Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Na, akkor jelmagyarázat:

 

Fogathajtó = Ody (mert a filmben fogat versenyző volt)

Puskacső= Frenkie (mert előszeretettel hangoztatja a shotie-t)

A Szerzetes = Bomarr (mert a filmekben a Bomarr szerzetesek szerepelnek)

Az Idegen = Dzséjt (mert az Alien "idegen")

A Gráciák - Miss = MissKarrde

A Gráciák - Mrs. = Pildi

A Vénség = Oldie (az "old" szóból fakad)

Kispolgármester = Kiskósa (mert Debrecenben Kósa a polgármester)

Égbolt = Darth Sky (A Sky-ból fakad, amelynek magyar jelentése ég)

Krónikás = Riddick (A Sötétség Krónikájából - szép találat, Sky)

Szisz = Szisz (egyedisége miatt meghagytam a nevét)

Obi-wan = Ben (értelemszerű)

Kara Kán = FlóriBá (kiállása miatt)

Apostol = SimonZ (Simon apostol után).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam újra az előzőt és ezt is, már biztosra tudva, hogy ki kicsoda.

 

Donát, ZSENIÁLIS vagy! Így csupa nagy betűvel! :clap: :clap:

 

Amúgy vicces, mert evidens a Krónikás név (utólag elolvasva meg pláne) de érdekes, hogy többen is rád gondoltunk első körben, Sky mégis azonnal vágta a szitut. Nem is értem, hogy mikor frissiben olvastam miért nem esett le :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben az ablakokon túl leszállt az éj, az ifjoncok lélegzetüket visszafojtva hallgatták a tűz mellett mesélő Krónikást. Szó szerint itták szavait, és egész testükben megfeszülve követték az eseményeket. Persze ebben a Krónikásnak is jelentős szerepe volt: hangjával játszva, néha már-már a túl dramatizálás határait feszegetve adta elő az öregek számára egyáltalán nem ismeretlen történetet. A tűz vörös-narancssárga fénye és az előle menekülő sötét árnyak pedig csak tovább erősítették a hatást.

 

- Update Nagyúr mindvégig csak a távolból figyelte az eseményeket - fejtegette a Krónikás. - Meghúzódott a több ezer lelkes, vérszagra gyűlő szemlélődő között. A Tanítványa, Fegyverkéz homlokán végig gördült egy izzadtság csepp, ahogy a hatalmas arénában körbe kerítették a Tanács kirendelt tagjai. Fogathajtó, a Gráciák, Égbolt valamint az Idegen gyakorlott mozdulatokkal szűkítették a mozgásterét, a három magasba nyúló oszlop közé szorítva.

 

Fegyverkéz vacillált: választhatta a kivárást, arra apellálva, hogy ellenfelei egyszerre támadva egymást zavarják majd meg, vagy dönthetett a kitörés mellett is, egy az egyben összemérve erejét valamelyik Tanács taggal - ecsetelte a Krónikás. Miközben végighordozta a tekintetét az ifjakon, sejtelmesen kivárt, és fenntartotta a hangsúlyt. - Először úgy döntött, kivár: a Fogathajtó, a Gráciák és Égbolt csapása elől ki tudott térni, azonban az Idegennel szemben már nem kerülhette el a nyílt ütközetet.

 

Párbaj következett! - kiáltotta a Krónikás. Szemmel láthatóan kedvenc részéhez ért. Az ifjoncokat felügyelő Fogathajtó akaratlanul is elmosolyodott.

 

Mindenki sejtette, hogy az Idegen lesz a legkomolyabb ellenfél: ha őt Fegyverkéz legyőzi, lélegzetvételhez jut, miközben a többi Tanács tag talán úgy dönt, futni hagyják. Ez az opció azonban egyáltalán nem volt az Idegen kedvére való. Az övéhez kapott, és lecsatolta félelmetes, 1,5 méter hosszú vibrokardját! - Az ifjoncok kidüllesztették szemüket, ahogy a Krónikás leemelte a falról a legendás fegyvert. A tűz bűvös fénye sötét táncra keltette a rajta húzódó vércsíkokat. Ahogy a Krónikás életre keltette, a kard kellemes, bizsergetően zúgó hangot hallatott.

