Ugrás a kommentre

Chapter 6: The Prisoner


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnálom, hogy nem 40 perces - minimum - egy epizód, ez a plusz 10 perc nagyon sokat adhat és ad is... :( Továbbra is azt tippelem, hogy baby Yoda előtt veszi le a sisakot először, és egymás szemébe néznek végre...  ;) 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész valami nagyon zseniális volt. :D  Minden rész valamennyire más, de mindegyikben van valami számomra ami miatt bejön és nem rontja a "színvonalat", nekem ezúttal az Alien feeling volt ez. Amikor a pislákoló folyosón közelített Mayfeld mögött és minden fénypislogásnál máshol volt majd egyszer csak eltűnt, az valami fenomenális volt.

 

Jó volt látni Mando-t vadászat közben, mikor lezárta az ajtókat és megzavart minden kommunikációt akkor sejtetni lehetett hogy itt bedurvulnak a dolgok. Amin az elején még csodálkoztam hogy simán egy fejlövéssel bárkit leteríthetett volna hátulról, de aztán a végére értelmet nyert hogy nem a megölésük volt a cél, ezért vállalta az 1v1 fightokat.

 

Amúgy az eddigi elbeszélések teljesen úgy ábrázolják Mandot mint valami vadállatot aki senkit és semmit nem kímélve mészárol, de az eddigi részekből nekem nem ez jön le, hanem csak akkor öl ha muszáj. De nem tudhatjuk azokat milyen melók voltak és mennyire volt forró fejű. Mondjuk amikor Mayfeld leejtette Baby Yoda-t én azt vártam egy pillanatra hogy kijön belőle az állat és egy szempillantás alatt kiiktatja és kiteszi az egész bagázs az űrbe :D 

 

A végén nagyon tetszett hogy Baby Yoda-nak kérnie se kellett a gömböt a karról, hanem Mando már magától adta oda neki :D 

 

Amit meg kihagytam de csak érdekesség, hogy amikor Mando odarántotta az ajtóhoz az őrdroidot az egyből elkezdte kaparni a torkát mintha tényleg fojtogatnák a hurokkal :D Gondolom ez beprogramozott mechanizmus lehet hogy minél előbb letépje ilyen esetben a hurkot és harcképes legyen, de mégis olyan emberi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyerő rész volt ez is. Az alaptörténetben nem volt sok újszerű (egy csapat mentőakciót hajt végre), mégis jó volt nézni. A kreatív megoldások és a remek SW-hangulat most is domináltak. Univerzumépítés terén is most kaptuk a legtöbbet, főleg az Új Köztársaság kapcsán. Matt Lantert először nem ismertem meg, de aztán leesett, miért olyan ismerős. Kár, hogy megölték. Filoni viszont azonnal mosolyt csalt az arcomra. Mivel róla már a rész előtt tudtam, attól féltem, ki fog zökkenteni a jelenléte, de épp ellenkezőleg történt. Teljesen hitelesen játszotta a köztársasági pilótát, nem volt illúzióromboló. A csapat kellően színesre sikerült a twi'lek, a devaroni, az ember és a droid formájában. Árulásuk (Burggal együtt) borítékolható volt, de szerintem ezt valahol Mando is tudta. Furcsa, hogy végül életben hagyta őket, amikor meg akarták ölni. Az 1. részben még mindenkit megölt, aki rátámadt. A twi'lek csaj, Xi'an nem lett volna rossz, de ezekkel a vámpír fogakkal nekem nagyon szokatlan és bizarr összképet nyújtott, nem tudtam megszokni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész nagyon tetszett, főleg az univerzumépítés miatt volt erős. Láthattuk az Új Köztársaságot, mint hatékony szervezetet, börtönhajóval, uniformissal, őrdroidokkal stb. Nem restek elpusztítani egy börtönhajót, ha annak fogvatartottai fellázadnak és/vagy kiszabadítási akció történik. Ez azért egyértelműen határozott fellépésre vall, a Régi Köztársaságban ilyenkor albizottság alakult volna a helyzet megoldásának céljából. :D Az X-szárnyúak mint rendfenntartó eszköz... no hát különös volt, egy egészen más szerepben jelentek meg, mint eddig. Nagy taps a szereposztásnak egyébként.

