Ugrás a kommentre

Rey vs. Anakin Skywalker (Darth Vader) (Nyolcaddöntő)


Donát

Nyolcaddöntő #1  

35 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson a Winter Madness top 8-ba?

    • Rey
    • Anakin Skywalker (Darth Vader)

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Rey

rey_2019.jpg

vs.

 

Anakin Skywalker (Darth Vader)

anakin_skywalker_2019.jpg

 

Korábbi összecsapások:

Rey - Anakin Skywalker - 13-18 (2017)

 

Statisztikák

Rey

Főtáblás pontok: 79

Mérleg: 3-1

Eddigi út: Windu (18-11)

 

Anakin Skywalker (Darth Vader)

Főtáblás pontok: 97

Mérleg: 4-1

Eddigi út: Jabba (26-5)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 éve Reyre szavaztam. Most viszont Anakinre fogok. Ha a IX. után lennénk, könnyen lehet, hogy megint Reyre menne a szavazatom, de a VIII-ban szerintem totálisan dominálta Kylo kettejük kapcsolatát a vásznon. Úgy is mondhatnám, hogy Kylo hatalmasat fejlődött a VIII-ban, de Rey VII-ben meglévő misztikuma kissé megkopott.

 

Anakin meg Anakin. Vagyis Vader... emberileg nem igazán szeretem, de a SAGA megkerülhetetlen alakja. A kiválasztott (?). Az egyik legkirályabb gonosz, akit filmekben valaha láttunk. Megkapja a szavazatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Vaderre szavaztam, mert egy impresszív gonosz. :vader:  Gyerekkorom kedvence, még volt Darth Vaderes tusfürdőm is. :D Na de tényleg komolyan, szerintem nagyon könnyen idézhető, a főnökre:palpatine: és az alkalmazottakra egyaránt komoly veszéllyel bír. :P  Rey nagyon szimpatikus volt a TFA-ban, de ez ide nem elég.

impressive darth vader GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Rey valóban adós még egy nagy durranással ahhoz, hogy kiemelkedő karakter legyen. Vader/Anakin ikonikus alak. akihez egyelőre nem ér fel. 

7-0 Vadernek. Ide egy Maul féle feltámadás kéne. Bocs, nem tudtam kihagyni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rey tisztalelkű, szerethető karakter, és Józseffel értek egyet, a karrierje a IX. epizódban fog beteljesedni, addig nem igazán lehet megítélni egészében, hogy milyen jó. Azonban nagyon sokat elárul, mennyit dilemmázunk kettőjükön, tehát valóban egy kiváló szereplővel bővült a Galaxis.

 

Anakin a Kiválasztott, és maga a Star Wars Saga. Néhol kifejezetten irritál és ott emberileg sincs sok jó véleményem róla, de sokszor erre rácáfol, a TCW-ban pl. nagyon szimpatikussá vált, sokat nőtt a szememben. Az érdemeit elvitatni nem lehet, így megadom én is neki a voksot.

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én első és évekig meglévő avataromon Anakin volt, s noha most már pár éve Rey-fan vagyok, de azt sosem felejtem el, hogy az Ep3 és ezen belül is Anakin/Vader tragédiája hozott engem vissza a Star Wars rajongók táborába. Neki köszönhetem, hogy itt vagyok. Ellentmondásos karakter, akinek számos tettét lehetett méltatni és becsülni, és átkozni is persze később. A legikonikusabb gonosz karakter. Rá szavazok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárt dolog, hogy egy gyerekgyilkos árulóra szavazzak egy ízíg-vérig pozitív, tisztalelkű és szerethető személlyel szemben. :) 

 

Elismerem Anakin/Vader Sagán belüli fontosságát és érdemeit. Popkulturális szempontból is minimum legendás. Aláírom azt is, hogy eddig talán érdekesebb karakter Rey-nél. Ennek ellenére, engem minden egyes nézéskor döbbenetesen fel tud húzni Anakin árulása, majd az azt követő tettei - főleg az, amikor kardot ránt a riadt kis ifjoncokra, majd később mosolyogva fogadja Padmét a Mustafaron... Most hétvégén néztem meg az Ep2-3 kettősét, és ismét ez volt. Padmé-ért valahányszor a szívem szakad meg, annyira szomorú dráma az övé... gyakorlatilag mindent egy csapásra elveszített, ami fontos volt neki. De mindez Obi-Wanra is igaz. Belegondolni is fájdalmas, milyen potenciál volt Anakinban a Világos Oldalon, hogy mire vihette volna, ha Jedi marad, éppen ezért, milyen mértékben elbukott. Persze, szépít valamicskét az Ep6 végén, de ez nem teszi semmissé a Vaderként elkövetett gonosztetteit. Anakint számomra is a TCW tette valamelyest kedvelhetővé, de a filmek alapján számomra még Jedi-korában sem volt különösebben szimpatikus. 

 

Rey ezzel szemben nem húz fel, cserébe kedvelhető, ártatlan és jó szándékú karakter, aki optimizmust és pozitivitást áraszt. Tetszik az eddigi útja, és kíváncsi vagyok a vele kapcsolatos kérdések milyen mértékben kerülnek megválaszolásra. Lehet, hogy sokaknak "unalmas" ez a típusú patyolattiszta hős, én kizárt, hogy Anakin/Vader ellenében ne rá szavazzak. Már csak a szerintem irreális szavazatkülönbség miatt is. :P     

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader papára szavaztam. Most lehetne azzal jönni, hogy arra szavazzak, aki szimpatikusabb - mert akkor Reyre szavaznák - de itt most az alapján döntöttem, hogy "jelenleg" kinek van nagyobb hatása a Star Warsban. Igen, Anakin - és később Vader - tett nagyon rossz dolgokat, ez tagadhatatlan. Viszont maga a karakter drámája - és amit Filoniék tettek Anakinnal a TCW -ben - annyira szívbemarkoló, hogy a legtragikusabb karakterek egyikévé válik.

