Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

2022. 10. 12. - 22:04, Wilde írta:

Le kéne feküdnöm, de ezek után nehéz lesz aludni. Azt eddig is tudtam, hogy ez egy nagyon jó sorozat... na de ennyire!

Mondjuk egy éve még vacilláltam volna, hogy kell e Cassianról sorozat, de most már azt mondom, hogyha ezek az alkotók Buja féregről akarnának összerakni valamit, azt is tűkön ülve várnám. Ez nálam a peak Star Wars!

Feldolgoztad már? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újfent egy hálaisten epizód volt. Fantasztikus párbeszédek és univerzumépítés. A karaktermélyítés ismét fenomális! No és egy felbukkanó örök kedvenc. :) Ha rangsorolnom kell az élőszereplős sorozatokat, szerintem nálam már nem kérdés, hogy az Andor az első. De meditálok rajta, ígérem.

 

Most meló, de késő délután-este én is írok a részről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így érzem (aztán ez változhat). Nagy persze a tülekedés. Ha végigmegy ez az évad, akkor tényleg mérlegre teszem a négy sorozatot. Az eddigi háromból egy-egy dolog mindig hiányzott nekem (miközben - a Book of Boba Fett-et leszámítva - fantasztikusak voltak), az Andor 7 rész után nekem maga a régóta várt tökély, mert olyan témákat dolgoz fel, amikor kb. 20 éve várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítottam rá, hogy egyre több ilyen lesz, mint amit az Indexen is írtak. Az Andor méltatása előtt majdnem minden más Star Wars műbe belerrugnak egyet. Természetesen, még erősödni is fog ez a tendencia. Egyre erősebbek lesznek azok a hangok, melyek az Andort és a Zsivány Egyest tekintik igazi Star Wars-nak. Úgy vélik, ez a mitológia mentes, teljesen földhöz ragadt, egyszerű embereket bemutató, sötétebb, nyomasztóbb, szürkébb árnyalatnak kell a Star Wars-ban iránymutatónak lennie, és minden későbbi műnek ilyenné kell válnia. Ergo, majd verni fogják sokan az asztalt: ez a helyes irány. Minden fantasztikumnak, misztikumnak, hősiességnek vesznie kell, és egy realista, komor, felnőttes világgá kell ezt univerzumot tenni.

És hogy utálom ezeket a kritikákat, véleményeket, megmondásokat olvasni.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nézettségi adatok jól példázzák, nem ez a "követendő példa" (kevesebben nézik mint az eddigi 3 sorozat évadait).

Ez egy hiánypótló sorozat, és sokkal kisebb rajongói réteget céloz meg. Egy Mandaloriant simán megnéznék egy 8-10 éves gyerekkel együtt (és élvezné is) az Andort nem igazán nézetném senkivel ilyen korban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egyetértek, én is hülyeségének tartom. Szerintem is sokszínű Star Wars kell, amiben mindenki megtalálja a maga kedvenc korszakát, szereplőit, történeteit. De vannak akik felnőttek, akiknek agyukra ment a sok véres, erőszakos tartalom - ugyebár elegendő arra gondolni, milyen menő álláspont lett az, hogy bizonyos filmek legyenek R-besorolásúak, vagy az a tévképzet, hogy attól jó valami, ha minél kegyetlenebb, sötétebb, erőszakosabb...stb. És úgy vélem ezek közül kerülnek ki azok, akik a Star Wars-ból is egy realista, sötétebb hangulatú világot akarnak, melyben a taktikai sci-fi, vagy a kém-thriller vonal az uralkodó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

A nézettségi adatok jól példázzák, nem ez a "követendő példa" (kevesebben nézik mint az eddigi 3 sorozat évadait).

Ez egy hiánypótló sorozat, és sokkal kisebb rajongói réteget céloz meg. Egy Mandaloriant simán megnéznék egy 8-10 éves gyerekkel együtt (és élvezné is) az Andort nem igazán nézetném senkivel ilyen korban.

Ezekben a nézettségi adatokban van némi hókusz pókusz is, hisz nem tényleges adatok vannak megadva hanem egy rakás különféle mellékes adatból, például közösségi oldalak aktivitásából próbálnak trendeket kiolvasni, aminek nyilván megvan a maga létjogosultsága, csak ha egy sorozat pont nem a fiatalok körében népszerű akkor egy ilyen kimutatásban látványosan le fog maradni, akkor is ha jó a nézettsége.

Én legalábbis amikor próbáltam rákeresni hogy a Parrot Analytics kimutatásait mennyire veszik komolyan az elemzők akkor meglepően sok szkeptikus véleménybe futottam bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezekben a nézettségi adatokban van némi hókusz pókusz is, hisz nem tényleges adatok vannak megadva hanem egy rakás különféle mellékes adatból, például közösségi oldalak aktivitásából próbálnak trendeket kiolvasni, aminek nyilván megvan a maga létjogosultsága, csak ha egy sorozat pont nem a fiatalok körében népszerű akkor egy ilyen kimutatásban látványosan le fog maradni, akkor is ha jó a nézettsége.

Én legalábbis amikor próbáltam rákeresni hogy a Parrot Analytics kimutatásait mennyire veszik komolyan az elemzők akkor meglepően sok szkeptikus véleménybe futottam bele.