 

Volt most idő mindenre. Kellően felvezették a cselekményt, maga a beszivárgási akció is jól ki lett dolgozva. Ennyire irritáló egyénekből összeálló csapatot nem is lehetett volna jobban összeverbuválni... nem is tudom kit gyűlöltem jobban: a gusztustalan Mayfeld, aki persze mindig az erősebbek mögé búj és még baby Yodát is képes volt leejteni. A devaroni Burg, akiről nekem a Hellboy jutott eszembe; egy nagyranőtt tahó volt a javából. Aztán ott volt a ripacs Xi'an, akin aztán nem gondoltam volna, hogy még a testvére, Qin is túl fog tenni. Igazából még a droid Q9-0 tűnt a legnormálisabbnak. Sajnos pont ő lett likvidálva, a többiek halálát hiába várhattam, bár Mando személyiségére inkább ez vall, hogy becserkészi és életben hagyja áldozatait. A fogócska a hajón nagyon izgalmas és látványos volt. Az új köztársasági őrt nagyon sajnáltan. És bár 20 percet mondtak az X-száenyúak megérkezésééig, mire Qint megtalálták, lett 15 perc: ezután ebbe belefért Mando kiszabadulása, a csapat tagjainak egyenkénti levadászása, a droid lepuffantása a hajón, majd a hiperűrugrás vissza az űrállomásig, ahol még diskuráltak is a nem kevésbé ellenszenves Ranzar-ral is. Szóval azért itt a készítők kicsit megbicsaklottak az időérzékükkel, de annyira nem volt zavaró.

 

Ez egy nagyon jó rész volt, nálam valahol a harmadik helyen tanyázik az 1 és 3 után. Az előző kettőnél éreztem kicsi leszálló ágat, ez most szerencsére megfordult. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A twi'lek csaj, Xi'an nem lett volna rossz, de ezekkel a vámpír fogakkal nekem nagyon szokatlan és bizarr összképet nyújtott, nem tudtam megszokni...

A twilekeknek mind ilyen a szemfoguk asszem, csak ez annyira nem jött át pl. a TCW-ben.

 

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nem restek elpusztítani egy börtönhajót, ha annak fogvatartottai fellázadnak és/vagy kiszabadítási akció történik.

Ez szép de mi van a hajót vezető katonával? Őt is beáldoznák? Mert ha igen az gáz és nem vallana a Köztársaságra. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez szép de mi van a hajót vezető katonával? Őt is beáldoznák? Mert ha igen az gáz és nem vallana a Köztársaságra. 

Egyetértek. Egy felszálló űrhajó kilövése amúgy még pont jó, de nálam pl. már az se fér bele, ha az egész űrállomást kérdés nélkül felrobbantották. Elvileg nem ez történt, de ...

 

De a csipogós "csavart" még mindig gáznak érzem. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A twilekeknek mind ilyen a szemfoguk asszem, csak ez annyira nem jött át pl. a TCW-ben.

Szerintem a twi'lek fajon belül is vannak válfajok, mert Qin fogsora sem passzolt pl. Bib Fortunáéhoz (de ilyen van Cham Syndullának is).

 

Képtalálat a következőre: „twi lek”

 

f1717453408d1adfeb8a547a4fa6b04a.png

 

 

De Oolának is emberi volt, szemben Xi'annal:

Kapcsolódó kép 

 

709d7df1929981d395043c281cd5220f.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez szép de mi van a hajót vezető katonával? Őt is beáldoznák? Mert ha igen az gáz és nem vallana a Köztársaságra. 

Szerintem a katonának rendes körülmények között lenne lehetősége lelépni, mondjuk mentőkabinnal. Vagy lehet, hogy a pilótafülke eleve leválasztható - a dupla ajtóból gondolom. Csak mive Zero átvette az irányítást, tehetetlen volt.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Elvileg nem ez történt, de ...

