Ugrás a kommentre

Trailer


Benne lesz Palpatine valamilyen fizikai formában az előzetesben?  

23 felhasználó szavazott

  1. 1. Benne lesz Palpatine valamilyen fizikai formában az előzetesben?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Én arra gondolok, hogy egy régebbi dátumra kell visszaállítani 3PO windows-át, valami információ miatt. Mondjuk egy PT-s állapotra. Indokolt a búcsú, és persze utána megismerhetünk egy új 3PO-t.

Igen, ez logikus magyarázatnak tűnik, hisz R2-t leszámítva mindenki idegenné lesz számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most találtam egy teóriát a C3PO féle dologra. Gondoltam megosztom. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintem lehet benne valami!

 

Ráadásul Rey egyik kezében fénykard, másik kezében egy tőr van ekkor, amely a különféle szivárogtatások szerint a történet egyik fontos tárgyának számító sith ereklye, s ennek az elolvasásához kell átprogramozni 3PO-t. Szintén láthatjuk a trailerben, ahogy Babu Frik a Kijimi bolygón ezen ügyködik "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem teljesen értem hogy miért ismételgeted a "szent" Sith szavakat. Én azt értem, hogy szerinted a sithek nagyon coolak, és igazat is adnék neked, ha ez egy sith spinoff lenne, vagy már kezdetektől fogva Palpira építették volna az új filmeket, de EZ A TRILÓGIA eddig baromira nem erről szólt.

 

A TFA-ban is szó esik a Sith-ekről a TLJ-ben pedig pláne, Luke Rey-nek beszél Darth Sidious-ről, stb. Mindkét film nyilvánvalóan arról szól, hogy a két új hős, Kylo Ren és Rey hogyan viszonyul a régi dolgokhoz, az eddigi szereplők tetteihez, a Jedikhez, a Sith-ekhez. JJ nagyon pontosan jellemezte a Star Wars-saga trilogiális felosztását, amikor arról beszélt, az egész arról szól, hogy az egyik generáció mit hagy a másikra, és a gyermekek hogyan bírnak el az apák bűneivel.

 

Kylo a neve alapján nem Sith, meg mintha Snoke nem Sith-nek képezte volna ki, ugyanakkor még nem tudjuk, hogy a Ren lovagok hasonlatosak-e a Sith-ekhez, egy új misztikus erőhasználó rend ők is, vagy egy tök más kategória (és csak Kylo elit killer csapata valójában). De igazából arról is csak nagyon keveset tudunk, hogy Kylo minek is vallja magát, illetve az is lehet, hogy Snoke nem akarta, hogy továbbvigyék a Sith-ek örökségét, és lehet, hogy a messzi galaxis Hugh Hefnere kinyiffantása után Kylo erről már egészen máshogy vélekedik. Az biztos, hogy az eddigi két film erősen szólt arról, hogy Kylo Ren egy Sith-hez akar mind inkább hasonlatossá válni, Darth Vader-hez. Az ő öröksége központi kérdés az új trilógiában, és ez az új trailerben is megjelenik, főként akkor, amikor Rey és Kylo együtt döntik le az oszlopot, amin Darth Vader összeégett sisakja áll. Szerintem ennek a gondolatkörnek a legjobb megerősítése, hogy az új filmben maga Palpatine is megjelenik.

 

Kylo első filmbeli kulcsmondata: "I will finish, what you started." Az új filmben komoly kérdés lesz a dilemma, hogy Kylo azt akarja-e befejezni, amit Darth Vader elkezdett (a világ káoszba taszítása, a Jedik és a világos oldal elnyomása), vagy amit Anakin Skywalker kezdett el (a Sith-ek és a sötét oldal elpusztítása, konkrétan Palpatine, az uralkodó megölése). Szóval mindezek értelmében a Sith-ek elég fontos szerepet kaptak már eddig is a két filmben, mégha konkrétan nem is jelent meg egy sem. Vagy legalábbis nem tudunk róla: a TRoS még felülírhatja ezt is mind Kylo, mind Snoke esetében.

