Ugrás a kommentre

A fórum közössége


Donát

Ajánlott hozzászólás

Döntsd el te, adok egy kis támpontot (SFportalos hozzászólás):

"A Star Wars meg Birodalom és Lázadás nélkül, nem olyan ez mint a Star Trek lenne Föderáció meg Csillagflotta nélkül? Hát sok sikert hozzá, majd meglátjuk mi sül ki belőle…

Félreértés ne essék J.J. jó szakember, jó választás csak – szvsz – már régen letért a pályáról az SW, és innen marha nehéz lesz igazi SW hangulatot teremteni. Ha annak idején nem csinálnak Vaderből teljhatalmú hadurat, hanem meghagyják bad ass ügynöknek, és hozzá hasonlók sokaságával nehezítik meg Luke és Leia életét, akkor talán lenne még miről beszélni. De ki fog izgulni azokért a jedikért, akik akkor sem ijednek meg, ha egy szörny falatozik a suhanbongójukból. Ki fog aggódni a kiválasztott unokájáért, amikor hála a kétsithes szabálynak egy komoly ellenfél sem állhat az útjába. Vagy valami újjal próbálkoznak majd? Tudjuk a Vongok esetében ez mekkora sikert aratott. Nehéz komolyan venni a setét oldalt is, ami semmilyen hatást nem gyakorol az ügyfélre, amikor hold méletű állomások lakosságát teszi hidegre, de rögtön csábít ha egy diktátornak osztja ki a jólmegérdemelt pofont. Ahogy Timothy Zhan, úgy én sem lennék kíváncsi még egy állj át a sötét oldalra eposzra. Sokan Solót sírják vissza, de úgysem fonak találni egy fiatal Fordot, ahogy semmi sem garantálja a szereplők közti kémiát sem, ami a trilógiában végig megvolt. A régi szerencsés csillagzat alatt született, sok tehetséges ember terelgette Lucast, ott volt Williams zenéje Mquierre látványtervei, de mi a valószínűsége hogy még egyszer igy klappolnak majd a dolgok. Szóval így értettem, hogy alaposan fel van adva a labda Abramsnak (meg az írónak). Aki egyébként a Paramount bejelentése szerint továbbra is bábáskodik a Star Trek fölött is, akár jó ez nekünk, akár nem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt elolvasva annyira örülök, hogy van ez a fórum. De most komolyan: alapból ilyen arcokkal együtt kéne várni az új SW filmet. Még csak annyit tud, hogy ki a rendező, de már parázik hogy nem klappolnak a dolgok... ha tényleg jön valami rossz hir gondolom már az idegosztályról fog bejelentkezni, amilyen jól birja a strapát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk van benne igazság amiktől fél, de ezt mi is tudjuk: nagyon nehéz lesz jó sztorit írni, olyat ami tényleg felér a régiekhez.

 

Egyébként Zed egy igazi ortodox SW rajongó. És, hogy mi mutatja ezt? Hát ez: "A Star Wars meg Birodalom és Lázadás nélkül, nem olyan ez mint a Star Trek lenne Föderáció meg Csillagflotta nélkül?" Dzséjt amit írt a ST rajongói kemény magról, az kb. rá is illik, csak az SW háza táján. Quarron kategória. Ezek az emberkék pár elemet tudnak csak befogadni egy adott világból, többre képtelenek. A tragédia az, hogy ezt magyarázzák aztán évekig. Én még emlékszem, amikor elkezdte írni az előzmény trilógiát. A honlapján fenn is volt (asszem Bomarr is olvasta). Iszonyat ötlettelen innen-onnan összefércelt valami volt. Még fan fictionnek is gyenge. ÉS ezt nem azért írom, mert bele kell rúgni, hanem mert egyszerűen ez az igazság. És az ilyen emberek kritizálnak komoly filmkészítőket. No comment...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazság mindig van abban, amit Zed ír, ezzel nincs is baj (azért Quarronhoz nem hasonlítanám, mert ő szimplán hülye volt, Zed meg normális, csak harminc évvel lemaradt), csak a begyepesedettséggel van gond. Amúgy ő ortodox Trekkie is, meg úgy lényegében minden, ami sci-fi, addig volt jó, amíg nem értük el a '90-es éveket, azóta minden csak rossz, pocsék, csak a látvány és az akcióról szól és csak a pénz miatt készül. Kivéve persze a Babylon 5 és annak leágazásai, az minden körülmények között jó (természetesen semmi bajom a B5-tel, én is zseniális sci-finek tartom, csak éppen amit értéktelennek vél például az ep1-2-3-ban vagy a Trekben, az ugyanúgy benne van a B5-ben is).

