Ugrás a kommentre

Trailer


Benne lesz Palpatine valamilyen fizikai formában az előzetesben?  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Benne lesz Palpatine valamilyen fizikai formában az előzetesben?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

"Amikor a VII. Epizódon dolgoztam, hazudnék, ha azt mondanám, mindent tudtam, ami a VIII-IX-ben történni fog. Volt néhány elképzelésem, de a bemutató kitűzött dátuma arra szorított bennünket, hogy a VII. részre koncentráljunk."

 

Tehát volt elképzelése. Itt egy szót se mond arról, hogy lövése nem volt mi lesz. :lol: 

Vedd hozzá ezt is: https://www.fastcompany.com/90331236/exclusive-j-j-abrams-on-star-wars-apple-and-building-bad-robot-into-a-hollywood-force

 

"I had some gut instincts about where the story would have gone. But without getting in the weeds on episode eight, that was a story that Rian wrote and was telling based on seven before we met. So he was taking the thing in another direction. So we also had to respond to Episode VIII. So our movie was not just following what we had started, it was following what we had started and then had been advanced by someone else. So there was that, and, finally, it was resolving nine movies. While there are some threads of larger ideas and some big picture things that had been conceived decades ago and a lot of ideas that Lawrence Kasdan and I had when we were doing Episode VII, the lack of absolute inevitability, the lack of a complete structure for this thing, given the way it was being run was an enormous challenge. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abrams ebben a kis szösszenetben is ellentmond magának.

 

Mert ez...

5 perccel korábban, Yoda József írta:

So we also had to respond to Episode VIII. So our movie was not just following what we had started, it was following what we had started and then had been advanced by someone else. So there was that, and, finally, it was resolving nine movies.

és ez mintha kicsit ütné egymást:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

the lack of absolute inevitability, the lack of a complete structure for this thing, given the way it was being run was an enormous challenge.

 

Amit biztos, hogy ötleteltek mi legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyébként meg a régi trilógiák strukturális hibái nem mentik fel az újét ;)

Tény, de, ha a klasszikusoknál elfogadhatóak és/vagy megbocsáthatóak ezek a hibák, akkor az új trilógia ugyanilyen hibái is azok. Olyan nincs, hogy az egyiknek megbocsátunk egy hibát, a másiknak meg felhánytorgatjuk ugyanazt, ahogy azt a heaterek oly lelkesen teszik az ep1 óta. Aki így tesz, annak a véleménye számomra olyan, mint a híg fos. Undorító és büdös, amit le kell húzni a rötyin.

 

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Csakhogy ott úgy tűnik szigorúbban meg van kötve a írók keze, mint itt.

Mármint az MCU-nál? Mert ott sem valami szoros az a kötél. Csak nézzük meg a Thor: Ragnarokot vagy a Guardians of the Galaxy-t, hát hol van ott kötött kéz? :) Ott is elég lazák, és ahogy a dolgok állnak, még ezen is lazítanak. Ne hidd, hogy a The Avengers premierjekor már tudták, hogy mi lesz az Endgame-ben. Sok dolog ott is menet közben alakult ki, nem egy esetben egy teljesen más film készítőjének hála.

Az meg, hogy itt nincs előre megírt koncepció, nos, azért ezzel kapcsolatban eléggé ellentmondásosak a megnyilvánulások. Annyi biztosnak tűnik, Abrams-nek voltak ötletei az ep8-9-re, bár Johnson más irányba vitte el az ep8-at, mint ő tette volna. Tény, de ez nem jelenti azt, hogy a korábbi elképzeléseit ne tudta volna egybegyúrni azzal az iránnyal, amit Johnson kijelölt. Egy jó írónak ez nem probléma, és Abrams nem kutyaütő ezen a téren. Ha az ep4-es rajongását le tudja vetkőzni, akkor oda tudja tenni magát, pláne segítséggel, márpedig van neki. Elég biztos vagyok abban, hogy nem egy elem, amit az ep7 idején elképzelt a folytatásokhoz, megjelenik az ep9-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Abrams ebben a kis szösszenetben is ellentmond magának.

 

Mert ez...

és ez mintha kicsit ütné egymást:

 

Amit biztos, hogy ötleteltek mi legyen.