De... és innentől kezdve a fantáziádra van bízva. Én nem láttam felrobbanni, számomra nem is pusztult el. Ez szerintem tökéletesen megfelelő az új Köztársaságban, akiknek amúgy is kemény kézzel kell fellépnie most, hogy elcsitítsák a Birodalom miatt elbúrjánzott bűnözőket, és megmutassák nekik, ki a főnök. Ugye a Vérvonalban benne volt, hogy a Köztársaság területén nem nagyon volt szervezett bűnözés (pont attól tartott Leia, hogy Rinnrivin Di szervezete befurakszik). Szerintem pont az olyan akciók miatt, amiket itt is láttunk: előbb lőnek, aztán kikérdezik a túlélőket.

 

A twi'lekek között meg nagyon-nagy a difi, emlékezzünk csak Orn Free Taa-ra, akinek négy lekkuja van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Mando szemszögéből és katonai-taktikai szempontokat is figyelembe vesszük, + nem akarunk rövid életűek lenni, akkor nem szabadott volna gonosz ellenséget a hátunk mögött hagyni.
Mert ugye van a nemes ellenfél, még ha vérre is megy, ha tisztességgel harcol, de lefegyvereztük vagy leteszi a fegyvert életben lehet nyugodtan hagyni, legközelebb talán ő segít életben maradni. De van a gonosz, jellemtelen ellenség, akit én semmiképpen nem hagynék életben, a jövőre gondolva. A twi'lek férfit leszállítottam volna a fizetséget kézhez, utána viszont mindkettőt eltettem volna az útból örökre, éppen a jellemük miatt, meg hogy később nehogy miattuk kerüljenek ártatlan tisztességes lények bajba. A jeladót az állomáson hagytam volna, hogy a Köztársaság biztosan odataláljon és legyen módja a megfelelő intézkedéseket megtenni, miután átvizsgálják az állomást, a fegyenc szállító hajón úgy is van még hely, a bányában meg munkás kezekre van szükség (pl ledolgozod a büntetésed egy részét és előbb szabadulhatsz ) A másik az, hogy fegyencszállító hajóra csak egy embert rakni őrnek a többi csupa robot, ez így ostobaság, felelőtlenség. Szerintem. A filmsorozat szempontjából érthető hogy Mando nem lő le mindenkit lépten-nyomon, mégiscsak a Kicsi Yoda nevelőapja lett, a cukiságnak meg nem lehet egy Juggernaut, vagy egy T800 a nevelőapja.    

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tehát nem volt tömegmészárlás. :D

De nem rajta múlott, így a jellemét, azért nem mondanám egyértelműen pozitívnak, :)  mondjuk nekem így jobban be is jön, antihősként.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 12. 15. - 11:45, Darth Sky írta:

Szerintem a twi'lek fajon belül is vannak válfajok, mert Qin fogsora sem passzolt pl. Bib Fortunáéhoz (de ilyen van Cham Syndullának is).

Az ember és a rodiai mellett a twi'lek az egyik legelterjedtebb faj Galaxis-szerte, így a párhuzamosan zajló, eltérő evolúciós folyamatok annyira nem is meglepőek. És akkor még ott vannak a már említett különböző beavatkozások, módosítások is. 

 

Az tény, hogy ha Mando valamikor kavart Xi'an-nal, az nem vall épp jó ízlésre. :D Elég visszataszító nőszemély, bár lehet, X éve még vonzó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Az tény, hogy ha Mando valamikor kavart Xi'an-nal, az nem vall épp jó ízlésre. :D Elég visszataszító nőszemély, bár lehet, X éve még vonzó volt.

Én úgy vettem le hogy Mando kikosarazta. Mondjuk ezt nem csodálom. :D 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igazából a Saw bandájában lévő twilekhez képest mindegyik egész normálisnak néz ki :P

 

Elég szottyadt szegény. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Igazából a Saw bandájában lévő twilekhez képest mindegyik egész normálisnak néz ki :P

Kapcsolódó kép 

Erre a fickóra nincs meg a megfelelő reakciógomb...  :shocked: :lol: Jó mondjuk fura a twi'lekeknél az a kettősség is, hogy a nők híresek a szépségükről, a hím egyedek meg örülhetnek, ha egy picit is szebbek az ördögnél  :D

 

 

Xi'an nem csúnya sztem, legalábbis külsőleg. Max átlagos. De ez a bagázs a legirritálóbb  elmebetegek gyülekezete, Mando helyében nem biztos, hogy én ilyen kegyes lettem volna.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.