De mindent összevetve, azért tényleg jó ez a fórum. Mert itt még akkor is jó érzés dumálni, amikor nem értünk egyet valamiben, és nincs az az érzése az embernek, hogy egy harminc éves falhoz beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem is ilyen ismerőseim vannak, azok közül, akik rajonganak az SW-ért. Jól mondja, Dzséjt, nem is a vitázás és egyet nem értés a probléma, hanem az, hogy gyakorlatilag elbeszélünk egymás mellett. Frenkie-vel egyet értek, ne kínozza magát, akinek már a prequel se jött be. :D (sőt vannak olyan hardcore rajongók, akiknél már az EPVI-tal is kihúzta a gyufát Lucas:D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow... tök jó, hogy ezt betetted Dzséjt. Rémik Donát ezen írása, tuti olvastam anno starwars.hu-n. Én is rendszeres vendég voltam az oldalon abban az időben, de inkább csak olvastam és ritkán szóltam hozzá. Régi emlékek, bár az utolsó időkben nagyon elromlott ott szinte minden...

 

Ha jól emlékszem Zed már anno is írt olyanokat (starwars.hu), ami erőteljes ortodox sw rajongását tükrözte.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, a link eme része miatt nem engedte nekünk látni http://1.1.1.2/bmi/serve.mysmiley.net/animated/anim_63.gif

Ó, köszi! Ezt nem vettem észre, meg nálam pár pillanat után megjelent. A pillanatnyi kihagyást meg a mobilnetnek tudtam be. Bár valószínű a sütikből dolgozott. Nyomhattam volna egy CTRL+F5-öt.

 

Köszi neked is Ody a javítást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szigorúan szubjektív. :D

 

A minden idők legaktívabb fórumozói közül azok szerepelnek a listán, akik az elmúlt hónapban mutattak aktivitást.

swsaga.png

 

Csak egy probléma van de az elég nagy. Január elseje óta még egy sört sem ittam, következésképpen nem lehettem ittas sem, mert alkoholfogyasztás nélkül nehéz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk van benne igazság amiktől fél, de ezt mi is tudjuk: nagyon nehéz lesz jó sztorit írni, olyat ami tényleg felér a régiekhez.

 

Egyébként Zed egy igazi ortodox SW rajongó. És, hogy mi mutatja ezt? Hát ez: "A Star Wars meg Birodalom és Lázadás nélkül, nem olyan ez mint a Star Trek lenne Föderáció meg Csillagflotta nélkül?" Dzséjt amit írt a ST rajongói kemény magról, az kb. rá is illik, csak az SW háza táján. Quarron kategória. Ezek az emberkék pár elemet tudnak csak befogadni egy adott világból, többre képtelenek. A tragédia az, hogy ezt magyarázzák aztán évekig. Én még emlékszem, amikor elkezdte írni az előzmény trilógiát. A honlapján fenn is volt (asszem Bomarr is olvasta). Iszonyat ötlettelen innen-onnan összefércelt valami volt. Még fan fictionnek is gyenge. ÉS ezt nem azért írom, mert bele kell rúgni, hanem mert egyszerűen ez az igazság. És az ilyen emberek kritizálnak komoly filmkészítőket. No comment...

Mennyire igaz. Ez a legjobb megfogalmazás. "Ezek az emberkék pár elemet tudnak csak befogadni egy adott világból, többre képtelenek. " Maximélisan egytértek.

 

Valamennyire még mindig szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy szükség van-e Episode 7-re. De ha épp olyan jó lesz, mint az eddigi 6 film, akkor jöhet.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván én sem szánok majdnem negyven percet egy hozzászólásra. Ennél sokkal gyorsabban gépelek, negyven percbe több kisregény-hozzászólás is belefér. :D:hehe:

Na jó, a TCW aktuális epizódjának kifejtése tényleg majdnem negyven perc volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.