Nincs ott semmi ellentmondás, csak egy félmondatot kiragadtál a kontextusból:

 

So our movie was not just following what we had started, it was following what we had started and then had been advanced by someone else.

Aláhúztam a két különböző dolgot, amiről beszél.

Az első aláhúzott dolog: A film nem azt folytatja, amit mi kezdtünk el.

A második: A film azt folytatja, amit mi kezdtünk el ÉS valaki más vitt tovább.

 

Ez a két dolog nem ugyanaz.

 

@Dzséjt Én nem azt mondom, hogy ennek elnézem, a másiknak pedig nem, csak azt, hogy én végre szeretnék már egy olyan Star Wars trilógiát látni, ahol egy előre megtervezett, biztos háttérrel és alapokkal megírt egységes víziót visznek végig... Talán majd a Rian-trilógia ilyen lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Luke árva volt az ep4-ben, az ep5-ben félárva lett, az ep6-ra már sikerült azt is kitalálni, hogy nem is egyke.

Luke és Leia rokonságában egyébként az a vicces, hogy ennek az egésznek az ep.5 enyhén ellent is mond. A Birodalom visszavágban Yoda teljesen félvállról veszi azt hogy Leia akár meg is halhat, holott mint utólag kiderült Yoda és Ob-Wan direkt elrejtették Lieát, mert ő lenne a másik nagy reménység. Mindennek a tetejébe Obi-Wan váratlanul elfelejti, hogy Leia létezik és bemondja hogy Luke az utolsó remény. Yoda meg azzal replikázik hogyha Luke elbukik akkor van más is.... ja az a Leia akinek a megmentéséről épp leakarta beszélni Luke-ot és aki Luke elbukása esetén könnyen meghalhat. Ebben az esetben meg nincs semmiféle másik remény.

 

Persze ma már a Making of-ból tudjuk, hogy Lucas ezt a "Van még más is" megjegyzést csak azért rakta bele az ep.5-be mert azt akarta hogy a néző izguljon. Ha van más is akkor Luke akár meg is halhat. Csak a tétet akarta növelni, úgy hogy akkor még ő se tudta hogy kire utalhat Yoda. Aztán amikor az ep.6-nál előhozta, hogy esetleg ők ketten lehetnének testvérek Kasdan jól meg is lepődött és jelezte hogy ez marhaság hisz akkor Obi-Wannak az ep.5-ben erre emlékeznie kellett volna. Nem mondhatta volna Yodának hogy Luke az utolsó remény. Lucas akkor egy poénnal félresöpörte a kritikát. Mondván: Obi-Wan biztos himsoviniszta és mert Leia nő nem vette számitásba.

 

Persze ettől még ki lehet magyarázni ezt az egészet, de attól még nyilvánvaló hogy ez a fordulat nem lett előre kigondolva. Szerencsére ez mit sem ront a filmeken, hisz egy jó filmet az tesz jóvá, hogy szórakoztató, a szereplői szerethetőek, a jelenetek hangulatosak stb. Ez hogy mi mikor lett kitalálva ez csak kritizálás a kritizálás kedvéért. Semmi értelme. Attól semmi nem lesz jobb mert korán ki lett találva. Egy filmes ötlet akkor jó ha működik, független akkor mikor született. Hogy Palpatine visszahozása mennyire jó ötlet az majd az ep.9-el dől el. Egy biztos: 9 filmből 6-ban ő volt a főgonosz, ez pedig a Saga zárórésze. Az a gondolat hogy ő legyen a végső ellenség azért nem teljesen ördögtől való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Sajnos mindig előjön nálad ez a gond. Értékelsz valamit ami nem teljes.

Ez vicces. Minden tisztelettel: egyrészt Te is úgy értékelgeted a filmeket hogy nem teljesek, másrészt az eredeti posztot "IMÁDOM"-ra minősítetted, amiben a srác kerek perec kijelenti hogy a film nem fogja megosztani a rajongókat, minden tekintetben formabontó lesz, és hogy a készítők megtanulták VÉGRE hogy ki a legjobb gonosz. Egy olyan posztot értékeltél imádomra, amiben csupa feltételezés van egy olyan filmről ami még nincs kint. Annyi a különbség hogy a Te szád íze szerint lett írva.