 

De amúgy szerintem sem kell a Sith szónál leakadni. A lényeg az, hogy a sötét oldal igenis az eddigi két filmben is megvolt, lehet, hogy máshogy nevezték, és a sötét oldali erőhasználók közül nem volt eddig badass-ebb, mint Palps, az igazi boss. Új hőseink kétségekbe taszításában talán a legjobb az ő jelenléte, de szinte biztos vagyok benne, hogy a film azért nem róla, hanem a szereplők önmagukkal szemben hozzott döntéseiről fog szólni. Ahogy a Jedi visszatérben is Palpatine jelenléte ürügy arra, hogy Darth Vader, a széria addigi gonosza megválthassa a lelkét.

 

Személy szerint, és ez már csak az én véleményem, nagyon örülnék neki, ha Kylo-nak nem az lenne a teljes character arc-ja, ami Darth Vader/Anakin-nek. Tehát örülnék, ha nem az lenne, hogy Kylo, Vaderhez hasonlóan Palpatine gonoszságát látva végül jó útra tér, és legyőzi az öreget a saját önfeláldozásával, hanem izgalmasabb lenne, ha Kylo-t harmadjára is megkísértené a fény, sőt, látszólag, vagy ténylegesen át is állna, ám minden korábbinál nagyobb árulást tenne, és ismét visszakozna a teljes jó útra téréstől. Az is érdekes lenne, ha a halála Han Solo-éhoz hasonló, kiszolgáltatott és pátosztól mentes: amikor a film climax-ában Rey minden kérlelése ellenére Kylo állást foglal, hogy Palpatine tanítványává szegődik, az uralkodó megöli (akár ezen a ponton nyerhetné vissza Palpie a teljes hatalmát), és Kylo arcán csak egy kétségbeesett, és megkésett felismerés látható, hogy rossz lóra tett.

 

3 órával ezelőtt, Mestal írta:

Nem probléma ha mégis így döntöttek (szívük joga), de ez nem annak az eredménye hogy Palpi és a sith trooperek előrángatásával a készítők bármit is megtanultak volna a nagyszerű gonoszokról, hanem annak, hogy nem volt már mihez nyúlni, mert pár hatásvadász fordulatért RJ dobta az eddigi főgonoszt, resetelte az első rendet és a világépítést. Amire mondhatjuk hogy tökéletesen működött 2 és fél óráig, de elvette tőlünk (ilyen szempontból) egy eredeti sztori kibontását.

 

Ennek kapcsán annyit mondanék, hogy szerintem az is egy igen érdekes felvetés, hogy Kylo immár nem a hatalom szolgája, mint Darth Vader, hanem a hatalom maga. Ő A gonosz. Én egy ilyen filmet is megnéztem volna, ahol már más a status quo, mint az eredeti filmekben. De persze az sem teljesül, vagy csak részlegesen, a Last Jedi utolsó harmadában, mivel itt meg majd jön Palpie. Most persze Palpatine megjelenésével Kylo valószínűleg ismét becsicskul valamelyest egy nála hatalmasabbnak.

 

Szerintem az érdekesebb gondolat, hogy a széria negatív hőse ténylegesen megkapja, amiért áhítozik, és ezután mit kezd vele. Szerintem eredetibb, mint a Snoke, a karikatúra-szerű főgenya, és az oldalán csaholó Kylo Ren, mert az aztán eredeti sztori, mondhatom: az eredeti trilógia tökéletes lemásolása.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo rá fog jönni, hogy akaratán kívül kvázi sith lett, vagy hogy mindig is az volt. Palpatine befolyása alatt. A vader sisak állvány ledöntése, arról árulkodik, hogy valaminek véget kell vetni. Feteszem a sisakból mint sith ereklyéből való ármánykodásnak (tév)útmutatásnak. Nagyon frusztrált lesz Kylo, ha rájön, hogy Snoke és Palpi, vagy csak Palpi bábja volt végig. Ezek után el se tudom képzelni, mit óhajt kezdeni magával, de nem hiszem hogy térdet hajtana Palpi bármilyen manifesztációjú megjelenésének. Nagyon érdekes Ben Solo karaktere, most fog ez kicsúcsosodni. Vajon mi lesz itt? Te jó ég..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szerintem Kylo rá fog jönni, hogy akaratán kívül kvázi sith lett, vagy hogy mindig is az volt. Palpatine befolyása alatt. A vader sisak állvány ledöntése, arról árulkodik, hogy valaminek véget kell vetni. Feteszem a sisakból mint sith ereklyéből való ármánykodásnak (tév)útmutatásnak. Nagyon frusztrált lesz Kylo, ha rájön, hogy Snoke és Palpi, vagy csak Palpi bábja volt végig. Ezek után el se tudom képzelni, mit óhajt kezdeni magával, de nem hiszem hogy térdet hajtana Palpi bármilyen manifesztációjú megjelenésének. Nagyon érdekes Ben Solo karaktere, most fog ez kicsúcsosodni. Vajon mi lesz itt? Te jó ég..

