Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Úgy látom, pb, hogy egy értékes taggal bővültünk. Csak így tovább! ;)

Valahogy mindig idetalálnak az értelmes emberek. :) Egyszer talán érdemes lenne egy összevetést csinálni, hogy kikből állt az aktív tagság a fórum indulásakor és kikből most most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sziasztok!

 

PB-hez hasonlóan én is nemrég találtam rá a fórumra, és hosszas olvasgatás után úgy döntöttem, regisztrálok. A legtöbb név, akivel a topikokban találkoztam, ismerős, és örült is a szívem, hogy így nagyjából egyben maradt a régi starwars.hu közössége. Sok éven át én is írogattam oda, "brigichan" néven (szólíthattok Briginek :) ), és azóta nagyon sokszor hiányzott egy SW-közösség, ahol értelmesen, trollok nélkül lehet társalogni. Igyekszem beilleszkedni, ezt a témát is derülten olvastam, hátha jobban megismerem a már törzstagokat. :)

 

Rólam röviden annyit, hogy gyerekkorom óta nagy rajongó vagyok, még apukámmal néztük anno az eredeti trilógiát, németül, úgyhogy alig értettem belőle valamit, de örökre bevéste magát a szívembe a történet. Mindkét trilógiát nagyon szeretem, az EU-t már kevésbé, bár kétségkívül vannak jó momentumai (a vadászpilótákról szóló történeteket, az X-szárnyúak sorozatot pl. nagyon kedvelem). A Clone Wars-sorozattól nagyon sokáig távol tartottam magam, mert nem szeretem, ha egy rajzfilmsorozatban annyira átüt a CGI, a "hagyományos" rajzolású anime sorozatokon szocializálódtam, és az ilyesmi eleinte bántotta a szemem. Aztán január közepén megnéztem a 100. epizód tiszteletére készített összeállítást a sorozat addigi kiemelkedő momentumaiból, és szerelem volt első látásra. Azóta maratonban toltam le az eddigi szezonokat, az utolsó két részt meg már a premierrel egyidőben. Valószínűleg sokat fogok forogni a CW-topikokban, de remélem, máshol is. :) Szeretek írogatni, jó tíz éve fan fiction-írással pazarlom töltöm a szabadidőmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon jól ismerlek Brigi még az sw.hu -s időkből, és örülök, hogy ránk találtál. :) Anno a prequel kedvelőkből nőtt ki ez a fórum, és az egyik legfőbb cél éppen a trollok távol tartása volt. Ezt 80% -ban sikerrel valósítottuk meg. :) Örülök, hogy egyre több aktív és értelmes tag csatlakozik hozzánk! Szerintem jól fogod itt magad érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm a lehetőséget!

 

A magam részéről én örökre hálás leszek a prequeleknek, mert gyerekkori szép emlékeket idéztek fel és újjáélesztették a rajongásomat a történet iránt. Persze, vannak gyengébb pontjai, de mindannyiszor élmény megnézni őket. Nemrég az egyik munkatársamat vittem el a 3D-s Baljós Árnyakra, és rá kellett jönnöm, hogy a csilivili 3D nélkül is teljesen vállalható, vizuálisan pazar és szemet gyönyörködtető az első rész, még így, lassan 15 év távlatából is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szia Brigi :) Bevallom őszintén, a nevedet ismerem a másik fórumról, de ott nagyon későn kezdtem el írogatni (ugyanezen a néven), nem töltöttem el annyi időt, ezért igazából nem tudlak sok mindenhez kötni arról a fórumról (kivéve Miskolcot) :oops: És azt, hogy Karrde alatt T. Karrdét értetted lentebb. Ezen a fórumon főleg engem értenek alatta, mert más nem használja ezt a nevet itt :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt meg az EpIII Naplóból kerestem elő (2004 februárra datálódik):

 

"Továbbra sem mondtam le arról a szándékomról, hogy jó néhány Star wars rajongóval riportot készítek, hogy milyennek is látják a filmet. Következzen egy női vélemény, azaz milyenek a filmek a másik nem szemszögéből? Íme a fórum egyik lelkes tagjának, Briginek az interjúja!