Idézet

Nem tudjuk mi lesz az utolsó részben ami értelmet ad mindennek. Ennek ellenére mindig kiértékeled a csonka darabokat, véleményt formálsz ki-mit és hol rontott el, stb.

Calm down, ne menjünk messzire. A legjobb példa erre az én személyes f*szságom. Volt itt a fórumon egy srác, aki felhúzta az agyam, és én beszóltam neki. Annyit mondtam neki hogy nem nevelte meg az apja, ami máskor nem lett volna főben járó bűn, de kiderült hogy szegénynek most halt meg. Nagyon sajnálom. Baromi szarul jött ki a dolog és ha úgy nézzük jogos amit kaptam érte. Ezért tiltottatok ki innen több mint egy évre, ezért kell jóváhagynia mindig valakinek ha irok ide (mintha 2 éves lennék és attól félnétek hogy valakinek jóvátehetetlen lelki traumát vagy személyiség károsodást fogok okozni azzal amit ide írok) és nem vártátok meg míg kukoricán térdepelek vagy elmondom, hogy mekkora adu ász vagyok, hogy JJ Abrams-szel és Lucas-szal személyesen is találkoztam, vagy hogy a jelenlegi SW senoir art directorával Doug Chianggal volt közös konceptelésem más projectbe. Mert nem érdekelt senkit. Ami rendben is van, hiszen a világ nem úgy működik ahogy te azt leírod. Nem utólag értékeled amit tapasztalsz hanem párhuzamosan.

Idézet

...beszippantott az elejétől. Érdekelt a sztori, a karakterek, a világ, minden. A bánatos fallosz foglalkozott azzal, hogy most mibe kössek bele. Helyettem/helyettünk voltak mások, akiknek ez már nem szórakozás, csak egy magukra erőltetett gyerekkori nosztalgia. A baj nem kicsi, mert észrevehetően rengetegen felnőttek és elvesztették már azt a gyermeki lelkesedést az SW iránt ami megvolt bennük. Mindenki hibás: Abrams, Ruin Johnson, Jar Jar, a Pápa és persze Lucas mert eladta és miért nem ő csinálta a folytatásokat, akit anno fel akartak akasztani. Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy az ST két filmje a SAGA legjobban megcsinált filmjei között van mind rendezésben, mind a színészeket és a színészi játékot tekintve.

Úgy beszélsz mintha csak két véglet lenne: aki felhőtlenül imádja a filmeket és aki mindenbe beleköt. Vannak akik azt sem tudják mi a lóf*sz az egész, csak beülnek a moziba mert a férjük / apjuk egy geek, és viszi őket. Az fel sem merül, hogy valaki nem azért nem kedvel valamit a mostani filmekben mert már annyira OT kattant hogy otthon buckalakós oltáron gyújt gyertyát minden nap Beru néninek és Owen bácsinak, hanem mert képes kritikusan szemlélni azt amit elé raknak. Senki nem mondta hogy a mostani részek nem szórakoztatóak, csak máshogy látunk bizonyos dolgokat. Én pl. nem törlöm ki azonnal a hosszútávú memóriámból, ha JJ azt mondja hogy fingja sem volt mi lesz a 9. részben, mikor nekikezdtek a 7. forgatásának, csak mert nem illik bele a tökéletesen megtervezett trilógia álomképébe. Ettől még az új filmek nem lesznek szarok.

Idézet

""Az idők folyamán a gonosz rengeteg formát öltött már. A sithek, a Birodalom, ma pedig az Első Rend az." Ez a mondat pedig egy az egyben ráhúzható Palpatine-ra. Sith-ek a prequel, a Birodalom az OT és az ER pedig az ST trilógia. 

Itt jött el a pillanat amikor Te értékeled ki a csonka darabokat, és formálsz véleményt. Per pillanat, a kilencedik rész bemutatása ELŐTT Palpatine a legjobb tudásunk szerint halott, Vader ledobta a halálcsillag trónterméből és egy nagy robbanást követően energiaörvények és széllökés kiséretében elenyészett. Ennek megfelelően merő spekuláció bármiféle kapcsolatot keresni közte és az Első Rend között.

 

Ilyen erővel lehet hogy Snoke sem halott, neki is csináltak robotpók altestet mint Maulnak, és Palpis hologramokkal trollkodik a népnek...