Reyt pedig bár kedvelem, de még valamit le kell raknia az asztalra. Remélem a TROS után nagyon megerősödik a karaktere. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Darth Sky írta:

Kizárt dolog, hogy egy gyerekgyilkos árulóra szavazzak egy ízíg-vérig pozitív, tisztalelkű és szerethető személlyel szemben. :) 

 

Elismerem Anakin/Vader Sagán belüli fontosságát és érdemeit. Popkulturális szempontból is minimum legendás. Aláírom azt is, hogy eddig talán érdekesebb karakter Rey-nél. Ennek ellenére, engem minden egyes nézéskor döbbenetesen fel tud húzni Anakin árulása, majd az azt követő tettei - főleg az, amikor kardot ránt a riadt kis ifjoncokra, majd később mosolyogva fogadja Padmét a Mustafaron... Most hétvégén néztem meg az Ep2-3 kettősét, és ismét ez volt. Padmé-ért valahányszor a szívem szakad meg, annyira szomorú dráma az övé... gyakorlatilag mindent egy csapásra elveszített, ami fontos volt neki. De mindez Obi-Wanra is igaz. Belegondolni is fájdalmas, milyen potenciál volt Anakinban a Világos Oldalon, hogy mire vihette volna, ha Jedi marad, éppen ezért, milyen mértékben elbukott. Persze, szépít valamicskét az Ep6 végén, de ez nem teszi semmissé a Vaderként elkövetett gonosztetteit. Anakint számomra is a TCW tette valamelyest kedvelhetővé, de a filmek alapján számomra még Jedi-korában sem volt különösebben szimpatikus. 

 

Rey ezzel szemben nem húz fel, cserébe kedvelhető, ártatlan és jó szándékú karakter, aki optimizmust és pozitivitást áraszt. Tetszik az eddigi útja, és kíváncsi vagyok a vele kapcsolatos kérdések milyen mértékben kerülnek megválaszolásra. Lehet, hogy sokaknak "unalmas" ez a típusú patyolattiszta hős, én kizárt, hogy Anakin/Vader ellenében ne rá szavazzak. Már csak a szerintem irreális szavazatkülönbség miatt is. :P     

Leírtad helyettem is. Szórol-szóra ugyanez a véleményem, így Rey-re szavaztam én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyelőre nem fair a kettejük meccse. Rey szerepe a Skywalker Saga történetében még nincsen letisztázva.

Valóban nem fair. De ilyen párharcot láttunk már párat az idei Winter Madness-ben. A sorsolás kegyetlen dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, gafz írta:

Engem egy Dart Vader néz otthon a polcról, szavazhatnék másra? Még megharagszik... :)

 

Ha megharagudna akkor biztos megismertetné veled az Erő sötét oldalát.  :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis őszinte vallomás, nem kedvelem Rey-t, de nem is utálom. Számomra teljesen semleges, érdektelen.

Talán az új film ad hozzá valamit, amitől elmozdul valamelyik irányba a mérleg, de egyenlőre még Amedda is érdekesebb karakter számomra.

A szavazatom Anakin/Darth Vader kapja. A legutóbbi kánon műbe való találkozásom Vader-rel kicsapta nálam a hype biztosítékot. The Hype is over 9000. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hol van mááááár Dzséjt? :lol: 

Jelen! Ha egy maffiavezérre is hajlandó voltam szavazni a gyerek-, sorozat- és tömeggyilkos, szadista, áruló állat ellenében, akkor Rey-re még úgy is voksolnék, ha a fenti jelzők nem illenének a nagy kiválasztottra. Merthogy Anakint sosem kedveltem, Vaderként sem tett rám mély benyomást, amikor még csak ep4-6-volt, az ep1-2-ben se szerettem meg, az ep3-ban meg kifejezetten meggyűlöltem ezt a szörnyeteget, aki Windu kezének lecsapásától kezdve minden szenvedést, amiben része volt, megérdemelt, de még ez is túl kevés. Szerencsére örök életet nyert, így az idők végezetéig a bűnbánat és egyedüllét mardosó kínjával kell léteznie. Talán ezért se manifesztálta magát midezidáig (legalábbis tudtunkkal).

Ezzel szemben Rey-t imádom, tiszta szívű hős, eszes és talpra esett, elszánt, valamint jó pilóta. Egyáltalán semmi sem kötelezi, hogy ő legyen a Galaxis hőse, nincs egy "mesei apa", akit követhetne, nem ő a kiválasztott (remélem mindez az ep9-ben is így marad), ő azért teszi mindezt, mert ezt akarja tenni. Ilyen természet. Néha belebukik (lásd Kylóval, aki a beavatkozása után a Galaxis ura lett, azért ez elég nagy pofára esés), de ezután sem adja fel. Az ep7-8 alapján ő lehet az új Jedi nemzedék tökélete alapköve, aki nem retteg úgy a Sötét Oldaltól, mint a korábbi Jedik, akinek nem kell élő legendaként léteznie és egy nagy apához felnőnie, vagy nagy mesterek elvárásainak megfelelnie. Persze, mindezt felülírhatja az ep9, de ha így lesz, remélem, a lényegen nem változtat: Rey megmarad tiszta szívű hősnek, akire ugyanúgy boldogan szavazok legközelebb, mint most.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Donát megszűntette a topik kiemelését

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.