 

 

Oké. Néhány kérdés.

 

>Hú, röviden vagy hosszan? <

 

- Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

>Kiváló és korszakalkotó. Ugyanannyira szeretem, mint az előtrilógiát, mégis, az eredeti trilógiához sok szép és kellemes emlékem fűződik. Sosem fogom elfelejteni, hogy hány estét ültem végig a TV előtt, mikor egy német adó vetítette a filmeket (még a SE előtti verziót). Hiába volt meg videón, akárhányszor ismételték, megnéztem (a legtöbbször apukámmal, aki szintén szereti). Németül láttam először, de ez semmit sem változtatott a lényegen: már első pillantásra beleszerettem a történetbe, a jelmezekbe, a díszletekbe, a színészekbe. Egy lebilincselő, meseszerű történet, ami számomra örök klasszikus marad. Leginkább talán a Jedik fogtak meg (noha a szereplők összjátéka teljessé tette a történetet). Az volt a legvonzóbb bennük, hogy olyan keveset árult el róluk a trilógia. A történelmüket és szokásaikat szinte teljesen homály fedte, és ez mindig arra ösztökélt, hogy akaratlanul is filózgassak ezen: hogy vajon hogyan is élhettek, mikor a rendjük még a fénykorát élte. Mindig ittam Ben és Yoda szavait (noha igazán sose szerettem őket), hátha egyszer észreveszek valamit, amit addig nem, és a Jedik egy újabb vonását fedezem fel. :)Az űrcsaták is nagyon tetszettek. Emlékszem, a yavini csatát mindig tűkön ülve izgultam végig. A hoth-i csatát nem igazán szerettem, viszont a 6. rész ütközete igazi non plusz ultra. Annyi gyönyörű hajó, rengeteg vadászgép, közben Leia-ék kommandóznak az Endoron... Remek. Azt mindig sajnáltam, hogy nem készül folytatás. Kíváncsi voltam, Lucas hogyan képzelte volna el a szereplők további történetét. Amióta a Sw-t szeretem, sokkal többet foglalkozok az "űrrel". Imádom a csillagokat, korábban emiatt csillagász és asztronauta is szerettem volna lenni.<

 

- Mi a véleményed a prequelekről?

 