 

:-D

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Én nem azt mondom, hogy ennek elnézem, a másiknak pedig nem, csak azt, hogy én végre szeretnék már egy olyan Star Wars trilógiát látni, ahol egy előre megtervezett, biztos háttérrel és alapokkal megírt egységes víziót visznek végig... Talán majd a Rian-trilógia ilyen lesz :)

Mondjuk pont ezt egyszer sem mondtad, de legyen. Viszont nem értem, ettől miért lenne jobb vagy rosszabb az ep7-9. Nem a végeredmény a lényeg? Ha az ep1-9 működni fog majd egyben, akkor olyan kib*szottúl k*rva mindegy, hogy hány ember és mikor talált ki micsodát, hányan készítették és mennyire volt egységes vagy szétszórt a koncepció az elején, a közepén vagy a végén. Ez tényleg az, amit Bomarr írt: kritizálás a kritizálás miatt.

Amúgy szerintem soha, semmilyen műnél nem fogsz ilyet látni, nemhogy az SW-nél. Az alkotói folyamat egyik legalapvető és elidegeníthetetlen eleme, hogy változik az, amit megalkotsz. Amit kitalálsz az elején, nem azt kapod a végén. Lucasnál sem ment ez, a Lucasfilmnél sem ment ez, és nagyjából senkinél sem megy ez, legfeljebb a borzalmas íróknak megy, de elég biztos vagyok abban, hogy nem akarsz ilyen filmet látni semmilyen cím alatt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy szerintem soha, semmilyen műnél nem fogsz ilyet látni, nemhogy az SW-nél.

Már láttam egy párat ;) Bár egyik sem nyugaton és Hollywoodban történt, hanem Japánban

28 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amit kitalálsz az elején, nem azt kapod a végén. Lucasnál sem ment ez, a Lucasfilmnél sem ment ez, és nagyjából senkinél sem megy ez, legfeljebb a borzalmas íróknak megy, de elég biztos vagyok abban, hogy nem akarsz ilyen filmet látni semmilyen cím alatt. :) 

Miért? Miért nem megy? Miért nem megy az, hogy egy ember leül, és megírja 3 film történetét elejétől a végéig, majd ezeket szép sorban megvalósítja? Ilyet simán lehet csinálni. Képzeld el mondjuk, hogy a Gyűrűk ura nem könyvtrilógiának készül eredetileg, hanem egyből filmeknek, úgy, hogy Tolkien megírja a 3 film történetét elejétől a végéig, 3 részbe szedve, anélkül, hogy kiadnák, azokat pedig megfilmesítik. Ennyi, meg lehet csinálni. Tolkient meg azért feltételezem nem tartod borzalmas írónak :P

 

Szóval megy ez, csak akarni kell. Le kell ülni, megírni előre, aztán megcsinálni.

 

Amúgy kezd off lenni, szerintem máshol folytassuk :)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Miért? Miért nem megy? Miért nem megy az, hogy egy ember leül, és megírja 3 film történetét elejétől a végéig, majd ezeket szép sorban megvalósítja? Ilyet simán lehet csinálni. Képzeld el mondjuk, hogy a Gyűrűk ura nem könyvtrilógiának készül eredetileg, hanem egyből filmeknek, úgy, hogy Tolkien megírja a 3 film történetét elejétől a végéig, 3 részbe szedve, anélkül, hogy kiadnák, azokat pedig megfilmesítik. Ennyi, meg lehet csinálni. Tolkient meg azért feltételezem nem tartod borzalmas írónak :P

 

Szóval megy ez, csak akarni kell. Le kell ülni, megírni előre, aztán megcsinálni.

