Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

2022. 08. 01. - 17:27, Bence1997 írta:

Tony Gilroy az Empire magazinnak elárulta, hogy egyáltalán nem használták a StageCraftet.

 

Amennyit láttunk az alapján is, sokkal grandiózusabbnak és egyben élettel telibbnek is érződik ez a képi világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kánonban mindig úgy tűnt, hogy a Birodalom ugyan kvázi szabadon garázdálkodhat a galaxisban, az fontos, hogy a részleteket a Szenátus ne tudja meg. Mindig van valami kamu hír amivel a gaztetteket elfedik. Az ep.4-ben az egyik birodalmi tiszt pont a Szenátus miatt egyenesen veszélyesnek tartja Leia fogvatartását. 

 

"Holding her is dangerous. If word of this gets out, it could generate sympathy for the Rebellion in the Senate."

 

Kiváncsi vagyok, hogy a Birodalom miért tart a Szenátustól. Remélem ez kiderül a sorozatból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kiváncsi vagyok, hogy a Birodalom miért tart a Szenátustól. Remélem ez kiderül a sorozatból.

Szerintem ez többé-kevésbé már ismert. Az egyik tényező, hogy a szenátorok még mindig befolyásos és gazdag emberek. Hiszen elég csak azt megnézni, hogy Mothma és Bail ketten együtt mennyi embert tudtak a lázadás oldalára állítani, és lényegében zsebből finanszírozzák a mozgalmat. És a Szövetség minél erősebb, annál több ilyen pénzes és befolyásos ember támogatja. Márpedig pénzügyileg nem lehetnek rosszúl ellátva, hiszen saját hajókat gyártanak, ráadásul ezek közül az X-szárnyú és a B-szárnyú teljesen új fejlesztések.

Szóval már csak azért is veszélyes lehet, ha a szenátorok elkezdenek szimpatizálni a lázadókkal, mert ezzel hatalmas anyagi forrásokat biztosíthatnak az ellenségnek. A befolyás meg egy másik dolog. Szenátorok biztosítják azokat a gyárakat, ahol a vadászgépek készülnek, és politikusok biztosítják a hadihajókat is. Például a B-szárnyú tömeggyártására Bail talált gyárat, a Hammerheadeket pedig szintén Organa szenátor szállított le Leia hercegnő közreműködésével. És akkor még ott van az embertömeg, ami követheti őket.

Arról nem is beszélve, hogy bár a klón háborúk erősen megritkították a Galaxis magánhadseregeit, még mindig rengeteg világnak van kisebb hadereje. Például a Naboo-nak, a Mon Calának (ahonnan végül kikerült a Szövetség legütőképesebb hadihajó flottája). Ezek önmagukban nem jelentenek veszélyt a Birodalomra, na de ha elkezdenek összefogni és egyesülni, akkor...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szenátorok biztosítják azokat a gyárakat, ahol a vadászgépek készülnek, és politikusok biztosítják a hadihajókat is.

Ezt nem tudtam. Igazából erre leszek kiváncsi, hogy pontosan mekkora az a befolyás amivel egy szenátor bír. És az hogy hagyják hogy komolyabb befolyása legyen egy szenátornak az hogy fér össze a Birodalom ambicióival. Most nem igazán tudom elképzelni hogy milyen dinamika lesz, miről beszélnek egyáltalán a Szenátusban a hivatalos felszólalásoknál, mikor a végső döntést a császár hozza. Mennyire lehet ezt szóvá tenni? Hol van a határa egy szenátor mozgásterének? Ezt azért mégis csak itt fogják először kifejteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, itt nagyon bejön az, hogy 1977 óta csak emegetik a birodalmi szenátust, de működésben ennyi év után sem láttuk. Szóval ezen a téren ez a sorozat iszonyú hiánypótló lesz és már csak ezért is izgalmas. Bár a Leia, az Alderaan hercegnője már próbált picit betekinteni eme kulisszák mögé, mivel Leia abban még nem volt szenátor, a rálátása a Szenátusra eléggé korlátozott volt. Szóval sok érdekes dolog vár itt ránk.

Már az egy nagyon érdekes kérdés, hogy Mon Mothma és Bail Organa hogyan tudták ilyen sokáig megúszni azt, hogy lényegében ők a lázadás alapítói és vezetői. Mothma ugyan 2 évvel a yavini csata előtt illegalitásba vonult, de Bail csak pár hónappal a Halálcsillag pusztulása előtt adta át a szenátori stafétabotot Leiának (a yavini csata évében játszódó Rebels 4x08 Crawler Commandeersben még szenátor). Vajon a Lázadók Szövetségének de facto vezetői hogy a pékbe tudtak ilyen sokáig a Szenátusban maradni? Aztán ráadásul Bail a saját lányát ültette a helyére, aki szintén a Szövetség egyik prominens személye volt már akkor. Mit csinált az ISB? Már azon kívül, hogy házon belüli vetélkedőt tartanak a ranglétra megmászásra. És külön öröm, hogy a trailerek alapján az ISB is nagy szerepet kap ebben a sorozatban. Legaábbis feltűnően sok a fehéregyenruhás figura.