Amikor Rey-jel lerombolják az emelvényt, a hátterében Csubi felszerelése látható :( 

Nem tudom, hogy kerül Benhez, és nagyon remélem, hogy Csubi nem hal meg, de elképzelhetőnek tartom, hogy Bennél az teszi be a kaput, ha vele is történik valami.

 

Azt egyébként tartom, hogy Palpi és/vagy Snoke Luke-ot is manipulálta, amikor hajszál híján kezet emelt rá a templomban.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem úgy nézett ki, hogy Chewbacca-hoz bármilyen módon is kötődne Kylo, és vice versa, főleg azután nem, hogy Kylo megölte az apját, Chewie legkedvesebb barátját, szinte másik felét, és Chewie hasbalőtte. Kétlem, hogy Kylo jobban kötődne Chewie-hoz, mint a szüleihez. Az világos volt, hogy Leiához jobban kötődik, ezért is volt nagyon nagyon jó, amikor "egymásra néztek" a TLJ-ben és végül nem tüzelt. Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy Chewie meghal, és ettől Kylo magához tér.

 

De a bandolier-t nem vettem észre. Ez sajnos elég rossz hírt vetít előre, de nem feltétlen Chewie-ra nézve, hiszen ugye a film egy pontjától már C-3PO-nál van a töltényöve, vagy egy ugyanolyan töltényöv. Szóval lehet, tőle szedték el a dolgot.

 

Egy bizonyos. Ha C-3PO és/vagy Chewbacca meghal, vagy R2, akkor lehet, hogy elhagyom a mozitermet, és első ízben fogalmazódna meg bennem ilyesmi. Teljesen felesleges hatásvadász elem lenne olyan figurákkal kapcsolatban, akik nem mentorok, nem igazi dramatikus figurák, nem tartoznak bele a Star Wars generációs kérdéskörébe, egyszerű mesefigurák, ők a bádogember, a madárijesztő meg a gyáva oroszlán. Ők a kísérők, ráadásul komikus figurák. Haláluk (/dezintegrálódásuk) azt az érzést szülné meg, hogy nincs igazság a világban, nincs öröm, a dolgoknak nincs elégtétele. Nincs mese, nincs fantázia. Jelenlétük tulajdonképpen maga az Erő, maga a hitelesítése annak, hogy a Star Wars világában vagyunk. Súlyos dolog lenne, ha ez megdőlne.

 

 

(Egyébként elképzeltem egy olyan befejezést is, hogy az lenne még számomra nagyon szép lezárás, persze ez a saját fan fiction-öm, hogy ha C-3PO esetleg "meg is halna" a filmben, a legutolsó jelenetben egy sivatagbolygón a film cselekménye után valamivel egy rakás űrszemét közt megtalálja egy kisfiú C-3PO fejét, darabjait, és elkezdi összeszerelni. Jelezné, hogy ez az egész egy körforgás, mindig lesz egy újabb Anakin, Luke, stb.)

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Milyen fára gondolsz? Arra a csáposra?

Igen. Teljesen olyan mint a TLJ-ben amit Luke felgyújtott volna. Mi lehet az?

 

A trailer elején szerintem Rey az Endoron van. Mekkora lenne látni a volt birodalmi támaszpontot.

 

Az biztos hogy Vader sisakját vágják ketté Rey és Kylo? Olyan gyors az egész hogy én nem látom a sisakot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Frenkie írta:

Igen. Teljesen olyan mint a TLJ-ben amit Luke felgyújtott volna. Mi lehet az?

 

A trailer elején szerintem Rey az Endoron van. Mekkora lenne látni a volt birodalmi támaszpontot.

 

Az biztos hogy Vader sisakját vágják ketté Rey és Kylo? Olyan gyors az egész hogy én nem látom a sisakot.

Itt úgytűnik.

 

Culture-Rise-of-Skywalker-EP9-FF-001922.webp

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Frenkie írta:

Igen. Teljesen olyan mint a TLJ-ben amit Luke felgyújtott volna. Mi lehet az?