>Őszintén? Először hihetetlenül dühös voltam Lucasra. A TV-ben, a különböző képregények hátulján, mindenhol reklámozták, hogy jön az új Sw film (a TPM). De már a csapból is az folyt. Mérges voltam, mert úgy gondoltam, hogy Lucas ezzel lehúz még egy bőrt azokról a csodálatos filmekről, amik megváltoztatták a gyermekkoromat. Nem is igazán kísértem figyelemmel az eseményeket, így az 1. részt nem is láttam a moziban. Utána ugye elcsendesedett a dolog (mint most). Teltek-múltak az évek, elérkezett az érettségim, szóval mindennel foglalkoztam, csak a Star warsszal nem. 2002. májusban volt az írásbelim, egyik hétfőn (magyarból). Előtte való este éppen tanultam, mikor megláttam az egyik TV adón a reklámot, hogy aznap este leadják az első részt. Valami megmozdulhatott bennem, mert félretettem a tanulnivalót, és elkezdtem nézni. Valami csodálatos élményben volt részem. Fogalmam sem volt, mit várjak a filmtől, még azt se tudtam, miről fog szólni. Első pillantásra beleszerettem. Olyan volt, mintha az évek során bennem felhalmozódott kérdésekre kaptam volna választ. Olyanokra, amiket a régi trilógia "tett fel". Megpillantottam a Jediket, az ifjú Obi-want, egy teljesen új mestert, Qui-Gont, és már akkor olyan érzésem volt, hogy ez a film már rossz nem lehet. Ahogy haladt előre a történet, egyre több Jedivel találkoztam, ott volt a templom, ahol éltek, fénykardoztak, tanácsoztak... Egyszerűen tökéletes volt. Hihetetlen élményekkel gazdagodva feküdtem aznap le. Hétfőn és kedden lementek az írásbeli érettségijeim. Azt hiszem, szerdára esett a napja a 2. epizód premierjének. Aznap délelőtt bementem a városba, örültem, hogy végre letudtam a vizsgákat. Bementem az egyik bevásárlóközpontba, hoztam magamnak egy moziműsort, majd megláttam: egy életnagyságú SW2 posztert, az Anakinos verziót. Szerintem 5 percig ott álltam, szótlanul, és néztem a képet. Legszívesebben leloptam volna onnan, annyira tetszett. Aztán elmosolyodtam. Végiggondoltam, milyen stresszes voltam az előző napokban, mennyit kellett tanulnom. És úgy gondoltam, megérdemlek annyit, hogy beüljek egy Sw-filmre. Ráadásul kíváncsi voltam, mi a történet folytatása. Így odamentem a kasszához, és vettem egy jegyet az első előadásra (azt hiszem, délben volt). Odaülhettem, ahova akartam, alig voltunk páran. De azóta egy film sem passzírozott annyira a moziszékbe, mint akkor a Klónok támadása. Végig csillogó szemekkel néztem, csak kapkodtam a fejem a csodálatos effektektől. Semmi, de semmi sem volt, ami ne tetszett volna (kivéve talán Natalie Portman néhány érzelemmentes sorát). Megnéztem még kétszer azon a héten, és elvittem rá a legjobb barátomat is. Öröm volt látni, hogy ő is ugyanúgy élvezte a filmet, mint én (ő akkor látta először). Azóta is mindig mondja, milyen csodálatos élmény volt. A mozijegyet azóta őrzöm a pénztárcámban.

Ezután kezdtem a neten kutakodni, és rábukkantam a sw.hu-ra. Maguk a filmek szerintem ugyanolyan tökéletesek, mint a régi trilógia volt annak idején. Sokan panaszkodnak ugyan, hogy a számítógépes grafika miatt túl művi az egész. De nekem meg pont ez a része tetszett. A városok, bolygók grafikái, a csodálatos űrhajók mind lenyűgöztek. A történetvezetéssel semmi problémám, elfogadom olyannak, amilyen. Azt várom, hogy szórakoztassanak, úgy, ahogy Lucas elképzeli. Felesleges illúziókba ringatnom magam, hogy az én elképzeléseim majd megjelenhetnek a filmvásznon. A történet eddig is azért volt jó, mert Lucas "szülte", így a befejező rész is tökéletes lesz.<

 

- Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

 

>Már írtam, hogyan kerültem velük kapcsolatba. Remek kis oldal, informatív, a cikkek (hírek, írások) nagyon tetszenek, szívesen látogatom, ha tudom, akár naponta többször is, de hetente minimum. Imádom a fórumot, mert rengeteg barátra és hasonszőrűre tettem szert, és megtaláltam a miskolciakat is, így már nem vagyok egyedül a szülővárosomban sem. <

 

- Mi a véleményed a készülő filmről:

 

-aggályaid?

 

>GRIEVOUS. A legnagyobb aggályom. Különösebben egyébként nem szoktam ezen gondolkozni. Mikor azonban egyre több hír erősítette meg, hogy lesz egy ilyen droid admirális, kissé megijedtem. Nem szeretném, hogy Lucas elveszítse az eredetiségét. Mikor Grievous felmerült, rögtön a Terminátor és annak legújabb része jutott eszembe. Félek, Lucas ezt az elemet azért helyezte bele a sztoriba, mert a Terminátor 3. része is most jött ki, és sikeres volt, ez alapján úgy véli, az ő történetébe is kell egy ilyen robot. Tartok tőle, hogy el fogja rontani az összképet, nem fog odailleni. A másik dolog: félek, hogy nagyon Gyűrűk Urás lesz, hiszen ez a trilógia most nagyon nagy népszerűségnek örvend, és a filmek biztos fognak belőle táplálkozni. Úgy vélem, Lucas a maga saját módján is nagyon kreatív, nincs szüksége ilyen "ötlet-lopásokra".<

 

 

-mit vársz tőle?