A másik, amire még kíváncsi vagyok, hogy láthatunk-e majd olyan kis apróságokat, mint Rose gyűrűje az ep8-ból. A forráskönyvek szerint ezeket a gyűrűket eredetileg azok a szenátorok használták, akik szimpatizáltak a lázadással, és így tudták egymás közt azonosítani magukat a Szenátusban. Ilyen apró kapcsolódási elemet is tök jó lenne látni.

Szóval nagyon izgalmas lesz szerintem az Andor politikai szála. A Star Wars eme csücskéről még vajmi keveset tudunk, és érdekes lesz végre ebből a szemszögből is látni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy minden szenátor egyformán befolyásos lenne. Itt elsősorban szerintem a Mag (és a Belső Gyűrű) világainak képviselőiről van szó, akik a Birodalom legfőbb támaszai, ott találhatóak a Galaxis legfőbb ipari központjai, hajógyárai stb. Nagy részük szerintem szándékainak megfelelően támogatja a Birodalmat, az áhított rend és biztonság okán. A Birodalomnak itt még fenn kell tartania a látszatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kiváncsi vagyok, hogy a Birodalom miért tart a Szenátustól. Remélem ez kiderül a sorozatból.

 

Abból, ahogy a Halálcsillagot kezelték és csak azután tértek át egy direktebb elnyomásra, miután a terror eszközeként funkcionáló fegyvert bevetésre késznek gondolták nekem az jön le, hogy valamiféle látszat hatalma mégis csak volt a szenátusnak, ha nem is feltétlenül ellenörző funkciója, de egyfajta visszatartó erőként még a régi világ diszletei valamennyire fennálltak. Én arra számítanék, hogy ekkoriban már csak egy színjáték a galaktikus politika a szenátusban. Ahogy Bail az Obi-Wan sorozatban is elkezdi előhozni a demokratikus elveit és így rögtön leintik, hogy "jajj ne gyere már ezzel", szóval eljátszák, hogy valamennyire opponálva van a hatalom, de valójában mindenki tudja, hogy nincs igazán mozgástere. Itt az Andorban mondjuk Mon Mothmával kapcsolatban szerintem nem is a szenátusi munkája lesz a legizgalmasabb, hanem ahogy a háttérben keveri a kártyákat, bár arra tényleg kíváncsi leszek, hogy a Birodalom hogyan reagál erre. Megpróbál beépülni közéjük, hagyja hogy beinduljanak a mozgások és csak utána csap le, vagy a belső hierarchiaharcaik akadályozzák meg, hogy csírájában fojtság el a Lázadás kezdeményeit, érdekes lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezt nem tudtam. Igazából erre leszek kiváncsi, hogy pontosan mekkora az a befolyás amivel egy szenátor bír. És az hogy hagyják hogy komolyabb befolyása legyen egy szenátornak az hogy fér össze a Birodalom ambicióival. Most nem igazán tudom elképzelni hogy milyen dinamika lesz, miről beszélnek egyáltalán a Szenátusban a hivatalos felszólalásoknál, mikor a végső döntést a császár hozza. Mennyire lehet ezt szóvá tenni? Hol van a határa egy szenátor mozgásterének? Ezt azért mégis csak itt fogják először kifejteni.

Egyrészt, a szenátoroknak nyilván egyéni befolyásuk és hatalmuk is van, de szerintem intézményi szinten elképzelhető,, hogy azért fontos a Szenátus még ekkor is, mert az elvi lehetősége még mindig megvan a szenátoroknak, hogy leváltsák Palpatine-t a Birodalom éléről. Tehát ha teszem azt a szenátorok minősített többsége, tehát 75%-a a leváltását akarná, akkor intézményi síkon az Uralkodónak le kellene mondania. Nyilván mind tudjuk, hogy a jó öreg Sheev szépen egyesével az összes rebellis szenátort először ledobná Coruscant legmagasabb pontjáról a mélybe, semmint ez bekövetkezzen, de ez megmagyarázná, hogy miért kell óvatosan bánni a rossz hírekkel és miért kell adni a látszatra.

 

Persze az biztos, hogy Palpi akkor sem adná oda a hatalmát, ha ezt a szenátorok megszavaznák, csak akkor ténylegesen egy teljeskörű polgárháború törne ki a galaxisban, ami jelentősen megnehezítené az emberarcú birodalom image-ének a fenntartását. De pont ez az emberarcú birodalom image mondatja azt velem, hogy talán nem lett teljesen kiüresítve a szenátusi jogkör, inkább csak biztosította azt Palpatine, hogy a szenátorok jó részének bőséges korrupt ellátás jusson és/vagy kellően veszélyben érezze az életét ahhoz, hogy szervezkedni kezdjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátus témához, még anno a 2015-ös Darth Vader képregény sorozat első számában Palpatine beismeri Vadernek, hogy hiba volt feloszlatni a szenátust, ugyanis a Halálcsillag elkészültéig valamennyir a szenátusi működésen is nyugodott a Birodalom uralma, viszont a szenátus és a Halálcsillag kiesésével ez megrendült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Anton Lesser által megformált ISB-tisztet elnézve, remélem arra is van esély, hogy Yularen esetleg felbukkanjon.