Az nem fa. Az Palpatine trónja. Asszem @tomcsi80 tett be róla képet valamelyik Ep IX topikba 

 

Az Endoros tényleg tetszene

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De mitől lesz piros a szeme? 

Ez műszaki szemmel nézve tényleg problémás, hiszen ha csak átprogramozzák, attól még a szemszínének nem kellene megváltoznia :) hacsak ki nem cserélik a szemvilágító LED-et is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Yoda József írta:

Ez műszaki szemmel nézve tényleg problémás, hiszen ha csak átprogramozzák, attól még a szemszínének nem kellene megváltoznia :) hacsak ki nem cserélik a szemvilágító LED-et is :D

Lehet alapból tudnak több színt is világítani a protokoll droidok szemei, csak a sárga standard.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Amúgy nem tudom mi lett volna ha Snoke nem hal meg. Egy önmagában annyira funkció nélküli Palpatine-klón karaktert én még nem láttam az SW történetében. Most akkor azzal kellene bajlódni hőseinknek, hogy Snoke-ot levágni és az ER-t kiirtani, akkor megint béke lesz? Hol láttuk már ezt? Ja igen a ROTJ-ban. :D 

Ez a lényeg Ody.

 

Szinte mindent láttunk már más SW filmben. A sivatagban élő, egyszerű főhőst, a kis droidot vitális információkkal, a tervrajzok keresését, a csillagpusztító halálcsillagot, a tökös űrpilótát, és persze a Palpi klónt. Mert abban én is 100%-ban egyetértek, hogy Snoke már a kezdetektől fogva egy béna Palpi klón volt. De ha már betették, akkor adhattak volna neki értelmet és húzhattak volna ívet a szerepének. Még ha az alapfelállás ugyanaz is, a kimenetel, a jellem, a motivációk, a hozzá csatolt történet különbözhetett volna. Mindent meg lehet magyarázni, de az kapitális hülyeség amit így utólag belegondolva műveltek vele.

 

Csak hogy tiszta legyen: ugyan sokszor mondtam, hogy a szereplőgárda és a hozzájuk csatolt két vonal (új és régi) egyaránt kinyírja egymás ívét, mert nincs idő, mélység, storytelling hogy rendesen kibontsák a jellemeket, képességeket, "traumákat" és fluiddá, érdekessé, hitelessé tegyék a történetet. Viszont az alapvető gond itt nem ezzel van, hanem hogy NEM FOLYTATVA lett a Skywalker sztori hanem újra lett textúrázva. Nem Snoke-ra vagy Palpatine-ra mondtam, hogy nyakatekert magyarázattal előrángatnak valami régit ami egyszer már bevált, hanem magára a trilógiára. Azt a lehetőséget amit kaptak nem kihívásként kezelték hogy alkossanak valami egyedit, hanem nosztalgiavonatot csináltak belőle.

 

De nem azzal van probléma hogy egy régi sztorihoz nyúlnak / folytatnak / fejeznek be ahelyett hogy megnyitnának egy újat és kiszélesítenék a SW univerzumot, hanem hogy még azzal is biztosra mennek hogy NEM FOLYTATTÁK. Nem csak Luke, Han, R2D2 van újra szkinezve, és újramesélve más karakterekkel, hanem a bolygók, a halálos fegyverek, minden. És ez a legnagyobb különbség a Rouge One és az új trilógia között. Mikor felállították a két film játéktábláját mindkettőn ismerős dolgokat kaptunk, de az egyik folytatott / megmutatott valamit, a másik meg újrajátszotta azt más bábukkal...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

A TFA-ban is szó esik a Sith-ekről

Hehe. "Az idők folyamán a gonosz rengeteg formát öltött már. A sithek, a Birodalom, ma pedig az Első Rend az."

Ez az egy mondat hangzik el, aminek valljuk be semmi köze a sithekhez. Pont azt mondja hogy a gonosz mindenhol egy kutya. Ilyen alapon a TJL közgazdasági oknyomozó dokumentum film lenne, hiszen DJ megemlíti mindkét oldallal kapcsolatban egy mondat erejéig a pénzt, nyerészkedést és a korrupciót is. De rohadtul nem ez a film lényege :-)

 

 

Idézet

a TLJ-ben pedig pláne, Luke Rey-nek beszél Darth Sidious-ről, stb. Mindkét film nyilvánvalóan arról szól, hogy a két új hős, Kylo Ren és Rey hogyan viszonyul a régi dolgokhoz, az eddigi szereplők tetteihez, a Jedikhez, a Sith-ekhez.