 

>Egy csodálatos befejezést, ami méltó arra, hogy a filmtörténet legutolsó Sw-filmjeként bevonuljon a köztudatba.<

 

- mi lesz a legjobb rész?

 

>Nem tudom! A párbajt várom, ez természetes. Amidala sorsa is nagyon érdekel (a jelmezei is, ezt bevallom:), valamint az, hogy miként hullik valójában darabjaira a Jedi-rend.<

 

Brigi

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Mivel most pillanatnyi hírszünet van a Star wars Episode III háza táján, úgy döntöttem, hogy egy újabb fórumozót kérdezek az élményeiről, és persze a magáról a Star warsról. Következzen egy olyan rajongó, aki az Episode II idején nem volt spoileres, most viszont az Erő „sötét oldalára” tévedt. Íme Ody Mandrell riportja!

 

 

1. Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

 

>Gyermekkorom meghatározó filmes élménye volt! Nagy hatást gyakorolt rám anno. Nagyon forradalmi volt a látvány, és kis gyerekként azonnal magával ragadott az egész Star wars. Az Új remény-t még 1984 karácsonyán láttam a tévében, de arra büszke vagyok, hogy a Jedi visszatért már a moziban néztem meg a nyolcvanas évek közepén. Mint sokan mások, azóta én is rengetegszer néztem meg a filmeket, és még ma is ugyanolyan jól tudok rajtuk szórakozni, mint 20 évvel ezelőtt. Örökérvényű művek.<

 

 

2. Mi a véleményed a prequelekről?

 

>Akik ismernek a különböző fórumokról, azok tudják, mennyire szeretem a prequeleket. Ifjú korommal ellentétben, most már inkább a mítosz az, ami megfog, és jó látni, ahogy Lucas jelentéssel látja el a 4-5-6 epizód kulcsjeleneteit. Nálam ez nagyon működik! Egyesek ezt a mítosz lerombolásaként élik meg, én viszont nagyon örülök ezeknek a filmeknek. Lucas végre kiteljesíti a Star wars legendát, és én a magam részéről ezt nagy örömmel veszem.<

 

 

3. Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

 

>A starwars.hu a szívem csücske A legjobb hazai Star wars portál. Azt hiszem, ez nem lehet kétséges. Mindig friss hírekkel várják a rajongókat, ami társul egy remek fórummal, ahol sűrűn felbukkanok. Már annyira rászoktam a honlap látogatására, hogy ha ne adj’ Isten megszűnnének, nem is tudom, hogy bírnám ki nélkülük Azt is hozzá kell tennem, hogy sok szimpatikus rajongóval is sikerült megismerkednem amióta ott fórumozok. Összeköt minket a Star wars!<

 

4. Mi a véleményed a készülő filmről:

 

-aggályaid?

 

>Aggályaim nem igazán vannak. Az első két rész nagyon tetszett, szerintem a harmadik is teljesíti az elvárható szintet. Ha mégis mondani kellene valamit, akkor talán az ikrek születésének bemutatása aggaszt picit, nem tudom, hogy fogják bemutatni majd. De ennyi az egész <

 

 

-Mit vársz tőle?

 

>Legyen kellően komor, és azért is szurkolok Lucasnak, hogy sikerüljön neki minden kérdésre választ adnia; magyarán sikerüljön teljessé tennie a Star wars sagát! Az Episode III-mon nagyon sok múlik ebből a szempontból.<

 

 

- Mi lesz a legjobb rész?