Ja, a te fatntáziádban, de a valóságban ezernyi dolog megváltoztatja a dolgok menetét. Például a legegyszerűbb: rájösz, hogy egy adott dolog nem működik leírva úgy, ahogy kitaláltad. Máris változtatásokat eszközölsz. Vagy ráébredsz, hogy egy adott dolgot az a szereplő nem csinálna meg, amit kitalálnál neki. Vagy csak rádöbbensz, hogy az a dolog baromság. Vagy úgy ítéled meg a végén, hogy egy adott fejezet nem működik, esetleg unalmas, vagy csak olyasmit mond el, amit vagy már más is elmondott vagy máshol jobb helye lenne, és ezért törlöd. Ezer és egy ilyen dolog van, ami kisebb vagy nagyobb mértékben megváltoztatja az író elképzelését a megvalósítás folyamataként. És ez még csak az író, hol van még a szerkesztő és a többi ember, aki csak egy könyvbe beleszól - egy filmben, pláne egy filmtrilógiában meg még több ember szól bele. Légy erős, Tolkien sem kivétel ez alól. A Gyűrűk Ura hatására változtatásokat eszközölt A hobbiton. Sőt, eredetileg Tolkien Bilbót akarta A Gyűrűk Ura főhősének is, és azt is "könnyedebbnek" szánta, mint A hobbitot. Márpedig a főhős személyének megváltoztatása és a stílus átalakítása, akárcsak a téma fókusznának eltolása a kalandról az Egy Gyűrűre elég komoly koncepcionális változtatás. Szóval ja, Tolkien is engem igazol.

Szóval fantáziálgatás helyett próbálj meg hinni egy olyan embernek, aki ismer pár írót, forgatókönyvírót is, és maga is szerzett már némi tapasztalatot ezen a téren. Azok az írók, akik azt hiszik, az első, amit kitalálnak, az úgy jó, ahogy van, azok képesek csak így írni, de ezek az írók jó esetben amatőrök és még fejlődhetnek, rosszban pocsékok, de ebben az esetben szerencsére a legtöbbnek a műve nem jut túl azon, hogy az asztalfióknak írjon. Okkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Mestal írta:

Ez vicces. Minden tisztelettel: egyrészt Te is úgy értékelgeted a filmeket hogy nem teljesek, másrészt az eredeti posztot "IMÁDOM"-ra minősítetted, amiben a srác kerek perec kijelenti hogy a film nem fogja megosztani a rajongókat, minden tekintetben formabontó lesz, és hogy a készítők megtanulták VÉGRE hogy ki a legjobb gonosz. Egy olyan posztot értékeltél imádomra, amiben csupa feltételezés van egy olyan filmről ami még nincs kint. Annyi a különbség hogy a Te szád íze szerint lett írva.

De én nem az egészet értékelem, hanem a filmeket. :) Te viszont, nekem legalábbis úgy tűnik, már előre elkönyvelted, hogy a lezárás nem lehet igazán jó mert nem konzisztens az egész ST. Ami pedig az "Imádom" minősítésemet illeti, azért adtam mert nagyrészt egyetértettem vele, és nyilván akkor csinálok ilyet ha az enyémmel jórészt egyező véleményről van szó. :) Te nem így vagy ezzel? Azt lájkolod ami tetszik még akkor is, ha nem értesz vele mindenben egyet, de mondjuk 90%-ban. Abban pl. szerintem maximálisan igaza van, hogy a legjobb gonosz Palpatine, és akárhogy írják meg Snoke-ot, csak egy tétova árnyék marad mellette. Főleg ahogy meg lett írva eredetileg. 

 

1 órával korábban, Mestal írta:

Calm down, ne menjünk messzire. A legjobb példa erre az én személyes f*szságom. Volt itt a fórumon egy srác, aki felhúzta az agyam, és én beszóltam neki. Annyit mondtam neki hogy nem nevelte meg az apja, ami máskor nem lett volna főben járó bűn, de kiderült hogy szegénynek most halt meg. Nagyon sajnálom. Baromi szarul jött ki a dolog és ha úgy nézzük jogos amit kaptam érte.

Ez nagyon szép tőled, hogy leírtad.

1 órával korábban, Mestal írta:

Ezért tiltottatok ki innen több mint egy évre, ezért kell jóváhagynia mindig valakinek ha irok ide (mintha 2 éves lennék és attól félnétek hogy valakinek jóvátehetetlen lelki traumát vagy személyiség károsodást fogok okozni azzal amit ide írok) és nem vártátok meg míg kukoricán térdepelek vagy elmondom, hogy mekkora adu ász vagyok, hogy JJ Abrams-szel és Lucas-szal személyesen is találkoztam, vagy hogy a jelenlegi SW senoir art directorával Doug Chianggal volt közös konceptelésem más projectbe. Mert nem érdekelt senkit. Ami rendben is van, hiszen a világ nem úgy működik ahogy te azt leírod. Nem utólag értékeled amit tapasztalsz hanem párhuzamosan.