Semmi ilyenről nincs szó. Luke magáról beszél, a saját bukásáról és ezek keresztül a jedikről bukásáról. NEM a sithekről. Ő az arroganciáról beszél, ami egy kaszkádfolyammá eszkalálódott és aminek a kiváltói ŐK MAGUK. Az álszentség és az önhittség. Ebbe belekeverni azt hogy az új szereplők hogyan viszonyulnak a sithekhez merő belemagyarázás. Persze: a hibáikhoz, a sötét oldalhoz van köze, de a Sith nevű szervezethez kb. NULLA. Mintha egy mezei náthát kárhoztatnánk egy aids-es halálért, ahol az immunrendszer már a legkisebb behatástól is kifekszik. A TLJ-ben egyetlen helyen van szó konkrétan a sithekről, mikor Ben azt mondja hogy : "Itt az idő, hogy vesszen a múlt. A sithek, a jedik, a lázadók...". És mint látható ez sem a sithekről szól, hanem a múlttal való szakításról, valami új kezdetéről.

 

:-D 
 

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaza van Mestalnak. Ez a trilógia eddig nem Palpatine visszatéréséről szólt, és ezen az utolsó film se tud változtatni. Ugyanúgy hiányozni fog az előző két filmből ennek a felvezetése...

Ilyen az, amikor egy trilógián keresztül nem egy ember viszi végig a vízióját, hanem eltérő víziókkal rendelkező írók (Rian és J.J.) váltogatják egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Mestal írta:

Szinte mindent láttunk már más SW filmben. A sivatagban élő, egyszerű főhőst, a kis droidot vitális információkkal, a tervrajzok keresését, a csillagpusztító halálcsillagot, a tökös űrpilótát, és persze a Palpi klónt. Mert abban én is 100%-ban egyetértek, hogy Snoke már a kezdetektől fogva egy béna Palpi klón volt. De ha már betették, akkor adhattak volna neki értelmet és húzhattak volna ívet a szerepének. Még ha az alapfelállás ugyanaz is, a kimenetel, a jellem, a motivációk, a hozzá csatolt történet különbözhetett volna. Mindent meg lehet magyarázni, de az kapitális hülyeség amit így utólag belegondolva műveltek vele.

Sajnos mindig előjön nálad ez a gond. Értékelsz valamit ami nem teljes. Nem tudjuk mi lesz az utolsó részben ami értelmet ad mindennek. Ennek ellenére mindig kiértékeled a csonka darabokat, véleményt formálsz ki-mit és hol rontott el, stb. A folytatás trilógia milyenségének az oka, hogy a hat részt folytatták! Úgy mint a prequel ami hasonló ritmust és történeti ívet vitt magával mint az OT, hasonló elemekkel. Akkoriban is szóvá tették ezt, most is. Mondok neked valamit. Nekem nem tűnt fel semmi hasonlóság először a TFA és az ANH között. Mert beszippantott az elejétől. Érdekelt a sztori, a karakterek, a világ, minden. A bánatos fallosz foglalkozott azzal, hogy most mibe kössek bele. Helyettem/helyettünk voltak mások, akiknek ez már nem szórakozás, csak egy magukra erőltetett gyerekkori nosztalgia. A baj nem kicsi, mert észrevehetően rengetegen felnőttek és elvesztették már azt a gyermeki lelkesedést az SW iránt ami megvolt bennük. Mindenki hibás: Abrams, Ruin Johnson, Jar Jar, a Pápa és persze Lucas mert eladta és miért nem ő csinálta a folytatásokat, akit anno fel akartak akasztani. Amúgy csak halkan jegyzem meg, hogy az ST két filmje a SAGA legjobban megcsinált filmjei között van mind rendezésben, mind a színészeket és a színészi játékot tekintve.

 

Az igazi "újdonság" amit annyira vársz, majd azután jön el, hogy a SAGA-t lezárták. 

 

1 órával korábban, Mestal írta:

Hehe. "Az idők folyamán a gonosz rengeteg formát öltött már. A sithek, a Birodalom, ma pedig az Első Rend az."