 

>A jelenlegi ismeretek fényében két részt említek; az egyik a nyitó űrcsata, ami fantasztikusan látványosnak ígérkezik, és a végső párbaj Anakin és Obi-wan között. Persze biztos lesznek még remek jelenetek a filmben, amikről most még nem tudunk, de már alig várom, hogy láthassam a vásznon az egészet!

 

 

Hirtelen ennyi. Remélem, megfelel így:)

 

 

Üdv, Ody

 

Köszönet Ody Mandrellnek a riportért, és kívánom, hogy őrizze meg remek humorát, melyet a fórumon oly sokszor csillogtat meg!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogathajtó visszafogta lovát, ahogy meglátta a Fórum felett kacskaringózó, Holdfényben fürdő felhők felé nyújtózkodó vastag füstfelhőt. Torka összeszorult, s hitetlenkedve megrázta a fejét. "Az nem lehet!" - gondolta. Mellette lelassított a Szerzetes is, miközben szemét meresztgetve kémlelte a sötétkék horizontot.

 

- Elkéstünk volna? - kérdezte Kispolgármester, a hármas legfiatalabb tagja. Bár még jó mérföldnyire voltak a várostól, érezhető füst szag terjengett a levegőben. A város fölött úgy szállingózott a pernye, mint ökörszemek egy kora nyári napon.

- Talán még nincs minden veszve! - próbált optimistább hangot megütni a Szerzetes, de az arca elárulta, ő maga is a legrosszabbtól tart. A város falai ilyen távolságból sértetlennek tűntek, ugyanakkor az a messzi távolból is látszott, hogy a főkapu, ki tudja milyen kíméletlen ostromnak köszönhetően, elesett. Fogathajtó megsarkantyúzta a lovát, és eszeveszett iramot diktált. Nyomában a Szerzetessel és Kispolgármesterrel hatalmas porfelhőt kavarva szélvész gyorsan megközelítették a város falait.

 

A szürkére vakolt erős kőtömböket néhol csúnya fekete égésnyomok tarkították. Fogathajtó émelygésében kis híján lefordult a lováról. "Hát hiába volt minden?!" A kapubejáró két évig ácsolt, hatalmas Mandalori Ajtaját rommá zúzták, emlékét csupán néhány, szerte-szét heverő fadeszka őrizte. Fogathajtó szeme vészesen szúrni kezdett. A Szerzetes leszállt a lováról és megvizsgálta a roncsot. Kispolgármester nem törődött velük; valami más kötötte le a figyelmét. A kapun túl, a dimbes-dombos lankákra szegezte a tekintetét, majd növekvő kétségbeeséssel vágtatott el az egykori kapu megtámasztására szolgáló kőboltív alatt.

 

- Neee! - ordította, ahogy kirajzolódott előtte a porig égettet föld látványa. A korábban a széltől ringatózó dús kalászok helyén csak keserű korom maradt: az egész évben gondosan ápolt termés mindegy szálig leégett. Kispolgármester keze ökölbe szorult. - Ki tehetett ilyet?! - kérdezte végsőkig elkeseredetten a melléérő Szerzetestől. A választ mindketten tudták. A Barbárok. Nem volt meglepetés mindaz, ami történt: már több mint egy teljes holdforduló eltelt azóta, hogy a Vándor feltűnt a falak közelében. Ő szökött el, s hozta meg a hírt a Barbároktól, akik egyértelműen a város békességére törtek. A Vándor a Tanács elé vitte az ügyet, amely döntött: három tagjukat, Fogathajtót, a Szerzetest és Kispolgármestert küldték követekként a Barbárokhoz, hogy megakadályozzák a sorscsapást. A Barbárokkal azonban nem lehetett tárgyalni. Megvesztegethetetlennek, mi több irracionálisnak bizonyultak: Nem akartak mást, csak nézni ahogy a Fórum porig ég.

