Ugrás a kommentre

Az Andor sorozat


Dei

Ajánlott hozzászólás

2022. 09. 17. - 11:14, Bomarr írta:

Oké, ilyenkor azért nagyon öregnek érzem magam. Nekem úgy ment le az életem első 16 éve hogy ezalatt az idő alatt konkrétan nulla pernyi új élőszereplős Star Wars jelent meg. Illetve kicsit korrigálok: kijött két Ewok film de azokat ezidő alatt egyáltalán nem láttam. Nekem 16 évesen az új SW volt a Baljós Árnyak aztán három évet vártunk újabb két órányi SW-re. Döbbenet, hogy odakeveredtünk, hogy másfél óra SW úgy számít rövidnek, hogy már idén kijött egy Boba Fett, meg egy Obi-Wan sorozat és a kérdéses másfél órához újabb kilenc rész fog csatlakozni még idén, plusz jön egy animációs mini is a jedikről... húde szomorú.

Na ez tetszett! Bele sem gondoltam, pedig ugyanezekkel a számokkal rendelkezem. 83-99ig, és én is a Baljós Árnyakkal lettem rajongó.

Azt már magam is hangoztattam, hogy én aki Genndy Tartakovsky 3 perceivel is meg volt elégedve heti 1x, és kész ajándéknak élte meg a 7 perces évadzárót, hát qrvára el vagyok kényeztetve manapság.

A fórumot átlengi a pozitivitás "Rexi" ez igaz, de azért van ez mert akik itt vagyunk már rég eldöntöttünk valamit: szeretjük a star wars-t és megköszönjük, ha tovább bővül, pláne, ha jó minőségben. Nehogy már a mennyiség számítson! (Ráadásul az Andor lesz a leghosszabb lére eresztve eleddig)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért nem tetszett annó, hogy a Disneyé lett a Star Wars, mert hogy majd jönnek a rókabőrök és ez a minőség kárára fog menni. Ezért haragudtam nagyon, hogy annó elkaszálták a TCW-t, nekem akkor az volt a minőségi Star Wars kontent. 

 

De nagyobbat nem is tévedhettem volna, az idő bebizonyította, hogy jó kezekben van a franchise, évről-évre egyre több az anyag, és eddig még nem ment a minőség kárára. Ennek ellenére azért nem bánom, hogy vannak szünetek sorozatok között, valószínűleg kisebb is lenne a hipe, ha egymást érnék. Én is nézném már most a Mandot vagy a Bad Batch-et, de az érdeklődésemet így tudják leginkább fenntartani. Azért így se panaszkodhatunk, pár év alatt a csak Mando-tól eljutottunk odáig, hogy évente több sorozat van, és akkor ki tudja még mi készül a háttérben amiről mi még nem tudunk. 10 éve a fél vesémet eladtam volna ennyi Star Warsért amit most kapunk :D Kis túlzással az aranykorát éli jelenleg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, NorbiLordi írta:

De nagyobbat nem is tévedhettem volna, az idő bebizonyította, hogy jó kezekben van a franchise, évről-évre egyre több az anyag, és eddig még nem ment a minőség kárára

Meg pont ez az, hogy sokszor nem tudjuk, hogy mi van egy kitolás mögött. Igen, lehet, hogy tököm tudja melyik Marvel sorozattal nem akarják ütköztetni, de az is simán benne van a pakliban, hogy több időre van szükségük, hogy tartsák a minőséget. Ha ez utóbbi a szitu, akkor szerintem a legtöbbünk örömmel vár még pár hónapot, ha ez azt jelenti, hogy jobb lesz a végtermék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Igen, lehet, hogy tököm tudja melyik Marvel sorozattal nem akarják ütköztetni, de az is simán benne van a pakliban, hogy több időre van szükségük, hogy tartsák a minőséget.

Szerintem amúgy a Marvel és a Star Wars ez esetben kölcsönösen hatnak egymásra, mert a Disney az MCU-sorozatok bemutatójával is csikicsukizik, sőt azzal még jobban is, mint az SW-vel. A most futó She-Hulk egy napot csúszott, az azt megelőző Ms. Marvelt 2021 végére tervezték, aztán áttolták 2022 elejére, majd 2022 nayrára, amikor ténylegesen meg is jelent júniusban. A korai sorozatok persze inkább a COVID okozta leállások miatt csúsztak, de a mostaniak esetében ez már nem játszik, mégis, a Disney ide-oda pakolgatja azokat is. A VandaVision eredeti premierje például 2020. decemberében lett volna, így vagy belecsúszott volna a Mandi végébe, vagy nagyon közel lett volna ahhoz. Szóval talán nem véletlen, hogy áttolták a következő év januárjára.