Ez a mondat pedig egy az egyben ráhúzható Palpatine-ra. Sith-ek a prequel, a Birodalom az OT és az ER pedig az ST trilógia. 

 

15 perccel korábban, Yoda József írta:

Igaza van Mestalnak. Ez a trilógia eddig nem Palpatine visszatéréséről szólt, és ezen az utolsó film se tud változtatni. Ugyanúgy hiányozni fog az előző két filmből ennek a felvezetése...

Ilyen az, amikor egy trilógián keresztül nem egy ember viszi végig a vízióját, hanem eltérő víziókkal rendelkező írók (Rian és J.J.) váltogatják egymást.

Itt mindenki látta már a filmet csak én nem? Egyébként lehet, hogy benne voltak elszórva a nyomok csak nem tudatosult bennünk? Ez nem lehet?

 

Az utolsó mondatot az interjúk cáfolták is meg nem is, de inkább igen, mert Abrams bármikor beleszólhatott volna, hogy Rian tesó, ezt így ne! Mint ahogy már Rian is kért Abramstől dolgokat, hogy mit tegyen bele az EPVII-be! Bele lehet nyugodni, hogy minden ami történt az Abrams és a fejesek jóváhagyásával történt. Bele lehet magyarázni, hogy miért nem volt így mert akkor "jobb" lenne de ez nem igaz. Illúzió amibe jó kapaszkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Igaza van Mestalnak. Ez a trilógia eddig nem Palpatine visszatéréséről szólt, és ezen az utolsó film se tud változtatni. Ugyanúgy hiányozni fog az előző két filmből ennek a felvezetése...

Ilyen az, amikor egy trilógián keresztül nem egy ember viszi végig a vízióját, hanem eltérő víziókkal rendelkező írók (Rian és J.J.) váltogatják egymást.

Nem értek egyet.  Hisz pont ez a film fogja megmutatni, hogy visszatérhet és sok dolog ami még nincs megmagyarázva, az Palpatine és ténykedése által kaphat magyarázatot. Snoke, az ER, sőt a legfontosabb, Kylo sötét oldali mérgezése. Örülnötök kellene és reménykedni, hogy a 7 és 8 is kaphat új értelmezést a kerek egészet nézve majd. Hisz ez a dolga egy trilógia záródarabjának. Visszanyúlni, meghökkenteni, hogy amit eddig igaznak hittél, az nem úgy van. Maga Lucas mondja egy videóban a trilógiák "szabályait". Ja és Plapatine mindig is ilyen volt. Egy háttérből acsarkodó rohadék. Nem azt állítom, hogy jó lesz. Mert ezt még nem tudom. De hogy rohadt jó lehet Palpatine-nal és magyarázatokkal a lezárás az 1000%!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Itt mindenki látta már a filmet csak én nem? Egyébként lehet, hogy benne voltak elszórva a nyomok csak nem tudatosult bennünk? Ez nem lehet?

 

Az utolsó mondatot az interjúk cáfolták is meg nem is, de inkább igen, mert Abrams bármikor beleszólhatott volna, hogy Rian tesó, ezt így ne! Mint ahogy már Rian is kért Abramstől dolgokat, hogy mit tegyen bele az EPVII-be! 

Legfeljebb a TFA tartalmazott nyomokat számomra (mondjuk a Vader sisak), a TLJ annyira karaktercentrikus lett, hogy közben a történet alig haladt előre. Azt el tudom képzelni, hogy Abrams ide akarta hozni a történetet, csak közben Rian meg nem.

 

Az interjúk pedig pont hogy megerősítik amit írtam, Abrams kerek perec kimondta, hogy nem volt előre semmi sem lefektetve, megírva, amibe fogódzhattak volna a 9. rész megírása során, ezért is volt nehéz dolguk.

 

Abrams pedig miért szólt volna bele a TLJ-be? Akkoriban még semmi köze nem volt a TRoS-hoz, csak egy producere volt a TLJ-nek. Igen, olvasta a forgatókönyvet, ami tetszett neki, csakhogy ez nem azt jelenti, hogy egybevág az elképzeléseivel. Egy másik topikban már beszéltünk erről, példákat is hoztam, hogy hol mutatkozik meg a két író eltérő víziója. Azzal, hogy ti ezeket ignoráljátok, nem tudok mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Yoda József írta:

Abrams pedig miért szólt volna bele a TLJ-be? Akkoriban még semmi köze nem volt a TRoS-hoz, csak egy producere volt a TLJ-nek. Igen, olvasta a forgatókönyvet, ami tetszett neki, csakhogy ez nem azt jelenti, hogy egybevág az elképzeléseivel. Egy másik topikban már beszéltünk erről, példákat is hoztam, hogy hol mutatkozik meg a két író eltérő víziója. Azzal, hogy ti ezeket ignoráljátok, nem tudok mit kezdeni.