 

Míg a három Tanácstag távol volt, meghagyták az Idegennek és Puskacsőnek, hogy készítsék fel a várost az esetleges támadásra. A pusztítást azonban - úgy festett - nem lehetett megakadályozni.

 

- Két évnyi termés oda - nyögte Kispolgármester Fogathajtónak. - A Barbárok felgyújtották az élelmünket, leégették házaink felét, letarolták az Aranyfénykard dombot. Most mégis mi tévők legyünk?

- Fogalmam sincs - válaszolta Fogathajtó, miközben végigjáratta a szemét az esti szürkületben mindazon, amit egykoron az ő irányításával épített fel a város. Az élelem elégett, a házak jelentős része megsemmisült, az utcák kihaltak. Ha nem is rombolták le a Barbárok teljesen mindazt, amit létrehozott, de közel jártak hozzá.

- Erre gyertek! - kiabálta a Szerzetes, és egy szűk sikátor felé intett. A két Tanácstag átvágott a Remény szoroson, hogy beérje harmadik társát. A Szerzetes ruganyos léptekkel vezette társait, majd lefékezett egy hatalmas, fehér építmény előtt. A Templom volt az.

 

A város soha életében nem látott egyetlen Jedit sem, mégis hithűn gyakorolták a vallást. Hittek az Erőben, és annak delejes hatalmában, s hittek abban is, hogy eljön egyszer az, aki egyensúlyt teremt benne. Ezért építették a Templomot az elefántcsonttoronnyal. A Szerzetes a vastag ajtóhoz lépett és végrehajtotta a titkos kopogást. Három erőteljes majd két kisebb ütést mért az ajtóra. Némán várakoztak.

 

- Meghagytam a Krónikásnak, hogy ide vezesse a népet - jegyezte meg a Szerzetes. - Remélem, még idejében bezárkóztak.

 

A másodpercek csigalassúsággal teltek. Kispolgármester legszívesebben puszta kézzel kitépte volna az ajtót, ha teheti. Néhány pillanat múlva azonban az magától is kitárult. Az ajtóban álló ember dacos állhatatossággal bámult Tanácstag társaira. A Krónikás volt az.

 

- Hát visszajöttetek? - kérdezte megkönnyebbülve. - Azt hittük, lemészároltak benneteket. Ezek állatok. Csak rombolni tudnak, teremteni sosem. Nem tudom megérteni, mi vezethet ilyen fokú gyűlölködéshez...

- Most ne ezzel foglalkozz. - Szakította félbe Fogathajtó. - Mi is azt hittük, meghaltatok - tette hozzá. - Mindenki ideért épségben? A Tanácstagok?

- Nem mindenki. A Vénség eltűnt, valószínűleg elhurcolták. Puskacsőt úgy kellett bevonszolnunk, mert minden barbár fejét egyesével akarta letépni. A többiek jól vannak. A nép éhezik, sokan meghaltak.

 

Fogathajtó leroskadt a földre. Ezt akarta elkerülni. A termés leégett, a város megrokkant, sokan meghaltak. A Tanács bár egy tag híján megúszta, értelme és jelentősége nem sok maradt. A nép haldoklott. - Itt a vége - közölte elfúló hangon, és megrázta a fejét.

 

- Nem. Nincs!

 

Egy újabb Tanácstag csatlakozott a beszélgetéshez. Az Idegen volt az. A Szerzetes mellé állt.

 

- A pusztítás jelentős, de nem veszett el mindent. A falat rendbe hozzuk, a kaput megácsoljuk.

- Nincs élelem...

- A földalatti raktárak egy része ép maradt - mondta a Szerzetes. - Messzi utazásaim során pedig találkoztam egy növénnyel, ami félév alatt megterem. Azzal túlélhetjük.

- Mi értelme? - fakadt ki Fogathajtó. - Újra lerombolják!

- Mi pedig újra felépítjük. Mert ez az otthonunk - válaszolta az Idegen, s szemében mély elszántság csillogott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.