Ez is mind szép, de talán ha akkor másnap vagy még aznap beírod a fentebbit, minden jól alakul. De ezen azt hiszem már kár rágódni. Nem hinném, hogy itt az én világlátásomról van szó. :) 

 

1 órával korábban, Mestal írta:

Úgy beszélsz mintha csak két véglet lenne: aki felhőtlenül imádja a filmeket és aki mindenbe beleköt. Vannak akik azt sem tudják mi a lóf*sz az egész, csak beülnek a moziba mert a férjük / apjuk egy geek, és viszi őket. Az fel sem merül, hogy valaki nem azért nem kedvel valamit a mostani filmekben mert már annyira OT kattant hogy otthon buckalakós oltáron gyújt gyertyát minden nap Beru néninek és Owen bácsinak, hanem mert képes kritikusan szemlélni azt amit elé raknak. Senki nem mondta hogy a mostani részek nem szórakoztatóak, csak máshogy látunk bizonyos dolgokat. Én pl. nem törlöm ki azonnal a hosszútávú memóriámból, ha JJ azt mondja hogy fingja sem volt mi lesz a 9. részben, mikor nekikezdtek a 7. forgatásának, csak mert nem illik bele a tökéletesen megtervezett trilógia álomképébe. Ettől még az új filmek nem lesznek szarok.

A netes, elvakult barmokra gondoltam főleg, bocs' de ezt nem írtam bele. :) 

 

1 órával korábban, Mestal írta:

Itt jött el a pillanat amikor Te értékeled ki a csonka darabokat, és formálsz véleményt. Per pillanat, a kilencedik rész bemutatása ELŐTT Palpatine a legjobb tudásunk szerint halott, Vader ledobta a halálcsillag trónterméből és egy nagy robbanást követően energiaörvények és széllökés kiséretében elenyészett. Ennek megfelelően merő spekuláció bármiféle kapcsolatot keresni közte és az Első Rend között.

Elvileg ráhúzható, bár igazad van, ez még nem biztos, hogy megállja a helyét. Bár biztató volt Abrams azon mondata, hogy szerették volna, hogy aki a végén feláll a székből azt mondhassa, hogy ez nem is történhetett volna másképp. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ja, a te fatntáziádban, de a valóságban ezernyi dolog megváltoztatja a dolgok menetét. Például a legegyszerűbb: rájösz, hogy egy adott dolog nem működik leírva úgy, ahogy kitaláltad. Máris változtatásokat eszközölsz. Vagy ráébredsz, hogy egy adott dolgot az a szereplő nem csinálna meg, amit kitalálnál neki. Vagy csak rádöbbensz, hogy az a dolog baromság. Vagy úgy ítéled meg a végén, hogy egy adott fejezet nem működik, esetleg unalmas, vagy csak olyasmit mond el, amit vagy már más is elmondott vagy máshol jobb helye lenne, és ezért törlöd. Ezer és egy ilyen dolog van, ami kisebb vagy nagyobb mértékben megváltoztatja az író elképzelését a megvalósítás folyamataként. És ez még csak az író, hol van még a szerkesztő és a többi ember, aki csak egy könyvbe beleszól - egy filmben, pláne egy filmtrilógiában meg még több ember szól bele. Légy erős, Tolkien sem kivétel ez alól. A Gyűrűk Ura hatására változtatásokat eszközölt A hobbiton. Sőt, eredetileg Tolkien Bilbót akarta A Gyűrűk Ura főhősének is, és azt is "könnyedebbnek" szánta, mint A hobbitot. Márpedig a főhős személyének megváltoztatása és a stílus átalakítása, akárcsak a téma fókusznának eltolása a kalandról az Egy Gyűrűre elég komoly koncepcionális változtatás. Szóval ja, Tolkien is engem igazol.

Szóval fantáziálgatás helyett próbálj meg hinni egy olyan embernek, aki ismer pár írót, forgatókönyvírót is, és maga is szerzett már némi tapasztalatot ezen a téren. Azok az írók, akik azt hiszik, az első, amit kitalálnak, az úgy jó, ahogy van, azok képesek csak így írni, de ezek az írók jó esetben amatőrök és még fejlődhetnek, rosszban pocsékok, de ebben az esetben szerencsére a legtöbbnek a műve nem jut túl azon, hogy az asztalfióknak írjon. Okkal.