Bezzeg amikor én mondtam ugyanezt pár éve a Mandalorian esetén erre a "demand" mérőszámra (aminek ugye elég magas volt mindig és kb letarolta a mezőnyt), akkor belekötöttél :P

Mondjuk igaz, én akkor sorozatjunkie-s winnie-ből indultam ki a PA számai kapcsán, ami szintén nem feltétlen egy megbízható forrás.

 

De a lényeg, hogy nekem tetszik a sorozat, és jó volna még ilyesmit is látni az Andoron kívül. És ezzel nem azt mondom, hogy ez a követendő példa

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ergo, majd verni fogják sokan az asztalt: ez a helyes irány. Minden fantasztikumnak, misztikumnak, hősiességnek vesznie kell, és egy realista, komor, felnőttes világgá kell ezt univerzumot tenni.

Ez teljesen értelmetlen, hiszen ezen kritériumoknak a Rogue One és az Andor sem felel meg. A hősiesség az RO szinonímája is lehetne, misztikumnak ott van Aldhani Szeme és a Whillek Őrzői, fantasztikumnak minden, ami a mi technológiánkon és realitásunkon túlmutat (vagyis az első másodperctől a cast lista kezdetéig). Ezekhez csapta most csak hozzá az Andor és korábban az RO a komorabb, felnőttesebb elemeket, nem azok helyére tette meg. Szóval, aki azt hiszi, hogy ilyennek kell lennie az SW-nek, mert ilyen volt az RO és ilyen az Andor, az szimplán hülye.

 

26 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

ugyebár elegendő arra gondolni, milyen menő álláspont lett az, hogy bizonyos filmek legyenek R-besorolásúak, vagy az a tévképzet, hogy attól jó valami, ha minél kegyetlenebb, sötétebb, erőszakosabb...

Ez meg nettó hülyeség, baromira nem általános, mindenre igaz követelés. Nem tudom, te milyen mozis fórumokat olvasol, de hagyj fel velük. Vannak filmek, amiknek igenis R besorolásúaknak kell lennie. Egy horror vagy egy kifejezetten felnőtteknek szóló mozi nehogy már PG legyen. És a normális fórumokon nem is követelnek ilyeneket, csak ha az tényleg fontos lenne. Például az Alien-filmeknél, vagy néhány X-men produkciónál (Wolverine, Deadpool), amik alapművei is felnőttesebb, komolyabb témákat feszegetnek, amiknek igenis R besorolás alá kéne esnie.

A Star Wars természetesen nem ez a téma, hiszen George Lucas eleve matinéfilmnek szánta. Lehet komolyabb hangvételű, az ep5 és az ep3 a példa rá, hogy ettől ő sem zárkózott el - szóval nem az RO-val találták fel az alderaani viaszt. És nem is követeli egy hangos tömeg ezt, legfeljebb egy ostoba kissebbség, akik azt sem tudják, mi a jó nekik, mitől Star Wars a Star Wars, és csak azért teszik ezt, mert... Nos, ostobák. A Disney és a Lucasfilm meg kristálytisztán láthatóan nem hallgat rájuk. Az RO után nem jöttek az azt mímelő filmek és sorozatok, sőt hat évet kellett várni arra, hogy újra olyan hangvételű élőszereplős mű szülessen.

Szóval ezzel (is) kár foglalkozni, hogy van néhány idióta, aki olyasmit követel, aminek az Andor sem felel meg. Már ez is mutatja, milyen ostobák ezek az emberek. Ostobákkal meg nem kell foglalkozni. A Disney sem teszi, le sem sz*rja ezeket az embereket. Légy olyan, mint a Disney. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan csak azt fogalmazta meg amit szerintem is tapasztal az átlag netolvasó. Rengeteg cikkíró azzal operál, vagy próbál szimpátiát kelteni, hogy belerúg az ST be, vagy a Bobába. 

Utálom ezeket olvasni én is. 

Az Andor jól esik, mint üde színfolt, bocs, komor színfolt, de nem szabadna és nem is fog eluralkodni ez a stílus. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, csoli1138 írta:

Utálom ezeket olvasni én is. 

Akkor ne olvasd. Rá sem kell kattintani, mert azért csinálják. Csak azzal, hogy ez az index cikk ide be lett téve, kapott egy jó kis reklámot tőlünk, akik utáljuk az ilyet, és szerintem jó néhány kattintást is kiérdemeltek, sőt, ha néhányan végigolvastuk, akkor még az oldalon töltött idő statisztikáját is szépen javítottuk. Ők ezt fogják látni, ebből fogják levonni ezt a következtetést: az ilyen cikkek jók, mert hozzák a kattintást. Azzal, hogy felhívjuk a figyelmet az ilyen cikkekre és olvassuk, mi is támogatjuk ezeket a cikkeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Többet biztos nem fogok ide belinkelni semmi ilyen f*st.

Néha nehéz megállni, ha belefut az ember és közösen meg akarja köpködni az itteni szofisztikált közösséggel. :) De ilyenkor tényleg az ő malmukra hajtjuk a vizet, szóval a legjobb ezeket elkerülni és maradni az n*ore hozzászólás szintű trashnél. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.