Igen mert máshol meg mást mondanak. Te meg azt ignorálod, hogy Abrams miért vállalata akkor el a TROS-t ha el lett cs*szve a sztorija? Mert nem lett, hisz a vázlat megvolt, a részletekben van eltérés. Meg hogy hogy nem is érdekelte már a TFA után? Az igazság az, hogy t*kig benne volt, és nem igazán kellett könyörögni, hogy visszajöjjön. Az alapot mégis csak ők találták ki Kasdannal. Erre még jön, hogy KK is azt mondta, hogy Palpatine ötlete az elejétől megvolt. Ja tudom, biztos hazudik. És erre még jön az, hogy úgy néz ki a Rian által kitalált Erőkapcsolatnak hatalmas szerepe lesz a filmben! 

 

Szerintem az a fárasztó, hogy minden arra van kihegyezve, hogy meghalt a csodálatos Snoke és ez mekkora törés a trilógia szempontjából, pedig úgy tűnik nem ő volt itt a lényeg de ezt valahogy nem akarjátok megérteni. 

 

20 perccel korábban, Yoda József írta:

a TLJ annyira karaktercentrikus lett, hogy közben a történet alig haladt előre.

Ebben viszont egyetértek. A TFA második fele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az a fárasztó, hogy minden arra van kihegyezve, hogy meghalt a csodálatos Snoke és ez mekkora törés a trilógia szempontjából, pedig úgy tűnik nem ő volt itt a lényeg de ezt valahogy nem akarjátok megérteni. 

Yep, elég esélyesnek tűnik (sőt, már biztosra veszem), hogy a Snoke név, ami nagyon hasonlít a smoke szóra, azaz a füstre, nem véletlenül lett neki adva már az ep7-ben Abrams és Kasdan által. És talán az sem véletlen, hogy Snoke külseje, de még a neme is nagyon sokáig nem volt fixálva, mert már koncepcionálisan olyan szerepet szántak neki, hogy (valaki miatt) bármikor félre lehessen állítani - Abrams ezt talán nem az ep8-ban tette volna meg, míg Johnson igen. Nem lennék meglepve, ha Snoke szerepe szerint csak a "szexi asszisztens" lenne, aki eltereli a figyelmet a bűvészről, aki jelen esetben Palpatine.

 

Ami az egy ember vízióját illeti, nos, ne csináljunk úgy, mintha Lucas az ep4 kitalálásakor már egy 9 részes eposz történetével a fejében állt fel reggel az ágyból. Csak nézzük már végig az eredeti hatost. Az ep4-ben Darth Vader olyan szerepet tölt be, ami jelzi, hogy amúgy az egész Galaxis legfontosabb embere, a hat film főszereplője, és nem mellesleg Luke és Leia apja? Hát nem! Ő Tarkin csicskája, aki megölte Luke apját és elárulta Ben Kenobit. Ennyi! Ez van a filmben, semmi sem utal az ő kiválasztottságában, nem csak itt, de még az ep6-ban sem, és arra sincs utalás, hogy ő Luke, sőt még Leia apja is. Vagy nézzük már meg az Uralkodót. Az ep4-ben megemlítik, és egyik említés sem jelzi, hogy amúgy ő a Sith Sötét Nagyura, az egyik leghatalmasabb Erőhasználó és Vader mestere.