 

De Fegyverkéz sem vesztegette az idejét: aktiválta vérvörös fénykardját! Elképesztő harc bontakozott ki! Hárítottak és támadtak felváltva, a kardok megannyiszor összeakadtak: senki sem mert beavatkozni! Az első vágást az Idegen ejtette a Sötét Tanítványon, ám Fegyverkéz nem hátrált meg. Bár karjából patakokban ömlött a vér, még nagyobb elánnal folytatta a harcot.

 

Update Nagyúr elismerően figyelte vérző Tanítványát, aki egyre hátrébb szorította az Idegent, s már-már úgy tűnt: győzhet. Ekkor azonban két új harcos érkezett az arénába! Azokban az időkben még a Tanács tagok mellett a nép is delegálhatott harcosokat a küzdőtérre, amennyiben a szavazók döntő többsége ki tudott állni egy-egy jelölt mellett. A szavazás elhúzódott, ezért a nép küldöttei, a Helytartó és a Jövevény csupán később csatlakoztak, ám még épp időben! A visszaszoruló Idegen mellé felsorakozva körbevették Fegyverkézt.

 

A Tanítvány nem adta fel, Mestere viszont érezte, hogy Fegyverkéz számára közel a vég. Bár bátran harcolt, de alighanem el fogja bukni a próbát.

 

Az Idegen - belekapaszkodva hirtelen jött pszichológiai fölényébe - előrelendült. Fegyverkéz kitért a csapás elől, ám ezzel pont belesétált a csapdába: mögötte az egyik oszlop magasodott, míg balról és jobbról a Helytartó valamint a Jövevény vette körül.

 

- Add fel! - kiáltotta az Idegen. - Miénk a helyzeti előny.

- Csak a gyávák futamodnak meg! - ordította a Tanítvány és kirontott. Update Nagyúr felállt a helyéről, és dühösen távozott. Mélységesen elítélte az alapvető túlélési ösztönt nélkülöző tanítványát. A Sötétség Uralójának lenni többet jelent holmi oktalan harcos vérszomjánál. Nem kétséges, hogy tanítványa nem állt még készen a próbára: akkor tudta volna, hogy nemcsak vér útján lehet győzni.

 

Fegyverkéz hárított, majd támadott, és úgy tűnt sikerült meglepni három ellenfelét, ám végül a túlerő ellen nem volt menekvés. Egyetlen rossz mozdulat, és Fegyverkéz feje a porba hullott. A Tanács pedig legyőzte kihívóit. Egyelőre - fejezte be sejtelmesen a Krónikás, miközben visszahúzódott a tűz fényköréből az árnyékba.

 

- Meséld tovább, meséld tovább! - kérlelték az ifjak. - Ugye nem ez volt a vége? Update Nagyúr újra támadt, igaz?

- Igaz - duruzsolta a Krónikás. Meglehetősen félelmetes jelenség volt, ahogy a teljes sötétségből suttogta el a szavait. - Nem is oly sokkal később... három hónapra rá.. a Tanács ismét megmérettetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történetben szereplő új karakterek:

 

Fegyverkéz - Merr Sonn (mert fegyvergyártó céget jelent a neve a galaxisban)

Update Nagyúr - NorbiLordi

Helytartó - Nute

Jövevény - Danityu

 

Köszönöm mindenkinek, már tervben van a következő fejezet is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Mindkét trilógiát nagyon szeretem, az EU-t már kevésbé, bár kétségkívül vannak jó momentumai (a vadászpilótákról szóló történeteket, az X-szárnyúak sorozatot pl. nagyon kedvelem).

 

...

 

Szeretek írogatni, jó tíz éve fan fiction-írással pazarlom töltöm a szabadidőmet.

Valamelyik nap benéztem a könyves topicba, láttam, hogy új tag érkezett a fórumra, és így a bemutatkozás alapján már be is tudtalak azonosítani. Én is imádom a pilótákat, az X-szárnyúak sorozatot, és ha jól emlékszem, régebben volt is egy oldalad, ahová az írásaidat töltötted fel. Írtál valami Luke-Wedge (nem biztos, hogy ők voltak) slash fanfictiont, de akkor nem olvastam el (nem is értem, miért), aztán később meg már nem találtam az oldalad... Pedig magyarul sok ilyen iromáy van sajnos. :( Még most is írsz SW-s fanfictionöket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.