 

Plusz a szenátusi jeleneteket illetően örülnék egy-két ismerősnek is (elsősorban Mas Amedda).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ResetEra fórumon lévő Ramala felhasználó beszámolót adott az Andor első négy epizódjáról. Ugye korábban kiküldték pár embernek az Andor első pár részét. Ramala ezt mondta a sorozatról:

"Láttam az első 4 epizódot és ez eddig a legkomolyabb, legföldhözragadtabb Star Wars, ami valaha készült. Inkább olyan volt, mint egy angol gyártású kémthriller, mint egy Star Wars. A sorozat nem foglalkozik azzal, hogy fanservice pillanatokat adjon, ehelyett beleás abba, milyen az univerzum apró játékosai számára, akik minden reggel felébrednek és élik a napjaikat. Nem éppen űropera. Inkább űrdráma. Lassú, megfontolt és összetett (a Star Warshoz képest) és arra kéri a nézőt, hogy végezzen egy kis munkát ő is. Valójában humanizálja azokat a szerepeket, amik hagyományosan rajzfilmes gonoszok a SW univerzumában. Egy felnőtt történetet próbál elmesélni és éppen ezért úgy gondolom, sok rajongó nem fogja szeretni majd. Megvan a mozi szerű hangulat, mint pl. a Bourne filmek. Olyan világba rak, amit eddig nem láttál."

 

Továbbá azt is közölte, hogy nem véletlen az első három rész egyben kiadása. A 3 epizód egyben egy filmet alkot. A felhasználó az írást is dicsérte, a hősök akár ellenségként is viselkednek és ez fordítva is megtörténik.

 

A karakterekkel kapcsolatban: "Az első négy rész alapján, Luthen és Mon Mothma mindenképpen a lázadók MVP-jei. Andor talán a legkevésbé érdekes karakter, de hosszú utat kell megtenniük ahhoz, hogy eljussanak addig az emberig, akivel a RO-ban találkozunk. És sokkal érdekesebb karakterizálás folyik a birodalmi oldalon és hadd mondjam el, lenyűgöző ez a számomra. Kívánom, hogy legyen egy egész széria erről."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez még a jobbnál is jobban hangzik! 

 

44 perccel korábban, Bence1997 írta:

Egy felnőtt történetet próbál elmesélni és éppen ezért úgy gondolom, sok rajongó nem fogja szeretni

Akinek ezért nem fog tetszeni az elmehet a sunyi p*csába. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Egy felnőtt történetet próbál elmesélni és éppen ezért úgy gondolom, sok rajongó nem fogja szeretni majd.

Én meg pont ezért fogom szeretni. Az ehhez hasonló félkegyelmű "rajongók" kiáltottak parlamenti közvetítést is a prequel kapcsán, és az ilyenek miatt az SW politikája egy ingoványos talaj a készítők számára.

 

Én sok-sok machinációt, háttérbeli szervezkedést, erkölcsi meghasonulást és a lázadás ügyének dilemmáit, kétségeit várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg pont ezért várom a legjobban, ha már lesz sok Star Wars sorozat és kb. 1 az éra, akkor én nem akarok mondjuk 10 egyforma sorozatot nézni, legyen egy kis változatosság. És amúgy a trailerek eddig ezt sugallják. Meg, ha már fanservice,  akkor meg lehet csinálni a sajátodat is, nehezebb, de nagyobb érdem is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Adrián írta:

Én meg pont ezért várom a legjobban, ha már lesz sok Star Wars sorozat és kb. 1 az éra, akkor én nem akarok mondjuk 10 egyforma sorozatot nézni, legyen egy kis változatosság.

Szerintem máshogy ezt nem is lehetne csinálni. A múltban már több franchise is megmutatta, hogy ha mindig ugyanazt tolod, akkor az egy idő után unalmassá válik. Kivéve, ha nyomozós sorozat, mert CSI-ból és NCIS-ből úgy tűnik, ugyanaz a formátum ezerszer is eladható. :evil:

Radásul a változatossággal a közönség is szélesebb lehet, mert lehet, hogy valakinek az egyik stílus nem jön be, a másik meg igen, és azt már szívesen nézi. Én is örülök annak, hogy jelenleg mindegyik SW sorozat eléggé eltérő. Bár a The Mandalorian és a The Book of Boba Fett elég közel állnak egymáshoz, még azok sem egy kaptafára készültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt hónapban részt vettem egy digitális sajtótájékoztatón, amelynek összefoglalóját emitt foglaltam cikkbe.

(Ha néhányotoknak ismerősek lehetnek az infók egy része, az nem a véletlen műve. De tudjátok, pszt. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

A múlt hónapban részt vettem egy digitális sajtótájékoztatón, amelynek összefoglalóját emitt foglaltam cikkbe.

(Ha néhányotoknak ismerősek lehetnek az infók egy része, az nem a véletlen műve. De tudjátok, pszt. :D )

Érdekes. :glasses:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.