Akkor a Gyűrűk Ura lehet rossz példa volt. Ettől függetlenül megismétlem: én már láttam olyan történetet, ahol előre meg lett tervezve minden a legapróbb részletekig. Te ezeket nem ismered, mert nem vagy otthon a mangákban és az animékben. Például ott van az Attack on Titan, ami a világ egyik legsikeresebb mangája. Amit abban művel a mangaka, az ékes példája annak, hogy 10 évre előre is meg lehet tervezni gondosan mindent (ennyi éve fut a manga, most fog véget érni). Hozzáteszem, nekem abszolút nem kedvencem az AoT, de az amit említettem, kétségkívül a legnagyobb erőssége a műnek.

 

És egyébként a mangaka is elmondta sokszor azt, amit Te: vannak olyan részek, amelyekkel utólag már nem elégedett és másképp csinálta volna, de úgy döntött, hű marad az eredeti verziójához, és végigviszi azt, amit annak idején eltervezett.

 

Később az anime adaptációban, amibe nyilván őt is bevonták, mint tanácsadót, elmondta, hogy ott volt lehetősége az utólag problémásnak ítélt részeken változtatni, amiket meg is tett... És az adaptáció már nem is működött olyan jól, mint az eredeti történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Viszont nem értem, ettől miért lenne jobb vagy rosszabb az ep7-9. Nem a végeredmény a lényeg? Ha az ep1-9 működni fog majd egyben, akkor olyan kib*szottúl k*rva mindegy, hogy hány ember és mikor talált ki micsodát, hányan készítették és mennyire volt egységes vagy szétszórt a koncepció az elején, a közepén vagy a végén.

Ebben egyet kell hogy értsek. Mivel "művész" vagyok ezt nap mint nap megtapasztalom. Sokszor a tervezgetés tud a legjobban betenni az alkotásnak, mert túl lesz gondolva az egész, és pont azt veszti el amitől működni tud. És a film is művészet, simán igazad van abban hogy ha valami működik akkor qrva mindegy hogy készült. Viszont ez csak akkor valid, ha van alapja és nem össze van gányolva vagy újra van mázolva. Nehéz határvonalat húzni, vannak olyan zsenik akiknél a dolog működik. Anno Lucast is hülyének nézték még a saját színészei is.

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez tényleg az, amit Bomarr írt: kritizálás a kritizálás miatt.

Nem feltétlen. Yoda őszintén szereti a Star Warst, szerintem ez vitathatatlan. Ő nem a kritizálás miatt kritizál. Csak nem mindent fogad be azért mert SW. A tízéves ünokaöcsém is írt már "fan fictiont" és a dunaparton el is játszották a nyolc éves öccsével. És a végeredmény... Az... Egész jó lett :-D. Lehet ő fogja rendezni 2035-ben a "Sithek senki kedvéért nem lassítanak" Disney filmet, ami minden bevételi rekordot megdönt...

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az alkotói folyamat egyik legalapvető és elidegeníthetetlen eleme, hogy változik az, amit megalkotsz. Amit kitalálsz az elején, nem azt kapod a végén. Lucasnál sem ment ez, a Lucasfilmnél sem ment ez, és nagyjából senkinél sem megy ez, legfeljebb a borzalmas íróknak megy, de elég biztos vagyok abban, hogy nem akarsz ilyen filmet látni semmilyen cím alatt. :) 

Totál egyetértek. Mind a 45 évem tapasztalatával! :-)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép, látványos, epikus és lenyűgöző előzetes. Meghozza az ember kedvét a filmhez. Kár volt beleélnem magam abba, hogy majd felcsendül a Duel of Fates (az egyik híresztelés erről szólt), elsőre még nem nyűgözött le annyira. Viszont azóta jó párszor újra néztem és azóta egyre jobban tetszik.

A trailerben látottakról itt lehet beszélni, vagy a spoileres témában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Az biztos dzsungelbolygó? Nem az Endor amin az elején Rey ugrál? Meg mintha ráugrana valamilyen roncsra. Lehet hogy az endori csata maradványa. 