És bár streamingen mindenki azt és akkor néz, amikor akar, az érthető, hogy a Disney a lehető legoptimálisabban akarja belőni a két zászlóshajója útját. Ahogy a Star Warst eltolhatják a Marvel miatt, ugyanúgy eltolhatják a Marvel premiereket is a Star Wars miatt. Legalábbis szerintem nem véletlen baleset az, hogy az átfedések ritkák, és csak idén kezdtek megjelenni (mintha a Disney tesztelné, hogy a két legfőbb franchise bírja-e egymás mellett):

 

The Mandalorian s1: 2019. november 12. - 2019. december 27.

The Mandalorian s2: 2020. október 30. - 2020. december 18.

VandaVision: 2021. január 15. - 2021. március 5.

The Falcon and The Winter Soldier: 2021. március 19. - 2021. április 23.

Loki: 2021. június 9. - 2021. július 14.

Hawkeye: 2021. november 24. - 2021. december 22.

Book of Boba Fett: 2021. december 29. - 2022. február 9.

Moon Knight: 2022. március 30. - 2022. május 4.

Obi-Wan Kenobi: 2022. május 27. - 2022. június 22.

Ms. Marvel: 2022. június 8. - 2022. július 13.

She-Hulk: Attorney at Law: 2022. augusztus 18. - 2022. október 13.

Andor: 2022. szeptember 21. - 2022. november 23.

 

Azt is érdemes észben tartani, hogy a Star Wars sorozatok közül csak kettő, az Obi-Wan Kenobi és az Andor szenvedett csúszást (az előbbi mindössze két napot), az MCU-ban meg csak kettő, a Hawkeye és a Moon Knight került akkor bemutatára, amikorra tervezték.

Mondjuk én, aki mindkét franchise-t figyelemmel követi, személy szerint még örülök is, hogy nincsenek egymás hegyére-hátára hányva. Így, amikor SW fut, akkor csak arra koncentrálhatok, amikor MCU, akkor meg csak arra. És mindig volt idő egy MCU évaddarára a következő SW előtt. Most lesz ez kicsit rossz, mert a She-Hulk és az Andor egymásba csúszik, és az előbbi végén már pont azoka részek fognak futni, amiket még én sem láttam. Szóval lehet, hogy a zöldszemű szörny majd csak november végén lesz bedarálva, így legalább biztos lehetek abban, hogy nem kerülök be a Disney+ statisztikájába, mint néző. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Wow, erre én már nem emlékeztem :O

Durva azért! 

 

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jó írás lett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gratulálok, nagyon jó lett!

(Örülök a spoilermentességének, mert minden előzetest kerülök hónapok óta.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

@Dzséjt Lehet, hogy már kérdeztem, de voltak címei az epizódoknak?

Igen, már kérdezted. :) Nem voltak. A felületen, ahonnét elérhettem a szériát, számokkal jelölték az epizódokat, a részek közben meg csak a főcímet írták ki, apizódcímet nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Basszus, most látom, hogy majdnem négy éve jelentették be ezt a sorozatot. :o 

 

Mikor bejelentették engem valamiért teljesen hidegen hagyott, hogy minek Andorról egy külön sorozat, most meg alig várom a holnapot :D Mondjuk ehhez kellett a sok sorozat amit időközben letettek az asztalra, hogy igenis megérik ezek a projektek a várakozást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egekben voltak az elvárásaim és még így is teljesen kész vagyok az első három rész után. Ez nálam mindent felülmúlt!

Így utólag ami nagyon tetszik a Disney sorozatokban: hogy nem egyfajta hangulatra álltak rá. Volt hely az epikus hős-sztorinak (Obi-Wan Kenobi), a könnyedebb kalandozásoknak (Mandalori, Boba Fett) és most egy vérkomoly kém-thrillernek. 

A Star Warsból csak igy van értelme ennyit gyártani: ha újra és újra megújulnak. Már pedig most nagyon megújultak: soha ennyire realisztikus és mindennapi nem volt az SW. Nagyon ügyesen egyensúlyoztak: nagyon más lett mint bármi amit eddig valaha láttunk az SW-ben, de nem estek át a ló túloldalára annyira, hogy az ember már azt mondja, hogy ez már nem is SW. Ez még mindig Star Wars de valami bámulatosan más. Nekem örülten tetszik. Azt nem akarnám, hogy az SW mindig ennyire borús hangulatú legyen, de nagyon örülök hogy van ilyen is.

Az egésznek a színvonala a rendezés terén, pedig egy merőben új szintet hozott be az SW sorozatok világába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.