Ezeket Lucas az ep5 írásakor találta ki, Vader kiválasztott koncepcióját meg az ep1 írásakor. De Leia még az ep5-ben sem volt Luke testvére, ezt már csak az ep6-ban költötte hozzá. Látható, hogy a Saga szempontjából elengedhetetlen Skywalker család zéró koncepcióval született meg. Luke árva volt az ep4-ben, az ep5-ben félárva lett, az ep6-ra már sikerült azt is kitalálni, hogy nem is egyke. Anakin meg külön tanmese lehetne. Az ep4-ben csicska, az ep5-ben az ultimate enemy, az ep6-ban vívódó csicska, az ep1-2-ben apa nélkül született kiválasztott, az ep3-ban meg majdnem Palpatine home made kölyke lett. Ja, és a kiválasztottságáról és az Erő egyensúlyáról egy büdös szó sincs az ep4-6-ban, ami szintén kissé koncepciós zavar, ráadásul a legrosszabb, mert ebben az esetben Lucas az előzményeket nem igazította hozzá a már kész filmekhez (ugyanez igaz a szellemekre is). Erre a nagy kérdésre talán pont az új triógia ad végre magyarázatot, Abrams és Johnson teljesíti be azt, amit Lucas csak interjúkban volt képes megmagyarázni, mert a filmekben ez nincs kifejtve, éppen ellenkezőleg, még a Jedik, akiktől hallhattunk volna magyarázatot, még ők is a fejüket vakargatják.

 

Szóval, a Star Wars sosem koncepciók mentén, inkább ötletek mentén készült, még akkor is, amikor Lucas volt az atyaúristen. Tehetséges mesélők keze munkájának gyümölcse, és ez alól az új filmek sem kivételek, önállóan remek filmek. Hogy végül hogyan fognak belepasszolni a 9 (11) részes nagy egészbe, az majd az ep9-cel eldől. És igen, az új trilógiát több ember alkottja meg, de az MCU a legjobb bizonyíték rá, hogy több ember is képes egységes egészt alkotni, ami jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen mert máshol meg mást mondanak.

Hol?

 

13 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Te meg azt ignorálod, hogy Abrams miért vállalata akkor el a TROS-t ha el lett cs*szve a sztorija?

Ezt tőle kérdezd inkább :P

 

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert nem lett, hisz a vázlat megvolt, a részletekben van eltérés.

Abrams ennek homlokegyenest az ellenkezőjét állítja

 

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg hogy hogy nem is érdekelte már a TFA után?

Én ilyet nem mondtam, csak annyit, hogy a TRoS-hoz nem volt semmi hivatalos köze. Akkor még nem tudhatta, hogy neki kell befejezni.

 

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erre még jön, hogy KK is azt mondta, hogy Palpatine ötlete az elejétől megvolt

Nyilván nem fog mást mondani ;)

 

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

És erre még jön az, hogy úgy néz ki a Rian által kitalált Erőkapcsolatnak hatalmas szerepe lesz a filmben!

És ez mit bizonyít? :) Ha az elődömnek volt egy zseniális ötlete, azt továbbviszem, ennek alapnak kéne lennie az élet minden területén.

 

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem az a fárasztó, hogy minden arra van kihegyezve, hogy meghalt a csodálatos Snoke

Na hogy ez most hogy jött ide, nem értem, mert én nem beszéltem Snoke-ról. Én már rég túlléptem ezen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ami az egy ember vízióját illeti, nos, ne csináljunk úgy, mintha Lucas az ep4 kitalálásakor már egy 9 részes eposz történetével a fejében állt fel reggel az ágyból.

Ez pontosan így van. De ez még mindig nem ugyanaz a helyzet, mint ami most van. Lucas idejében volt egy ember (ő maga), aki ott állt a dolgok mögött. Az elképzelései csapongóak voltak ugyan, de a személyével egységessé tudta tenni a történetet. Egyébként meg a régi trilógiák strukturális hibái nem mentik fel az újét ;)

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

És igen, az új trilógiát több ember alkottja meg, de az MCU a legjobb bizonyíték rá, hogy több ember is képes egységes egészt alkotni, ami jó.

Csakhogy ott úgy tűnik szigorúbban meg van kötve a írók keze, mint itt.

 

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A legutóbbi Empire interjúban pl. ;) 

Pont abban a cikkben mondja ennek az ellenkezőjét :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Yoda József írta:

Pont abban a cikkben mondja ennek az ellenkezőjét

"Amikor a VII. Epizódon dolgoztam, hazudnék, ha azt mondanám, mindent tudtam, ami a VIII-IX-ben történni fog. Volt néhány elképzelésem, de a bemutató kitűzött dátuma arra szorított bennünket, hogy a VII. részre koncentráljunk."

 

Tehát volt elképzelése. Itt egy szót se mond arról, hogy lövése nem volt mi lesz. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.