristály), neki is olyan instabil pengéje lesz, mint Kylónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke-kal összevetni annyiból nem helyes, hogy Luke már az ep6 elején is kész Jedi volt, nem volt már mit tanulnia, a nagy igazsággal is tisztában volt, ismerte a célját és elég magabiztosan hitt abban, hogy azt el tudja érni. Ezzel szemben Rey-nek még bőven van mit tanulnia, ráadásul neki a film elején még elképzelése sincs arról, mi az igazi célja vagy, hogy hogyan valósítja azt meg. Nem véletlenül nem jár el Poe-val és Finn-nel akciózni. Luke már az ep6 elején ott járt, ahová Rey csak az ep9 legvégén jutott el. És ezt egyebek mellett a fénykardok is reprezentálják.

Luke már a film elején, a palota kapujában történt megjelenésekor egy magabiztos Jedi lovag képét mutatja. Ahogy ott áll, majd végigvonul a folyosón, ahogy félreállítja az őröket, s végül a Jabbával szemben mutatott nyugodt magabiztossága mind azt mutatják, hogy ez már nem az a forrófejű, kalandvágyó, mindennek elérohanó kölyök, akit az ep4-5-ben láttunk. És végül ezt megerősíti, amikor (és ahogy) kézbe kapja a fénykardot, aminek zöld pengéje jelzi, hogy ez már valóban az ő fegyvere, nem az apjáé. Már nem kötődik ahhoz, múltja rejtélyei feltárultak előtte és fel is dolgozta azt. Ott Jabba bárkáján Luke egész megjelenése azt mutatja, hogy egy önmagával tisztában levő Jedi lovag harcol a barátaiért.

Rey ezzel szemben még nagyon is kötődik a múltjához, nincs minden rejtély megoldva, önmagával sincs igazán tisztában. Míg Luke impozáns jelenség a kapuban állva, fénnyel körülvéve, Rey a levitálása ellenére gyorsan megmutatja bizonytalanságát. Már azelőtt, hogy feladná, a mondat ismétlegetéséből tudjuk, hogy valami itt nem megy neki. Aztán jön a kapcsolatteremtés feladása, végül még egy tesztpályát is elbukik, ahol ráadásul megmutatkozik korőbban már fel-felbukkanó ingerlékenysége. Luke az ep6 elején hatalmas magabiztossággal és biztos kézzel, hideg fejjel visz végig egy komplex mentőakciót. Rey egy Jedi szemmel nézve egyszerű tesztpályán is elveszti a nyugalmát és elbukja az egészet. Ez mind jól mutatja, hogy Rey még nagyjából azon a szinten van az ep9-ben, ahol Luke volt az ep5-ben. Ő itt még nem érett meg arra, hogy egy másik fénykard szimbolizálja önnön Jediségét.

Ráadásul Rey-nek van egy olyan jellemvonása, ami Luke-ban nincs jelen: a lány szentimentálisan ragaszkodó. Magánál tartja a botját a Jakkuról, és ott lóg az oldalán a Hantól kapott pisztoly is. Ezután szerintem teljesen érthető, hogy megjavította és továbbra is használta Luke Skywalker fegyverét, akihez nagyon gyorsan komolyan kötődni kezdett. Hanban egy apára, Luke-ban egy mogorva nagybácsira lelt, Leia pedig anyja helyett anyja lett. És, ha azt hinnénk, hogy tőle nem őriz semmit, akkor tévedünk: Rey egész ep9-es megjelenése Leia ep4-es megjelenését idézi. Ebből is látszik, hogy Rey mennyire ragaszkodik a szeretteitől kapott dolgokhoz, mennyire áthatják őket ezek az emberek és a múltja. Minderről csak a film végén, amikor már eljutott oda, ahová Luke az ep6 elején, hajlandó lemondani.

Mindezek mellett annak is komoly jelentőssége van, hogy Rey Palpatine ellen a Skywalker-kardokkal áll ki. Ha már a film elején saját kardja van, ez az egész elvész, és ezért szerintem nagy kár lett volna. Palpatine villámai ellen Anakin és Luke Skywalker közös fegyverét és Leia Skywalker Organa Solo fegyverét használta ő, a családba befogadott Skywalker. Az a fénykard három generációnyi Skywalkert reprezentál, a Kiválasztott familíáját, akik azért születtek, hogy legyőzzék Darth Sidioust és visszaállítsák és stabilizálják a rendet és a békét (az egyensúlyt) a Galaxisban. Ezeknek a fénykardoknak hála, amikor Rey keresztezi a pengéket Sidious villámaival szemben, ott van vele Anakin, Luke és Leia is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

"When Palpatine was killed on the second Death Star, his consciousness transferred to a clone of his own body on Exegol but the body was too weak to contain him. This led to Palpatine creating more clones and strand-casts of himself in the hopes that one would offer a more suitable vessel for him to inhabit. All of this effort ultimately culminated in Rey, the daughter of one of Palpatine’s strand-casts. She was the perfect vessel — but her father and mother did everything they could to hide her from her sinister grandfather." - starwars.com

 

Így már teljesen érthető miért volt Rey önmagában mega-erős. A sith alkémia csúcsterméke! Hihetetlen milyen jó ember lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

"When Palpatine was killed on the second Death Star, his consciousness transferred to a clone of his own body on Exegol but the body was too weak to contain him. This led to Palpatine creating more clones and strand-casts of himself in the hopes that one would offer a more suitable vessel for him to inhabit. All of this effort ultimately culminated in Rey, the daughter of one of Palpatine’s strand-casts. She was the perfect vessel — but her father and mother did everything they could to hide her from her sinister grandfather." - starwars.com

 

Így már teljesen érthető miért volt Rey önmagában mega-erős. A sith alkémia csúcsterméke! Hihetetlen milyen jó ember lett belőle.

Jól félrecsúszott a dolog. :D Lehet, hogy ha pont ellenkezőleg egy nagyon jó embert akart volna Palpatine így létrehozni, akkor nem sikerült volna ilyen eredményesen. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.