Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

2022. 09. 24. - 9:50, csoli1138 írta:

Jé!? @SimonZ-tól kaptam egy "viccest". Örülök, hogy hallottam felőled, ha csak így is művészúr! Akkor nem vesztél el! :)

Nem, időnként előfordulok itt. :) 

 

Az Andor az eddigi legjobb SW sorozatnak néz ki nálam (és ezt is várom tőle).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magánvélemény, megnéztem újra. 

Spoiler

Az SW galaxis jelentős része roncstelepből áll és a szereplők jelentős része roncsvadászból. A főszereplő múltjáról megtudunk valamennyit, de a jelenéről semmit. Már azon kívül, hogy keresi a húgát és sok jóbarátja van valamint meg tudja magát védeni és utálja a birodalmat, ami mellékesen csak említés szintjén van jelen eddig. Na meg sokat siet valahová borús arccal (a 10. ilyen gyaloglás felvételnél már a falat kapartam, mutatták elölről, hátulról, oldalról és átlósan többször). A 3. részes akciójelenet nálam felemás volt, a tetőre minden józan meggondolás nélkül felfüggesztett nehézsúlyú vasdaraboknak annyi volt a szerepe meg értelme, hogy jól nézzen ki, mikor leesik, de minden józan észnek ellent mond, hogy ott jó őket tárolni, nálam ez nem jön be. Viszont nem talál minden lövés, ez pozitív. A "Vespás" üldözésnél fényévekkel jobb volt.

Röviden összefoglalva nem üldöztek el a sorozattól, de nem is volt ez a 3 rész nekem egyszer nézősnél több eddig. Várom a folytatást, remélem abban több lesz az érdemi történés és nem mellékesen említett apró információmorzsákból kell kibogozni a történetet.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek nem hitelesek, máshol nincsenek is ilyen címek. Ezt az találta ki, aki szerkesztette az oldalt. 

Én nem sírok ha nem lesznek címek. Nem epizódikus. 2x12 ig vagy 24-ig nem lesz ezt olyan nehéz számontartanunk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Dzséjt! Ugye a negyedik rész is van olyan jó, mint az eddigi három? :D

A negyedik részben vannak az első olyan dolgok, amik egyáltalán nem tetszettek, de még ezekkel együtt is a negyedik rész az első négyesből a kedvencem. Szóval, szerinted? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Dzséjt írta:

A negyedik részben vannak az első olyan dolgok, amik egyáltalán nem tetszettek, de még ezekkel együtt is a negyedik rész az első négyesből a kedvencem. Szóval, szerinted? :D 

Spoiler

A fapados látványra gondolsz?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is eszméletlenül tetszik a sorozat. Mikor néztem furcsa rézés volt bennem. Tudtam hogy zseniális amit látok, de nem tudtam miért. Ugyanakkor éreztem hogy ez sw.

Nagyon jól érezteti a sorozat milyen az sw világában az alsó osztály tagjának lenni. Mintha a Star Wars "Ózdjában) járnánk. A totál reménytelen hogy innen valaha kijutok és teljesen kilátástalan a jövő, de mégis itt kell megrohadnom életem végéig érzet nagyon átjön az emberekből.

Amiért még imádom az a titokzatossága. Nem árulnak el semmit, minimálisan csepegtetik az infomorzsákat, múltról és jelenről és neked kell összerakni a képet.

A harmadik a kiszámíthatatlansága. Mint az EP8-nál. Teljesen más jelenet következett sokszor mint amit vártam.

 

Spoiler

Pl mikor a bárban a két tirpák beszólogat Andornak és azt várná az ember mint a filmek ,sorozatok 99 %-ában hogy szétkeni a szájukat. DE NEM. Elmegy. Zseniális.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 25. - 17:28, Dzséjt írta:

A negyedik részben vannak az első olyan dolgok, amik egyáltalán nem tetszettek, de még ezekkel együtt is a negyedik rész az első négyesből a kedvencem. Szóval, szerinted? :D 

Micsoda skizofrén hsz! Tetszik! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, csoli1138 írta:

Úristen. ennyire nem lehet súlyos a helyzet.. ;)

A "Bakony" és az AK-k még az elviselhető kategória. Az előbbin a trailerek alapján azért javítani fognak, az utóbbi meg a világon talán 10 embert érdekel, és a másik kilenc úgysem ebben az országban él. :D 

Sőt igazából engem is csak a kecskék azok, amik mellbe vágtak első nézésre (az AK-kra már a trailer felkészített, a "Bakony" meg csak szimplán unalmas háttér volt), de mivel titeket már figyelmeztettelek, így számotokra lehet, hogy annyira nem lesz súlyos. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát sima földi kecskék lesznek az egyik bolygón?

Ha igen akkor a kigyók után ez lesz a második földi állatfaj amely elkeveredett valahogy a messzi galaxisba :D

Csak egy újabb elemet emeltek kánon szintre a Legendsből. :D :lol: 

 

https://starwars.fandom.com/wiki/Endorian_goat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

3PO rohamdroidként pedig azt mondja hogy "halljatok meg jedi kutyák" :D Vajon hol látott 3PO kutyákat?

 

 

Biztos hallott a koréliai vérebekről :P 

https://starwars.fandom.com/wiki/Corellian_hound#:~:text=Corellian hounds%2C also known as,used for hunting and tracking.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Tehát sima földi kecskék lesznek az egyik bolygón?

Ha igen akkor a kigyók után ez lesz a második földi állatfaj amely elkeveredett valahogy a messzi galaxisba :D

Nem teljesen földi, van rajtuk plusz műszarv. :) Azon, amin néztem nagyon gagyi hatást nyújtott, olyan "Sci-Fi Chanell" hangulatot éreztem. Meg talán azért is éreztem erősnek a kontrasztot, mert van pár iszonyú látványos, starwars látvány is az epizódban.

(Enyhe, helyszínnel kapcsolatos spoiler a 4. részről)

Spoiler

Ugyanis a rész egy nagy hányada Coruscanton játszódik, és nem spóroltak semmit, hogy a Köztársaság és a Birodalom fővárosát teljes pompájában láthassuk. Ennyire jól Coruscant még nem nézett ki, pedig a Disney+ által kínált minőséghez képest sz*r minőségben láttam a részt.

 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

3PO rohamdroidként pedig azt mondja hogy "halljatok meg jedi kutyák" :D Vajon hol látott 3PO kutyákat?

Alapvetően a kutya, macska, patkány, anglna és így tovább, nem idegenek a Star Wars-tól. Ott a loth-cat a Lothalról (Rebels, The Mandalorian), a corelliai Fleek eels (Solo), a sibian houndok (Solo, Andor), a loth-rat, vagy éppen a loth-wolf, szóval a farkas faj is megtalálható a messzi-messzi galaxisban, ráadásul ez elég népszerű is, hiszen még egy klón is felvette a Wolffe nevet.

Szóval az, hogy 3PO kutyát említ, nem fura, gondolhat a Star Wars bármelyik kutya fajára, csak azt ne mondja, hogy szétkaplak, mint foxi a lábtörlőt vagy hűséges, mint egy bulldog. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.