A Vader sisak miatt is felkeresheti a bolygót. Vagy Luke az EP6 után csinált ott valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Frenkie írta:

Ody: Az biztos dzsungelbolygó? Nem az Endor amin az elején Rey ugrál?

Az Endor holdja is dzsungelbolygó volt. :) A lázadók bázisa van ott, szóval akármi lehet. 

4 perccel korábban, Frenkie írta:

Meg mintha ráugrana valamilyen roncsra. Lehet hogy az endori csata maradványa. 

Az szerintem csak egy ügyes vágás. A Halálcsillag roncsának a lelőhelye már kiderült.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az Endor holdja is dzsungelbolygó volt. :) A lázadók bázisa van ott, szóval akármi lehet. 

Az szerintem csak egy ügyes vágás. A Halálcsillag roncsának a lelőhelye már kiderült.

 

Ja hogy az Ellenálás bázisa lehet az Endoron is. Erre nem is gondoltam. A roncsnál az endori csata földi maradványaira gondoltam. Pl csirkelépegető roncs. Tuti hogy az erdőböl ugrik és az erdőben lévő roncsra érkezik.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A dzsungelbolygón van az Ellenállás bázisa ez a trailerből is jól látszik. Sajnos Rey nem a Halálcsillagra ugrik a dzsungelben, az csak ügyesen összevágták. :) 

Félreérted. Én úgy gondolom hogy ha az Endoron van akkor egy csirkelépegetőre ugorhat. Annak a csatának a maradványaira melyet Han vívott a szárazföldön az EP6-ban .Tudom hogy nem ott vannak a Halálcsillag roncsai hanem egy másik holdon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra is ugorhatna de nem arra ugrik, vagyis nem látjuk konkrétan. :D Csak van egy vágás és a Halálcsillagban halad előre szintén ugrásokkal. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Arra is ugorhatna de nem arra ugrik, vagyis nem látjuk konkrétan. :D 

Ezért ötletelek csak.:D Halvány lilla gőzöm nincs konkrétan mit látunk a traierben. Na jó párról van, de a storíról semmit nem tudok. Csak következtetni tudok a képekből. Majd decemberben eldöl hogy jól vagy rosszul. :D Lesz miről beszélni hétvégén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

4.jpg

Ez a kép egyszerűen gyönyörű! Először azt hittem, hogy egy jéghegy de nem, egy jég aszteroida! Annyit kritizáltuk az SW-t az egyedi bolygók hiánya miatt, hogy most olyat kaptunk amihez foghatót csak a PT nyújtott. Döbbenetesen jó helyszín lesz, már alig várom, hogy láthassam. 

 

6.jpg

Dzséjt azt írta Abrams megint kiemelt valamit a vízből. Ezúttal kicsit megkeverte, és a jég alól emelt ki egy rombolót. :P Iszonyatosat fog ez szólni a moziban. A szokásos villám itt is megfigyelhető. 

A felső, aszteroidás képen az előtérben én 3-4 fagyott csillagrombolót vélek felfedezni. A háromszög alak a tetején is stimmel az alsó képet referenciának véve. De majd kiderül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

7.jpg

Erre a képre azért lettem figyelmes, mert valami olyan dolog robban fel, ami kerek, és tányérszerű része is van. Ugye tudjátok már mire gondolok? :para:

Bakker, a "tányéros" robbanós rész nekem meg sem volt!!! Nem is értem. Köszi! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó az összefoglaló Ody.Nekem sem tünt fel a robbanás.Nekem egyre jobban az az érzésem hogy palpatine nem él csak a vész esetére forgatokönyve zajlik.Ami azt jelenti hogy akár a klónozás is szóbakerülhet ha darth Rey kép igaz és elég szürke is hogy akár az ő ujjait láthatjuk azon a csukjás képen ezt abból gondolom hogy Rey hátrál mikor közeledik az a valaki pedig még Snoke-tól sem félt Palpatinetól meg miért.Ellenben saját mága gonosz voltától.Snoke lehet a kulcs.Tudhatott Palpatine forgatókönyvéről láthatta az utasításit,mert szerintem volt még egy tanítvány és én Huxban reménykedtem titokban mett birom a szinészt de így hogy lett Darth Rey ezt sem gondolnám elvetendőnek.Vagy az egész még része a látomásának.Na mindegy Várom de nagyon

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.